Molia za savet - nepolu4ena obratna razpiska

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
rumi_bg
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 1:03 pm
Местоположение: Sofia

Molia za savet - nepolu4ena obratna razpiska

Мнение от rumi_bg »

Molia, spodelete mnenie kak da postapia:
Na 14.10.03 izpratih dopalnitelni dokumenti za Bukurest s BgPost, s obratna razpiska i vsi4ki "ekstri". Sas sa6tata pratka izpratih i originala ot Union za prevedena taksa za viza (640$). No vse o6te ne sam polu4ila obratnata razpiska. Proverih v BgPost - pismoto e zaminalo na 17.10.03.
Rano li e da se pritesniavam, 4e pismoto mi e zagubeno?
Kak da postapia - da se obadia li v posolstvoto v Bukurest po telefona i da popitam ili da izpratia e-mail? Ili da ne se obajdam...
Medicinski napravih na 01.10.03. Odobreni sa ot Bukurest i sa zaminali za Viena na 10.10.03.
6te sam blagodarna na vseki, koito spodeli mnenieto si.
Rumi
Аватар
Татяна
Мнения: 114
Регистриран на: Съб Авг 02, 2003 1:59 am

отговор - за българските пощи

Мнение от Татяна »

Аз бях в подобна ситуация, когато потвърждавах интервюто. Пуснах жалба в пощата, естествено в нея посочих и номера на квитанцията, с която съм платила за услугата. След три дни ми донесоха обратната разписка и то на вратата. При подаване на жалбата обаче искаха да са минали повече от един месец от изпращане на писмото. Те явно са свикнали с такива неща, защото имаха готови формуляри за жалби.
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от emyangels »

Здравей, Руми, това, че не си получила разписката не означава, че писмото не са го получили в Букурещ!!! Напълно възможно е да са затрили някъде самата разписката, а писмото вече да са го получили!!! Има много подобни случаи и се надявам и при теб да бъде така!!! Дано всичко да е наред!!!
rumi_bg
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 1:03 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от rumi_bg »

Emyangels, Tatiana, blagodaria za uspokoitelnite dumi ... imam nujda. Prodaljavam da se pitam oba4e, da poiskam li potvarjdenie ot Bukurest s e-mail ili po telefona ??? Te ne obi4at da gi bezpokoim, no sled kato medicinskite mi sa vav Viena, ot MOM me uveriha, 4e ve4e triabva da 4akam pismo za viza... Ne mi se iska da 4akam 14.11.03, za da puskam jalba v BgPost (ne 4e 6te im go spestia, ako dotogava ne dojde razpiskata...). Ama 4e dilema :shock:
Otnovo vi blagodaria:Rumi
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Хубава работа, ама българска

Мнение от Nalex »

Споко, това е нормално за българските пощи.Аз също съм изпращал допълнителни документи приблизително по същото време и също още не съм получил обратна разписка.От предишен опит знам, че обратната разписка пристига след около месец.
Аватар
titi
Мнения: 467
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 2:15 pm
Обратна връзка:

Мнение от titi »

Здрасти, Руми!!!
В началото на нашата процедура си изпращахме документите по пощата, а обратната разписка ни пристигаше някъде след около месец време.Това обаче не означава, че документите не ти пристигат на адреса, който си посочила. Просто трябва да приемеш факта, че това е "нормалната бързина" на работа от страна на български пощи. Запази спокойствие и всичко ще е наред. Ще видиш, че скоро и обратната разписка ще получиш.
Успех! :lol:
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Здрасти!
Аз изпратих оригиналната квитанция от банката за платена RPRF към Букурещ на 06.10.2003 и още не съм получил обратната разписка. Обаче от Юнионбанк ми казаха, че когато платиш някаква такса за Канадско посолство, банката в края на всеки ден изпраща телекс до посолството, в който описват кой, какво и защо е платил през деня.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

;-)

Мнение от balbi »

Zdrasti,

Az pratih dokz do Bucharest s BGPost i polu4ih obratnata razpiska sled 25 dni.
Taka 4e spoko:)
Аватар
gez
Мнения: 750
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 8:38 am
Местоположение: TORONTO; CANADA
Обратна връзка:

Hi

Мнение от gez »

Zdravei
As sam posrednik za imigracia v Canada i spored rabotata mi s BgPostite moga da te uspokoq. Izchakai oshte 4-5- dni. Niakoi pat se baviat povechko vreme razpiskite. S men stana taka, i to pak do Bukuresht. Sled tova shte si tarsish pismoto. Sroka v koito mojesh da podadesh jalba e sled mesec. Taka che - tarpenie.
Mejdu druguto i nie s conjointe de fait - to pravihme medicinski na 01.10.03. I na 10 sme zaminali kam Viena....Znachi mojem zaedno da chakame i sveriavame dati za vizite. Ako iskash pusni edno lichno saobshtenie.
Gezata
rumi_bg
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 1:03 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от rumi_bg »

Blagodaria na vsi4ki vas za uspokoitelnite dumi. Pravi ste... Ama nali sam edna netarpelivka... Vidi se 6te 4akam.
Za Gez - nepremenno 6te ti pi6a li4no vednaga 6tom imam niakakvo info za vizite. Ako iska6 - pi6i i ti, ako ima razvitie pri vas.
Zdrave i uspeh na vsi4ki.
Rumi
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Здрасти!
Ние изпратихме документите си до Букурещ през декември миналата година, сега чакаме да се върнат паспортите ни с визи, а още нямаме обратна разписка! :D
Така че не се тревожи, стила на българските пощи е малко по-особен...но нещата стават.
Успех и късмет!
:beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено