Детските градини

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Детските градини

Мнение от trans »

Нормално ли е да ми вземат детето на Детска градина(ДТ) без да ми изискват никакви изследвания и децата да ходят с обувките си вътре и да играят и да се хранят там където и спят :shock: :evil:
До колко часа трябва да работи ДТ-то В 17 ч. всички учителки вече са се изнесли :evil:
:briah:
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Re: Детските градини

Мнение от Jane »

trans написа:Нормално ли е да ми вземат детето на Детска градина(ДТ) без да ми изискват никакви изследвания и децата да ходят с обувките си вътре и да играят и да се хранят там където и спят :shock: :evil:
До колко часа трябва да работи ДТ-то В 17 ч. всички учителки вече са се изнесли :evil:
:briah:
Относно въпросите в първата част на постинга ти, отговорите са все да. И аз го преживях тежко, но се свиква. :wink:
А относно учителките, най-вероятно една част от тях идват по-рано на работа, а други по-късно и тези, които са се изнесли още в 5 часа, са започналите по-рано сутринта. Общо взето такава е практиката. Градината, която посещава дъщеря ми отваряше в 7:30 миналата година, а сега дори започнаха да приемат деца и от 7 сутринта, като децата трябва да са там най-късно в 9:30. Та за времето от 7 до 9:30 една част от учителките идват по-рано, а друга по-късно и от там се получава "изнасянето", за което говориш ти. Иначе стандартно работят до 6 вечерта, като след този час при евентуално закъснение за вземане на детето те таксуват 5$ на всеки 5 минути.
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

5$ на всеки 5 минути :shock: Тия не са добре
Ясно значи нашата градина хич я няма щото тя работела до 17ч Кото аз отидох точно в 17 ч. и вече нямаше никаква учителка а сина ми беше последното детенце и го гледаше сина на собственичката Аз направо съм бясно на тия детски градини голяма грижа за децата няма що :evil: :evil:
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Е няма ли кой в тази градина да ви обясни какви са правилата, работно време и т.н, и т.н.?
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

5$ на всеки 5 минути Shocked Тия не са добре
Ясно значи нашата градина хич я няма щото тя работела до 17ч Кото аз отидох точно в 17 ч. и вече нямаше никаква учителка а сина ми беше последното детенце и го гледаше сина на собственичката Аз направо съм бясно на тия детски градини голяма грижа за децата няма що
Съвсем добре са си
Ти като оставаш овъртайм плащат ли ти 1,5 пъти повече?
Нека те светна за някой неща около детските градини
Имам много близка приятелка която има детска градина
Та тя отваря в 7 и затваря в 17
Това са 10 ч
Няма регламентирана обедна почивка в която да си дигне шапката и 1 час да я няма
Децата са и в къщата
Трябва да им сготви и да ги нахрани (закуска, обяд, следобедна закуска)
Трябва да им изчисти след като си тръгнат
Трябва да им напазарува храна за другия ден
Чистенето и пазаруването стават след 17 ч, т.е. в свободното и време
Освен това тя си има собствено семейство - мъж и деца, които също изискват своите грижи и внимание
Е не заслужава и тя малко овъртайм?
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

trans написа: Аз направо съм бясно на тия детски градини голяма грижа за децата няма що :evil: :evil:

Не знам как е при вас, но лично аз като цяло съм доволна от нашата градина. Има хора, които се оплакват от градините, но лично аз проблеми досега не съм имала никакви и най-важното на децата им готвят. Може пък ние да сме имали късмет. Единствените неща, които са ме дразнели в началото, са били все такива, с които не сме свикнали досега, като това, че спят по земята върху едни тънки дюшечета, че са с обувките вътре, но само лятото, зимата са с пантофи или маратонки, кой както му хареса. То остава и зимата да са вътре с ботушките и ще стане вече трагично. :P Детето се развива нормално, спокойно е и не мисля, че би се чувствало по-щастливо в българска детска градина. Не ме разбирайте грешно с това българска детска градина, просто казвам, че и тук не е чак толкова лошо.
А относно правилата Екимка е права, толкова ли няма кой да ви каже какви са. В началото може да не са ни изисквали изследвания на детето, но за сметка на това пък попълних сумати формуляри и въпросници за него и ми се обясни всичко подробно и досега не са ми отказвали информация за нищо. Дори самият вътрешен правилник на градината се раздава от време на време профилактично на родителите, което е много хубаво, тъй като хората обичат да забравят. :)

П.П. И Екимка само да е казала, че не и викам Екимка, понеже я видях, че мрънка в една друга тема, ама за леля ще има да чака, много официално ми звучи. Тц, тц ..... :P
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Това което са ми обяснили ви го казах
те започват от 8.30ч а не както приятелката ти iliana от 7 така чи си мисля че поне до 18 трябва да са. Правилник не съм виждала Що се отнася да храненето ако на това така му викат тука просто нямам думи
Просто си е до градина явно просто попитах а някои отговориха хапливо
Аз зная че тук е различно но не мого да разбера как може един климатик да нямат при 30 деца там и най-вече собственичката е много джаста праста
И още нещо iliana като започнат да ми плащат по 1,5 пъти повече за овъртайм съвсем пък няма да съм довална от това което ми се предлага ката условие в тази точто градина
Виждала съм наистина и по-добри но няма места или поне за толкова скоро
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Мнение от Jane »

Хайде не се ядосвай сега. Щом наистина не ти харесва тази, запиши детето в така наречения списък на чакащите деца в няколко други градини, коитo ти се виждат по-добри. Те рано или късно ще ти се обадят, че има места. Дотогава хем детето ще е на градина, хем ще си чакате за ново място другаде и накрая ще го преместиш.
Моето дете беше в списъка на чакащите деца на общо 5 градини в района и след като се записахме в тази, ни се обадиха от 3 от останалите 4 и то 2-3 месеца след това. Така че все ще се обадят в близките месеци от някъде, просто го запиши на повече от едно място.
Нали знаеш хубавите работи, та дори и приличните стават бавно, търпение и по-малко ядосване, особено пък от форума. :wink: Тук просто си говорим, важното е да не ти пречим, абе да не ти пука. :D
Успех от мен.
Аватар
trans
Мнения: 372
Регистриран на: Съб Яну 24, 2004 2:00 pm
Местоположение: Mtl

Мнение от trans »

Да така е Jane :)
Записала съм го навсякъде и ходя периодично да питам та така както ти казваш сме чакаме а през това време ще ходи там вси пак е нещо :)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Мда, проблем си е с детските градини и липсата на места, най-добрите са така наречените държавни - ЦПЕ, частните са си мента както и да го погледнеш, защото една жена гледа децата в една стая, колкото и да е добра нямам как да може да им сготви, изчисти и да ги занимава...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Lub0 написа:Мда, проблем си е с детските градини и липсата на места, най-добрите са така наречените държавни - ЦПЕ, частните са си мента както и да го погледнеш, защото една жена гледа децата в една стая, колкото и да е добра нямам как да може да им сготви, изчисти и да ги занимава...
е, хайде сега да не преувеличаваме :)
има си градини и градини
в нашата стаичката не беше една, а беше етаж и половина плюс двора, жената не беше една, а минимум две
според мен "качеството" на детската градина зависи от цена, късмет и добра възпитателка - тея трите работи :beer: :beer:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

krimon, ок, съгласих се :) има и изключения от правилото, които подчертават самото правило ;)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Lub0 написа:Мда, проблем си е с детските градини и липсата на места, най-добрите са така наречените държавни - ЦПЕ, частните са си мента както и да го погледнеш, защото една жена гледа децата в една стая, колкото и да е добра нямам как да може да им сготви, изчисти и да ги занимава...
Любо май говори за градините en milieu familial, те естествено също са частни. Но има и частни големи и там нещата не са така. Но аз като най-сигурно също бих предпочела държавните, без това да означава че няма частни по-хубави.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Любо май говори за градините en milieu familial, те естествено също са частни.
Не са съвсем частни.
Водят се подразделение на СРЕ, имат си лиценз от СРЕ, платени са по същия начин като СРЕ - то - 7$ от родителя, останолото го плаща провинцията.
Частните градини също са с лиценз, но там родителя си плаща всичко - т.е от порядъка на 35$/ден минимум
Като всяка услуга и тук сигурно има добри и лоши - като не ви харесва на едно място пробвайте на друго
Само не изкарвайте собствениците на градини кожодери - тези тарифи ($5 за 5 мин) са утвърдени от СРЕ, а не са измислица на лелките и не са само за вашите деца а са за всички деца
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

по повод на таксата от 5 долара за закъснение -
на всеки 15 мин. след края на работното време е по устав,
но хората са гъвкави, по мои наблюдения

освен за детските градини важи и за основните училища
Заключено