Виза за USA

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
mariodoi
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 3:47 pm
Местоположение: Toronto,ON

Виза за USA

Мнение от mariodoi »

Аз съм landed imigrant от почти година.Искам да кандидатствам за виза за Щатите.Ако някои е минал тази процедура може ли моля да ми опише какви са стъпките. И по-специално ме интересува като попълвам формуляра DS-156 онлаин как да прикача снимка? Благодаря ви предварително за отговорите..
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Виза за USA

Мнение от Ivan1007 »

mariodoi написа:Аз съм landed imigrant от почти година.Искам да кандидатствам за виза за Щатите.Ако някои е минал тази процедура може ли моля да ми опише какви са стъпките. И по-специално ме интересува като попълвам формуляра DS-156 онлаин как да прикача снимка? Благодаря ви предварително за отговорите..
Не знам какви форми попълваш online но ако си над 14 години или под 80 трябва да се явиш на интервю. Всеки консулски отдел е леко различен, затова опита които аз имам от Calgary няма да ти е полезен. Всичко за Торонто е описано тук:


http://toronto.usconsulate.gov/content/ ... ment=index
Ако кандидатстваш другаде има линкове към съответните консулати.


Това което бих могъл да ти кажа е че за да какндидатстваш от Canada трябва да докажеш на интервю трайните си връзки с Canada - работа, доходи и т.н. По-малко от година престой като ландед иммигрант може да се окаже недостатъчно за доказване на такива връзки и да ти откажат като ти препоръчат да кандидатстваш от София. Звучи тъпо но е факт. Помисли си добре дали наистина ти се налага да ходиш до САЩ толкоз скоро. Ако ти откажат се слага печат за това в паспорта и се взима под внимание при всички следващи кандидатствания за виза.
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Мнение от bliasaka »

Izchakai da si vzemesh pasporta i si hodi kolkoto si iskash togava
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Като попълваш форма 156 онлайн снимката не се прикача,само се принтира форм. и после си го носиш в консулството заедно със снимката на ръка .Можеш предварително да си залепиш снимката в указаното поле на форм. ,но не е препорачително,ако американците нещо не я харесат започва едно разлепяне.По добре те да си я лепът и да се оправят.
bone capelov
Мнения: 40
Регистриран на: Пет Апр 07, 2006 4:01 pm
Местоположение: montreal

виза

Мнение от bone capelov »

Аз кандидатствах за виза след година в Канада молбата се подава онлаин струва 15$ формуляра си го получаваш по пощата (може да си го принтираш но няма смисъл). На интервюто което ти определено носиш снимката и другите документи добре е да имаш работа или налични пари в банка (може и събрани от приятели за месец два). Мен ме върнаха на другия ден да донеса банкови извлечения че имам достатъчно пари за да отида и да се върна и ми дадоха 10 годишна виза. Аз не работех а жена ми учеше в колеж без да работи. Важно е да докажеш че в USA имаш познати при които ще ходиш поне няколко пъти иначе ще ти дадат еднократна виза която също струва 100$ от нея мисля няма смисъл.

Успех
Stoni

Мнение от Stoni »

Дават хората, дават но на който трябва. :wink: Офицерката в Монтреалската служба има две големи сини очи като ренген са, опасна е, ако са им такива служителите на АМериканците, няма кой да ги бие 8)

Тук има всичко :shock:

http://montreal.usconsulate.gov/content ... ment=index
mariodoi
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 3:47 pm
Местоположение: Toronto,ON

Мнение от mariodoi »

Благодаря на всички за отговорите...Всъшност на мен това няма да ми е първа визита,тъи като работех в Щатите,само че визата ми вече е изтекла..а аз искам сега да отида на гости на сестра си,която пък съшо е с работна виза там..Предполагам че няма да имам проблеми...Но исках да знам как се процедира тук.Оше веднаж благодаря за отговорите..
Заключено