Bye-Bye Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

bgmontreal написа: КА е жена ми, а БГ е майка ми!
Wow! Това за мене е лафът на годината!!! :lol: :beer:
To Live Is To Die
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

St.Anger написа:
bgmontreal написа: КА е жена ми, а БГ е майка ми!
Wow! Това за мене е лафът на годината!!! :lol: :beer:
това само показва колко четеш!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
naskoflex
Мнения: 1104
Регистриран на: Вто Окт 05, 2004 6:10 am
Местоположение: лудницата в Лом

Мнение от naskoflex »

А любовницата коя е,някоя африканска държава сигурно :D :D :D
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

Ще видим колко е супер в Канада....
Дръж се Канада, наближава да идвам.... :rotate:
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Кума Лиса написа: Ариес, аз всяка година си ходя в Бг за по 2-3 месеца и имам представа за реалността. А последният път толкова възможности за бизнес видях, че ме беше яд, че нямах време за някои неща. На човек, комуто пипето щрака на шест, винаги се оправя. Където и да е. Иначе е лесно да седнеш и да се оплакваш колко си зле, как държавата ти е виновна и тн. Начини за изкарване на пари винаги има, а действителността е такава, каквато си я направим ние.
:P
Именно тук е разликата - ти ПОСЕЩАВАШ тази страна, а аз живея в нея и всеки ден се сблъсквам с действителността. Имаш представа за нашата действителност колкото Мария Антоанета за френската. Всеки ден виждам как обикновения човек затъва все повече. Какво знаеш ТИ изобщо за това, как се прави бизнес в нашата мила, корумпирана страна. Имало хиляди възможности. Да, с една камара пари и баба знае, ама я ела да стартираш ти от нулата един собствен бизнес, че да те видя тогава каква песен ще запееш.
Интересно, как хем мизерствате в Канада и ни убеждавате колко сме по добре тука, хем имате всяка година излишни пари за да дойдете в БГ?
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Otkade se tragna i kade se stigna. Choveka si e napravil lichen izbor za koeto vmesto da mu svaliate shapka go zaiadohte koko zle jiveete. I pak se pochnaha edni obobshtenia. Shtom az ne sam dobre v BG-ia znachi nikoi ne e dobre, shtom az nemoga da pochna biznes znachi nikoi nemoje, shtom v Canada ima 50% deto sa dobre znachi ot tiah vsichki sa BG-i.
Aide stiga de. Choveka e imal pravo na izbor (vij tova e neshto koeto povecheto BG-i niamat) i go e uprajnil po nai-dobria za nego nachin. Nie ostanalite sashto imame svoia izbor i sme go napravili. Ili moje bi sega niakoi shte me kritikuva ako mu kaja che ne obicham banani? Bi bilo tapo zashtoto tova e moia vkus. Za vseki e razlichno.
I za da priklucha uchastieto mi v tazi inache dobre zapochnata tema shte vi pojelaia na vsichki DA IMATE IZBOR. VINAGI I NAVSIAKADE :idea:
Ima hora gotovi da braniat istinata dokato ot neia ne ostane nishto. (J.R.Openhimer)
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Toku-shto Aries me izdrazni: AZ NE MIZERSTVAM V CANADA, molia,molia! Kakto ne sum mizerstvala i v BG!!! Samo moga da kaja, che za 7 meseca tuk kato se oburna i vidia kolko sum izvurviala i na men ne mi se viarva! Pojelavam na vsichki, kogato sme nai-zle da sme taka mizerni, kakto az v momenta...
mnogo me kefi tozi forum - varti, suchi - vse go izkarvame na zaiajdane...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

[quote="Aries]Именно тук е разликата - ти ПОСЕЩАВАШ тази страна, а аз живея в нея и всеки ден се сблъсквам с действителността. Имаш представа за нашата действителност колкото Мария Антоанета за френската. Всеки ден виждам как обикновения човек затъва все повече. Какво знаеш ТИ изобщо за това, как се прави бизнес в нашата мила, корумпирана страна. Имало хиляди възможности. Да, с една камара пари и баба знае, ама я ела да стартираш ти от нулата един собствен бизнес, че да те видя тогава каква песен ще запееш.
Интересно, как хем мизерствате в Канада и ни убеждавате колко сме по добре тука, хем имате всяка година излишни пари за да дойдете в БГ?[/quote]

E ти сега какво? Няква сексистка атака ли ми правиш? Самият ти постинг доказва, че нямаш хъс и нюх за бизнес. Да не би да те дразни, че и жените разбират от пари :lol: Да не мислиш, че и в Канада някой ще те пусне да си разиграваш коня?
Ще те върнат в първи клас не, ами като куче ще виеш. Мислиш, че в Канада няма корупция ли? Хехе :lol:
Има хора, които си падат да ги юркат от 8 до 5, други не си падат. Е, аз съм от вторите, следователно трябва да си напъна мозъка как да изкарвам пари без да бачкам за друг. И успявам, и в двете държави :idea: Теб явно те кефи да имаш работно време.
Който го е страх - да не ходи в гората. Щом те е страх, няма как да намериш начин за бизнес :D

А къде прочете, че някой във форума мизерства?

пп. И евала правя на Гугъл за решението.
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

Кума Лиса написа:пп. И евала правя на Гугъл за решението.
Аз също!
Аватар
Roza
Мнения: 109
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:54 pm
Местоположение: от Montreal,Qc в Calgary, AB

Мнение от Roza »

Elia написа:
mnogo me kefi tozi forum - varti, suchi - vse go izkarvame na zaiajdane...
Elia,спокойно! Това заяждане по форумите го има навсякъде.Една приятелка румънка,която пише в румънския вариант на нашия форум смяташе,че само румънците се заяждат и дразнят така.Като започнахме да споделяме впечатления от форумите си се оказа,че с братята румънци сме си лика-прилика.
Ако някой знае румънски,може да направи справка тук:http://forum.quebec.ro/index.php

А колкото до Google,напразно си хабите думите.За него Квебек е вече минало и едва ли има нужда да доказва на някого колко правилно или неправилно е постъпил като се е върнал в България.Не го познавам,но лично не вярвам,че той ще продължи да пише тук.Спомням си за Кийпъра и Милото,които постъпиха точно така.Не се и съмнявам,че им е добре в БГ.За мен тези,които се връщат не са неудачници.Те просто знаят какво искат и действат,за да го постигнат,вместо да висят по форумите и да се оплакват.
Последно промяна от Roza на Сря Ное 03, 2004 2:44 pm, променено общо 1 път.
Всичко не само не е толкова просто, колкото изглежда, но и просто не е така.
Аватар
Kimba
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Дек 15, 2003 11:10 pm
Местоположение: Canata

Мнение от Kimba »

Ei Aries li si , kariesi si ? Ya izpusni malko vazduh, 4e ve4e se ulya.Ne na izlagai filibeliite,4e 6te pomislyat horata ,4e sme stra6ni mizernitzi.I az kato tebe vse si misleh ,4e Kanada e super .Ama tva be6e predi da doida.SEga si ym gaza ot yd.Tryabva6e da doida tuk za da otsenya kakvo ostavih tam.Nyama da tzitiram, 4e 6te povtorya mnogo dobre nastroeni kam Balgaria hora, pisali predi men. Pojelavam ti mnogo kasmet kogato kazne6 na kanadska zemya i nikoga ne kazvai nikoga.
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Здравейте,

Аз мога да живея и да съм щастлива и в къща, която не е от бетон и камък.
Мога да живея и да съм щаслива и в къща, на която покрива не е от керемиди.
Мога да съм щастлива и без стените ми да са варосани и да "дишат".
Мога да съм щастлива и без биде в банята. ( :wink: )
Мога да съм щастлива и в края на октомври, когато температурата не е +20, а +12.
Мога да съм щастлива и, когато за удобство, по-често ходя с панталон.
Мога да съм щастлива и, ако учителят на детето ми е черен или жълт, стига да е добър човек и учител.
...
Мога да съм щастлива и без да си правя сама кисело зеле и червено вино...

ОБАЧЕ:

- Не мога да съм щастлива, когато вечер, ако ми се наложи да изляза на улицата, трябва да се оглеждам и притичвам като гърмян заек, а сърцето ми да бие като лудо...
- Не мога да съм щастлива, когато децата ми, ако не ходят почти всяка вечер на дискотека, където да се напиват и, непременно, да пушат, съучениците им ще ги смятат за ненормални и ще им се подиграват.
- Не мога да съм щастлива, когато синът ми ме пита: "Защо татко не краде като бащите на приятелите ми, за да бъдем богати и уважавани като тях?". И никак да не може да разбере, като се опитвам да му обясня, че това е лошо.
- Не мога да съм щастлива, ако всеки може да направи да мен и семейството ми каквото си пожелае и няма кой да ме защити.
- Не мога да съм щастлива, ако знам, че за държавата животът ми не струва пукната пара.
- Не мога да съм щастлива в професията си, като знам, че всичко интересно, което става в тази област, става другаде, и аз само бягам след вятъра, опитвайки се да съм само 3 крачки назад, не повече.
....

Затова избрах Канада.

С това само искам да изкажа и моята позиция. В никакъв случай не искам да отправям укор към Google и тези, които се връщат в БГ. Всеки има различни критерии за щастието. За мен лично, критерии като бетон, биде, рокли, домашно зеле и вино, и т.н. не важат. Което не ми пречи да уважавам хората с други критерии.

Напротив, искам да поздравя Google, че когато има ясна представа за щастието си, прави необходимата крачка към него.

За разлика от хора, които не могат да се приспособят на друго място, нещастни са и само хленчат за БГ, а не се връщат там.

Sashko 71, например, жив да го оплачеш... :D Живее само сред идиоти, роботи и тъпънари... Плаща луди пари за някакво тъпо и скапано образование, дето пукната пара не струва пред българското... Сигурно после и ще работи някаква тъпа работа, с тъпи колеги, и ще лекува тъпанари и роботи...
А пък може наистина, както казва Ира, тука да е пълно с мазохисти, не знам... :D

Google, желая ти успех и много късмет! :thumbsup: :D
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Мнение от maria29 »

Кума Лиса написа:
E ти сега какво? Няква сексистка атака ли ми правиш? Самият ти постинг доказва, че нямаш хъс и нюх за бизнес. Да не би да те дразни, че и жените разбират от пари :lol: Да не мислиш, че и в Канада някой ще те пусне да си разиграваш коня?
Ще те върнат в първи клас не, ами като куче ще виеш. Мислиш, че в Канада няма корупция ли? Хехе :lol:
Има хора, които си падат да ги юркат от 8 до 5, други не си падат. Е, аз съм от вторите, следователно трябва да си напъна мозъка как да изкарвам пари без да бачкам за друг. И успявам, и в двете държави :idea: Теб явно те кефи да имаш работно време.
Който го е страх - да не ходи в гората. Щом те е страх, няма как да намериш начин за бизнес :D
А къде прочете, че някой във форума мизерства?
пп. И евала правя на Гугъл за решението.
:lol: :lol: Ли4и си 4е си Taurus :thumbsup:
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

maria29 написа: :lol: :lol: Ли4и си 4е си Taurus :thumbsup:
:D Телец съм, наистина :D
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

А аз искам да спечеля от Лото-Quebec- ама не става и не става
Val написа:......А пък може наистина, както казва Ира, тука да е пълно с мазохисти, не знам...
:shock: :shock: А това ме изненада искрено и лично.Аз ли казвам така :?:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Заключено