Строителни материали и още нещо...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

оф измъчих се с тази латиница , няма ли да има скоро лат то кир бутон.
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

:D :D :D :D
Има си една наука, строителство се вика, и нека някои да се светнат малко по въпроса, преди да дават експертни оценки.
Обикновено гредите и колоните "носят" конструкцията, а те по принцип не се изпълняват от талашит. Както и плочите всъщност.
Що се отнася до стените, има носещи и преградни, като носещите са здрави, а преградните оформят вътрешното пространство и нямат отношение към здравината на конструкцията. Топлоизолацията и звукоизолацията обикновено се слагат допълнително.
Проблема тук по-скоро трябва да се търси в пожароустойчивостта на композитните материали, или в нейната липса...
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Godis написа:Не бе Ванко, не се хаби, тия дето спорят по правило на строеж не са стъпвали сигурно, важното е че тия дето живеят в "дървени" къщи , на малкия пръст немогат да ни стъпят. Това е.
Точно така никога не сме виждали строеж . :lol:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Хм....
Като оставим факта, че който пише на латиница - НЕ го чета... щото нямам излишно време ... нещо не мога да схвана основната идея на спора?!? :roll:
Понастоящем в Бг се строят всякакъв тип къщи. От известно време с голям интерес следях какво става с "дървените"- защото тормозя шефа да ги усвоим като технология с приоритет.
Кв. метър на хубава такава къща у наше село започва от 350 евро нагоре. За сравнение - в наши кооперации имаме монолитни жилища на 346.6666 евро... имаме и на 430 разбира се..., а колеги имат и по на 320...310...
Та тук сравнението за цените... - наистина само дървена къща боклук може да ти излезе евтинко да я закупиш и после да дадеш още толкова, за да я оправиш.
Но по отношение на качествата... една перфектна алтернатива за мен / :twisted: и нещото, заради което се дъвчем с шефа/ е компилация между двата типа строителство... т.е. носещите елементи и плочите да са от стоманобетон, а пълнежа от високоизолационни материали каквито тухлите и бетона не са.
Искам да ви питам - високото ви строителство ... дървени конструкции ли е ?!? 8) С което искам да кажа, че всяко нещо си има определено предназначение.
Тухлена къща тук, за да е наистина комфортна зимно време - при студ и повишена влажност - първо трябва да има външна изолация по БДС - 5.5 см стиропор при 25 см зид + по лично моя си преценка - вътрешна изолация кнауф на конструкция 6 см от зида с пълнеж минерална вата. Тогава ще докара комфорта на хубава дървена къща.
Голяма част от гореказаното обаче, със сигурност няма да важи за някоя друга географска ширина. :wink:
Изображение
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Аз немога да разбера какъв ви е проблема? Да не би в Канада да е забранен бетонът и тухлите? Човек може да си построи и къща от бирени шишета, ако иска.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Изображение
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

:)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Това кои материали са по-хубави е безмислен спор. За всеки материал си има правилната технология на използуване. Когато технологиите се спазват, къщата е хубава! Когато се строи единствено с идеята за максимална печалба (т.е. максимално бързо и евтино), резултатът е еднакво лош независимо дали се изоплзува дърво, бетон или бирени бутилки ... :beer:
Obey gravity ... It's the law!
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

pomiar написа: Stranno e kak niakoi hora izjiviavat imigratsiata kato evoluirat v nai-razlichni posoki. Sebestoinost 5000 dolara, hm naistina dobra ideia e chovek da vnimava kakvo govori, osobeno puk ako pishe :idea:
Az lichno ejednevno se zanimavam s materiali i sebestoinosti i smelo moga da vi kaja che durvenia material v edna kushta, zaedno s drugite materiali+ TRUDA= na dosta poveche ot 5000 dolara.
mdaaa edna dqska 2x8 16 pi izliza 12 cad + taxi zavodska cena :D
Svilko
Мнения: 252
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Svilko »

Lub0, няма никакви проблеми, просто нали се досещаш, дето се казва "лаф да става, време да минава". Те проблемите отдавна са си решени по един или друг начин в областта на тукашното строителство.
Проблеми няма, ама лафчето е важно :)
vanko22
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Ное 25, 2003 4:40 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от vanko22 »

izvinete za latinicata ama mislia,che ne e chak takuv problem s kakvi bukvi pishesh,a kakva informacia i na kakuv ezik ia podnasiash.Za tezi koito im mnogo cenno vremeto ,kato drugarkata Tornadova molia za izvinenie ama az i ne sum se zatrushkal da me chetesh.To si e tvoi izbor.Sujaliavam ama nemoga na novia si notebook da nalepia lepenki po klaviaturata s kirilica.molia da ne se priema tova kato zaiajdane.Prosto otgovor.aide chao.
Na kriv emigrant,Kanada mu vinovna.I zatvariaite prozorcite,che vlizat mnogo muhi.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Изчетох подробно всички мнения по темата за строителните материали,но понеже съм на ти със строителството толкова колкото индианец с пишеща машина не мога да си позволя да дам компетентно мнение,но за сметка на това ми хрумна една гениална мисъл от която биха могли да се изкарат МНОГО пари.
Така по същество,всеизвестно ни е на всички как една организация позната ни като терористична начело с лидера си Бин Ладен и наричаща се Ал Кайда не се спира пред никакви средства давайки много жертви от собственните си редици,така наречените Камикадзе да унижи и разруши така наречения Западен Цивилизован свят и най вече тоя отстоящ по на запад от нулевия меридиан.Аз като позитивно мислещ човек и хуманитарно настроена натура имам предложение което ще отправя към него,как моге да постигне целите си без да си цапа ръцете с кръв и как да намали жертвите в собственните си редици ,с което вярвам че заедно с него ще останем в историята ,а именно:
-Вместо да залага бомби напълнени с пирони ,гайки,бурми и други видове негоден за употреба метал му предлагам да отворим ферма за мутирали дървеници или по точно дървеници мутанти/не знам кое точно е правилното да се нарекат,но става дума за дървеници с повишен капацитет на полезно действие ,накратко казано КПД/ и да ги разпространим във всяко едно населено кътче на Северна Америка .Уверявам ви резултатът ще е поразителен,всичкото американец ще го оставим без покрив ,пардон без барака,тези на които покривът им е от ламарина ще си го запазят и ще могат да си го ползват като навес.
Гениално нали. :D Тогава аз и ИРА,привърженици на тухлобетона , след тази велика издънка на американското строителство ще навлезем на пазара с новосъздадената ни строителна фирма ;Бил Геутс Констракшън; и ще построим истински домове на бедните американци,а за нас нищо друго не ни остава освен да станем милиардери. :D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

bateto написа:...
Гениално нали. :D Тогава аз и ИРА,привърженици на тухлобетона , след тази велика издънка на американското строителство ще навлезем на пазара с новосъздадената ни строителна фирма ;Бил Геутс Констракшън; и ще построим истински домове на бедните американци,а за нас нищо друго не ни остава освен да станем милиардери. :D
Мухахахахаха...Батка, трябва да отбележа, че в тази инициатива има доста повече потенциал от хотелския бизнес. ;) Изображение :beer: :beer:
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

vanko22 написа:izvinete za latinicata ama mislia,che ne e chak takuv problem s kakvi bukvi pishesh,a kakva informacia i na kakuv ezik ia podnasiash.Za tezi koito im mnogo cenno vremeto ,kato drugarkata Tornadova molia za izvinenie ama az i ne sum se zatrushkal da me chetesh.To si e tvoi izbor.Sujaliavam ama nemoga na novia si notebook da nalepia lepenki po klaviaturata s kirilica.molia da ne se priema tova kato zaiajdane.Prosto otgovor.aide chao.
за латиницата да те светна- аз не чета написано на латиница,не само Торнадова.И нямам лаптоп,сори,нотбук :lol: ,и не кача лепенки на стария Правец,откъдето пиша,просто ползвам Кредор-а,и правя удобно за всички да ме четат.И аз не чета мнения на латиница,много ме изнервят,а аз съм тук само за фън,нали разбираш :wink:
за мен лично е много голям проблем мнения,написни с латински букви,просто ги прескачам,нямам нерви да ги чета
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Не мога да разбера тези глупости за проблемите с кирилицата.
В Уиндоуса има вградена кирилица, която обаче е кофти (за мен поне), защото е по БДС.
Но от този линк може да се свали и фонетична подредба на кирилицата, инсталацията е безумно лесна :
http://injinera.bgplus.com/wxp/xp_bul.htm

Не са необходими никакви други кирилизатори, лепенки и т.н.
Просто малко мисъл и уважение към хората, ЗА които в края на краищата всеки пише постингите си.
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено