Сериозен здравословен поблем

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Yordan-g
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 5:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Сериозен здравословен поблем

Мнение от Yordan-g »

От 8 месеца,сина ми не е добре със здравето!Ходиме по-най различни доктори и в момента има 3 епикризи.Последно го лекуваха в детска клиника,с диагноза "интоксикация на черния дроб",поради това,че беше натровен с антибиотици.
Визите ни за Монреал/Канада ни изтичат в края на месец март!В момента детето продължава да пие,кортизонови лекарства/преднизолон/,с нежелани странични ефекти.
Ако някой има подобен сериозен, здравословен проблем с детето си,бихте ли ни посъветвали какво да правим?

Предварително Ви благодаря!
:D
Аватар
dart vador
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 4:19 pm

Мнение от dart vador »

Сигурно се двоумите дали да заминете или да останете?Преценете ако останете, дали няма да се наложи да започвате процедурата отначало,а тогава не се знае...Ако заминете, около 6 месеца се чака за да влезете в тяхната система на здравеопазване.В критични ситуации се ползва спешна помощ.Посъветвайте се с лекар, на който имате доверие, дали може да заминете с 1 чанта лекарства и да поддържате връзка с него.Не, никой уважаващ себе си лекар няма да се съгласи на лечение по телефона.Преценете сами.Бъдещето на детето ви е във ваши ръце.Знайте,че разликата е в това,че там, всичко което е необходимо по лечението,ще се направи и то безплатно.Знам го от личен опит.
"Пали като трактор на северния полюс, в ръцете на бяла мечка"
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Откъде ги изкопа тия глупости?
Първо, чакането не 6 месеца, а 3 календарни месеца. Демек, ако пристигнеш в края на месеца, той ти се брои целия, а на практика ще чакаш два месеца и малко. Това е обсъждано толкова много пъти във форума, че направо се чудя как може някой да не го е видял досега.
Второ, бременните жени и децата влизат в здравната система със стъпването си на канадска земя. Това също е обсъждано толкова пъти тука, че ... Айде, че не ми отива да говоря простотии рано сутринта.

Съвет към Йордан - направете всичко възможно да дойдете в Канада преди изтичането на визите. Ако състоянието на детето го изисква, веднага след това може единият от вас да се върне с него в България, а другият да изчака поне пристигането на ПР картите. Направете здравна застраховка на детето за 2-3 месеца. Не струва много скъпо, а ще ви даде някаква сигурност.
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Az sashto mislia kato Nezavisimia, pri polojenie che

a) deteto e na poddarjashta terapia, a ne na intenzivno lechenie

b) Edinia ot Vas znae DOBRE angl./frenski

Ako biah na vashe miasto bih se pointeresuvala vav foruma za telefonite/adresite na dobri pediatri v grada kam koito ste se nasochili i bih se svarzala s tiah direktno, vednaga. Bih obiasnila za kakvo stava vapros, bih prevela i pratila epikrizi i kakvato druga informatsia mi poiskat...taka shte mojete da zavedete deteto na lekar edva li ne ot samoleta ako se nalaga i ako ne dai Boje ne se e opravilo dokato pristignete...

Lichnoto mi menie e che ako chovek ne e mnogo bogat i ne jivee v Sofia e po-dobre da se lekuva v Kanada.

Ot sartse jelaia barzo ozdraviavane na malkia/ta!
Аватар
dart vador
Мнения: 143
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 4:19 pm

Мнение от dart vador »

Много се радвам,че с моите глупости предизвиках компетентни мнения.Вчера цял ден всички мълчаха!!!А ето,че можело да се помогне на хората.
Пожелавам ви успех!Много се трогнах от вашия апел и исках да ви помогна.
"Пали като трактор на северния полюс, в ръцете на бяла мечка"
Yordan-g
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 5:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Yordan-g »

Благодаря на изказалите мнението си!
Моля,да ме информирате,сигурно ли е ,че с пристигането ни на канадска земя,детето има право на безплатна медицинска помощ!?
Искам да уточня,че първоначалната диагноза за сина ми бе "хиперсензитивен васкулит",след 3-ри месечно лечение с кортикостероиди бе направена биопсия на кожата и поставена диагноза уртикария!!!Вероятен причинител на нея бе посочен "хроничен тонзилит".След тонзилектомията,детето бе буквално натровено от 4-ри последователни приема на антибиотици с поражения върху черен дроб,бъбреци и др.!!!
В момента е на кортикостероидна терапия!Страхувам се от следващата намеса на наши лекари!
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Ne znam kak stoi vaprosa s drugite provintsii, no v Manitoba VSEKI imigrant (a dori i chovek na 12 mesechen work permit), kakvo ostava za detsa ili bremenni jeni, poluchava zdravna karta i palni zdravno osiguritelni prava v momenta v koito otide da se registrira v Manitoba Health (otnema 15ina minuti) t.e. mojete da imate zdravni karti dori v denia na pristiganeto si ako hvanete rabotnoto vreme na ofisa.

Za dopalnitelni zastrahovki za bezplatni lekarstva, lineika i t.n. primerno, se chaka 3 mesetsa. Lichnoto mi vpechatlenie e che ako lekarstvoto naistina e neobhodimo i chovek ne moje da si go pozvoli/ili ne se pokriva ot chasnite zastrahovki lekarite namirat nachin da mu go nameriat (moiata lekarka naskoro mi vrachi 2 kursa 'turisticheski' antibiotitsi ei tai za sinite mi ochi).

Vse pak po tolkova vajen vapros az ne bih se doverila na info ot forum, eto stranitsata na Manitoba Health tam si pishe tochko koe kak i zashto:
http://www.gov.mb.ca/health/mhsip/index.html#new2Canada

Sas zdrave!
Аватар
stanchev71
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Юни 25, 2005 12:33 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от stanchev71 »

По-добре заминавайте. Направете застраховка на детето, а пък дори и да се наложе там лечение със сигурност ще е по-добро от тук
В живота можеш да вярваш само на себе си и то не винаги...
Изображение
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

P.S. Yordane, napishi vse pak kade v Kanada mislite da se ustanovite za da mogat saforumtsite v saotvetnata provintsia da ti kajat koe kak stava i kade da chetesh...
Vodolei
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 10:01 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Vodolei »

Independent написа: ... бременните жени и децата влизат в здравната система със стъпването си на канадска земя......

За бременните е вярно, но за съжаление децата трябва да чакат 3 месеца. Става дума за Квебек. Не съм убедена също, че някой застраховател ще застрахова при вече съществуващо заболяване. Естествено, може да проверите как стои въпроса със застраховката. Но ще е жалко да ви изтекат визите и да почвате процедурата от начало. В най-лошия случай, ако състоянието на детето не позволява да пътува или изисква интензивно лечение, опитайте се поне възрастните да кацнете в срок, а после може да се върнете в БГ, пък детето може после да го спонсорирате.

Във всеки случай, ако тук се наложи да плащате няма да е евтино.

Труден случай, желая ви успех!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Independent написа:Второ, бременните жени и децата влизат в здравната система със стъпването си на канадска земя. Това също е обсъждано толкова пъти тука, че ...
Quebec ne e Canada - v Ontario naprimer se chaka tvardo 3 kalendarni meseca, bez znachnie v nachaloto ili kraia na meseca si doshal i osven tova beremennite i decata sashto chakat (za sajalenie)
http://www.health.gov.on.ca/english/pub ... /wait.html

Osven tova 100% li si siguren/a (mejdu drugoto ti momchence li si ili momichence :D da znam kak da se obrashtam) za bremennite i decata dori i v Quebec, zashoto vij kakvo pishe v dolnia link:
http://www.ramq.gouv.qc.ca/en/citoyens/ ... elai.shtml
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Признавам, за децата не съм сигурна (мхм, момиченце съм), затова ги посъветвах да направят застраховка на детенце.
Yordan-g
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 5:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Yordan-g »

Ние сме по процедурата за имиграция в Квебек и смятаме да се установиме в Монреал.

Още веднъж,благодаря на съфорумците,които взеха отношение към темата! :D
rumys
Мнения: 113
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 8:41 am
Местоположение: Montreal

Мнение от rumys »

V Montreal ima dobri lekari i dobri bolnitzi. Plus tova tuk pravata na detzata sa mnogo golemi. Te se uvajavat i dyrjavata misli za tqh. Ne se pritesnqvaiite, ubedena sym, 4e na deteto vi 6te byde obyrnato neobhodimoto vnimanie ot neobhodimite spetzialisti, stiga vie da gi potyrsite. Napravete mu zdravna zastrahovka za pyrvite tri mesetza, vzemete si nujnite epikrizi (prevedete gi na angliiski ili frenski), vzemete si lekarstva ot BG i idvaiite.
Nadqvam se, 4e deteto 6te se spravi s dylgoto pytuvane i dano ima koii da vi posre6tne i kyde da se nastanite v Montreal.
Pojelavam vi mnogo kysmet!
Заключено