Въпрос-трудова книжка

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
todevkalin
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 10:53 am
Местоположение: Haskovo-Montreal

Въпрос-трудова книжка

Мнение от todevkalin »

Здравейте на всички,
Може ли някой да ми отговори на следния въпрос:
В трудовата ми книжка е нанесен стажа от първата ми работа и в края пише общо прослужено време.От 1 година работя в друга фирма, но в трудовата ми книжка пише само датата на назначение.Въпроса ми е трябва ли да се нанесе прослуженото време и за настоящата ми работа?
kristie
Мнения: 115
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 12:40 am
Местоположение: Montreal, St.Laurent

Мнение от kristie »

Прослужено време се нанася само при приключване на трудова книжка /прекратяване на трудов договор/, а щом ти е настояща работа няма как да ти е нанесено това.
todevkalin
Мнения: 81
Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 10:53 am
Местоположение: Haskovo-Montreal

Мнение от todevkalin »

Благодаря Kristie.Виждам, че още чакаш дата за интервю.Дано скоро я получиш ,че по мене си знам в какво напрежение си.
Стискам ти палци.
Nelig
Мнения: 72
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 3:40 am

Мнение от Nelig »

Изкарайте си от настоящия работодател служебна бележка, че към момента продължавате да работите на това място, на мен допълнително ми поискаха такава от Виена още преди да ме извикат на интервю.
DOLPH

Мнение от DOLPH »

Изкарайте си от настоящия работодател служебна бележка, че към момента продължавате да работите на това място, на мен допълнително ми поискаха такава от Виена още преди да ме извикат на интервю.
Значи за работата, където работим в момента трябва да се извади служебна бележка и да се носи на интервюто.Това сигурно ли
е?Имали някой , на който не са му искали бележка за настоящата работа, моля Ви да споделите! :wink: И тази бележка какво трябва да представлява? Питам зашото не бих желал да сси вадя такава бележка, може да ми правят проблеми.... :?
Аватар
SAVANNA
Мнения: 150
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 8:39 am
Местоположение: някъде из Montreal
Обратна връзка:

Мнение от SAVANNA »

todevkalin на нас ни поискаха на интервюто да си носим препоръка или служебно писмо от настоящите работодатели, не че на интервюто някой ги погледна но това е друга работа.

Така че си изкарай или препоръка или служебна бележка.
Успех!!!
Nelig
Мнения: 72
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 3:40 am

Мнение от Nelig »

Na men, kakto kazah, takava belejka mi poiskaha da pratja dopylniteno ot Vienne, inache na samoto interview mi gledaha samo trudovata knijka i minah samo s neja. Imajte predvid, syshto taka, che na vyprosnata sesija intervjuirashtata vyrna mnogo hora /ne bjah sred tjah, SLAVA BOGU!/ da si izkarat udostoverenie za staj ot NOI
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос-трудова книжка

Мнение от Nadi a »

todevkalin написа:От 1 година работя в друга фирма, но в трудовата ми книжка пише само датата на назначение.Въпроса ми е трябва ли да се нанесе прослуженото време и за настоящата ми работа?
Тъй като все още работиш, няма как да ти приключат трудовата книжка. Само ако имаш промяна в основната заплата, в заеманата длъжност или в продължителността на работното време, трябва да имаш ново вписване.
Ако искаш да прегърнеш света - купи си глобус!
Iskizi
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 5:11 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Iskizi »

Dolph, shtom ne iskash da razbirat 4e kandidatvash za emigrant, togava ne upomenavai 4e slujebnata belejka se izdava za kanadsko posolstvo. Niamat pravo da ti otkazvat slujebna belejka, mojesh da kajesh 4e ti triabva za deca, niakakvi pomoshti primerno, ti si izmisli, no nai-dobre e v belejkata da pishe : Da posluji tam kadeto e neobhodimo! Sled kato ne iskash da se razbira za tova, niama drug na4in!
Na men li4no moite shefove ne mi praviha nikakav problem, daje mi pomognaha, no to si ima shefove i shefove.....!
Uspeh!
Де го чукаш, де се пука!!!
DOLPH

Мнение от DOLPH »

Ами тя реално ще е за съпругата ми , аз нямам проблеми за бележка. Аз съм водещия кандидат, така че не знам дали си струва да си прави, след като не са поискали.Иначе книжка ще си носи! Мерси за отговорите и успех! :wink:
Заключено