Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

SFBG82 написа:В живота не всичко е пари.
Някои неща се измерват по друг начин.
Така е, ама ти затова ли седя "дълги години в САЩ, Великобритания и Франция" че сега и Белгия? Като се върнеш в София и на първото кръстовище някой див перничанин ти набие винкело у кратуната щото си му засякъл Гоуфо, ще се сетиш пак как се измерват някои неща...
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от IFF »

SFBG82 написа:
jet написа:
SFBG82 написа:Пълен булшит. В Брюксел за нет давам 40 евро и е 5 пъти по-бавен от този в България за 5 евро.
Отделно е лимитиран даунлоуда.

За телефон давам на план 25 евро/месец и 1 минута с България ми е 50 евроцента.
С телефон от България за 10 евро говоря с Белгия за 25 стотинки минутата.

Да, в Белгия нетните заплати са средно 2.5 пъти по-високи от българските, но цените на услугите са 4 пъти по-високи. Жилищата 4, 5 пъти по-високи. Билет за метрото 1.60 евро, в България е 60 евроцента.
100 грама сирене Фета в Карфур е 2.5 евро. В България е 50 евроцента.
Колко е бензина баце, телефона Самсунг и компютъра Правец?
Къде?
Бензинът е около 1 евро за литър.

В живота не всичко е пари.
Някои неща се измерват по друг начин.
Ако от ГЕРБ искате да ни върнете, може да стане много лесно. Започни да публикуваш снимки на панелки, които нямат решетки по първите етажи вместо разни молове и пр.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

IFF написа:
SFBG82 написа:
jet написа:
SFBG82 написа:Пълен булшит. В Брюксел за нет давам 40 евро и е 5 пъти по-бавен от този в България за 5 евро.
Отделно е лимитиран даунлоуда.

За телефон давам на план 25 евро/месец и 1 минута с България ми е 50 евроцента.
С телефон от България за 10 евро говоря с Белгия за 25 стотинки минутата.

Да, в Белгия нетните заплати са средно 2.5 пъти по-високи от българските, но цените на услугите са 4 пъти по-високи. Жилищата 4, 5 пъти по-високи. Билет за метрото 1.60 евро, в България е 60 евроцента.
100 грама сирене Фета в Карфур е 2.5 евро. В България е 50 евроцента.
Колко е бензина баце, телефона Самсунг и компютъра Правец?
Къде?
Бензинът е около 1 евро за литър.

В живота не всичко е пари.
Някои неща се измерват по друг начин.
Ако от ГЕРБ искате да ни върнете, може да стане много лесно. Започни да публикуваш снимки на панелки, които нямат решетки по първите етажи вместо разни молове и пр.
Аз също жияе в чужбина, но ще се прибирам.
Не съм избирател на ГЕРБ, опазил ме господ.
До ден днешен панелка с решетки на първия етаж не съм виждал, за 26 години прекарани в България.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

SFBG82 написа:До ден днешен панелка с решетки на първия етаж не съм виждал, за 26 години прекарани в България.
Е ти се уля бе драги зрителю :rofl:

Ей ти една от Люлин
https://www.google.bg/maps/@42.7173167, ... 312!8i6656"

Ей ти една от Надежда
https://www.google.bg/maps/@42.7270395, ... 312!8i6656"

Ако се разходиш достатъчно с Гугъл Мапс, може и решетки на втория етаж да видиш сигурно.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

SFBG82 написа:До ден днешен панелка с решетки на първия етаж не съм виждал, за 26 години прекарани в България.
:lol:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

miteto написа: Ако се разходиш достатъчно с Гугъл Мапс, може и решетки на втория етаж да видиш сигурно.
Гледам търсил си стабилно из панелните квартали. Всеки търси според джоба. Аз в такива панелни квартали не стъпвам. Иначе по 3, 4 часа седмично се ровя в Гугъл Земя и сефте виждам решетки на жилищна сграда в България. Сигурно е офис и вътре държат каса с кеш. :)

Който търси намира...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Какво се случва в България?

Мнение от speedy »

SFBG82 написа:
miteto написа: Ако се разходиш достатъчно с Гугъл Мапс, може и решетки на втория етаж да видиш сигурно.
Гледам търсил си стабилно из панелните квартали. Всеки търси според джоба. Аз в такива панелни квартали не стъпвам. Иначе по 3, 4 часа седмично се ровя в Гугъл Земя и сефте виждам решетки на жилищна сграда в България. Сигурно е офис и вътре държат каса с кеш. :)

Който търси намира...
Кварталът с едни от най-скъпите жилищни имоти за тази година:

Направи един оборот и разгледай. На този ъгъл всеки има каса с кеш. :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

speedy написа:
SFBG82 написа:
miteto написа: Ако се разходиш достатъчно с Гугъл Мапс, може и решетки на втория етаж да видиш сигурно.
Гледам търсил си стабилно из панелните квартали. Всеки търси според джоба. Аз в такива панелни квартали не стъпвам. Иначе по 3, 4 часа седмично се ровя в Гугъл Земя и сефте виждам решетки на жилищна сграда в България. Сигурно е офис и вътре държат каса с кеш. :)

Който търси намира...
Кварталът с едни от най-скъпите жилищни имоти за тази година:

Направи един оборот и разгледай. На този ъгъл всеки има каса с кеш. :)
С такива решетки е пълно в Ню Йорк и Брюксел.
Явно и там са зле по суб-полярните стандарти от Канада.

Ето, ви да поизплакнето малко окото с цените в България:

Изображение
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

SFBG82 написа:До ден днешен панелка с решетки на първия етаж не съм виждал, за 26 години прекарани в България.
Хахахахаха, това трябва да го сложим в златния фонд на уникалните бисери във форума. :D :rofl:
А на втория етаж виждал ли с? Е то ти тук яки решетки на втория етаж в баровския Лозенец.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

MrGeek написа:
SFBG82 написа:До ден днешен панелка с решетки на първия етаж не съм виждал, за 26 години прекарани в България.
Хахахахаха, това трябва да го сложим в златния фонд на уникалните бисери във форума. :D :rofl:
А на втория етаж виждал ли с? Е то ти тук яки решетки на втория етаж в баровския Лозенец.
На първите 2 места в които погледнах стрийт вю в района на центъра на Торонто има решетки, ето ти един пример:
https://www.google.ca/maps/@43.6538652, ... 384!8i8192"

Даже климатикът е с верига и катинар да не го свие някой реднек. :D

Така че не се подигравайте, когато при вас е същото, че и определено по-зле. :D
Извинявай ама Торонто абстрахирайки се от високите стъкларии в даунтуна и скъпарските къщи край водата ми изглежда доста беден град като го съпоставя със София. Брюксел пък бледнее дори пред Бургас.

БТВ, една позната чакаше 3 месеца в Торонто, за да я прегледа специалист, хем имаше някакъв топ ъв дъ топ хелт иншуърънс. Не ми ги хвалете тея плоски като тепсия северни полета. В София паля колата и след 3,4 часа съм кеф ми на Черно море с пясък, кеф ми на Бяло море с камънаци. А и има опцията да отскоча до Витоша или Банско на ски и катерене или да ида на кафе и пазар в Истанбул уикенда. За цяла Европа пък имам двупосочни самолетни билети за по 10-20 евро и метро до терминала.
Последно промяна от SFBG82 на Пет Ное 09, 2018 5:20 pm, променено общо 1 път.
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

speedy написа:
SFBG82 написа:
miteto написа: Ако се разходиш достатъчно с Гугъл Мапс, може и решетки на втория етаж да видиш сигурно.
Гледам търсил си стабилно из панелните квартали. Всеки търси според джоба. Аз в такива панелни квартали не стъпвам. Иначе по 3, 4 часа седмично се ровя в Гугъл Земя и сефте виждам решетки на жилищна сграда в България. Сигурно е офис и вътре държат каса с кеш. :)

Който търси намира...
Кварталът с едни от най-скъпите жилищни имоти за тази година:

Направи един оборот и разгледай. На този ъгъл всеки има каса с кеш. :)
Канадските градове са ми като руските, само където малко по-лошо планирани.
По градско планиране се изучават точно кейс стъдита с Торонто и Лос Анджелис за това как един град не трябва да се планира и изгражда.

Да, природата в Канада е супер. Това привлече и мен на времето, но не останах кой знае колко впечатлен на място. Британска Колумбия определено е много яка, но винаги трябва да си с пушка на задната седалка. Аз учих в Сиатъл навремето та района го знам доста добре.

Интересно ще ми е да видя Алберта. Калгари и Едмънтън.
Последно промяна от SFBG82 на Пет Ное 09, 2018 5:17 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

SFBG82 написа:Така че не се подигравайте, когато при вас е същото, че и определено по-зле. :D
Извинявай ама Торонто абстрахирайки се от високите стъкларии в даунтуна и скъпарските къщи край водата ми изглежда доста беден град като го съпоставя със София. Брюксел пък бледнее дори пред Бургас.
Човече, да ти отворим една отделна тема, че май почна само уникални бисери да вадиш? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

SFBG82 написа:
miteto написа: Ако се разходиш достатъчно с Гугъл Мапс, може и решетки на втория етаж да видиш сигурно.
Гледам търсил си стабилно из панелните квартали. Всеки търси според джоба. Аз в такива панелни квартали не стъпвам. Иначе по 3, 4 часа седмично се ровя в Гугъл Земя и сефте виждам решетки на жилищна сграда в България. Сигурно е офис и вътре държат каса с кеш. :)

Който търси намира...
Ами нали ти самия каза "До ден днешен панелка с решетки на първия етаж не съм виждал". Последно, не си виждал панелка с решетки или не си стъпвал в такива "панелени квартали" ? Нали знаеш, колкото повече мажеш, толкова повече мирише :D
Аватар
SFBG82
Мнения: 2393
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Какво се случва в България?

Мнение от SFBG82 »

miteto написа:
SFBG82 написа:
miteto написа: Ако се разходиш достатъчно с Гугъл Мапс, може и решетки на втория етаж да видиш сигурно.
Гледам търсил си стабилно из панелните квартали. Всеки търси според джоба. Аз в такива панелни квартали не стъпвам. Иначе по 3, 4 часа седмично се ровя в Гугъл Земя и сефте виждам решетки на жилищна сграда в България. Сигурно е офис и вътре държат каса с кеш. :)

Който търси намира...
Ами нали ти самия каза "До ден днешен панелка с решетки на първия етаж не съм виждал". Последно, не си виждал панелка с решетки или не си стъпвал в такива "панелени квартали" ? Нали знаеш, колкото повече мажеш, толкова повече мирише :D
Прочети ми отново поста.
Явно не аз съм онзи който не е прочел. :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

SFBG82 написа:БТВ, една позната чакаше 3 месеца в Торонто, за да я прегледа специалист, хем имаше някакъв топ ъв дъ топ хелт иншуърънс. Не ми ги хвалете тея плоски като тепсия северни полета. В София паля колата и след 3,4 часа съм кеф ми на Черно море с пясък, кеф ми на Бяло море с камънаци. А и има опцията да отскоча до Витоша или Банско на ски и катерене или да ида на кафе и пазар в Истанбул уикенда. За цяла Европа пък имам двупосочни самолетни билети за по 10-20 евро и метро до терминала.
Кой ти хвали плоските северни полета бе вуйчо, ти сам се завираш тук да ни показваш снимки на високи сгради в София, сякаш в Торонто няма още по-високи :rofl:
Публикувай отговор