Да в Канада е най-лошото от лошото май........

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Да в Канада е най-лошото от лошото май........

Мнение от Bily T »

Аз не съм бил в Канада но от няколко дни се дискутира колко гаден и мизерен е живота там - бяха разискани не една и две теми със страници размисли, лични трагедии, безценен опит и т.н.,
така, че дори аз заклетият кандидат емигрант вече съм напълно убеден, че в Канадата не е за бели хора още по-малко такива като нас Българи свикнали на охолен и бохемски живот от поколения, получаващи едни от най-високите доходи в света, живеещи в страна с една от най-силните и развити икономики в света, ниво на образование и здравееопазване на които Германия и Франция биха завидели, нулево ниво на престъпност и ниво на безработица от което Скандинавските страни биха се изчервили, о щях да забравя ние Българите също така обитаваме и едни от най-красивите, здрави, надежни и удобни жилищни сгради и жилища несравними с дървените или талашитени свои североамерикански посестрими.
Така, че благодаря на всички свои сънародници които положиха такива кански усилия да убедят мен и мои братя по намерение за емиграция, че раят съществува и ние сме родени и живеем в него.
Сега вече съм спокоен и сигурен за живота си тук и си оставам а ако някога ми се прииска отново да емиграрам ще избера някоя нормална държава като Гвинея-Бисау, Джибути, Сао Томе и Принсипи или в краен случай Букрина Фасо за остатъка от живота си.
е със здраве и много късмет!!!
NO PAIN NO GAIN
Аватар
Lullu
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Яну 18, 2005 2:52 am
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Мнение от Lullu »

:D :D :D :beer:

и аз така.. забравям си всичките емигрантски настроения и ше си седя в рая 8)
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

Аз пък съм си заплюла Тринидат и Тобейгоу! Там е раят! :lol: Да знаете!
Невъзможното е предизвикателство!
BG-Dude
Мнения: 261
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 1:53 pm

Мнение от BG-Dude »

А, раят е Пуерто Рико и Мексико. Имам и доказателство даже, благодарение на един любезен съфорумник.
T&C of my opinion:
The opinion I have expressed is entirely mine. It does not represent that of the forum, or any other member of it. Feel free to agree, or disagree with my opinion. My opinion should not be treated as a legal advice.
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Мнение от tornado »

Мексико...Ееех ...Мексико....
В хороскопите пише, че там трябва да ида...
Сигурно ще открия прочутото злато на Кортес...Кво ли ми трябва да се занимавам с тая студенокръвна Канада!!! :roll:
Аватар
tu5
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Мар 11, 2005 9:34 am
Местоположение: Montreal, QC
Обратна връзка:

Мнение от tu5 »

Hey Bily T,

не се гневи толкиова на съфорумниците - повечето от тях не са си идвали в БГто от години и са позабравили как е тук. Но съм сигурен че ако си дойдат няма да изтраят и една седмица...., както и стана с един мой приятел от Австрия :wink:
A bad excuse is better than none.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Всички вие лузъри от БГ сте схванали картинката много добре :twisted: Мизерия е тука и беднотия, затова не идвайте че ще миете цял живот чинии за по $6.85/час !
А, и освен това веднъж като влезеш в Канада митничарите ти късат паспорта и после няма как да се прибереш в БГ (да си го имате наум) :shock:
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

Наистина е гадно признавам.

Аз прося по Ст.Катрин и даже в този бизнес стана навалица. Един колега гордо заяви на клиент вчера, че не приемал вече монети. А друг преди седмица разбрах, че учудил клиенти като приемал Виза, мастер-кард, и чекове.

А аз още броя монетките в прокъсаното яке за един путин и чакам чека от социала. :roll:
BG-Dude
Мнения: 261
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 1:53 pm

Мнение от BG-Dude »

Лошо няма Фокс - нали си имате Астон Мартин-ита :wink: :beer:
T&C of my opinion:
The opinion I have expressed is entirely mine. It does not represent that of the forum, or any other member of it. Feel free to agree, or disagree with my opinion. My opinion should not be treated as a legal advice.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

БилиТ, най-накрая стигна до прозрението! :lol: Да, това е самата истина. Аз сега трябва да излизам например, но ще си сложа тапи в ушите, за да не чувам глупаците по улицата, че ми нарушават душевната хармония, която вече едва се крепи, и то само благодарение на спомените ми от БГ за ведростта,любезността и ентелигентността, която струеше навсякъде около мен. Ако можех, и очите щях да си запуша, че да не виждам мизерията наоколо, ох, мъкаааа, мъкааа... Не ти требе да идваш насам :wink:
Обичам да преча
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

anito написа:БилиТ, най-накрая стигна до прозрението! :lol: Да, това е самата истина. Аз сега трябва да излизам например, но ще си сложа тапи в ушите, за да не чувам глупаците по улицата, че ми нарушават душевната хармония, която вече едва се крепи, и то само благодарение на спомените ми от БГ за ведростта,любезността и ентелигентността, която струеше навсякъде около мен. Ако можех, и очите щях да си запуша, че да не виждам мизерията наоколо, ох, мъкаааа, мъкааа... Не ти требе да идваш насам :wink:
cool :lol: :lol: :lol:
Аватар
mecan
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Дек 08, 2004 12:53 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mecan »

Тъй тъй да не си мръднал от България, щот след две години като ви заудрят Э-та по джоба и като настане едно благоденствие едно чудо... отърваване няма.Ний да му мислим тогава от де ще се снабдяваме с билети за наобратно :lol:
Според учението на философа Ли Тин Уидъл хаосът се намира в най-голямо
изобилие там, където някой се стреми да въведе ред. И хаосът винаги
надмогва реда, защото е по-способен организатор.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Mnogo dobre si shvanal sityaciyata Bily T. Az sam tuk v Canada s nauchna cel. Provejdam izsledvaniya, za da dokaja, kolko e zle v Canada i che v Bulgaria e naistina rayat na zemyata. No, shte mi tryabvat okolo 50 godini oshte, moje bi, za da dovrsha izsledvaniyata si. E, tova oznachava, che shte tryabva da pravya golemi jertvi, da jiveya v mizeriya do kraya na dnite si v Canada, vmesto da sam v nay-visoko razvitata strana Bulgaria, no kakvo li ne e gotov da napravi chovek v imeto na naukata! :beer:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Botzo

Мнение от Botzo »

И аз сум съгласен че в Канада е супер мизерия. И искам само да допълня че сме се събрали все oтбор мазохисти дето ни е и кеф мизерийката и не щем да се върнем на хубавото облягайки се на различни причини - я гурбет, я моабет.

Ех човешка слепота. Както се казва в един Бг рзказ:
Пази Боже сляпо да прогледне.
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Боцо, ти чел ли си го този разказ ;)
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Заключено