Деца в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Деца в Канада

Мнение от prace »

Искам да питам семейства с деца, които са емигрирали в Канада: как децата ви понесоха промяната? Естествено, че зависи и от възрастта на децата, но все пак искам да знам как бих могла да подготвя децата си за по-безболезна промяна.
Благодаря на всички мнения!
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Децата се адаптират много по-лесно от нас, възрастните, не се притеснявай! Моите след месец тук си бяха като у дома. Единствения проблем, който съм имала и то в много лека форма беше изобилието от от всякакви изкушения по магазините, направо се побъркаха, и им се искаше да имат всичко веднага! Купих им два гадни добре изглеждащи сладкиша (ама знаех предварително, че са много гадни :rotfl: ), компромисно по една глезотийка и стига толкова, за другото да си спестяват от джобните!:lol: Не мисля, че можеш да ги подготвиш с нещо специално, бъдете си каквито сте винаги и всичко ще е ок!
Let it go...
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

С тези гадните, добреизглеждащи и аз се лъжех в началото. Ама вече мнооого рядко :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Благодаря. А как приемат раздялата с баба, дядо и т.н роднини....
Питам, защото дъщеря ми е на 5 години и е ужасно емоционална и чувствителна...
boryana D
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Май 27, 2005 7:31 am
Местоположение: ТОРОНТО

Мнение от boryana D »

от собствен опит знам, че децата попиват емоциите на родителите си, особено тези на майка си.
само ние можем да им помогнем да преживеят по-леко стреса от промяната - с много търпение и много обич.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

prace написа:Благодаря. А как приемат раздялата с баба, дядо и т.н роднини....
Питам, защото дъщеря ми е на 5 години и е ужасно емоционална и чувствителна...
Зазиси как ще им го представиш на децата. Ако се разделяте, все едно че е завинаги, детето ще се разстрои разбира се. Ако им кажеш
че отивате, ама че баба и дядо скоро ще дойдат на гости, или че вие скоро ще им отидете на гости, ще мине много по-леко. Аз в най-голямата лудница преди заминаването вадих на бабата паспорт и й резервирах билет след много време - в присъствие на детето и бабата. Естествено че можеше да си го направи и сама по-късно. Все си мисля, че това помогна на всички.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

благодаря ви за съветите!
Ние все още имаме много време, но все пак това за мен като ли, че ли ще е най-трудното препятствие :) още повече, че моите родители са тотално против емиграция в Канада най вече заради децата, че ще са далеч от тях.
Естествено ще има много други тревоги по заминаването.....но като дойде момента ще му мислим.
Заключено