V pomosht na saforumcite, pitashti za deklaraciite...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

V pomosht na saforumcite, pitashti za deklaraciite...

Мнение от gez »

Zdraveite

Za vsichki tezi, koito izprashtat DCS s nujnite docs, i nai-veche tezi, koito pitaha dali da popalniat deklaraciite za profesiite, uprajniavaneto na koito e reglamentirano ot profesionalnite gildii na Quebec:
Popalnete vsichko, koeto e ukazano, zashtoto iskate ili ne - pak shte gi popalnite, kogato vi varnat pismo s vaprosnite deklaracii. Inache niama da razgledat molbata vi i samo shte si zabavite procedurata i shte si utejnite neshtata s izlishna korespondencia.
Pak shte podkrepia moiata teza s fakti...pak ot moeto intervu (osven tova fakt e, che vsichki, koito imat sertifikati sa podpisali takav dokument):

Znachi vsichko mina i nakraia ostana da mu popalnia deklaraciata. I g-n Poullin me pita: - - Kakvo shte rabotite v Quebec?
- Razbira se shte si tarsia rabota po specialnostta.
- A nali znaete kakvi sa usloviata da zapochnete takava rabota?
- Razbira se (kazvam as, vapreki che mu biah govoril 35 min za tova) i smiatam da gi udovletvoria. A dotogava moga i nai-veroiatno shte si tarsia rabota kato elektrotehnik (takav sam po sredno obrazovanie).
Prez tova vreme podpisah deklaraciata i mu ia dadoh.
- Taka li?(vika toi)
- Taka, zashto ne?(vikam as)
- Da ama, ne moje taka, izberete ednoto. Kakvo shte rabotite?(vika toi)
- (i as mu vikam)Abe ne znam be chovek. Kakvoto doide, kak moga da ti kaja sas sigurnost ot sega? Estestveno che shte se opitam po vissheto da bachkam, ama znam li? Dokato stana chlen na gildiata niama da bleq q??? (ostaviam si zadna vratichka as)
- (i toi)Abe pich - taka niama da stane. Kat si tolkoz otvoren ia vzemi mi podpishi oshte edna deklaracia, che niama da mojesh da bachkash kato "Electricien".
- OK (vikam as i podpisvam vednaga, kato znam che ottarvane niama i kato znam che rusnacite shte mi napraviat sertificat za Electricien za dve sedmici...)

I taka as popalnih daje dve deklaracii. Taka che kolegi - podpisvaite, zashtoto inache niama da stane.
Kasmet, uspeh i stiskam palci...
Мисли за най-лошото, за да стане най-хубавото
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

Бреййййй
Какви са тези декларации бе хора толкова важни?

Аз все си мислех че съм някакво изключение ама май съм.
Никакви декларации не сме попълвали и подписвали нито при вторите документи нито на интервюто. А и от юни откакто мина интервюто не са ни и изпращали ако са забравили.

Значи ли това че ще можем да си работим каквото си поискаме? :wink: :wink:
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

вижте аз подписах декларация че ми е ясно че не мога да работя като стоматолог без да съм член на ордера. това аз си го знаех и го дискутирахме с интервюиращата и тя ми обясни смисъла на декларацията. преди да се подписват такива формуляри е иимало хора, които са се опитали да съдят правителството на Кебек, че ги е подвело за търсени професии и после не им дава право да работят по тях. та хората са решили да си вържат гащите и те карат да подпишеш за да не кажеш утре "ама те не ми казаха, че ще мия чинии и няма да съм зъболекар веднага с пристигането." просто и ясно. можеш да си работиш каквото поискаш стига да има кой да те наеме, но не можеш да се оплакваш че не са те предупредили, че по определен кръг професии се иска нещо повече от диплома от БЪЛГАРИЯ. дано съм бил полезен. Иво
tosheole
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:57 am
Местоположение: Brgen, Norway
Обратна връзка:

Мнение от tosheole »

Ehaa.... Znachi nai-setne reshi kade ste otidesh... Dano Toronto e pravilnia izbor. Doidoha li veche vizite? Koga zaminavash... zabravihme se s tebe nie....
Dano ne si smenish e-maila kato prestignesh. Shte se radvam da si poddurzhame vruzka i v Canada, kogato i az pristogna niakoi den.
Haide na dobar chas
Toshe - oleto
GERMANY
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 12:23 pm
Местоположение: Deutschland

V pomosht na saforumcite, pitashti za deklaraciite.......

Мнение от GERMANY »

gez написа:Zdraveite

Za vsichki tezi, koito izprashtat DCS s nujnite docs, i nai-veche tezi, koito pitaha dali da popalniat deklaraciite za profesiite, uprajniavaneto na koito e reglamentirano ot profesionalnite gildii na Quebec:
Popalnete vsichko, koeto e ukazano, zashtoto iskate ili ne - pak shte gi popalnite, kogato vi varnat pismo s vaprosnite deklaracii. Inache niama da razgledat molbata vi i samo shte si zabavite procedurata i shte si utejnite neshtata s izlishna korespondencia.
Pak shte podkrepia moiata teza s fakti...pak ot moeto intervu (osven tova fakt e, che vsichki, koito imat sertifikati sa podpisali takav dokument):

Znachi vsichko mina i nakraia ostana da mu popalnia deklaraciata. I g-n Poullin me pita: - - Kakvo shte rabotite v Quebec?
- Razbira se shte si tarsia rabota po specialnostta.
- A nali znaete kakvi sa usloviata da zapochnete takava rabota?
- Razbira se (kazvam as, vapreki che mu biah govoril 35 min za tova) i smiatam da gi udovletvoria. A dotogava moga i nai-veroiatno shte si tarsia rabota kato elektrotehnik (takav sam po sredno obrazovanie).
Prez tova vreme podpisah deklaraciata i mu ia dadoh.
- Taka li?(vika toi)
- Taka, zashto ne?(vikam as)
- Da ama, ne moje taka, izberete ednoto. Kakvo shte rabotite?(vika toi)
- (i as mu vikam)Abe ne znam be chovek. Kakvoto doide, kak moga da ti kaja sas sigurnost ot sega? Estestveno che shte se opitam po vissheto da bachkam, ama znam li? Dokato stana chlen na gildiata niama da bleq q??? (ostaviam si zadna vratichka as)
- (i toi)Abe pich - taka niama da stane. Kat si tolkoz otvoren ia vzemi mi podpishi oshte edna deklaracia, che niama da mojesh da bachkash kato "Electricien".
- OK (vikam as i podpisvam vednaga, kato znam che ottarvane niama i kato znam che rusnacite shte mi napraviat sertificat za Electricien za dve sedmici...)

I taka as popalnih daje dve deklaracii. Taka che kolegi - podpisvaite, zashtoto inache niama da stane.
Kasmet, uspeh i stiskam palci...

Tova e mnogo vjarno , podpisvaneto na deklaraciite ne e zelatelno , a zadalzitelno , po tozi nacin iskat da sa sigurni ce predi da rabotish po dadenata profesia , parvo shte stanesh tehen clen v dadenata oblast i togava vece s tjahno pozvolenie shte imash pravo da si rabotish !!!
Tova mi go objasni canadskata consulka v Paris. Za men njama inteviu i t.n.... , no podpisvaneto na deklaraciite e neizbezno !!! :(
Аватар
titi
Мнения: 467
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 2:15 pm
Обратна връзка:

Мнение от titi »

Присъединявам се към по-горните мнения относно декларациите.
И на нас с мъжа ми ни дадоха да подпишем по една декларация, че сме запознати с условията за практикуване на нашите професии в Канада. И ние ги подписахме.
Това според мен е една рутинна практика от страна на имиграционните служители. :lol: :lol: :lol:
Заключено