Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

joro написа: Пет Мар 11, 2022 1:43 am
Ivan1007 написа: Пет Мар 11, 2022 12:52 am Пак лъжеш Йорко!
Нали имаме роднини в България, не се опитвай да ни пращаш за зелен хайвер.
Нали знаеш, че врънкането в България е национален спорт. Нормално е роднините ти в България постоянно да се оплакват, това си е българска черта.
Йорко,
Мани роднините, аз също си ходя, ако не всяка година, то през година и ходя да пазарувам.

Ма не е необходимо да ме слушаш мен - чети кво си писал
joro написа: Чет Мар 10, 2022 1:46 pm Мои познати от София се оплакват, че 2000 лева заплата в София вече не стигат.

И тия ли врънкат?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10105
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа: Пет Мар 11, 2022 1:55 am
joro написа: Пет Мар 11, 2022 1:43 am
Ivan1007 написа: Пет Мар 11, 2022 12:52 am Пак лъжеш Йорко!
Нали имаме роднини в България, не се опитвай да ни пращаш за зелен хайвер.
Нали знаеш, че врънкането в България е национален спорт. Нормално е роднините ти в България постоянно да се оплакват, това си е българска черта.
Йорко,
Мани роднините, аз също си ходя, ако не всяка година, то през година и ходя да пазарувам.

Ма не е необходимо да ме слушаш мен - чети кво си писал
joro написа: Чет Мар 10, 2022 1:46 pm Мои познати от София се оплакват, че 2000 лева заплата в София вече не стигат.

И тия ли врънкат?

абе кво му се вързваш на тоя тъпанар.един път средната заплата в българия скочила рязко до 1500 лева и народа цъфти и върже и другия път аз със скромната си канацка пенция от 1500 лева съм жив за оплакване

тая шушуминга е само за бъзик.не го взимай на сериозно,още по малко да му влизаш в обеснителен режим.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от analgin »

Йорко, като човек който е постоянно в България и имаш реален поглед върху живота там, можеш ли да ме просветлиш колко пари на месец трябва да подсигуря за нормален живот на бягаща от войната в Украйна жена (съпруга на мой приятел) с 3 деца на възраст от 9 до 15 години за да може да живее нормално в София? Имам свободно жилище което съм им предоставил да ползват докато имат нужда от него.
Няма да плаща наем и сметки за за жилището, говорим за нормално изхранване и стандарт на живот с покриване на първоначалните нужди от дрехи и разните там административни разходи за администриране на живота си (курсове но български, учени помагала, градски транспорт, телефон, ще и се наложи да си прекара интернет надявам се без 2 годишен договор .....)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

analgin написа: Пет Мар 11, 2022 7:31 am Йорко, като човек който е постоянно в България и имаш реален поглед върху живота там, можеш ли да ме просветлиш колко пари на месец трябва да подсигуря за нормален живот на бягаща от войната в Украйна жена (съпруга на мой приятел) с 3 деца на възраст от 9 до 15 години за да може да живее нормално в София? Имам свободно жилище което съм им предоставил да ползват докато имат нужда от него.
Няма да плаща наем и сметки за за жилището, говорим за нормално изхранване и стандарт на живот с покриване на първоначалните нужди от дрехи и разните там административни разходи за администриране на живота си (курсове но български, учени помагала, градски транспорт, телефон, ще и се наложи да си прекара интернет надявам се без 2 годишен договор .....)
Има благотворителни организации, които помагат на украинските бежанци с храна, дрехи, медицински прегледи. Поне основните нужди на хората са задоволени, няма умрял от глад. Доколкото знам държавата отпуска и по 40 лева на всеки бежанец от Украйна. Има безплатни курсове по български език, освен това украинските бежанци имат право на работа в България. В Банско много от работещите тук украинци си докарват роднините, има организация на украинците, които отдавна са в България и помагат на сънародниците си. Даже има и руснаци с бизнес в България, които помагат на украинците. Войната в Украйна направи хората тук много по-отзивчив и състрадателни. Видяхме, че има и по-зле живеещи от нас в другите държави.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от analgin »

Не става дума за благотворителни организации, хората не са изпаднали в такава нужда, нека тези организации да помагат на хора които наистина се нуждая от тяхната помощ.
Питам за обикновени житейски разходи за живот, не от подаяния, но за първоначално устройване.
Вече установих, че от Канада не мога да им поръчам Интернет с кредитна карта нито СИМ карти за телефон, понеже трябвало на място да подпиша някаква хартия, такива са условията на всички доставчици в района където е жилището. Явно ще трябва да изпратя човек на място за да подпише и получи поредната хартия с 2 гумени печата върху нея.
За хартията която да докаже статута им 2 дена чакам отговор на мейл от външното ви министерство, надявам се да пристигне преди края на войната.

Изображение
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

analgin написа: Пет Мар 11, 2022 8:14 am Не става дума за благотворителни организации, хората не са изпаднали в такава нужда, нека тези организации да помагат на хора които наистина се нуждая от тяхната помощ.
Питам за обикновени житейски разходи за живот, не от подаяния, но за първоначално устройване.
Вече установих, че от Канада не мога да им поръчам Интернет с кредитна карта нито СИМ карти за телефон, понеже трябвало на място да подпиша някаква хартия, такива са условията на всички доставчици в района където е жилището. Явно ще трябва да изпратя човек на място за да подпише и получи поредната хартия с 2 гумени печата върху нея.
За хартията която да докаже статута им 2 дена чакам отговор на мейл от външното ви министерство, надявам се да пристигне преди края на войната.
Разходите за храна в България не са чак толкова високи, ако си пазаруваш от супермаркети те и си готвиш вкъщи. Трябва да има хладилник и кухня в апартамента. За Интернет, кабелна телевизия и други подобни услуги се сключва договор с доставчика. Не знам какъв е проблема с твойта позната, украинците в България си взимат без проблем СИМ карти.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

analgin написа: Пет Мар 11, 2022 8:14 am Изображение
Тази снимка е от хиперинфлацията по времето на Жан Виденов
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от analgin »

За съжаление е от днешният сутрешен блока на "Здравей България" по Нова ТВ.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

analgin написа: Пет Мар 11, 2022 9:05 am За съжаление е от днешният сутрешен блока на "Здравей България" по Нова ТВ.
Всяка година в началото на март пускат такива фейкове. След месец-два ще се заринат пазарите с череши за 2 лева килото.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от analgin »

Вероятно и вчерашните вестници ги пазарувате на половин цена :)
В момента черешите при нас струват около 11-12 $, диня 3-4 килограма между 6-10 $, пъпеш 2-3$, гроздето под 4$ за килограм .... но при минимална заплата по-голяма от 15$/час
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

analgin написа: Пет Мар 11, 2022 9:45 am Вероятно и вчерашните вестници ги пазарувате на половин цена :)
В момента черешите при нас струват около 11-12 $, диня 3-4 килограма между 6-10 $, пъпеш 2-3$, гроздето под 4$ за килограм .... но при минимална заплата по-голяма от 15$/час
https://www.broshurko.bg/%D0%BA%D0%B0%D ... gJvBvD_BwE
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

И една брошура от Билла
https://www.billa.bg/promocii/sedmichna-broshura
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10105
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Pavel M написа: Пет Мар 11, 2022 3:35 pm
joro написа: Пет Мар 11, 2022 10:40 am Лидл
https://broshura.bg/sofia/lidl
https://fakti.bg/bulgaria/660652-mika-z ... algarskata
В Румъния и Унгария заплатите са почти като в България. В Чехия са с около 50% по-високи, но и цените там са по-високи. Хлябът и олиото заемат малък процент от разходите, ако си купуваш по един хляб на ден за 1,30 лева за месец ще даваш около 40 лева за хляб. Ако пушиш на ден по една кутия цигари от 5 лева ще даваш 150 лева за цигари. А в Германия цигарите са по 10 евро, което означава 300 евро за месец за цигари. Ако сложим и ракията, виното, уискито сметката набъбва още.
Хората в България не са бедни за хляб и олио, а са бедни за нови коли, почивки в Дубай, всекидневно пазаруване по моловете и ядене и пиене по баровете.
https://fakti.bg/bulgaria/660709-olioto ... v-balgaria
Тея фалшиви снимки във Фейса се въртят от доста време. Никой нормален човек не им обръща внимание.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор