Строителни материали и още нещо...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Строителни материали и още нещо...

Мнение от LaRue »

petia4444 написа:Някакви странни къщи,но на мен ми харесаха....
Явно имаш много изискан вкус :lol:

----------------------------
Става ясно, че разделих темата на petia4444 и преместих дискусията за къщите и строителните материали тук.
Linko
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

exquisitus написа:merci petia

larue, stiga si se zaiazhdal be chovek
Не се заяждам, но ми е много интересно как може на човек да му харесат тези дървени бърлоги ( каквито в България не се ползват дори и за добитък ) :shock:
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Nadi a
Мнения: 168
Регистриран на: Чет Ное 03, 2005 5:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Nadi a »

LaRue написа:
exquisitus написа:merci petia

larue, stiga si se zaiazhdal be chovek
Не се заяждам, но ми е много интересно как може на човек да му харесат тези дървени бърлоги ( каквито в България не се ползват дори и за добитък ) :shock:
:lol: Ти в какво живееш?
И аз ги намирам за симпатични :)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

На мен също ми харесват повече от недостроените тухлени мразилници в Бг-то...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
paraglider
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:52 am
Местоположение: Gusto maina, ama ve4e v Gatineau
Обратна връзка:

Мнение от paraglider »

I men me kefyat, ako 6te i da ne sa s tuhli4ki "YTONG" :D
"Не се плаши, ако трябва да се сбогуваш.
За да срещнеш някого отново,
първо трябва да се сбогуваш с него.
А щом сте приятели,
непременно ще се срещнете, било след броени мигове или след няколко живота."
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Mnogo hitro sa izmisleni durvenite sgradi, nali, zapazvat toplina:):):), evala na CANADCITE!!!
Аватар
bis
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 3:55 am
Местоположение: ville de Quebec
Обратна връзка:

Мнение от bis »

LaRue написа: ,но ми е много интересно как може на човек да му харесат тези дървени бърлоги ( каквито в България не се ползват дори и за добитък ) :shock:
И аз това питам местните.
Tutankamon написа: Mnogo hitro sa izmisleni durvenite sgradi, nali, zapazvat toplina:), evala na CANADCITE!!!
Да бе, защо прословутото ни chateau Frontenac и целия стар ЕВРОПЕЙСКИ град Квебек не са от дърво? Щото са били прости ли на времето?

Истината е, че строителството от дърво /по-точно талашит/ Е ПО-ЕФТИНО, А ТУХЛАТА Е ЛУКС.

ха ха ха, сигурно и ние някой ден ще живеем в талашитена къща. Но така де - като идеш в италиански ресторант - можеш да си поръчаш само пица, нали? Та и тука така................ оффффффф
Само човек, който рабира нещо изцяло, може да го обясни така, че друг да не може да го разбере.
/Нобелов принцип на Рудини/
Tutankamon
Мнения: 776
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 11:52 am

Мнение от Tutankamon »

Tuhlata ne e luks, prosto durvoto e zapazena marka, zatova se srtoi vsi4ko ot durvo. Aide probvaite da pomolite da si postroite kushta ot beton, i shte govorim posle.
Mnogo iasno, 4e CANADA e bogata na durven material i 4e shte se pazi mestnoto dobivane na durven material i 4e parite ot durvoto shte si ostanat v CANADA. To vsi4ko e izmisleno, no nie nali s nasheto betoono bulgarsko mislene, vse si mislim, 4e sme nai-umni i bogati, hahahahaaaaa
Tova, 4e kushtite sa ot durvo neozna4ava, 4e betona e luks, hahahahaaaaaaa, tova ne e Bulgaria, hahahahaaaaaaa
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

бетон и тухла не са ли различни неща , бис говори за тухла .
и каква запазена марка е дървото , на кого , на бобрите ли
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Попитайте някой, който ги разбира тези неща да ви обясни за изолациите и т.н. и после ако искате може да си отлеете бетонна къща, защото както и в италиански ресторант освен пица има и хиляда вида паста, така и тук можете да си построите къща от каквото си искате и то на не много по-висока цена.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Ex panelolubivi bulgarski dushi :)
Drugo si e da si imash lamarineno studenki panelki za prez zimata deto TEC-a ti gi topli sreshtu edna zaplatka mesechno ;)
paraglider
Мнения: 254
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 1:52 am
Местоположение: Gusto maina, ama ve4e v Gatineau
Обратна връзка:

Мнение от paraglider »

s nasheto betoono bulgarsko mislene, vse si mislim, 4e sme nai-umni i bogati, hahahahaaaaa


E, te t`va e mnooo verno!Eto tova ve4e e zapazena marka na balgarite!Obiknoveno tezi, koito sa se osvobodili ot zakostenelia si na4in na mislene - uspyavat v jivota!Kakvoto i da ozna4ava tova!Drugite si ostavat ve4no plue6ti, pla4e6ti i nedovolni!

P.S. Petya,dobre do6la v Canada!Pojelavam ti da gleda6 vedro na jivota, dori i da ima trudnosti /a to 6te ima / i nai-vajnoto e da si pozitivna i da ne se vszema6 mnogo na seriozno!Uspeh! :wink:
"Не се плаши, ако трябва да се сбогуваш.
За да срещнеш някого отново,
първо трябва да се сбогуваш с него.
А щом сте приятели,
непременно ще се срещнете, било след броени мигове или след няколко живота."
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

Tutankamon написа: Mnogo iasno, 4e CANADA e bogata na durven material i 4e shte se pazi mestnoto dobivane na durven material i 4e parite ot durvoto shte si ostanat v CANADA. To vsi4ko e izmisleno, no nie nali s nasheto betoono bulgarsko mislene, vse si mislim, 4e sme nai-umni i bogati, hahahahaaaaa
Tova, 4e kushtite sa ot durvo neozna4ava, 4e betona e luks, hahahahaaaaaaa, tova ne e Bulgaria, hahahahaaaaaaa
Брейй Тути, а ти като се подграваш на бълагрите че са най- най- ама
като гледам какво написа ясно се вижда, че Канада е най-дървената най-изолираната и други най-.
Димек както ти казваш ако ние сме с бетонното мислене идва да се каже че канадците са с дървено мислене и то много добре изолирано от всичко което става наоколо :).
Тути винаги съм се може ли макар и в писмена форма да се отрази пресилен смях...ето че било възможно.
Сега по темата и накратко че е късно вече.
Картонените кашони наричани гордо и не по-малко пресилено от смеха ти "къщи" са направени не от дърво...много надценяваш най-дървената държава на света. Само рамката ти е дървена, тоест колоните които нормалното БЕЗОПАСНО строителство изисква да са бетонни са заместени с дървени. Тук таме в стените имаш дървени летвички. "Плочите" са другото нещо което е дървено.
Стените обаче Тути, много добре знаеш какво са.... пресован картонец с малко гипсче и плява и свинска четина :):).
Без да разискваме методиката на строителството искам само да спомена наколко основни неща:

1. изолацията. причина номер 1 за да се позлват картони вместо стени...инак сме замръзнали и умрели от студ, и то затова е всеизвестно , че това на северния полюс експедициите си правят такива кашончета от картон и им е топло вътре.
Това за изолацията е мит и глупост не по-малко велики от онзи за многото вода която ще превърне канада в световна икономическа сила.
Ами замисляли ли сте се, защо аджеба в една Норвегия къщите не са картонени?
Защо в една Финландия или Швеция и там не са от картон и пирони направени жилищата?
Сега с едно мога да се съглася...ако някой ми каже че тук не познават изолации други от sheetrock-а...да това мога да го повярвам. Ала не ми разправяйте че в 21век няма изолации за тухлени стени - при условие че тухлата е един от най добрите строителни изолатори сама по себе си които да свършат работата, защото ставате смешни. Това че на село копат с мотики не значи че няма трактори...прсто нашите селяни са по беднички копачи.
Че ако беше толкова велика тази изолация то викам аз да им пратим малко на НАСА да изолора совалките с дръвце и картноче, горе е голям студ. Съжалявам но абсурдността на мита за изолацията е толкова голяма, че няма накъде.

Ами добре де... дървото и картона изолират.... ЗАЩО ТОГАЗ ОТ КАНАДА ДО ФЛОРИДА ВСИЧКО Е ДЪРВО БЕ ГОСПОДА? В едн преход от студен през умерен до сутропичен климат всичко е в дърво, защото то изолира? Значи и в умерен климат пак дърво, 'щото изолира...от какво? zie germans?
А в същите тези условия (целия диапазон) в ЕВропа къщите са от строителни материали от новата ера построени и пак им е изолирано.

Дървенията е за евтиния...прави се кашона себестойнист 5 000$ и се подава за 200 000$ и да инвестират се едно 5 000$ на къща за да се лъжат клиентите че това е най-изолиранта и най-дървената къща, но тези пари се връщат. Има кой да вярва на глупости на този континент.

2. Значи на континента къщите са от дърво защото държавата и системата мисли за нас.
ВИЕ ВИЖДАЛИ ЛИ СТЕ ПОЖАР ТУК???????????????????????
ЗНАЕТЕ ЛИ КОЛКО ТРАЕ? МИНУТИ! ПОСЛЕ КЪЩАТА Я НЯМА.
А колко хора загиват тук при пожари...що за грижа е това? На никой не му пука за изолация или за противопожарна охрана... потреблението определя пазара.

3. ГЛедате новини.... като мине едно ураганче какво става.
Дървото си отлита.
Е какво да кажа ако не друго поне това строителство е дълготрайно и стабилно. И да духне буря вътре може ад се скриеш и елементите на времето няма да те поразят.

4 Лека нощ. И лек работен ден утре.
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Hemi, hich ne gi razbiram tia neshta sas stroitelstvoto...ama...

Ne znam kak e po Skandinavia, no v De naposledak zapochnaha da stroiat mnogo zdrravo kashti s darveni skeleta. I tam gi prodavat s lafa che izolatsiata bila po-dobra i bili ekologichni. Dve ot kolejkite mi izbraha da stroiat s darvo...togava im se chudeh na akala...poneje tvardiaha che tsenata bila ednakva...

Za protivopojarnata ohrana: ne znam kak e pri vas, no na men mi beshe obiasneno, che triabva da si testvam smouk detektora vsiaka sedmitsa i che domoupravitelkata pravi sluchaini proverki i che shte ima zdrava globa ako ne raboti...Skapanoto neshto pochva da vie ako ostavia olioto na kotlona za 5 minuti. Tia dni zagorih neshto i to ne se razpishtia, ta reshih da go popraviam i go svalih ot stenata...ustanovih che ne raboti i huknah kasno vecherta pri domoupravitelkata...tia po printsip nikak ne obicha da ia tormoziat sled 7 vecherta, no kato chu che sam svalila detektora (koeto sam niamala pravo da pravia) se razfucha, izvika niakakvi hora i ni slojiha nov za otritsatelno vreme...

Minalata zima 3ti pati ni izkarvaha ot sgradata v koiato rabotia, vidite li shtot niakakav protivopojaren detektor se aktiviral. Vseki pat pojarnata pristigashe s po niakolko koli za po-malko ot 10 min i vseki pat obikaliaha staia po staia za da se uveiat che vsichko e nared. Da ne govorim che skoro edno sazdanie si zapali butilkata s alkohola dokato beshe v laminara i padna takova tichane za pojarogasitelia za da ne se vkliuchi pak alarmata, che da ne ti razpraviam...

Ta v nashe selo moje da imat mnogo grehove, no neseriozno otnoshenie kam protivopojarnata ohrana ne e edin ot tiah chini mi se...

Sas zdrave!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

BabaPena написа: Ta v nashe selo moje da imat mnogo grehove, no neseriozno otnoshenie kam protivopojarnata ohrana ne e edin ot tiah chini mi se...
Не е само във вашето село, навсякъде отношението е много сериозно, но това което ме притеснява е че пожарната като дойде единствената и функция ще бъде да не позволи пожара да се разпространи и по съседните къщи - просто щото вече няма да има кво да гаси от дървената къща :roll: В Онтарио преди около половин година имаше много трагичен случай, изгоря едно цяло семейство - майката заедно с 5-6 деца само бащата бил нощна смяна и не е бил в къщата.
Другия интересен въпрос Хемоглобин вече го повдигна - какво аджеба изолират тия в умерения пояс в САЩ например, климата си е почти 1:1 като този в БГ и други европейски страни с не-дървено строителство ?!?
Заключено