Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от IFF »

Pavel M написа:
jet написа:Вие с кеша така и не показахте с какво точно забогатяхте (ние имаме кешбак и еърмаили, а удобството е несравнимо).

Муха видяхме твоите "познания" по инвестиране в недвижимо имущество (живееш под наем), сега видяхме и "силата" ти в разплащанията (да съм ползвал Пейпал - хехе), в злато няма ли да ме посъветваш с една ножовка в джоба и кантар.
а ти така и не обясни какво е предимството на кредитната карта пред кеша освен да трупаш някакъв мижав кешбек и еърмайли
ако дебитната ти карта е изпълнена със съдържание и направиш с нея някаква по голяма покупка като кола,къща,апартамент,вила,лодка,каруца няма да ти донесе кешбек,точки или еърмайли ,но няма да претърпиш и огромни загуби от плащане на лихви ако направиш същите покупки с кредитна карта макар и да получиш някакви мижави бонуси от нея
е освен ако не си възстановиш сумата по кредитната карта до 21 дена в които ползваш кредита без лихва.

и понеже явно нямаш капацитет да го осъзнаеш било то с четенето или нечетенето на книжки ще ти го обесня цветно със следния пример
-купуваш си апартамент с дебитната карта който струва 100К и приключваш без печалба ,но и без загуба по транзакцията
-купуваш си същия апартамент с кредитната карта и получаваш на момента 2К кешбек,2К кеш бек си напред ,но за да не влезеш в загуба която ще ти изяде печалбата от кешбека трябва до 21 дена да погасиш сумата от 100К
ако не го направиш започват да текат едни лихви от 18% на година ,ама те да са само 18 здраве му кажи защото както каза Мух лихвата е в/у лихва и за 1 година току виж лихвата е станала 50%
т.е. спечелил си 2К за 1 година ,но си загубил 50К -вземаш 100 връщаш 150
малко по трагично положението е с останалите финансови инструменти като ауто лоани,моргиджи и кредитни линии.там лихвния процент е по нисък отколкото на кредитните карти и ако купиш апартамент за 100к 50К ще ги загубиш за 10 години а не за една но пак загубата си е загуба
докато при кеша като направиш транзакцията с дебитната карта загуба няма,ама наистина няма
единственото условие е да не си цървул е да имаш кеш с който да се разплащаш,а ако си цървул както да цитирам за втори път Мухата 2 паразитите са измислили кредитните карти защото и ти си човек и имаш нужда от покрив над главата и превозно средство с което да ходиш до работа и до коско да напълниш торбите с лапачка ,а не да ги мъкнеш на ръка с метрото но това си има и съответната цена и я усещаш когато ти смъкнат 9 кожи от гърба

и това ако е несравнимото удобството за което споменаваш здраве му кажи
тогава просто няма за какво да разговаряме
Не разбирам спора! Кредитната карта замества портфейла. Вместо да мъкнем банкноти и стинки плащаме с кредитна карта, ако дават и кешбак, това е просто бонус към услугата. За заеми, ако на някой му е трудно да свързва двата края при някакъв голям непредвиден разход например, си има кредитна линия. Кеш плащам на сервиза, щото са българи и си вършим услуга, за мен е по-ефтино, а затях са чисти от данъци. Миналата година ходих да си слагам автоматично запалване на колата при местни, и те ми викат с карта толкоз, с кеш махаме таксите. Ми платих си кеш разбира се. Не съм си насмогнал толкова на масрафа, че да откажа 30$.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10105
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

IFF написа:
Pavel M написа:
jet написа:Вие с кеша така и не показахте с какво точно забогатяхте (ние имаме кешбак и еърмаили, а удобството е несравнимо).

Муха видяхме твоите "познания" по инвестиране в недвижимо имущество (живееш под наем), сега видяхме и "силата" ти в разплащанията (да съм ползвал Пейпал - хехе), в злато няма ли да ме посъветваш с една ножовка в джоба и кантар.
а ти така и не обясни какво е предимството на кредитната карта пред кеша освен да трупаш някакъв мижав кешбек и еърмайли
ако дебитната ти карта е изпълнена със съдържание и направиш с нея някаква по голяма покупка като кола,къща,апартамент,вила,лодка,каруца няма да ти донесе кешбек,точки или еърмайли ,но няма да претърпиш и огромни загуби от плащане на лихви ако направиш същите покупки с кредитна карта макар и да получиш някакви мижави бонуси от нея
е освен ако не си възстановиш сумата по кредитната карта до 21 дена в които ползваш кредита без лихва.

и понеже явно нямаш капацитет да го осъзнаеш било то с четенето или нечетенето на книжки ще ти го обесня цветно със следния пример
-купуваш си апартамент с дебитната карта който струва 100К и приключваш без печалба ,но и без загуба по транзакцията
-купуваш си същия апартамент с кредитната карта и получаваш на момента 2К кешбек,2К кеш бек си напред ,но за да не влезеш в загуба която ще ти изяде печалбата от кешбека трябва до 21 дена да погасиш сумата от 100К
ако не го направиш започват да текат едни лихви от 18% на година ,ама те да са само 18 здраве му кажи защото както каза Мух лихвата е в/у лихва и за 1 година току виж лихвата е станала 50%
т.е. спечелил си 2К за 1 година ,но си загубил 50К -вземаш 100 връщаш 150
малко по трагично положението е с останалите финансови инструменти като ауто лоани,моргиджи и кредитни линии.там лихвния процент е по нисък отколкото на кредитните карти и ако купиш апартамент за 100к 50К ще ги загубиш за 10 години а не за една но пак загубата си е загуба
докато при кеша като направиш транзакцията с дебитната карта загуба няма,ама наистина няма
единственото условие е да не си цървул е да имаш кеш с който да се разплащаш,а ако си цървул както да цитирам за втори път Мухата 2 паразитите са измислили кредитните карти защото и ти си човек и имаш нужда от покрив над главата и превозно средство с което да ходиш до работа и до коско да напълниш торбите с лапачка ,а не да ги мъкнеш на ръка с метрото но това си има и съответната цена и я усещаш когато ти смъкнат 9 кожи от гърба

и това ако е несравнимото удобството за което споменаваш здраве му кажи
тогава просто няма за какво да разговаряме
Не разбирам спора! Кредитната карта замества портфейла. Вместо да мъкнем банкноти и стинки плащаме с кредитна карта, ако дават и кешбак, това е просто бонус към услугата. За заеми, ако на някой му е трудно да свързва двата края при някакъв голям непредвиден разход например, си има кредитна линия. Кеш плащам на сервиза, щото са българи и си вършим услуга, за мен е по-ефтино, а затях са чисти от данъци. Миналата година ходих да си слагам автоматично запалване на колата при местни, и те ми викат с карта толкоз, с кеш махаме таксите. Ми платих си кеш разбира се. Не съм си насмогнал толкова на масрафа, че да откажа 30$.
явно не разбираш спора
обеснявам кеша-дебитната карта също замества портофейла .носиш я в джоба за удобство навместо да мъкнеш банкноти и стотинки
само,че с дебитнта карта харчиш собствените си пари докато с кредитната чуждите
и така се получава според някои списващи тука,че харчейки чуждите пари накрая ти дават и бонуси които ти формират печалба
може и така да е ,но аз съм учил до 3 клас където ни учиха само на рисуване,писане и физкултура.
аритметиката се изучаваше в четвърти клас ,но аз до там не можах да изклася :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от IFF »

Pavel M написа:
IFF написа:
Pavel M написа:
jet написа:Вие с кеша така и не показахте с какво точно забогатяхте (ние имаме кешбак и еърмаили, а удобството е несравнимо).

Муха видяхме твоите "познания" по инвестиране в недвижимо имущество (живееш под наем), сега видяхме и "силата" ти в разплащанията (да съм ползвал Пейпал - хехе), в злато няма ли да ме посъветваш с една ножовка в джоба и кантар.
а ти така и не обясни какво е предимството на кредитната карта пред кеша освен да трупаш някакъв мижав кешбек и еърмайли
ако дебитната ти карта е изпълнена със съдържание и направиш с нея някаква по голяма покупка като кола,къща,апартамент,вила,лодка,каруца няма да ти донесе кешбек,точки или еърмайли ,но няма да претърпиш и огромни загуби от плащане на лихви ако направиш същите покупки с кредитна карта макар и да получиш някакви мижави бонуси от нея
е освен ако не си възстановиш сумата по кредитната карта до 21 дена в които ползваш кредита без лихва.

и понеже явно нямаш капацитет да го осъзнаеш било то с четенето или нечетенето на книжки ще ти го обесня цветно със следния пример
-купуваш си апартамент с дебитната карта който струва 100К и приключваш без печалба ,но и без загуба по транзакцията
-купуваш си същия апартамент с кредитната карта и получаваш на момента 2К кешбек,2К кеш бек си напред ,но за да не влезеш в загуба която ще ти изяде печалбата от кешбека трябва до 21 дена да погасиш сумата от 100К
ако не го направиш започват да текат едни лихви от 18% на година ,ама те да са само 18 здраве му кажи защото както каза Мух лихвата е в/у лихва и за 1 година току виж лихвата е станала 50%
т.е. спечелил си 2К за 1 година ,но си загубил 50К -вземаш 100 връщаш 150
малко по трагично положението е с останалите финансови инструменти като ауто лоани,моргиджи и кредитни линии.там лихвния процент е по нисък отколкото на кредитните карти и ако купиш апартамент за 100к 50К ще ги загубиш за 10 години а не за една но пак загубата си е загуба
докато при кеша като направиш транзакцията с дебитната карта загуба няма,ама наистина няма
единственото условие е да не си цървул е да имаш кеш с който да се разплащаш,а ако си цървул както да цитирам за втори път Мухата 2 паразитите са измислили кредитните карти защото и ти си човек и имаш нужда от покрив над главата и превозно средство с което да ходиш до работа и до коско да напълниш торбите с лапачка ,а не да ги мъкнеш на ръка с метрото но това си има и съответната цена и я усещаш когато ти смъкнат 9 кожи от гърба

и това ако е несравнимото удобството за което споменаваш здраве му кажи
тогава просто няма за какво да разговаряме
Не разбирам спора! Кредитната карта замества портфейла. Вместо да мъкнем банкноти и стинки плащаме с кредитна карта, ако дават и кешбак, това е просто бонус към услугата. За заеми, ако на някой му е трудно да свързва двата края при някакъв голям непредвиден разход например, си има кредитна линия. Кеш плащам на сервиза, щото са българи и си вършим услуга, за мен е по-ефтино, а затях са чисти от данъци. Миналата година ходих да си слагам автоматично запалване на колата при местни, и те ми викат с карта толкоз, с кеш махаме таксите. Ми платих си кеш разбира се. Не съм си насмогнал толкова на масрафа, че да откажа 30$.
явно не разбираш спора
обеснявам кеша-дебитната карта също замества портофейла .носиш я в джоба за удобство навместо да мъкнеш банкноти и стотинки
само,че с дебитнта карта харчиш собствените си пари докато с кредитната чуждите
и така се получава според някои списващи тука,че харчейки чуждите пари накрая ти дават и бонуси които ти формират печалба
може и така да е ,но аз съм учил до 3 клас където ни учиха само на рисуване,писане и физкултура.
аритметиката се изучаваше в четвърти клас ,но аз до там не можах да изклася :lol:
Има една съществена разлика между плащане с дебитна карта и кредитна. Ако те избомбят при плащане с кредитна карта, то кредитната институция ще ти възстанови парите, докато с дебитната карта отговорността си е за тебе и си губиш кеша.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от speedy »

Pavel M написа: само,че с дебитнта карта харчиш собствените си пари докато с кредитната чуждите
и така се получава според някои списващи тука,че харчейки чуждите пари накрая ти дават и бонуси които ти формират печалба
може и така да е ,но аз съм учил до 3 клас където ни учиха само на рисуване,писане и физкултура.
аритметиката се изучаваше в четвърти клас ,но аз до там не можах да изклася :lol:
Ако не разбрал защо е така, проблемът не е в аритметиката от четвърти клас (гледам, че нямаш проблеми със сложната лихва), а в четенето и разбирането на прочетеното от първи и втори клас.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от klisurov »

Pavel написа:е освен ако не си възстановиш сумата по кредитната карта до 21 дена в които ползваш кредита без лихва.
Разгеле, проумял си го най-сетне.
Аз така и правя, затова и не плащам лихва, а cash-back си ми е чиста далавера.

Нямам необходимата сума в дебитната карта, затова плащам лихва по ипотека.
Плащам лихва и за лизинга на колата, но по ред причини така ме устройва напълно.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10105
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

klisurov написа:
Pavel написа:е освен ако не си възстановиш сумата по кредитната карта до 21 дена в които ползваш кредита без лихва.
Разгеле, проумял си го най-сетне.
Аз така и правя, затова и не плащам лихва, а cash-back си ми е чиста далавера.

Нямам необходимата сума в дебитната карта, затова плащам лихва по ипотека.
Плащам лихва и за лизинга на колата, но по ред причини така ме устройва напълно.
значи искаш да кажеш че обедняваш,а не забогатяваш макар и така да те устройва в което няма нищо лошо щом така си решил
докато масата списващи тук твърдят обратното,че ползвайки кредити за покупка на каво ли не от тигна през колата до къщата забогатяват а не обедняват
един вид банката им плаща че ползват нейните пари а не те на нея
е обесни ми как става това когато един човек като мен с трети завършен клас не се убеждава камо ли и някой по учен с четвърти клас и нагоре

даже и каката с дебелия задник от село ст катрин отрича ползата от ползването на кредитни карти и предпочита да се погрижи за фигурата си като се разходи до будката пеш за да се разплати в кеш :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от IFF »

Pavel M написа:
klisurov написа:
Pavel написа:е освен ако не си възстановиш сумата по кредитната карта до 21 дена в които ползваш кредита без лихва.
Разгеле, проумял си го най-сетне.
Аз така и правя, затова и не плащам лихва, а cash-back си ми е чиста далавера.

Нямам необходимата сума в дебитната карта, затова плащам лихва по ипотека.
Плащам лихва и за лизинга на колата, но по ред причини така ме устройва напълно.
значи искаш да кажеш че обедняваш,а не забогатяваш макар и така да те устройва в което няма нищо лошо щом така си решил
докато масата списващи тук твърдят обратното,че ползвайки кредити за покупка на каво ли не от тигна през колата до къщата забогатяват а не обедняват
един вид банката им плаща че ползват нейните пари а не те на нея
е обесни ми как става това когато един човек като мен с трети завършен клас не се убеждава камо ли и някой по учен с четвърти клас и нагоре

даже и каката с дебелия задник от село ст катрин отрича ползата от ползването на кредитни карти и предпочита да се погрижи за фигурата си като се разходи до будката пеш за да се разплати в кеш :lol:
Правиш ли разлика между заем и кредитна карта?
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Ифф написа:
Ако те избомбят при плащане с кредитна карта, то кредитната институция ще ти възстанови парите,
Би ли дал пример как точно те бомбят. Къде и колко често става това?
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от klisurov »

Pavel M написа:
klisurov написа:
Pavel написа:е освен ако не си възстановиш сумата по кредитната карта до 21 дена в които ползваш кредита без лихва.
Разгеле, проумял си го най-сетне.
Аз така и правя, затова и не плащам лихва, а cash-back си ми е чиста далавера.

Нямам необходимата сума в дебитната карта, затова плащам лихва по ипотека.
Плащам лихва и за лизинга на колата, но по ред причини така ме устройва напълно.
значи искаш да кажеш че обедняваш,а не забогатяваш макар и така да те устройва в което няма нищо лошо щом така си решил
Първо, ставаше дума за кредити карти, а не заеми (ипотека или лизинг). Т.е. аз лично, ползвайки кредитни карти, забогатяване.

Второ, не знам много хора, които са първо поколение имигранти, и които при покупка на първи имот да имат цялата сума в налични. Аз, за съжаление, ги нямах.

Трето, лизинга ме устройва, т.к. лихвата е по-малка от тази при инвестиране на парите по един или друг начин.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10105
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

IFF написа:
Pavel M написа:
klisurov написа:
Pavel написа:е освен ако не си възстановиш сумата по кредитната карта до 21 дена в които ползваш кредита без лихва.
Разгеле, проумял си го най-сетне.
Аз така и правя, затова и не плащам лихва, а cash-back си ми е чиста далавера.

Нямам необходимата сума в дебитната карта, затова плащам лихва по ипотека.
Плащам лихва и за лизинга на колата, но по ред причини така ме устройва напълно.
значи искаш да кажеш че обедняваш,а не забогатяваш макар и така да те устройва в което няма нищо лошо щом така си решил
докато масата списващи тук твърдят обратното,че ползвайки кредити за покупка на каво ли не от тигна през колата до къщата забогатяват а не обедняват
един вид банката им плаща че ползват нейните пари а не те на нея
е обесни ми как става това когато един човек като мен с трети завършен клас не се убеждава камо ли и някой по учен с четвърти клас и нагоре

даже и каката с дебелия задник от село ст катрин отрича ползата от ползването на кредитни карти и предпочита да се погрижи за фигурата си като се разходи до будката пеш за да се разплати в кеш :lol:
Правиш ли разлика между заем и кредитна карта?
не.макар и по гъвкав като финансов инструмент за използване кредитната карта опростено казано е заем защото парите които използваш
не са твои а чужди.
чиста форма на заем,така си го пише и с малките букви в договора ти който получаваш при издаване на кредитната карта,така се води и в кредитните агенции които ти определят кредитния рейтинг.
тук някои защитават тезата че кредитната карта е необходима защото изпълнява някои функции необходими за безмагазинно пазаруване,наемане на хотел,кола етк.
ок.приемам че се касае за нуждата от финансов инструмент в тия случаи,но защо да е назаем с чужди пари когато напълно е достъпно да имаш тоя инструмент за съответните цели със собствени пари което напълно е възможно когато имаш припей карта с логото на издателите на кредитните карти което ти дава достъп до тези услуги.
харчиш си собствените пари удобно без да ти се налага да пълниш джоба с монети и хартии и пластмасови хартии

някои казват чуждите пари правят кредитна история,аз опонирам защо ти е кредитна история,нима продавача на един апартамент,къща,кола ,каруца като се изправиш с/у него и му заплатиш кеш се интерисува от кредитната ти история
не нали,но опонентите сега ще кажат да но ако нямаш собствни средства какъв ти е избора
да така е ,нямаш избор,но не трябва да се обиждаш и да ревеш като див ранен нерез когато кажа че си длъжник до гроб защото от тигана през матрака до бараката ти са заем който дължиш едва ли не до гроб и това те прави не свободен и зависим човек,заложник заради неотменните ти собствени нъжди
и тук е разликата м/у съвременните робите и съвременните сободните хора
и всеки си избира какъв да бъде
обаче странно защо робите се чувстват щасливи от тези обстоятелства.това не го разбирам
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

klisurov написа: Трето, лизинга ме устройва, т.к. лихвата е по-малка от тази при инвестиране на парите по един или друг начин.
Даже и за ипотеката е същото:
инвестираш 20% даун, плащаш лихва от 2.73% на заема, моят беше заклщчен за 3 години, по моя желание, междувременно инвестираш останалите 80% на 5% минимум и приспадаш от данък раходите по ипотеката, защото също е инвестиция.
Накрая продаваш срещу 50 хилки повече (и това само за две години), имплзщаш ипотеката и наказателната такса за предсрочно изплащане и пак са ти останали едни пари повече.
За предитната карта, колкото и да се правина на глупаци е много ясно:
плащаш през нея за да събираш бенефити, каквито и да са те, изплащаш си баланса ден преди да "затворят" стейтмънта или до 21 дни след датата му и НЕ ДЪЛЖИШ и една стотинка на банката, за това, че и позлваш парите. Тя рабира се надява да не можеш да си изплатиш баланс и да те товари с 21% годишно, но това си е твое решение.
Аз завърших дентал скул на кредитни карти от 21%, питай ме сега дали съм по-добре финнасово от преди да завърша ? Тоест и тази инвестиция, дабе и на 21% си е струвала.
Всичко останало са 29 старници безсмислици, от хора, които имат много свободно време (слагам и себе си в тази група)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от IFF »

Vedren написа:Ифф написа:
Ако те избомбят при плащане с кредитна карта, то кредитната институция ще ти възстанови парите,
Би ли дал пример как точно те бомбят. Къде и колко често става това?
Нямам представа къде и как, обаче имах покупка направена от някой друг с ВИЗА и банката ми блокираха картата и ми върнаха парите. Същото се случи и с Виза-та на жена ми един път.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10105
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
klisurov написа: Трето, лизинга ме устройва, т.к. лихвата е по-малка от тази при инвестиране на парите по един или друг начин.
Даже и за ипотеката е същото:
инвестираш 20% даун, плащаш лихва от 2.73% на заема, моят беше заклщчен за 3 години, по моя желание, междувременно инвестираш останалите 80% на 5% минимум и приспадаш от данък раходите по ипотеката, защото също е инвестиция.
Накрая продаваш срещу 50 хилки повече (и това само за две години), имплзщаш ипотеката и наказателната такса за предсрочно изплащане и пак са ти останали едни пари повече.
За предитната карта, колкото и да се правина на глупаци е много ясно:
плащаш през нея за да събираш бенефити, каквито и да са те, изплащаш си баланса ден преди да "затворят" стейтмънта или до 21 дни след датата му и НЕ ДЪЛЖИШ и една стотинка на банката, за това, че и позлваш парите. Тя рабира се надява да не можеш да си изплатиш баланс и да те товари с 21% годишно, но това си е твое решение.
Аз завърших дентал скул на кредитни карти от 21%, питай ме сега дали съм по-добре финнасово от преди да завърша ? Тоест и тази инвестиция, дабе и на 21% си е струвала.
Всичко останало са 29 старници безсмислици, от хора, които имат много свободно време (слагам и себе си в тази група)
би ли обеснил какво значи това накрая продаваш с/у 50 хилки по вече как да се разбира
да значи ли,че това е печалбата при всяка покупка с последваща продажба накрая
и ако е така кой е по евтиния вариант,тоя като твоя ли при който се говори за някакъв процент интерес заради взетите назаем пари което си минава в графа разходи,по точно казано заеми
или стоката да бъде платена кеш/разбирай със собствени средства/ за да се избегнат тия разходи
или по твоята логика когато платиш дадена стока с кредит и заплатиш за услугата няккъв интерес би бил и той минимале с последващата продажба реализираш 50К за разлика ако си купил стоката кеш и поради тая причина не можеш да направиш 50К профит при продажбата зашото я продаваш на 0 само заради едната причина че при продажбата реализираш профит докато при заплащането на стоката кеш с твои средства стоката автоматично се обезценява и не можеш да реализираш печалба и по твоята логика за да забогатееш е по добре да купуваш стоки на кредит отколкото с лични средства
на мен лично ми се струва и заради това питам хора с опит
ей маа му стара що навремето не учих във вишия икономически институт по управление на народното стопанство а се набутах в института за подготовка на детски учитлки да не си бия сега главата в земята и всичко щеше да ми е ясно :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от speedy »

Само да напомня нещо:

Използването на кредитни карти е законно, но не е задължително. Тези, които имат финансови и морални принципи срещу този финансов инструмент, имат пълното право да не го използват.

За хората, които нямат подобни принципни проблеми, но не разбират условията, кредитните карти не са препоръчителни.

За хората, които погрешно си мислят, че разбират условията и имат някакво непоклатимо мнение, нищо не мога да препоръчам.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10105
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

speedy написа:Само да напомня нещо:

Използването на кредитни карти е законно, но не е задължително. Тези, които имат финансови и морални принципи срещу този финансов инструмент, имат пълното право да не го използват.

За хората, които нямат подобни принципни проблеми, но не разбират условията, кредитните карти не са препоръчителни.

За хората, които погрешно си мислят, че разбират условията и имат някакво непоклатимо мнение, нищо не мога да препоръчам.
а за хората които имат малко свободно време и само си чешат езиците
ний сеа кво да параим
си пропуснал да отбележеш :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор