За очен лекар...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

За очен лекар...

Мнение от hankroum »

Някой знае ли какво да напрява за да отида на очен лекар. По точно къде е възможно и колко се плаща. Аз съм на социал и това би ли облекчило положението. До колкото знам се плащало за преглед, ама май имаш право на един безплатен годишен преглед. Вярно ли е това и как се процедира.

Бихте ли ми препоръчали добър лекар!!!

Благодаря предварително!!!
Последно промяна от hankroum на Нед Фев 26, 2006 8:15 pm, променено общо 2 пъти.
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
M.Sc.
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 8:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от M.Sc. »

Kam socialnata ti pomosht ti davat i kupon na koito pishe pregled za lekar i o4en lekar. Pregledai si dokumentaciata ot sociala. Ako ne go pazish obarni se kam agenta ti za sociala...toi shte ti raziasni.

Na svobodna praktika, ako e za pregled za o4ila...nameri magazin za dioptri4ni o4la. Tam triabva da vidish dali ima tabelka" Examen visuel" . Pri nali4ie na takava tebela( ako ne ia vidish) pitai. Pregleda e mezdu 40 i 50 dolara.
Pravi tova koeto neiskash da ti napraviat!
canada2003
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 9:09 am
Местоположение: Montreal

Za ochnia lekar !

Мнение от canada2003 »

Temata beshe raziskvana predi ne mnogo vreme porovi se nazad vav foruma i shte ia namerish .
nobleman

Re: За очен лекър...

Мнение от nobleman »

hankroum написа:
лекър
:? Това " ъ" - ми е като трън в очите :roll: .
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

при всички положения ако след 3-4-5 месеца се докопаш до офталмолог все ще ти измисли някои нещица, hidden charges, koito ще се наложи да си ги купиш с личната си кредтитна карта. а да не говорим че май има некакви рестрикции точно за очните прегледи където пародията OHIP нема да ти свърши работа :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
canada2003
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 9:09 am
Местоположение: Montreal

............

Мнение от canada2003 »

Аватар
hankroum
Мнения: 317
Регистриран на: Нед Юни 06, 2004 9:27 am
Местоположение: CANADA
Обратна връзка:

Мнение от hankroum »

Не става въпрос за очила, а очен преглед. Проблеми с очите - възпаляват се, ечемици разно, болки в очите и т.н.
АЗ СЕ ГОРДЕЯ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!!!
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ОТ КЪДЕ ИДВАТЕ!!!
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Ако не се заседяваш много пред компа ше се опраиш. :lol:
Изображение ... и в темите също!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

много ечемици нещо, бе хора, ммм, пада ви имунната система, много стрес, много :wink: кандидат емигрантите да четат и да си правят сметка за "спокойния живот" дето ги чака тука :D майтап бе, Уили :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Точно заради ечемик преди няколко дни получих направление от личния ми лекар за преглед при очен лекар. С това направление мисля че не би трябвало да ми искат пари, ама не съм сигурна още. Даде ми и някаква визитка на очен лекар, дали е добър като лекар още не знам, ама ако искаш ще ти дам координатите.
kosciuszko
Мнения: 209
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 10:09 pm

Re: За очен лекар...

Мнение от kosciuszko »

hankroum написа:Някой знае ли какво да напрява за да отида на очен лекар. По точно къде е възможно и колко се плаща. Аз съм на социал и това би ли облекчило положението. До колкото знам се плащало за преглед, ама май имаш право на един безплатен годишен преглед. Вярно ли е това и как се процедира.

Бихте ли ми препоръчали добър лекар!!!

Благодаря предварително!!!
oste edin koito se klasira za $6596 non-refundable tax credit
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

survivor написа:Точно заради ечемик преди няколко дни получих направление от личния ми лекар за преглед при очен лекар.
силно съм заинтересован да споделиш после какво лечение ти е предложил лекаря. може би доказано ефективния бабешки метод жулене на окото със злато :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

sasho71 написа:
survivor написа:Точно заради ечемик преди няколко дни получих направление от личния ми лекар за преглед при очен лекар.
силно съм заинтересован да споделиш после какво лечение ти е предложил лекаря. може би доказано ефективния бабешки метод жулене на окото със злато :D
Абе ти си заинтересован, ама мен може и да ме домързи за отида :D Иначе на един близък веднъж в България бяха казали за един ечемик че трябва да се оперира, ама той си мина от само себе си :roll: А ти ако можеш да ми обясниш от какво се получават ечемиците и как да ги избегна, направо ще ми спестиш едно ходене на лекар.
Сашо, а тук една иранска докторка ми беше казала, че при ечемик се капе черен чай в окото :D На това учат ли ви в Юнивърсити оф Торонто?
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

черен чай в окото?!?! :rotfl: е па следващия път ще опитам. на мене поне 10 пъти ми и излизал ечемик ама си е минавал от само себе си. само един път съм ходил на лекар в БГ по тоз повод и ми даде някакви капки, ама не се сешам какви. инак обяснението му беше понижение в резултат на стрес на имунния статус?! така че за предпазване не знам, май рецептата е vacation- слънце , въздух , онанизъм-здрав и бодър организъм :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Za syjalenie ne moga da pomogna sys syvet otnosno lekarite.

Obache pokrai spomenatite babeshki methodi se setih za nai-dobroto sredstvo sreshtu echemik: mlada maika pyrveskinia da ti tzrykne v okoto malko ot mlektzeto si ... estestveno za da hvane dikish tzyrkaneto na kapkite triabva da e napravo ot zyrnoto...
Ne znam dali gornata recepta deistva, no Chudomir go e opissal v mnogo iak razkaz. Znachi kva beshe istoriata sreshtat se dvama priateli. Ediniat s piratski bintovano liavo oko. Drugia mu vika kvo stana s okoto. Pyrvia pochva... ostai se echemik ... ... feldshera mi preporacha mlada maika pyrveskiana da mi tzrykne... otidoh pri sysedkata (ne nam kva selska hubavitza beshe, bel. na ognen_led) vlizame v izbata... nadiga taz mi ti moma pazvata... i kat se zabelvat edni gardi... okoto mi i echemika se opuliha... aha aha nadvessi se tia nad men ... da izpylni receptata de... pochna da tzyrka... pa neshtesh li iznevidelitza myja i... s edna buhalka
i kato me zapuka shteshe glvata mi da spuka...ta zatui sega sym s toia bint na okoto... na drugoto echemika se oprai....... .

P.S. omaskarih mu razkaza na Chudomir ama zdrave da e, koito ima da prochete originala, niama da syjaliava.
Заключено