sponsorirane na saprug/sapruga

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

sponsorirane na saprug/sapruga

Мнение от KolioBalkanski »

ne sam vijdal tozi vapros tuk
niakoi znae li kolko dalgo vzima da sponsorirash niakoi da doide v Canada?
Predi imashe godenicheska viza no sega kato niama te mai triabva da chakat navanka.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

Аз бях спонсорирана през 2002 година след като вече бях живяла законно в в Канада в продължение на 3 години (може би това има значение?). Съпругът ми е Канадец (може би това също има значение), но ми отне малко повече от 2 месеца по старата процедура. Подадох си документите в края на януари и станах landed immigrant в средата на април. Самото подготвяне на документите бе много трудоемко и досадно (то май продължи по-дълго от процедурата); на моменти ми беше смешно (напр. трябваше да приложа снимка от сватбата и да разкажа как е протекла връзката ни от запознаването до женитбата). Нямаше никакви проблеми, но отново повтарям, това го направих, след като вече бях в Канада.
Ако нещата не са се променили драматично, може да поиска виза за временно пребиваване на съпруга/съпругата и след това да се кандидатсва от Канада, като се изтъкнат много силни доводи, защо се кандидатства оттук (аз имах бебе на 2 месеца).
Това е моят кратък принос към въпроса ти. Ако имаш по-конкретни въпроси ще се опитам да отговоря.
Лаура
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

laura написа:Аз бях спонсорирана през 2002 година след като вече бях живяла законно в в Канада в продължение на 3 години (може би това има значение?). Съпругът ми е Канадец (може би това също има значение), но ми отне малко повече от 2 месеца по старата процедура. Подадох си документите в края на януари и станах landed immigrant в средата на април. Самото подготвяне на документите бе много трудоемко и досадно (то май продължи по-дълго от процедурата); на моменти ми беше смешно (напр. трябваше да приложа снимка от сватбата и да разкажа как е протекла връзката ни от запознаването до женитбата). Нямаше никакви проблеми, но отново повтарям, това го направих, след като вече бях в Канада.
Ако нещата не са се променили драматично, може да поиска виза за временно пребиваване на съпруга/съпругата и след това да се кандидатсва от Канада, като се изтъкнат много силни доводи, защо се кандидатства оттук (аз имах бебе на 2 месеца).
Това е моят кратък принос към въпроса ти. Ако имаш по-конкретни въпроси ще се опитам да отговоря.
Лаура
blagodaria mnogo
a za bebeto triabvashe li da plashtate v bolnicata
chuh che struvalo skapo ako niamash zastrahovka
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

laura написа:Ако нещата не са се променили драматично, може да поиска виза за временно пребиваване на съпруга/съпругата и след това да се кандидатсва от Канада, като се изтъкнат много силни доводи, защо се кандидатства оттук (аз имах бебе на 2 месеца).
Това е моят кратък принос към въпроса ти. Ако имаш по-конкретни въпроси ще се опитам да отговоря.
Лаура
Нещата се промениха от лятото на 2002 с влизането в сила на новия имиграционен закон. Вече не може да се вземе годеническа виза с която да влезеш в Канада с цел брак.
Най-сигурният начин, спонсорираният да стои в Канада докато тече процедурата, е да намери начин да влезе предварително в Канада (с туристическа, учебна, работна и т.н. виза) без да споменава, че има намерение да сключва брак. След като е вече в Канада, сключва брак, започват процедурата и стои в Канада като внимава да не му изтече визата с която е влязъл.
Ако процедурата е започната, и спонсорираният е извън Канада, е много трудно да влезе в Канада преди да си получи имиграционната виза. Това разбира се важи за хора които имат нужда от виза за да влязат в Канада. Който притежава паспорт с който се влиза в Канада безвизово, никой не може да го спре.
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

за бебето

Мнение от laura »

Както казах в началото, аз вече бях живяла около 3 години в Канада с работна виза когато се омъжих и родих, т.е. имах здравна застраховка. Затова всичко около раждането бе безплатно. Когато си в Канада с работна (предполагам и студентска виза) имаш право на безплатно здравеопазване (защото плащаш данъци като всички други).
Лаура
Заключено