Мамят ли ви в магазините????

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
carol
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 12:28 pm

Мнение от carol »

Neka da otbelejim vse pak, che vaprosnite moshennizi-kasieri v povecheto sluchai za nisko kvalifizirani kadri s mizerno zaplashtane, i v obstanovka na goljamo tekuchestvo. Simple.
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Ombudsman написа:Те нямат пряка полза от "надписването" на стоките, защо ще го правят ?
Ombudsman, ако знаеш пък аз колко съm се 4удила защо го правят :?: :?: :roll: Mислила съm какви ли не при4ини и единственото обяснение за mен е 4е полу4ават някаква преmия за направания оборот... или mоже би го правят за "спорта" ... :twisted:
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Гост

Мнение от Гост »

Мария, далеч съм от мисълта да не ти вярвам, ама все пак се опитвам да не изпадам в крайности. Сега си спомням няколко случая, но те общо взето са ежедневие ... Един близък, с който живея вече ехееееееее незнам колко време, редовно си забравя нещо, да речем често рестото в магазина. Та още първия път в едно Жан Котю - 20-тачка :x Обаче се сети за нея след ден!!! Хукна да си я търси в събота или неделя беше и тя си го чакаше до касиерката. И все така ... :)
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

Da chesto mi se sluchvashe da me mamiat v magazinite, no tova beshe v bg :D :D :D, v canada, ne mi se sluchvalo tolkova chesto, che da mi napravi takova vpechatlenie, dobre che ima bditelni forumci che da ni informirat. :beer:

Inqche se sestam za adasha toshko kolev v dvoinikqt kak razmahvashe dve parcheta kucheshka radost i pitashe tova kakvo e, kolko struva , a tova ... i sega ko praim razmeniame giii :D ili pqk za maslinkite otkqde vzemame .... otdolu, zasto :D zastoto sa mokriii ...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Уф на мен може и да ми се е случило ама аз да не съм разбеала :).Обикновенно блея.
Всъщност аз правя големи сметки само в Костко.Иначе пазарувам в Провиго и Интер Маршето до нас ,него го държът портогалци и те ни познават та нямам никакви проблеми с тях. Даже ни поздравяват като отида на пазар.Канадската губа я посещавам 2 пъти годишно.В Провиго обикновенно минавам на машините където си маркираш сам че е по бързо,така че сама себе си не се лъжа. Дрехи си копувам също предимно от 3-4 магазина та цените ги знам наизуст и съм ги сложила под наблюдение за разпродажби.До сега не съм имала проблем да върна нещо ,даже последният път като си купихме компютър ни върнаха 100 долара защото намерихме същият модел по-ефтин по интернет а те имат някаква гаранция за най-ниски цени и ако до 2 седмици го намериш по-ефтин някъде,е малко се опъваха че е по интернет ама ако си достатъчно настоятеле си получаваш своето.А и за рутера минахме по същата процедура -там ни върнаха 20 долара.В България не мога да си представя подобно нещо.Микровълновата като се развали направо ми върнаха парите.
В магазините се ровя като кокошка и хич не ми пука .През последнат ами почивка в България си действах по същата процедура и през цялото време се сблъсквах с троснати продавачки които с нервен жест подреждаха всяко нещо което пипна ,а една даже ми направи забележка за какво пипам като не копувам :shock: .
Такива мити работи.
Не твърдя че в Канада не лъжат просто на мен не ми прави впечетление.Гледам да си живея спокойна живота без излишни вълнения.
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Ombudsman, дале4 съm от mисълта да изпадаm в крайности. Вярваm 4е иmа както 4естни така и не дотаm коректни хора навсякъде по света.
Сещаm се оба4е за един слу4ай когато наистина mи идваше да "си покажа българищината" и да даm урок на госпожицата добре 4е не бях саmа и не исках да оставяm лоши първона4ални впе4атления на mоm4ето с което бях (той ще се познае :D ). И така сядаmе в едно кафене. Сервитъорката идва и пита какво 6те поръ4аmе и аз поръ4ваm за mен кафе и кола а mоm4ето нещо друго. За да е сигурна тя изброява поръ4ката и mежду другото казва и кейк. Съответно аз дори не загряваm 4е тя се опитва да ни пробута торта и киmаm, но mоm4ето mе пита дали наистина съm искала торта. И аз викваm НЕЕ ТОРТА но късно. Тя доволно си я донесе... без дори и да съm произнесла дуmата "gâteau" ili "tarte". Неудобството пред mоm4ето саmо mе спря да я сложа на mястото й...
:oops: Абе "селски тарикати" :evil: Те не знаят 4е те където отиват с тези ноmера, ние от таm се връщаmе...
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

todor73 написа:Da chesto mi se sluchvashe da me mamiat v magazinite, no tova beshe v bg :D :D :D, v canada, ne mi se sluchvalo tolkova chesto, che da mi napravi takova vpechatlenie, dobre che ima bditelni forumci che da ni informirat. :beer: ...
Аmи явно наистина съm mного бдителна, но това е откакто дойдох тук... В на4алото като пазарувах mного се 4удех защо тукашните пенсионери застават до касата и докато не си сверят стоката с касовата бележка не mърдат... Ти поне То6ко си работил в търговията и няmа на4ин да не си забелязал...
Ина4е няmа спор 4е и в Бг са се опитвали да mе "ударят" в сmетката (mакар да съm го констатирала саmо ако е фрапиращо голяmа суmа) Но нали тук сmе в "цивилизацията" и избягахmе от "тарикатите"...
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ира ние с теб наистина живеем на различни планети.Последният път когато им върнах един кашон-един кашон- с празни бутилки от водка ,те с цялата си наглост се опитаха да ме набедят ,че съм ги бил изпил,а за мустаците на Дядо Коледа които купих за да радвам децата вав входа по коледа ме възмездиха с последен модел на мейджик моп за многократна употреба.
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

мен това, което ме озадачава е, че има нещо като концентрация на всичко лошо дето може да се случи и то тая концентрация е все у едни и същи!
аз че понякога съм куцузлийка, такава съм си и го знам, особено като е за доставка на палм примерно, но пък и всеки ден на всяка крачка да ме лъжат, и навсякъде все на малоумници да попадам - малко множко ми се вижда
нищо лично - лично мнение

със здрве
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

sara написа:мен това, което ме озадачава е, че има нещо като концентрация на всичко лошо дето може да се случи и то тая концентрация е все у едни и същи!
аз че понякога съм куцузлийка, такава съм си и го знам, особено като е за доставка на палм примерно, но пък и всеки ден на всяка крачка да ме лъжат, и навсякъде все на малоумници да попадам - малко множко ми се вижда
нищо лично - лично мнение
със здрве
Защо ли и аз съм 100% на същото мнение :?: :?: :?: :?:
Наздраве Сара :beer:
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

LaRue написа:Защо ли и аз съм 100% на същото мнение :?: :?: :?: :?:
Наздраве Сара :beer:
хаха верно е странно :lol:
за наздраве малко на мен ми е раничко, но за по-късно :) :beer:
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

tezi neshta zapochnaha da se sluchvat s napliva na imigranti ot tretia sviat
edno vreme vsichki biaha chestni, usmihnati, uslujlivi
az dori ne znaeh kade mi e klucha za vanshnata vrata kato jiveeh v suburbite na Chicago
kolata ia zakluchvah chat-pat
belejkite ne si gledah, nito dori gledah cenite kato hodeh da pazaruvam
cenata na vsichko si beshe cena i tva e

a, ta misalta mi e che tova sega e stanala firmena politica. vsichki lajat i majat zashtoto piramidata na nashata ikonomika se srutva.
Poglednete si telefonnata smetka i iskaite da vi ia dadat itemizirano shtoto mnogo ot vas sigurno plashtat "northern development charge" koeto ako se obadite na telefonnata kompania da vi go mahnat shte suchat, shte majat no nai nakraia shte go mahnat. Otkade na kade az shte plashtam eskimosite da imat telefoni?
A, ta v zakluchenie leka poleka shte vidite che obshtestvoto se prevrushta v edna pomiina iama. Nikoi niama ideali veche, nikoi ne tarsi chestnostta, kachestvennata produkcia. Wal-martite na sveta ubivat malkite semeini magazincheta koito poznavat vseki klient po ime. Iznasiame vsichko za india i kitai i skoro moje i darjavnata administracia da iznesem tam shtoto bilo po eftino. Gledaite i se uchete (ili machete) i mejduvremenno shte stanete dosta nabludatelni v magazinite ako ne vi se plashtat pari otgore.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

sara написа:мен това, което ме озадачава е, че има нещо като концентрация на всичко лошо дето може да се случи и то тая концентрация е все у едни и същи!
Amи mоже би защото все забравяm да си сложа розовите о4ила като тебе...
нищо лично - лично мнение...
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

благодаря на вас дето виждате и знаете, та ни отворяте очите за света
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

LaRue написа:Защо ли и аз съм 100% на същото мнение :?: :?: :?: :?:
Наздраве Сара :beer:
Аmи LaRue ще дойдеш и ще разбереш колко истина иmа в дуmите на батето. "Грешните" етикети, изтекалата годност на стоката и дребните тарикатлъци са ежедневие тук, пък Сара mоже да си носи розовите о4ила колкото иска. Mога саmо да ти кажа без дори да пускаm анкета 4е едно 95% от 4етящите форуmа поне веднъж са се сблъсквали със изmаmите споmенати по-горе. Не ти правя антиканадска пропаганда... Нито тук, нито в Бг съm одобрявала тези изmаmи ... но е факт 4е ги иmа дори и във "Великият" Кебек (за останалите провинции не говоря за6тото от таm няmаm впе4атления).
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Заключено