застраховка за нов шофйор - Онтарио

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

застраховка за нов шофйор - Онтарио

Мнение от KolioBalkanski »

кой къде се е застраховал?
взехте ли си някакво писмо от БГ от застраховката?
Веднага ли ви застраховаха или трябваше да чакате?
Бихте ли предложили брокери/компании?
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Re: застраховка за нов шофйор - Онтарио

Мнение от Rainmaker »

to che shte derat koji e iasno
no e dobre da se izkara sertifikat za zavurshen kurs v canada
spestiava okolo $1000 godishno :beer:
Две са доказателствата за безкрая - Вселената и човешката глупост. Но за Вселената не съм сигурен.
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Da...tova za mestnija certifikat naistina e taka.
Az toku sto go zavarshih sreshtu sumata ot 295.00 CAD vkluchvashta i 10 chasa driving i mislja che opredeleno si struva .
Tova e info ot Calgary...vazmozno e v Ontario da e razlichno.
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

за онтарио писмо от застрахователи в БГ не ти трябва - никой не му обръща внимание.
документ за завършено шофьорско училище намалява застраховката. иначе те застраховат веднага (ако въобще се съгласят да те застраховат) срещу скромната сума от около 400-500 долара на месец (да, на месец, не на година и това само за застраховка тип "гражданска отговорност").
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

da mu se nevidi
az zapochvam da ucha za RIBO i shte vzema da si otvoria edna brokerige firma za zastrahovki
tova na nishto ne prilicha.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Tedi
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 11, 2004 9:43 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от Tedi »

Nashata zastrahovka e v State Farm(Ottawa) i beshe okolo 175$/mesec, sled kato iaz vzeh knijka (da se pohvalia thse izpita go vzeh samo s 4 uroka pri instruktor i s ratshni skorosti) zastrahovkata ni padna s okolo 10$/mesec.
Любо
Мнения: 84
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:06 pm
Местоположение: Toronto,ON,CA
Обратна връзка:

Мнение от Любо »

Преди време бях писал тема за застраховката. След известни проучвания намерих една от най евтините(става въпрос за първа застраховка в Канада) и тя е в ТД банк. Та значи един мой колега си купи съвсем наскоро Додж Караван 1999г, пусна апликация в ТД банк и му дадоха първа застраховка 145$ месечно(едностранна естествено). При това той е с Г2. Проблема там е, че се чака много.
Значи първо се обаждаш на телефон, който ще ви дадат във всеки офис на ТДБ. Обясняваш на брокера, че искаш застраховка. Казваш си адреса и те ти изпращат апликация, която попълваш и пращаш на посочения адрес. Това отнема от една до две седмици. След това чакаш да ти изпратят отговора с офертата, което отнема около 4 седмици, но си струва. След като получиш офертата се обаждаш, даваш съгласие и те по телефона ти дават там някакъв номер на застраховката с който можеш да караш и до 2-3 дни получаваш полицата по пощата.
Нема лабаво
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

blagodaria vi za otgovorite
moia chovek nameri za 250 na mesec, pu da ne mu e uroki shtoto oshte ne e podpisal

az sam s TD i sa golemi kreteni ama sedia s tiah shtoto plashtam pod 100 na mesec.

kato karah Lada Niva i plashtah 45 na mesec ili 54 (neshto sam dislexik).
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

значи има егати аномалиите.. мой колега с 1 година застрахователа история и Г2 търси застраховка и му дават некакви зверски оферти от по 5600 на година. друг колега с 2 години Г2 от ИНГ му искаха 400 на месец. луда работа. хубаво е, че се намират и по-добри цени...
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

KolioBalkanski написа:blagodaria vi za otgovorite
moia chovek nameri za 250 na mesec, pu da ne mu e uroki shtoto oshte ne e podpisal

az sam s TD i sa golemi kreteni ama sedia s tiah shtoto plashtam pod 100 na mesec.

kato karah Lada Niva i plashtah 45 na mesec ili 54 (neshto sam dislexik).
Провери CAA. Тази година ми дадоха с 30% по ниска застраховка от TD.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

speedy написа:
KolioBalkanski написа:blagodaria vi za otgovorite
moia chovek nameri za 250 na mesec, pu da ne mu e uroki shtoto oshte ne e podpisal

az sam s TD i sa golemi kreteni ama sedia s tiah shtoto plashtam pod 100 na mesec.

kato karah Lada Niva i plashtah 45 na mesec ili 54 (neshto sam dislexik).
Провери CAA. Тази година ми дадоха с 30% по ниска застраховка от TD.
ama member li triabva da si?
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

KolioBalkanski написа:
speedy написа:
KolioBalkanski написа:blagodaria vi za otgovorite
moia chovek nameri za 250 na mesec, pu da ne mu e uroki shtoto oshte ne e podpisal

az sam s TD i sa golemi kreteni ama sedia s tiah shtoto plashtam pod 100 na mesec.

kato karah Lada Niva i plashtah 45 na mesec ili 54 (neshto sam dislexik).
Провери CAA. Тази година ми дадоха с 30% по ниска застраховка от TD.
ama member li triabva da si?
Май че не трябва. http://www.central.on.caa.ca/
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

по скъпи са САА, дори и ако стана член

за членове намаляват с 7.5%

тук застрахователите са големи членове, говорят ти все едно че си им задължен

в УС ти се "мазнят" както би казал Бай Ганйо за застраховка от 400 долара на година
тук за 1000+ се даржат като дикове

егати, може би ще си купя две къщи от двете страни на ниагара и ще си взимам повечето неща от УСАто
то бива бива ама тук в Канада се уливат.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Aragorn
Мнения: 117
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 8:25 am
Местоположение: Peterborough, Ontario

Мнение от Aragorn »

От тук:
http://www.kanetix.ca/auto
може да се сметне застраховката (спрямо провинцията, марката на колата и т.н.). Ще се ориентирате поне за порядъка на сумата, та после като говорите с разните компании, да сте подготвени. Щото човек като не знае и ония с кеф му режат главата.

...И да знае - пак :)
Последно промяна от Aragorn на Вто Юли 26, 2005 2:43 pm, променено общо 1 път.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Aragorn написа:От тук:
http://www.kanetix.ca/auto
може да се сметне застраховката (спрямо провинцията, марката на колата и т.н.). Ще се ориентирате поне за порядъка на сумата, та после като говорите с разните компании, да сте подготвени. Щото човек като не знае и ония с кеф му режат главата.
там са оверпраисд, но все пак е ок като инструмент
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Заключено