Българска сателитна телевизия??? Айде бе...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Българска сателитна телевизия??? Айде бе...

Мнение от bibco »

Народе,
ето че душата ми не издържа и надавам този вик!
Какво става, бре хора, с тази наша българска телевизия? Вече една година време най-многочислената българска диаспора в света - североамериканската няма достъп до свой сателитен канал...
Ето - от вчера даже македонците пуснаха своя телевизия на Т5(97гр.)
Писах писмо до БНТ - отгвориха ми след (два месеца време), че се водят преговори. Егати преговорите!
Има един смешен БГ форум на следния линк:
http://btn1.com/v-web/bulletin/bb/viewf ... 6e46fba29c
-вижте само какви простотии се дискутират там само, но нещо истинско за български сателитен канал - просто няма!
А може и да има - но знае ли някой?
А ако някой знае - да пише!!!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

А, ти ми припомни,
някой ми каза че "Евроком" ще излъчват за Канада и Щатите, програмата щяла да е 12 лв на месец, някой чул ли е нещо за това?
Откъде да взема едно сателитче и мама да го метне в куфара януари за насам ?
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Pate Jaki
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 10:22 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Pate Jaki »

Не zнам много по темата, но се сетих че започна от България една фирма з ИТВ Партнер:
Аватар
Pate Jaki
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 10:22 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Pate Jaki »

...сори, нещо много бързо се прати предното съобщение. Ето адреса на ИТВ Партнер, според мен това си е баш сателитна телевизия, а?:

www.itvpartner.com

Едни познати ми бяха казали, ама не съм проучвала дали доставят за чужбина. Предполагам че това би им дало голям пазар, ама дали са се разработили дотолкова и какви биха били цените...?


На сайта има телефони, мейли и форум.
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Доколкото знам и музикалната тв ММ е вече качена на сателит, обаче можело да се гледа само в Европа. А "Евроком" мисля, че е пловдивска тв и не ми се вярва да я качат на сателит за Северна Америка, но знае ли човек.

пп. проверих Гугъл
==
Евроком
Сателит: Express 3A
Орбитална позиция: 11° W
Транспондер: 14
Покритие: Европа
Честота на приемане: 3.980 GH
Поляризация: R (дясно въртяща)
Скорост на предаване на символи: 21000 Msymbs/s
Кодиране: няма
Корекция на грешки (FEC): 7/8
Видео ID: 40
Аудио ID: 1
SID: 6
Сигнал: Цифров
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

има и Евроком Софиа, пловдивската е с една чинийка, а софийската е с ЕК
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

...в интернет може да намерите да пише, че и ТВ България излъчва все още за Северна Америка, но нали знаете каква е истината?
Кума Лисо, благодаря за информацията, но този спътник не може да се гледа тук, защото е много ниско над хоризонта (а може и да е под него).
Патенце - ти на колко години си? Тук става дума не за сателитна антена а за Българска(и) сателитни канали, които ние в Канада или САЩ да можем да погледваме, когато искаме да чуем родна реч от сандъка, наречен телевизор...
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Зна4и аз сте се опитам да поизясня картинката зада се спре -тоя 4ул-онзи видял и такак нататка

сега поне това което аз сам проу4ил -
техни4ески проблем за ретранслирането няма- проблема е единствено финансов-сте ре4е 4е компаниите които хостват сателитите над Амеркиата- те са 4-5 искат да им се плати-то в зял свят е така-вапроса е 4е досега никои не е успял да се споразумее с тях.по то4но 1 фирма на Бг рин пробва и за малко време има6е изла4ване-но по типи4но бг система - 4овека спя да палста и -ясно какво последва.
Но тази фирма е сабрала междувремено кинти от абонатите си :)
в настоясте време доколкото имам инфо- никои не се занимава с преговори да по4не изла4ване на каквато и да е Бг тв за Норд Америка.

малко разсаждения на глас-
ако по4не някои да изла4ва -трябва да е на пе4алба -ясно нали?:)
и сасответно има 2 на4ина -

1- FTA( FTA= Free To Air) изла4ване -естествено прходите идват от реклама
и
2-платено- сабира се пари от абонатите

при вариянт 1 -братята американци гледат накриво-стото сте имат конкуренция-изклу4вам рекламите да са на бг стоки или несто от сорта- даже и да ги рекламират -от каде зрителите сте си ги купат в америка? Остава да варви реклама н местни стоки -ама те ве4е варвят по американските анали- и тоя или тия канали се явяват конкуренция.е кои е луд да си пуснае сам валка в ко6арата?

2- при платеното трябват -много инвестизии-трябва да се разпространят приемници-да кажем 10 долара на пар4е + смарт карти.за да се ползва система на криптиране -се пласта лизенз.....
отделно се пласта на някои да хоства самия процес на криптиране -демек да сменя клу4ове и зялата техни4еска поддражка .
говорил сам с хора занимавасти се с ТВ и по тяхни думи -трябват кам 10 милиона да да трагнат 2-3 програми в Америка.
А састо казаха 4е им трябват поне за 1 та година поне 200 000 абоната-ина4е няма гуве4-а по проу4вания-я се саберат 100 000 я не.
и да кажем цена 20 долара на месец абонамент.
акто добавят и риска 4е системата на криптиране може да баде хакната.... и саответно да изгубят бая абонати ..!!!!
и поради тия при4ини засега никои не се наема да пуска Бг тв в америка-а и като гледам в близките 1-2 -3 години едва ли сте се намери.

Има6е 1 проект -Сателитния канал на БНТ да се пусне в Америката-парите стели да доидат от буджета-ама естествено пари не се намериха.

1 друг проект бе6е да се обединят в един пакет така наре4ените славянски ези4но говорясти ТВ -Бг ,руски ,сръбски и така сте имат много по голям 6анс-оба4е пак несто не се разбраха.

ТВ канали от европа -има еи тука

http://www.lyngsat.com/ia5.html - но са кодирани -но пак кодировката е хакната и може да се гледа(не съм го тествал ли4но)

и састо в 3 пакета на DISH Network -саответно на 61,5 градуса ,на 121градуса и на 148 градуса -естествено пак кодирани но и тука е хакнато.
за 148 градуса гарантирам -ли4но тествано в раиона на Ванкувер :) сепември 2005.

61,5 - http://www.lyngsat.com/packages/dish61.html

121 - http://www.lyngsat.com/packages/dish121.html

148 - http://www.lyngsat.com/packages/dish148.html

ами това ми е инфото за момента.

дано да сам бол полезен :)

(сори за правописните гре6ки-но в момента наистина нямам време да ги оправям )
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Винаги досега съм се радвал на нещата, които bp_de е пускал на тема телевизия - сега обаче не.
Как така бре - "не се водят преговори" - да пльосна ли писмото от БНТ във форума, за да повярвате. Ние в Канада сме поне 100 000, в САЩ поне още два пъти повече - това не е ли потенциялен пазар?
Друг е въпросът, че има нещо гадно да се мисли за събиране на пари, спекулирайки с желанието на хората да си имат телевизия на роден език. Още повече, когато става въпрос за ретранслиране на сигнала на ТВ България, която по идея е създадена, за да приобщава българите по света - срещу пари ли?
Не - просто този "някой българин" в САЩ се е опитал да направи поредната БГ- далавера, този път с носталгията на много хора и е успял да сключи договор с изключителни права за представителство на БНТ в САЩ (далаверата си е била с бившия директор на БНТ, доколкото знам) и като не е устискал се е оср..В резултата БНТ е с вързани ръце, защото договорът е бил за 10 години и пак като резултат - ние всички тук пляскаме с ръце.
А относно славяно-езичните канали - в момента тук се приемат 6 сърбо-хърватско-босненски, една македонска, 6-7 полски и разбира се над 10 руски. Някои (частните) са кодирани, държавните - не.
И накрая за DISH N. - айде де - бил разкодиран - до септеври 04 беше, но сега вече е на NAGRA2 и както се казва - добро "лекарство" все още няма открито. А и да има - трайте си!
Но думата беше за българските сателитни канали в Северна Америка...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Аз лично не бих плащал повече от $1 за БГ телевизия, освен това има лекарство за награ2...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

какм bibco

dali e xubawo i li lo6o - ami towa mi e infoto priqtel.
Все пак си имам взимане даване с тоя бизнес в БГ- е откакто сам в немско е споради4но но све осте имам познати.

В европата наема на 1 транспондер (демек на 1 4естота) е спаднал-от 3 мил на година на кам 2 а и ве4е и до4ух на 1,8 .
но за УСА нямам то4на инфо.
разликата ви е извесна 4е Америката е ТВ нация а тука в европа не ги валнува много ТВ то.
Само за статистика - в 80мил немско -Премиера пакета има кам 1мил абонати мах. като цените са като на БЕВ или Ди6нет.
а доколкото разбрах в Канадата (38 мил ли бе6е) само при БЕВ са близо 1 мил. - да не говорим при стар 4оис и кабели и така нататака.
та поговорката-интереса клати феса - си е валидна -има потребление -високи цени.

Ина4е САТ канала на БНТ са по бедни и от царковни ми6ки - кои да плати дебелите суми дето американ4етата искат ?
Има 2 големи международни организации ( то и там си е мафия и далвера ама не таи много :) ) Интелсат и Еутелсат.
та По линия на 2 рата и с субсиди от буджета ниеБг рите в европа може да гледаме ТВ България ( сат канала) .ина4е и ние стяхме да го духаме.
То зелия екип дето прави тоя канал е сигурно не пове4е от 10-20 4овека- има6е поне 5-6 предавания на тая тем 4е няма кинти ,персонал и така нататка.То тоя канал -нито реклами балва , нито абонамент сабира -така 4е е само разход на БНТ.ТА мисли6 ли 4е на някои му пука -поне в БНТ или в правителството дали сте го има в Америка или не?

относно програмат аз аСлавянски пакет програми- това някои тука в форума го бе6е изровил-аз просто 4етох какво пи6е6е . Идеята не бе6е ло6а- наи много стяха да са руските-естествено поради наи голям % и покраитях и ние дето се вика.
далаверата според мене е 4е саундтрак сте е само на славянски езици-и дори да се напане да го разкодира някои -за голямата маса -англоговорясти-няма да е интересен-кои знае екзоти4ни езици кат насте :)

100 000 са нисто -да добавим и насте хора в USA - 1 или 2 мил -от тия вси4ките колко % сте са абонати? не е ясно и 100 000 дали сте саберат.
а парвона4алните инвестиции са солени-както преди споменах- и като нема кинти -няма и кои да се занимава.

казва6 4е даржавните ТВ на някои европеиски ТВ не са кодирани -ама аз такива не знамдори и даржавни пак искат пари за абонамент.
а и дори да да FTA -субсидиите им идват от страни дето явно правителствата им имат патри за целта.
самодавам пимер -ето на спатника на Интелсат -

Intelsat Americas 5 at 97.0°W
http://www.lyngsat.com/ia5.html

тия дето са с жалтото- демек свободни -ФТА- са пове4ето от арабските страни -дето кинтите от петрола спонсорират яко :)
та пак опираме до пари.

Ина4е това за Ди6 нета го споменах като някаква алтернатива-ли4но аз се кефих много на руските канали или пак да слу6ам новини по Евронуз какво става из европа.
А лекарсто има както Лубо е споменал :) а и аз не сам 4овек дето сте ти разправя ала -бала и отгоре на това -купувах антени ,кабели..... и там другите таками и инсталирах и сам пробвал вси4ко ли4но аз -така 4е 100% работи лекарството.

Ди6нета НЯМА права да изла4ва за Канада така 4е да надуват с бузи американ4етата. :)

Само сте добавя 4е -Собственика на Награта- Куделски -офизиялно призна в пе4ата 4е награ 2 е компрометирана.


Лубо -ти подкара ли нестата- нисто не казва6 след последния пат дето 4атихме :) -пусни 1 ЛС :)
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

za kakvo vi e satelitna televizia.
gledaite INTERNET televizia. ima mnogo kanali koito moje da se gledat po kabela (internet kabela). snabdete se s plosak ekran 21" LCD i se naslajdavaite na kartinata i na balgarskata rech. da ne zabravite pukankite i birata. da vi e priatno gledaneto. :D :beer: :beer: :beer:
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

И едва ли българите в Канада са 100 000...
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Ето, че пак нищо рационално - българска му работа!
Пинчер, я ми кажи къде в интернет има он-лайн БГ телевизия (не записи за изтегляне), че аз не знам? Иначе, че телевизии там има доста - аз самият съм писал тук на тези тема още преди година време...
Ако сте гледали форума в линка, който съм дал по-горе, ще видите, че и там са същите спорове, но така и не се разбира, знае ли някой нещо стойностно по въпроса - ще има ли БГ телевизия в Северна Америка или не и кога?
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Pincher bi li slojil adresite na BG Internet televozii ?

Blagodaria
Заключено