Отказ от Lemay

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
IceD
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 4:18 am
Местоположение: Plovdiv

Отказ от Lemay

Мнение от IceD »

Ето го и моя случай: 07/04/2006 - 09.00 часа - самостоятелен кандидат, 31 год., неженен, без деца, магистър инженер - автоматизация на производството (2141 - Ingénieurs d'industrie et de fabrication), 17 год. период на обучение, 5 г. и 8 м. стаж изцяло по специалността, с декларации от приятели в Монреал, ниво френски 6/5 и английски 7/6, с напълно редовни и изрядни документи. Къде е проблема??? - след колебливо представяне днес на владеене на френски ми беше обяснено, че не събирам необходимите точки. Също и това, че дори и да бъда отложен за една година за изучаване на френски, времето няма да е достатъчно и знанията, които ще придобия, няма да са могат да компенсират разликата до необходимите ми точки ... заради което получих директен отказ ... !!!При реакцията от моя страна, че това е невъзможно и че вероятно има някаква грешка в точките, ми беше обяснено - "възможно е, аз днес така предценявам, вие имате право в определения срок да обжалвате пред комисията в Монреал".
Ето и описаните от него точки:
Facteur / Examen. Pré. IP /Sélection IP
Formation #13 #13
-Scolarité /9 /9
-2e spécialité /0 /0
-Form. Privilégiée /4 /4
Emploi #8 #8
Total EMP #35 #33
-EMP Scolarité /9 /9
-EMP 2e spécialité /0 /0
-EMP Form. privilégié/4 /4
-EMP Expér.prof. /5 /5
-EMP Séjour au Qué /0 /0
-EMP Lien avec Qué /1 /1
-EMP Âge /10 /10
-EMP Conn. français /4 /3
-EMP Études françai /0 /0
-EMP Conn. anglais /2 /1
Expérience #7 #8
-Exp. professionnelle /7 /8
Adaptabilité #1 #6
-Qual. personnelles / - /3
-Motivation / - /1
-Conn. du Québec / - /1
-Séjour au Québec /0 /0
-Lien avec le Québec /1 /1
Âge #10 #10
Conn.linguistique #11 #9
-Conn. du français /7 /6
-Études en français /0 /0
-Conn. du l'anglais /4 /3
Enfants total pts #0 #0
Cap.auto.finannc. #1 #1

И цял ден са ми само точки в главата и така и не мога да ги изкарам, колкото той - 55.
Ако някой е наясно ... :?: :?: :?:
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

много жалко че са те отрязали. гадно е и виждам че някои точки не са правилно отраззени. скивай сега:

Facteur / Examen. Pré. IP /Sélection IP
Formation #13 #13 за образование ти дава 13 броя от висше и това че
ти е важна специалността
-Scolarité /9 /9
-2e spécialité /0 /0
-Form. Privilégiée /4 /4
туй амплуа са допълнителните точки 8 от всички фактори събрани по долу, или още 8 точки към първите 13, дотук 21
Emploi #8 #8
Total EMP #35 #33
-EMP Scolarité /9 /9
-EMP 2e spécialité /0 /0
-EMP Form. privilégié/4 /4
-EMP Expér.prof. /5 /5
EMP Séjour au Qué /0 /0
-EMP Lien avec Qué /1 /1
-EMP Âge /10 /10
-EMP Conn. français /4 /3
-EMP Études françai /0 /0
-EMP Conn. anglais /2 /1
Expérience #7 #8 за стажа те е изрязъл жестоко - писал ти е 7 това е неправилно щом си работил повече от 5 г. по специалността. доколкото знам би трябвало да са 10 точките
-Exp. professionnelle /7 /8
Adaptabilité #1 #6 за адаптивност ти е дал само 5 точки плюс една за познати в квебек или общо 21+7стаж+адапт. 6=34 т.
-Qual. personnelles / - /3
-Motivation / - /1
-Conn. du Québec / - /1
-Séjour au Québec /0 /0
-Lien avec le Québec /1 /1
Âge #10 #10 възраст 10 точки - тук е точно всичко
Conn.linguistique #11 #9 езикови знания върху английски и френски общо ти е бутнал 11 т. като това е макса а минимума според него ти е за 9 точки.
-Conn. du français /7 /6
-Études en français /0 /0
-Conn. du l'anglais /4 /3
Enfants total pts #0 #0
Cap.auto.finannc. #1 #1 и 1 т. за финансова независимост
хайде да ги сметнем
34+10възраст+11езици+1 финанси=56, е тва е и аз не мога да ги изкарам 55??????
Последно промяна от nikito на Пет Апр 07, 2006 1:20 pm, променено общо 1 път.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Всичко е ясно и точките са наистина 55. Признал ти е привилигерованото образование, но не ти е признал, че отговаряш на условията за "търсена професия" и затова те е тествал за ЕМР по Анекс 2 на Правилника за точкоопределяне. По този тест покриваш необходимия минимум от 30 т. (събираш 33 т.) и затова ти се дават 8 т. по параграф 2. Emploi на Анекс 1. И като събереш точките по отделните параграфи, които са следните:

1. Formation - 13 т.

2. Emploi - 8 т.

3. Expérience - 8 т.

4. Adaptabilité - 6 т.

5. Âge - 10 т.

6. Conn.linguistique - 9 т.

8. Cap.auto.finannc. - 1 т.

то общия резултат е 55 т., което е с 5 т. под необходимия минимум от 60 т. за сам кандидат.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Re: Отказ от Lemay

Мнение от LaRue »

IceD написа: "възможно е, аз днес така предценявам, вие имате право в определения срок да обжалвате пред комисията в Монреал".
Типично по кебекарски :metro:
Нямаш друг избор освен да го направиш, но не забравяй , че "гарван гарвана око не вади".

Успех!!!!
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

добре, защо 8 точки за стажа, той е работил 5 и повече години
да не би таблицата да е сменена?
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

много е ниско оценен френския, а и английския
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

nikito написа:добре, защо 8 точки за стажа, той е работил 5 и повече години
да не би таблицата да е сменена?
Нищо не е сменяно, а и не е толкова лесно и просто да се смени. Защото не става въпрос за една таблица, а за един нормативен акт съдържащ в себе си тази таблица, който може да бъде променен само след съответното гласуване в съответния законодателен орган.
Явно е, че представените документални доказателства за стажа не са били достатъчно прецизни и непротиворечиви. Достатъчно е например част от стажа да съвпада по време с периода на обучение за да не го признаят, макар да е представена трудова книжка или друг вид официално удостоверение.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
IceD
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 4:18 am
Местоположение: Plovdiv

Мнение от IceD »

Нямам препокриване на трудовия стаж с периода на обучение. Както е уточнено във формулярите - стаж + казарма = 5 г. и 8 м.
Всички документи са точни ...
Vergie
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Дек 08, 2005 7:39 am
Обратна връзка:

за точките

Мнение от Vergie »

Като гледам, има начин да се съберат заветните 60 точки и да се компенсира "порязването" по параграфа трудов стаж.
Мисля, че с високо ниво на френски и още мъничко английски, и ще стане. Разбира се, това ще отнеме малко време. Но ако наистина силно желаете да живеете в Квебек, така или иначе ще Ви се наложи да ги научите тези езици, нали. Усилията няма да са напразни.
Горе главата и кураж !
marcho_bg
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 5:43 am
Местоположение: Sofia-Montreal,QC
Обратна връзка:

Мнение от marcho_bg »

Здравейте всички.
Леле мале тая тема ме хвърли в тъч и рамисъл ... Много кофти ситуация :( МНОГО ... Направо ми се разбиха мечтите ... А интервюто ми е само след седмица ... :(
Je vous souhaiter tout le bonheur du monde !!!

DCS Vienna - 25.10.2005
Accuse de .. - 30.11.2005
Entrevue - 14.04.2006 - OK
Médecine - xx.xx.2006
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

IceD написа:Както е уточнено във формулярите - стаж + казарма = 5 г. и 8 м.
E, точно това пък никъде не е уточнено по формулярите и никога наборната военна служба не се е признавала за трудов стаж по каквато и да е специалност. Затова и са ти признали точно колкото трябва - закръглени 4 г., за което са ти и дали 8 т.

Това е една изключително често срещана заблуда сред кандидат-емигрантите. А именно - че след като във формуляра на молбата за селекция се изисква да се опише какво е работело лицето през последните 10 г., включително и военната служба (ако влиза в този период), то това е равнозначно на признаване на тази служба за трудов стаж. Такава логика не виждам и не я разбирам, а и я няма, но някои го разбират прекалено късно това. Ако се признаваше за трудов стаж военната служба, то щяха да изискват нейното описване при всички случаи, независимо дали влиза в посочения 10-годишен период или - не.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

след колебливо представяне днес на владеене на френски ми беше обяснено, че не събирам необходимите точки.



Ne mislia che bihte imali problem , vsichko e zaradi ezika !!!
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Отказ от Lemay

Мнение от Kan_Tangra »

IceD написа: Adaptabilité #1 #6
-Qual. personnelles / - /3
-Motivation / - /1
-Conn. du Québec / - /1
-Séjour au Québec /0 /0
-Lien avec le Québec /1 /1

Ако някой е наясно ... :?: :?: :?:
Предполагам липсата на конкретни знания за Квебек и Монреал,
недостатъчното ниво на френски
и може би недостатъчното демонстриране на лични качества /мотивация и др./
са се оказали решаващи

На интервю обикновено това се показва, а и интервюиращите именно това търсят и по това преценят. Ако беше само от точките, интервюта нямаше да има.

Казармата се включва като стаж, макар и не по специалността.
Но точките за стаж, мисля са върху целия стаж, включително и този не по специалността.

Sorry ! Успех !
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Много КОФТИ !!!!!!!!!!!!! :x

Не знам само защо ти е дал за образование 9 т. при положение че си магистър. Казваш също че имаш и декларация от приятел. Защо не ти е дал точка и за това?

какви въпроси ти зададе? щото гледам за познания за Квебек имаш само 1 т.

пич, много ме шашкаш щото и аз съм почти същите ТТ данни като теб, само с езиците съм малко по-добре
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

Явно е, че представените документални доказателства за стажа не са били достатъчно прецизни и непротиворечиви.
линко, благодаря за разяснението за стажа
ето излиза, че документите не са били "перфектни" както ни беше написано още в началото.
военна служба и стаж не се събират заедно, това е ясно. и затова на теста той е минавал с но проблемо, само че защо са ги допуснали до интервю след като той не е събирал точките и тогава или е бил просто на ръба?
Нищо не е сменяно, а и не е толкова лесно и просто да се смени. Защото не става въпрос за една таблица, а за един нормативен акт съдържащ в себе си тази таблица, който може да бъде променен само след съответното гласуване в съответния законодателен орган.
като питах за смяна имах предвид да не би наш сельо от Бургас пак да не е в течение с "течението", линко.

и определено с езика малко повече и стажа и би трябвало да няма проблем, е какво излиза, че човека си гледа съвестно работата, само дето има намеци за дискриминация и подбор на принципа "харесва ми , не ми харесва..."
Не знам само защо ти е дал за образование 9 т. при положение че си магистър. Казваш също че имаш и декларация от приятел. Защо не ти е дал точка и за това?
бекс, за 9 т. се дава за образование от 12 средно+5 висше=17 години
University diploma including 4 years or more of full-time studies (diploma obtained upon completion of 17 years of study) както пише тук те искат 17 години обучение и не ги интересува какво пише на дипломата ти, може да пише че си академик, ако си учил по малко години, сори.
на срещата в бургас ни обясниха тази "незначителна" подробност поради която много хора погрешно посочват в теста повече образование без да имат нужните години и после минават теста, а ги отрязват на селекцията или на интервюто.
Lien avec Qué /1 /1
а туй кво е ако не е познат от квебек, човека му е турил 1-та точка, не го ощетил ни най малко.
Заключено