ISUL

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Ste
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 11:48 am
Местоположение: Dobritch
Обратна връзка:

ISUL

Мнение от Ste »

Ot utre rentgenolozite sa v otpusk do 12 avgust. dotogava nyama pregledi :-)
Аватар
Rosi i Bobi
Мнения: 161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:45 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Rosi i Bobi »

E tova veche e prekaleno!

Polovinata ot tozi narod, koyto chaka 4 meseca za medicinskite formulyari, sega shte tryabva da izchaka oshte 15 dni zaradi rentgena. Otvratitelno losh kasmet :-(

Sachuvstvame na horata, koito shte go "otnesat"...
paco
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:58 am
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Мнение от paco »

Така е.Именно поради тази причина ние сме чак на 12-ти на прегледи.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Е че как може такива работи!
Това вече не е само безобразие, това си е чиста подигравка с хората!
Добре, че се махаме оттук!
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Ste
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 11:48 am
Местоположение: Dobritch
Обратна връзка:

Мнение от Ste »

Ami taka e, kato v cyala Sofia nyama drug rentgenov aparat i poslednite 4itavi rentgenolozi sa v ISUL i nyama ot kyde da se vzemat drugi kato doyde red za otpuski.
Napravo mi omazaha celya grafik :-0
gen Fon Klinkerhofen
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:43 pm
Местоположение: Монреал

Яко, не се нервирайте! Тренирайте !

Мнение от gen Fon Klinkerhofen »

Много ме кефят хората като се нервират заа неща дето не си заслужават.

А ВИЕ ЗНАЕТЕ ЛИ КОЛКО СЕ ЧАКА ЗА МЕДИЦИНСКИ ПРЕГЛЕД В КВЕБЕК ?

На познат му дадоха час за скенер, което си е пак Ro на 15 ЯНУАРИ 2004 (днес е 31 юли 2003)- примера е типичен и показателен. За да те вземат в спешно отделение се чака от 2 до 9 часа. Големия #@ обаче е когато трябва да се отиде на специалист, късмет голям е ако си уредите час в близкия 1 месец.
Така че успокойте се, бавничко , ще ви снимат. Не се възмущавайки мислейки си че тук мед. системата е много по стока.

Хайде, да не се командва!
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Re: Яко, не се нервирайте! Тренирайте !

Мнение от Sneji »

gen Fon Klinkerhofen написа:Много ме кефят хората като се нервират заа неща дето не си заслужават.

А ВИЕ ЗНАЕТЕ ЛИ КОЛКО СЕ ЧАКА ЗА МЕДИЦИНСКИ ПРЕГЛЕД В КВЕБЕК ?

На познат му дадоха час за скенер, което си е пак Ro на 15 ЯНУАРИ 2004 (днес е 31 юли 2003)- примера е типичен и показателен. За да те вземат в спешно отделение се чака от 2 до 9 часа. Големия #@ обаче е когато трябва да се отиде на специалист, късмет голям е ако си уредите час в близкия 1 месец.
Така че успокойте се, бавничко , ще ви снимат. Не се възмущавайки мислейки си че тук мед. системата е много по стока.

Хайде, да не се командва!
Така е, наистина се чака много, но това е само ако проблемът не е наистина спешен. Миналата седмица ми се наложи да посетя спешно отделение и ме приеха на 10-та (десетата минута), като предредих чакащите 7 (седем) човека. Половин час по-късно ми бяха направени всевъзможни изследвания, а 2 часа по-късно имаха и резултатите.
Аз лично до сега нямам повод да се оплача от здравеопазването тук, напротив - за мен и семейството ми то е по-добро от в България.
ZouZou
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:20 am
Местоположение: Montreal

Re: Яко, не се нервирайте! Тренирайте !

Мнение от ZouZou »

gen Fon Klinkerhofen написа:На познат му дадоха час за скенер, което си е пак Ro на 15 ЯНУАРИ 2004 (днес е 31 юли 2003)- примера е типичен и показателен.
Леле това за 2004 е наистина впечатляващо....ама то и тук е така, и не само ако е за рутинно изсладване.Преди гадина и половина от октомври месец ми назначиха нагревки за февруари следващата година :shock: , при това имах болки...добре че ми мина... 8)
Така , че пожелавам на твоя приятел докато му дойде времето за назначеното изследване да няма нужда от него, както стана при мен...

PS. В чест на истината прябва да спомена, че другия вариянт веднага да си направя процедурите беше да платя сума равняваща се на около 3 пенсии на майка ми , въпреки че това е неизгоден вариянт , все пак е някакво решение , което си мисля , че не може да стане в Канада....или греша? Правилно ли знам , че там няма възможност за платен преглед или изследване?
gen Fon Klinkerhofen
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:43 pm
Местоположение: Монреал

Prawa si

Мнение от gen Fon Klinkerhofen »

Вярно е това, и аз съм чувал за хора които са успявали да влезат до 30 минути при лекар, не ги познавам лично, но има сигурен съм.
Нистина ако живота ти е пряко и МНОГО ВИДИМО застрашен се действа бързо.
Ако обаче не е така системата е на принципа, който е посочен по горе отлага се до момента в който или ти мине от самосебе си или вече наистина живота ти е пряко и МНОГО ВИДИМО застрашен и тогава влизаш.
Няма да разказвам какво ми се случи, но симптомите ми бяха наистина силно притеснителни, и когато ми казаха че имало час за лекар близо след 2 месеца, аз бесен отговорих, че дотогава може и да си умре човек. На което сестрата ми отговори най арогантно "ДА, МОЖЕ !"
Не знам какво би могло да ме изненада пове4е в този момент.
Можв би всичко опира до хора, и аз съм попаднал на грешните, но лично аз съм леко отвратен от медицинската система, при всичките тези данъци е грях да се чака над 2 месеца за лекар, само заащото в момента не береш душа.

Хайде аз повече за организаационната страна на медицинската система коментари няма да правя.

Свободно, да не се командва!
:D 8)
Аватар
Petia
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 8:06 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от Petia »

E, в British Columbia чакаме 2,5 месеца за генекологичен преглед на бременна жена - точно поради причината - специалистта е в отпуска...
Гост

Мнение от Гост »

Аз чаках за 3 годишния ми син близо 3 месеца за да го види детски кардиолог, защото същия работи само веднъж в седмицата /петък следобед/ в най-голямата и единствена специализирана болница в Монтережи /2-рия по големина "град"- област в Квебек/ ! :roll: Вече писах, че за съмнения за шарка ми дадоха час за след 3 седмици. А от спешното отделение пратиха мъжа ми за рентг. снимка, където трябваше да чака 2 седмици. Въобще върха !
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: Яко, не се нервирайте! Тренирайте !

Мнение от vladi »

Sneji написа:Така е, наистина се чака много, но това е само ако проблемът не е наистина спешен. Миналата седмица ми се наложи да посетя спешно отделение и ме приеха на 10-та (десетата минута), като предредих чакащите 7 (седем) човека. Половин час по-късно ми бяха направени всевъзможни изследвания, а 2 часа по-късно имаха и резултатите.
Аз лично до сега нямам повод да се оплача от здравеопазването тук, напротив - за мен и семейството ми то е по-добро от в България.
Moje pak v Toronto neshtata da sa razlichni...
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Re: Яко, не се нервирайте! Тренирайте !

Мнение от Sneji »

vladi написа:
Sneji написа:Така е, наистина се чака много, но това е само ако проблемът не е наистина спешен. Миналата седмица ми се наложи да посетя спешно отделение и ме приеха на 10-та (десетата минута), като предредих чакащите 7 (седем) човека. Половин час по-късно ми бяха направени всевъзможни изследвания, а 2 часа по-късно имаха и резултатите.
Аз лично до сега нямам повод да се оплача от здравеопазването тук, напротив - за мен и семейството ми то е по-добро от в България.
Moje pak v Toronto neshtata da sa razlichni...
Влади, да ти кажа, не ми се е налагало да търся лекаска помощ за мен в Монреал и не мога да направя сравнение. За сметка на това бяхме чести посетители е детската болница на Атлотър в Монреал, а сега и в детската в Торонто - нямам дори и един повод за оплакване, хората си вършат работата и то много добре. Дано на никой да не му се налага да се убеди в думите ми!
Niki
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 11:40 am

Мнение от Niki »

Da , sigurno za serioznite neshta priemat po-burzo, loshoto e che poniakoga chakaiiki mesezi za pregled ot spezialist, ne se znae kolko e seriozno polojenieto i moje da stane dosta kusno.I zavisi ot lekaria- ima mnogo sposobni lekari, no ima i mnogo nekadurni.Kato navsiakude.No sistemata e poveche ot losha. Lichno mnenie. :(
Заключено