Историята с билета ми от Ева

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Историята с билета ми от Ева

Мнение от Ivet »

Съжалявам, че отварям отново темата, но сега прочетох тази тема и съм леко шокирана. :shock:

Първо ще помоля Хълбой да не се изказва относно това дали съм била "леко" разочарована и от какво, истината е, че бях бясна!

И второ, да ви кажа точно за какво става въпрос, всеки да си прави сам изводите, заставам 100% зад думите си.

Обадих се на Ева април месец, защото исках билет за дъщеря си за 1-ви юли София-Монтреал-София, с полет на Луфтханза, за който си беше резервирала билет моя приятелка и можеше да ми доведе детето. Казах на Ева, че не ме интересува цената на билета, единственото, което искам е билет за този точно полет и да платя крайна цена от тук и наведнъж, защото по това време нямах кредитна карта, плащах с чужда. Ева ми намери билет, каза ми цената ако платя до края на април, на 25-ти април приятелката ми й даде номер на кредит карта, с която да се платят и двата билета, Ева ми каза, че всичко е ок и дъщеря ми да отиде в бюрото на Луфтханза в София, за да си вземе билета и мислех, че въпроса е приключен. Да, ама не! Помолих Ева да ми мейлне инфо за полета, за да имам все пак представа за полетите, мейл получих едва след 4-тото настоятелно позвъняване. Как да е, отива дъщеря ми в Луфтханза и й казват, че няма да й дадат билета, докато не доплати 50 евро летищни такси, които не са включени в цената на билета. 50 Е са около 68$ + 25$ уестърн юниън превод прави 93$, което да ме прощавате, ама хич не са малко пари, да не говорим, че 25 от тях са дадени абсолютно безсмислено! Обаждам се да питам Ева какво означава всичко това, след като единствените ми изисквания към този билет бяха за определен полет и плащане на крайна цена тук, а тя почна да ми мрънка, че щяла да провери, да се обади - не се обади, пак я потърсих, вдигна ми скандал, че била от 15 год. в бранша и такова нещо не й се било случвало, и пак, че ще ми се обади, пак не се обади, аз пак й се обадих и така няколко пъти. След десетина дена приятелката ми се обажда, леко притеснена и ми казва, че много се извинява, но кредитната й карта е чарджена с 80$ повече, отколкото съм й платила. Тоест, билета се оскъпи с още 80$ + 93$= 173$ :shock: Обаждах се на Ева още няколко пъти, казах, й че за мен тя е абсолютно некоректна, тя ми се обади, с единствената цел да ми вика как това не било така, и тя проверявала в момента! Е, тая проверка, така и до никъде не доведе, накрая ми писна, теглих й наум една майна и й задрасках телефона от тефтера си!

Тоя билет го плащах 3 пъти, и ми отне няколко часа телефонни разговори. За мен тя има некоректно отношение към клиентите си, позволява си да говори прекалено много, за някой, на който му плащам, и да ме прощавате, но при положение, че работи в Канада, май тя е тази, която трябва да се отърси от българския манталитет, определен стандартно от бгмонреал. Има много български агенции, в момента ползвам услугите на Жоро - Мисисага, тел. 9056607005/231, никакви забележки за 3 купени билета, електронни, та не се занимавам с получаване на билет, да не го изгубиш и т.н., на изключително добри цени.

Айде, със здраве, както казва Баба Пена и ако ще си купувате билети за лятото, побързайте, че тази година е страшно с цените.
Let it go...
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Ивет, ти ме разби
:idea:
Мерси за координатите на Жоро.

А това за БГ манталитет си е точно на място. :beer:
Alina
kosciuszko
Мнения: 209
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

Re: Историята с билета ми от Ева

Мнение от kosciuszko »

za tova horata kazvat: ako iskash nesto da stane kakto ti go iskash, si go napravi sam/sama

koito pravi drugi nesta, da ne se oplakva
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Историята с билета ми от Ева

Мнение от MrGeek »

kosciuszko написа:za tova horata kazvat: ako iskash nesto da stane kakto ti go iskash, si go napravi sam/sama

koito pravi drugi nesta, da ne se oplakva
Кое да си направи сам/сама? Агенция за продажба на самолетни билети или направо авиокомпания?
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

И аз имах подобно изпълнение с прехвалената застрахователка Димка, тя ми искаше за 6 месеца застраховка за колата толкова - колкото канадците биха ми взели за 2 години. :shock: :shock: :shock:
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Re: Историята с билета ми от Ева

Мнение от IvHaydu »

MrGeek написа:
kosciuszko написа:za tova horata kazvat: ako iskash nesto da stane kakto ti go iskash, si go napravi sam/sama

koito pravi drugi nesta, da ne se oplakva
Кое да си направи сам/сама? Агенция за продажба на самолетни билети или направо авиокомпания?
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

:) Ивет имам няколко забележки по това което си написала от мой опит.

Първо, при взимане на билет с София и платен оттук винаги ще ти искат някакви пари на този който го взима. Защо? Ами комисионна по издаване на билета. Ти плащаш оттук но издаваш в София. Поне са около 40-50 лева, не знам защо са ти искали толкова.

После има някой път фюъл сърчарджове, които май не се движат към цената на билета ако искаш да go платиш. A пак e само на издаване. Тук за това не съм 100% сигурен... :roll:

Трето, помисли си че въбще трика да купуваш на някой от тукашна агенция билет за София не е много чист по нормите на ИАТА и тези на компанииите, защото има ценово нормиране според страните.

Така че накратко гледайте на нещата малко по-свежо...
foxxbatter

Re: Историята с билета ми от Ева

Мнение от foxxbatter »

MrGeek написа:
kosciuszko написа:za tova horata kazvat: ako iskash nesto da stane kakto ti go iskash, si go napravi sam/sama

koito pravi drugi nesta, da ne se oplakva
Кое да си направи сам/сама? Агенция за продажба на самолетни билети или направо авиокомпания?
Не бе да си направи самолет....ето Бомбардие са пред фалит и може приемат поръчка с дискаунт :)
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

foxxbatter, не ги разбирам тея работи, злато, за това се обаждам на агент и му казвам искам това и това - може ли? Ако ми каже - може, очаквам да го направи, ако каже - не може, търся друг начин. :lol: А при Ева специално освен всичко останало става въпрос и за отношение към клиент, което колкото и да не разбирам, не ми прилича да влиза в нормите. :wink:
А аз си гледам свежо на нещата, освен в случаите когато ме ядосат, което се случва изключително рядко. :lol: И не ща самолет! Яхта, яхтаааааа... :lol:
:beer:
Let it go...
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

:) Добре..разбирам що си бясна, аз бих бил също такъв сигурно, но е малко силно да е приписва на БГ манталитет.... Не съм казал в никакъв случай че тя е идеална.

Ева предимно имам чуството че работи с Чех Аърлайнс, защото те са най-ценово ориентирани за Изт.Европа, а пък и има сигурно дават прилична комисионна. За другите като Луфханса и Еърфранс сигурно няма много място на маневри.

Затова конкуренцията му е майката и шопинг араунд. :wink:
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

foxxbatter написа::) но е малко силно да е приписва на БГ манталитет....
трябва да се отърси от българския манталитет, определен стандартно от бгмонреал.
:wink:
Последно промяна от Ivet на Вто Фев 28, 2006 6:45 pm, променено общо 1 път.
Let it go...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

аз лично никога не съм получавал по-добра цена от софия до тук и обратно тук - напротив агентката ни в София винаги дава разкошни тарифи и плащането става с кредитната ми карта оттук и никакви доплащания и истории....
25 долара за превод на парите е смешно да го калкулираш в загубите - как си управляваш финансите си е твоя грижа - добре, че не си намерила превод за 150 долара.....
факт е, че между плащането тук и издаването на билета в София може да има промяна в летищните такси и добавката за гориво, особено миналата година когато знаете бензина достигна и до 1,40 долара за литър - както знаете само часовата разлика е 7 часа и е напълно възможно в бизнес време тук в София да е затворено, а когато отворят да е следващия ден
единственото, което не приемам е чарджването на картата с 80 долара повече, което бих оспорил пред банката си, просто защото ако съм оторизирал 800 долара и са изтеглени повече то отговорността не би трябвало да е моя....
аз днес си запазих билет при Ева и ще ви разкажа как е минало когато му дойде времето.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Ivet написа:... И не ща самолет! Яхта, яхтаааааа... :lol:
:beer:
Ееее, Ивет. Много ниско си свалила летвата на мечтите. Яхта се купува вместо втора кола, например.
Аз продължавам да си мечтая за самолет. ;) :lol: :beer: :beer:
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Историята с билета ми от Ева

Мнение от Mark »

Ivet написа:Съжалявам, че отварям отново темата, но сега прочетох тази тема и съм леко шокирана. :shock:

Първо ще помоля Хълбой да не се изказва относно това дали съм била "леко" разочарована и от какво, истината е, че бях бясна!

И второ, да ви кажа точно за какво става въпрос, всеки да си прави сам изводите, заставам 100% зад думите си.

Обадих се на Ева април месец, защото исках билет за дъщеря си за 1-ви юли София-Монтреал-София, с полет на Луфтханза, за който си беше резервирала билет моя приятелка и можеше да ми доведе детето. Казах на Ева, че не ме интересува цената на билета, единственото, което искам е билет за този точно полет и да платя крайна цена от тук и наведнъж, защото по това време нямах кредитна карта, плащах с чужда. Ева ми намери билет, каза ми цената ако платя до края на април, на 25-ти април приятелката ми й даде номер на кредит карта, с която да се платят и двата билета, Ева ми каза, че всичко е ок и дъщеря ми да отиде в бюрото на Луфтханза в София, за да си вземе билета и мислех, че въпроса е приключен. Да, ама не! Помолих Ева да ми мейлне инфо за полета, за да имам все пак представа за полетите, мейл получих едва след 4-тото настоятелно позвъняване. Как да е, отива дъщеря ми в Луфтханза и й казват, че няма да й дадат билета, докато не доплати 50 евро летищни такси, които не са включени в цената на билета. 50 Е са около 68$ + 25$ уестърн юниън превод прави 93$, което да ме прощавате, ама хич не са малко пари, да не говорим, че 25 от тях са дадени абсолютно безсмислено! Обаждам се да питам Ева какво означава всичко това, след като единствените ми изисквания към този билет бяха за определен полет и плащане на крайна цена тук, а тя почна да ми мрънка, че щяла да провери, да се обади - не се обади, пак я потърсих, вдигна ми скандал, че била от 15 год. в бранша и такова нещо не й се било случвало, и пак, че ще ми се обади, пак не се обади, аз пак й се обадих и така няколко пъти. След десетина дена приятелката ми се обажда, леко притеснена и ми казва, че много се извинява, но кредитната й карта е чарджена с 80$ повече, отколкото съм й платила. Тоест, билета се оскъпи с още 80$ + 93$= 173$ :shock: Обаждах се на Ева още няколко пъти, казах, й че за мен тя е абсолютно некоректна, тя ми се обади, с единствената цел да ми вика как това не било така, и тя проверявала в момента! Е, тая проверка, така и до никъде не доведе, накрая ми писна, теглих й наум една майна и й задрасках телефона от тефтера си!

Тоя билет го плащах 3 пъти, и ми отне няколко часа телефонни разговори. За мен тя има некоректно отношение към клиентите си, позволява си да говори прекалено много, за някой, на който му плащам, и да ме прощавате, но при положение, че работи в Канада, май тя е тази, която трябва да се отърси от българския манталитет, определен стандартно от бгмонреал. Има много български агенции, в момента ползвам услугите на Жоро - Мисисага, тел. 9056607005/231, никакви забележки за 3 купени билета, електронни, та не се занимавам с получаване на билет, да не го изгубиш и т.н., на изключително добри цени.

Айде, със здраве, както казва Баба Пена и ако ще си купувате билети за лятото, побързайте, че тази година е страшно с цените.
Ot opisanata situacia az si prawia dwa izwoda - agentkata ne se e sprawila s cenowoto organizirane na bileta (ili pone s informiraneto za towa) i ne e uspiala da osiguri dobar "customer service" za predstawite na klientkata si, koeto e lo6 imidg.

Nedowolni klienti winagi ima, a agenti, koito ostawiat lo6i wpe4atlenia po princip go use6tat s namalenieto na prodajbite si.

Za balgarskia mantalitet - lo6a rabota e towa - niama lek za nego :")

:beer:

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Нямам намерение да обръщам темата в спор, пуснах я заради това, че в другата тема се спретва няколко пъти тази история, а Хълбой я беше преразказал в "любимия" ми стил "Аз знам, че еди кой си, еди какво си...", реших да обясня точно за какво става въпрос. Ева за да съществува като агенция много ясно, че има коректни продажби, но точно този случай не беше такъв. Поисках от нея нещо конкретно, тя каза "да" и не го спази. А и можеше да каже просто едно "извинявам се, стана гршка", вместо да ми вдига гири. Тогава със сигурност нямаше да я има тая тема.

Това е последното на което ще отговоря по темата, просто защото е нелепо:
poumpy написа:...особено миналата година когато знаете бензина достигна и до 1,40 долара за литър
Купих билета април месец за полет юли, а бензина се качи на 1, 40 в периода края на август - до към 5-ти септември! :shock: Освен ако тея в Луфтханза нямат връзка с Господ, то няма как да това да има нещо общо. :idea:
25 долара за превод на парите е смешно да го калкулираш в загубите - как си управляваш финансите си е твоя грижа - добре, че не си намерила превод за 150 долара..

Ти така ли си калкулираш финансите - като хвърляш 25$ наляво-надясно? Е, сори, аз си правя сметка на парите и за мен 25$ са си 25$ и не става въпрос за загуби, ако беше прочел по-внимателно щеше да прочетеш, че исках билет на все тая каква цена, стига да я платя от тук и наведнъж. Това по причини, които не те засягат, но на Ева й ги обясних. А това с превода си беше злобна забележцица от твоя страна, което... хм...не ти прави чест.

Също така забележи, че не пуснах темата във форума "Лъжи, измами и некоректни търговци", където щеше да си виси вечно, а и ти нямаше да можеш да си пускаш свадливите мнения.
:beer:
Let it go...
Заключено