Ima li ANTIFRIZ v hranite ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

Ima li ANTIFRIZ v hranite ?

Мнение от No667 »

Zamisliali li ste dali ima niakoia himichna sastavka v technite hrani za prez zimata za da ne zamrazvat burkanite i canovete i da se pukat kato se transportirat s kamioni ?

V Birata ima,stoto butilite ste se spukat,a posle mnogo boli glava ot takava bira.
Na Labbat pishe na etiketa che e Bez Prezervativi !!!
Ama ne mi se viarva.

Gledah sastavkite na edin burkan s kiseli krastavichki i pisheshe 2 vida poly-elementi dobaveni,moje tova da e vid antifriz za hranite.
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Ima li ANTIFRIZ v hranite ?

Мнение от Koko »

No667 написа:Zamisliali li ste dali ima niakoia himichna sastavka v technite hrani za prez zimata za da ne zamrazvat burkanite i canovete i da se pukat kato se transportirat s kamioni ?

V Birata ima,stoto butilite ste se spukat,a posle mnogo boli glava ot takava bira.
Na Labbat pishe na etiketa che e Bez Prezervativi !!!
Ama ne mi se viarva.

Gledah sastavkite na edin burkan s kiseli krastavichki i pisheshe 2 vida poly-elementi dobaveni,moje tova da e vid antifriz za hranite.
Не, няма антифриз в храните (опазил ни Господ :krila: ако имаше).

Разбира се на някой храни им слагат разни добавки, като Prezervatives, но това не е за да не замръзват, а за траят по-дълго. Типичен пример е млякото. Киселото мляко (ако може да го наречем така) има консерванти, благодарение на които може да преседи няколко седмици без да се развали, но сам се сещаш какъв е вкуса му.
Така че прави разлика между добавки срещо замръзване и добавки против разваляне.

За превоз на храна, особено такава която се разваля или пък замръзва, се използват специализирани камиони, които поддържат необходимата температура, така че да не се развали или замръзне това дето се превозва.
Гост

Мнение от Гост »

Със сигурност знам, че в Канада има специални камиони - отоплени, за да могат да се използват за превоз на специфични неща. Храните също са включени. Всичко е измислено - от - до. Бурканите се пукат в други държави, тук не може да се случи. :wink:
Аватар
valich
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Ное 27, 2003 12:32 pm
Местоположение: canada

Мнение от valich »

napravo me razbi s tozi vupros.............. veche se chudia ot kude gi vadish :shock: :roll:
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

antifriz

Мнение от No667 »

Tova za Antifriza e metaforichno izkazvane,stoto ne znam istinskoto ime na sastavkata deto se slaga v hranite da ne zamrazvat,no mislia che ima takva.
V Bg znam che zimata slagat povechko spirt v birata da ne zamrazva i poveche boli glava.
Ne mi se viarva vsichko da se prevozva v specializirani kamioni,meso i mliako moje,no konservi i bira edva li.
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
kikivc
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 11:19 am
Местоположение: winterpeg, MB :)

Re: antifriz

Мнение от kikivc »

No667 написа:Tova za Antifriza e metaforichno izkazvane,stoto ne znam istinskoto ime na sastavkata deto se slaga v hranite da ne zamrazvat,no mislia che ima takva.
V Bg znam che zimata slagat povechko spirt v birata da ne zamrazva i poveche boli glava.
Ne mi se viarva vsichko da se prevozva v specializirani kamioni,meso i mliako moje,no konservi i bira edva li.
v Bg nyamat pari da poddarjat normalni temperaturi v skladovete i da imat otoplyaemi kamioni.
v winterpeg tova mai e zadaljitelno. obarni vnimanie nyakoi den na kamionite sas coka cola primerno vsichki sa sas samostoyatelen klimatik koito potdarja normalnata temperatura che da ne zamrazne tova koeto predlagat za coka cola v butilkite
jivota e prekrasen:)))))))
Аватар
dalv
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Дек 15, 2003 4:20 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от dalv »

Ne...samo v&glishta v margarina :D
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

-)

Мнение от balbi »

:)))
Mmmmmmm etilen glikol4e v supi4kata brrrrr dobre zvu4i:)
Kak obi4am samooo:)
valentin_niagolov
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 9:53 am
Местоположение: Edmonton,Alberta

Мнение от valentin_niagolov »

Ne e zaduljitelno da e etan diol.Drugi polivalentni alkoholi imat sushto tolkova dobre izrazeni antifrizni svoistva glizerin naprimer i ne sa tolkova toksi4ni.No vupreki tova smiatam 4e po skoro gi suhraniavat pri spezialni uslovia otkolkoto da dobaviat neshto.Nabliagai pove4e na koncentrata tampone niama antifriz,pone ako ne e praven v Russia de ili ot Tzar Kiro. :D :D :D
Заключено