'Otkliuchvane' na PDF file???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

'Otkliuchvane' na PDF file???

Мнение от BabaPena »

Moia milost nishto ne razbira ot kompiutri, ta me izvinete ako vaprosa mi e, hm, tvarde levashki...

Triabva da pisha preporaka na edno studentche i to mi e pratilo spetsialen formuliar - PDF file.

Prokletoto neshto obache ne mi dava da pisha v nego! Obadih se na koito otgovaria za tez raboti (mestnia kompiutardjia) i mi kazaha, molia vi se, 'Mi v tova ne moje da se pishe, izpechataite go i go popalnete na mashina'. Tia ludi li sa??? Ot kade shte im tarsia mashina??? A studentcheto e na zor i preporakata mu triabva za vchera...

Ta vaprosa mi e...Ima li nachin niakak si da se otkliuchi toz fail???...ako da, niakoi shte mi kaje li kak stava? A ako e tvarde slojno, moje li niakoi koito ne si tarsi klavishite po klaviaturata (kato men) da go napravi?

Mersi Vi predvaritelno i sas zdrave!
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Ти го отваряш с Acrobat Reader (free) и само го четеш
Ако го отвориш с Acrobat Distiller (към 700$), ще можеш и да пишеш

по-долу добри хора са дали и безплатни алтернативи

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=17535
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Mersi c200!

Sledvasht levashki vapros: Kato polzvam Acrobat Reader 6.0 Pro ne bi li sledvalo da moga da pisha v tova chudo... mestnia kompiutardjia mrankashe neshto (koeto ne razbrah) za vatreshna zashtita...zatova si pomislih che moje da se otkliuchva niakak si...
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

абе имаше някви защити, но не мисля че това е случая
ако не е нещо тайно пусни ми го на c200@abv.bg да го сборя
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Ami, nishto taino ne e - nai-obiknoven formuliar...

Prashtam!

Mersi i sas zdrave!
boriss
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 1:34 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от boriss »

wyzmojno e samiq dokument da e securna-t i da ne moje da se prawqt korekcii. Potyrsi iz neta ima programi za otkluchwane na takiwa dokumenti.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

BabaPena написа:Mersi c200!

Sledvasht levashki vapros: Kato polzvam Acrobat Reader 6.0 Pro ne bi li sledvalo da moga da pisha v tova chudo... mestnia kompiutardjia mrankashe neshto (koeto ne razbrah) za vatreshna zashtita...zatova si pomislih che moje da se otkliuchva niakak si...
Сигурна ли си че има Reader в заглавието ? Ако е така, май няма да можеш да пишеш в документа... Но добрите хорица от Adobe са пуснали съвсем официален и безплатен trial version на Adobe Acrobat Pro 7.0 (който вече трябва да ти върши работа) - спокойно можеш да даунлоуднеш и да ползваш на работното място без да се притесняваш за пиратски истории :D
http://www.adobe.com/products/acrobatpro/tryout.html
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Mdamm... :-) Moia greshka, nikakav Reader niama v zaglavieto... :-) Kato se zagleda chovek pishe Adobe Acrobat 6.0 Pro...

Mersi za 7tsata, no tuk podpisvame deklaratsii che niama da kachvane NISHTO ot NIKADE dori na lichnite si laptopi kato sme v mreja...idvat edni momchentsa i kachvat kakvoto iskame...Tochno edno ot tiah mi kaza da hodia da pisha na mashina...
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Aбе тоя студент що не ти създаде малко удобства!!! Сега цел ден ще си загубиш как да му напишеш препоръката в този нестандартен формат, ли!!! Я му се обади и му кажи да ти го прати в Уърд :lol:
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

NEma kak da stane, ne e vinovno deteto...iziskvania na organizatsiata v koiato kandidatstva...
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

BabaPena, значи документа си е много добре, обаче създателя му (криейтъра един вид) малко пропуснал да добави текстови полета там дето ще се пише (или ги е заключил с restricted, все тая като нямаме парола).
Щом имаш Acrobat Pro, използвай менюто Tools/Advanced Editing/Forms/Text Field Tool и разните други тулсове. Играчка е, ако имам време следобед ще го направя и ще ти го пратя, но не пречи и ти да го започнеш - Адвансед Едитинг е туй, икспириънс един вид, ще му натриеш носа на компютърмена в офиса :)

П.С. Първо го Open, после Save As на друго място, за да си знае Acrobat 6 че с него ще се бориш
Последно промяна от c200 на Сря Апр 19, 2006 1:37 pm, променено общо 1 път.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Брях, BabaPena, туй чудо 10 страници било.
Направи си полета (или кажи къде да направя) само там, където трябва да твориш, с другото някой друг да се оправя :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Stef
Мнения: 191
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 3:12 am
Местоположение: MTL

PDF

Мнение от Stef »

Аз използвам Advanced PDF Password Recovery Pro 2.12
Go big or go home.
Аватар
Stef
Мнения: 191
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 3:12 am
Местоположение: MTL

PDF

Мнение от Stef »

Аз използвам Advanced PDF Password Recovery Pro 2.12
Go big or go home.
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Mersi za dobroto jelanie C200...porazritah se malko nasam natam i edno ot mestnite marzelivi magareta izleze s predlojenie koeto me ustroiva...ta reshihme problema...

:beer: :beer: :beer:
Заключено