Калгари !!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Няма чак такъв зор от студа бе хора стига го описва студено е малко и продължително и това. Аз лично най-голям зор виждам със студените дъждове есен като запраска един ми ти студен дъжд ми изстива шнорхела чак. Няма ли вятър и да слаба влагата нема проблем при -27 съм се пързалял цял ден без да усетя студ.
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

bateto написа:А то вав Варна кога е ставало -10
i аз това щях да п опитам :)
все пак да не забравяме, че якетата, които носим тук не са като тези в БГ :)
не е чак такава трагедия студа.. аз предната събота (около -20 без вятър) бях поне 2 часа навън и си беше свежо :)
Един познат твърди, че -25 в Калгари било по-топло от -15 в Монреал, пък не знам :roll:
за мен най-гадното нещо са ледените дъждове...
и аз като шнорхел предпочитам студ пред непрекъснатите дъждове (на БС :) )
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Приятели латиноси си направиха екскурзия до Калгари от Монреал в най-студеното тук време -30 там при същата температура свалили ръкавици шапки шалове явно защото си е доста сухо там, а местните им разправяли че лятно време ако не си слагаш нещо на устните ти се нацепвали като акордеон.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Всеки ден съм навън два пъти по 45 мин. и да ви кажа си ми е студено, особено незакритите части на лицето направо се вкаменяват.
Изображение
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Сигурно много духа при вас или много се изнежваш с отоплението.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

А за мен най гадното е обилен нощен снеговалеж с последваща булдозерна интервенция,когато на сутринта чупя две лопати докато си разрия колата за да стартирам иоплождам всичко наоколо независимо дали се движи или не.
Всащност мразя зимата ,но най ми е гадно ,че няма циганско лято и мека есен,а най ми е гад ,че няма пролет,ей това като дойде края на март,април ,че и май и температурите се колебаят около нулата в акомпанент на ситен леден дъжд най ме стяга чепика.
Абе да не се успокояваме,но тук климата си е доста лайнян ,ако питате някой дошал от чукотка сигурно няма да сам прав ама ...
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Бате погледни изстината в очите тук си има пролет лято есен и зима както и да го погледнеш в Бг си спомням че имаше преди ама сега си лято и зима сменят се внезапно, като тук зимата си е дълга и пролетта хладничка, а в коя нормална кусна зима ранна пролет цъфнало дърво през февруари. Тук си е хладнично и нищо повече а за снега тук сме си рекордьори, Кебек не е най-студената провинция но със сигурност е най-снежната а снежния месц март е още далече то тогава се лееее и не спира.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

На мен тука не ми е много студено.Студено става когато под -20 , иначе не е 4ак толкова.Около -10 си е много приятно,особено когато е слънчево.Аз в обедната почивка винаги се разхождам навън.Бих го сравнила каото -2 в България. Аз си нося яке купено от България. Това което тука не ми харесва е краткият ски сезон.Много съм разочарована .Аз се надявах поне до май да могат да се карат ски,а то не .Краят на март и сезона свършил :cry: .Друго си края на април началото на май да се разхождаш със ски екип по центъра на София и другите да те гледат като луд :lol:
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

sara написа:
bateto написа:А то вав Варна кога е ставало -10
i аз това щях да п опитам :) ..
Ставало е и -25 ! А легендите разправят, че е имало и случаи Варненското езеро да замръзне :shock: !
Obey gravity ... It's the law!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Абе друго си е да касаш 3 чифта бански на сезон ,ама явно сме обаркали ширините.
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

VanBC написа:
sara написа:
bateto написа:А то вав Варна кога е ставало -10
i аз това щях да п опитам :) ..
Ставало е и -25 ! А легендите разправят, че е имало и случаи Варненското езеро да замръзне :shock: !
хаха
а то и 30 и някоя май беше и морето е замръзнало - баба и дядо са ми разказвали :)) и сняг метър и нещо е имало :lol:
но това е веднъж на незнам колко години :)
като цяло студът във Варна си се дължи на вятъра и влагата основно ...
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Abe -30C bez vyatar se tarpi v Calgary, obache kato duhve edin svej brizzzz, nema da vi kazvam. Az nosya samo danki, rizi s kas rakav i zimno yake, no si tryabvat rakavitzi i shapka. 20 minuti se izdarja bez problem, no za po-dalgo si tryabvat special drehi.
BTW, az sam ot Silistra i si spomnyam -20C vsyaka zima (vyatara e otdelno). Az lichno pomnya Dunava zamraznal 3 pati. Za men vremeto v Calgary e kato v Silistra, samo deto e malko po-studeno. Za smetka na tova obache v Calgary infrastrukturata e v pati po-dobra ot Silistra, zatova studat ne se useshta mnogo.
Abe vsicho si e do horata. Men po me plashi obilen snegovalej kato v Toronto. Torontovska zima e naj-gadnoto neshto koeto sam vijdal: snyag do kolene, vlada, chinese drivers kolkoto iskash.. Strahotii.
Drugi haresvat Vancouverskata zima. Rain i pak rain do pobarkavane. London e kato Vancouver. Kato byah v London, it rained for 4 weeks straight (drizzle), napravo se pobarkah.
Zatova neka vseki izbere kakvo vreme predpochita: Toronto, Calgary ili Vancouver.
Cheers
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Toronto, Calgary ili Vancouver.
Cheers
Хай Левел е моя избор
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Колебая се м/у Созопол или Несебар,в по краен случай Марбея или Аликанте.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Не-е-е, най-добре си е на островите Галапагос! 8)
Obey gravity ... It's the law!
Заключено