Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадски простотии

Мнение от speedy »

Това нещо, ако го срещна дори и в добре осветен коридор, бих се направил, че съм забравил включена ютията и да се забързам в обратна посока.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от IFF »

Вчера видях в една обява за работа изискване за майчин език - френски.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

IFF написа:Вчера видях в една обява за работа изискване за майчин език - френски.
За каква позиция? Министър Председател на Кебек? Или шеф на блок Кебекуа? |(
Айде като хвърляш бомби, посочвай източника, моля!
Нали си беше намерил, уж работа. За кого търсиш сега? За сина?
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

Вчера видях в една обява за работа изискване за майчин език - френски.
Тоест, бащиния може да е всякакъв – арабски примерно? :D
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

Нали си беше намерил, уж работа. За кого търсиш сега? За сина?
Някой като зачезне от форума, значи си е намерил работа ли? :D Или обратно. ;)
Embrace your climate change!
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадски простотии

Мнение от Pyrelight »

Не. Той се похвали, че работел като инженер.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

Ivan1007 написа:Ми те и православните църкви са си съществували няколкостотин години с мъжко и женско отделение та до началото на 20ти век си е било така. По времето на баща ми е имало мъжка и женска гимназия в града. Жена с панталон или без забрадка си е било равносилно на сландал по времето на дядо ми.
За кордели не знам сега да слагат дори на момичетата, но с обеци момчета и мъже колкото щеш. Чак и на носа си слагат като в Африка. Че и с дълги коси тръгнаха оше от времето преди да съм се родил, та и на плитки и опашки ходят мъжете.
Аве ти да не си бил някой саудитски духовник в предишния си живот? :D

Да, и ти ми беше щатния ибрикчия, забравил ли си?

За твое сведение и до ден днешен в Америка е пълно с училища само за момчета и само за момичета, повечето много престижни с годишна такса по 60 бона.

Тук не става въпрос за дискриминация, а за предпочитания, интереси и дори физически възможности
Дъщеря ми ходи на Браунис и като гледам какви неща правят, няма как да са интересни за момчета.

По тъпата ти либерастка логика, що трябва да има мъжки и женски футбол - направо да ги обединяват - на вратата Гощо, нападател Ленче :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от IFF »

Pyrelight написа:Не. Той се похвали, че работел като инженер.
А-а-а, не съм казвал такова нещо.
Това е обявата: https://ca.indeed.com/cmp/Services-Solu ... ?q=autocad"
Exigences :

Langue maternel : français
Предполагам че е неква недомислица, щото има и правописна грешка.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12483
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

Павел написа:
Ivan1007 написа:Ми те и православните църкви са си съществували няколкостотин години с мъжко и женско отделение та до началото на 20ти век си е било така. По времето на баща ми е имало мъжка и женска гимназия в града. Жена с панталон или без забрадка си е било равносилно на сландал по времето на дядо ми.
За кордели не знам сега да слагат дори на момичетата, но с обеци момчета и мъже колкото щеш. Чак и на носа си слагат като в Африка. Че и с дълги коси тръгнаха оше от времето преди да съм се родил, та и на плитки и опашки ходят мъжете.
Аве ти да не си бил някой саудитски духовник в предишния си живот? :D

Да, и ти ми беше щатния ибрикчия, забравил ли си?

За твое сведение и до ден днешен в Америка е пълно с училища само за момчета и само за момичета, повечето много престижни с годишна такса по 60 бона.

Тук не става въпрос за дискриминация, а за предпочитания, интереси и дори физически възможности
Дъщеря ми ходи на Браунис и като гледам какви неща правят, няма как да са интересни за момчета.

По тъпата ти либерастка логика, що трябва да има мъжки и женски футбол - направо да ги обединяват - на вратата Гощо, нападател Ленче :rofl:
А ибрикчия беше ти на ДС, та те пускаха да продаваш копърка и лашкавал в Гърция срещу доносничеството :D
Твойта логика е тъпа - още преди 40 и кусур години сестрата на един от махалата играеше с нас футбол и беше по-добра от доста от момчетата.
Те и сега малките деца на игрището до нас играят смесени отбори футбол момчета и момичета.
Частните училища са едно, а масова младежка организация е друго.
Въпрос на избор на управителния орган.
Та в нея и досега имаше момичета над ошределена възраст.
Теб кво та бърка?
Мислиш, че някой ще прати дъщеря ти насила за скаут?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12483
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:
Ivan1007 написа:Ми те и православните църкви са си съществували няколкостотин години с мъжко и женско отделение та до началото на 20ти век си е било така. По времето на баща ми е имало мъжка и женска гимназия в града. Жена с панталон или без забрадка си е било равносилно на сландал по времето на дядо ми.
За кордели не знам сега да слагат дори на момичетата, но с обеци момчета и мъже колкото щеш. Чак и на носа си слагат като в Африка. Че и с дълги коси тръгнаха оше от времето преди да съм се родил, та и на плитки и опашки ходят мъжете.
Аве ти да не си бил някой саудитски духовник в предишния си живот? :D
Остави ги църквите, никой от тук пишещите не се съобразява с тях. Мнението на мъжете също не е важно.
Кажи какво мислят по въпроса за общите тоалетни жена ти, дъщеря ти и внучката?
Внучката си върши работа в памперса - унисекс.
Внука от около година ползва гърне. :D
В нас имаме 3 тоалетни - всичките винаги са били смесени. На който етаж си - тази ползваш. :D
Доколкото съм запознат на повечето обществвни места с малки тоалетни пак са така. Дори и да не са на некои бензиностанции съм влизал в женската, ако мъжката е заета и жена ми и дъщеря ми са ползвали мъжката и не са имали проблем.
В обща женска тоалетна не съм влизал, но доколкото съм запознат в тях няма писоари и има кабинки с врати.
Честно казано бих се притеснил, ако някой ми наднича в кабинката без значение дали е мъж или жена.
Ти да не си от тия дето керизят кво правят в съседния кенеф, че си се загрижил толкоз? :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
KamPomme
Мнения: 154
Регистриран на: Съб Ное 28, 2015 5:31 pm
Местоположение: Монреал

Re: Канадски простотии

Мнение от KamPomme »

Ivan1007 написа:Ми те и православните църкви са си съществували няколкостотин години с мъжко и женско отделение та до началото на 20ти век си е било така.
Чакай сега това от дято ти ли си го чул или си говориш защото те уволниха от работа и по цял ден няма какво да правиш?
Пълни глупости са това и не ме карай да ти показвам снимки от 20 век и иди чети Записки по Българските възстания да видиш как всички заедно са ходили на църква без отделения.

Това безделието е голяма мъка, от него какви глупости може да роди една глава не е истина.
Не е нужно да прекараме 5 години по коридорите на ВУЗ-а за да разберем, че сметките се плащат с пари!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:
Kpetrov написа:
Ivan1007 написа:Ми те и православните църкви са си съществували няколкостотин години с мъжко и женско отделение та до началото на 20ти век си е било така. По времето на баща ми е имало мъжка и женска гимназия в града. Жена с панталон или без забрадка си е било равносилно на сландал по времето на дядо ми.
За кордели не знам сега да слагат дори на момичетата, но с обеци момчета и мъже колкото щеш. Чак и на носа си слагат като в Африка. Че и с дълги коси тръгнаха оше от времето преди да съм се родил, та и на плитки и опашки ходят мъжете.
Аве ти да не си бил някой саудитски духовник в предишния си живот? :D
Остави ги църквите, никой от тук пишещите не се съобразява с тях. Мнението на мъжете също не е важно.
Кажи какво мислят по въпроса за общите тоалетни жена ти, дъщеря ти и внучката?
Внучката си върши работа в памперса - унисекс.
Внука от около година ползва гърне. :D
В нас имаме 3 тоалетни - всичките винаги са били смесени. На който етаж си - тази ползваш. :D
Доколкото съм запознат на повечето обществвни места с малки тоалетни пак са така. Дори и да не са на некои бензиностанции съм влизал в женската, ако мъжката е заета и жена ми и дъщеря ми са ползвали мъжката и не са имали проблем.
В обща женска тоалетна не съм влизал, но доколкото съм запознат в тях няма писоари и има кабинки с врати.
Честно казано бих се притеснил, ако някой ми наднича в кабинката без значение дали е мъж или жена.
Ти да не си от тия дето керизят кво правят в съседния кенеф, че си се загрижил толкоз? :D
Ако бях от тези дето керизят би трябвало да съм за унисекс, а не против.
На мен всъщност ми е все едно, но се събразявам с жените, а едно 90% и повече не биха били съгласни мъже да им опикават седалките на първо четене.

Вкъщи били ползвали една!
Ни вкъщи и в едно легло спим...
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Къде го удряш, къде се пука ... ставаше дума, че скаутите ще приемат и жени, никой не се е засилил да мърджва обществени кенефи. :D
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12483
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

Товаришч Петров,
Специално за теб ще обясня. Чети бавно и се опитай да разбереш: :D
Ако си от тези дето керизят сега в мъжките тоалетни, това означава че си мъж и керизиш мъже.
Та ако се появят жени в тях ще е голямо разочарование ако си търсиш голям член, а точно на такъв ми звучиш като те чета. :D
Жена ти в къщи седнал ли те кара да пикаеш та да не и опикаваш седалката?
И последно като спите в едно легло на смени ли спите?
Извинявай за въпроса, но се опитвам да разбера връзката с обществените тоалетни.
Последно промяна от Ivan1007 на Сря Окт 18, 2017 5:02 pm, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12483
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

KamPomme написа:
Ivan1007 написа:Ми те и православните църкви са си съществували няколкостотин години с мъжко и женско отделение та до началото на 20ти век си е било така.
Чакай сега това от дято ти ли си го чул или си говориш защото те уволниха от работа и по цял ден няма какво да правиш?
Пълни глупости са това и не ме карай да ти показвам снимки от 20 век и иди чети Записки по Българските възстания да видиш как всички заедно са ходили на църква без отделения.

Това безделието е голяма мъка, от него какви глупости може да роди една глава не е истина.
Чадо,
Прочети "Чичовци" и "Железния Светилник" първо. Ако не намериш сама нужната информация, че жените са стояли в църква отделно от мъжете зад дървена решетка в женско отделение пусни на търачка "женско отделение църква". Ще ти върне имената на доста православни църкви строени в България включително по време на Възраждането.
Виж и това:
Над притвора се намира т. нар. женско отделение, в което  някога са стояли жените. Нарича се още горница, защото е в горната част на храма, както и катехумена, защото в древността там са стояли оглашените жени. Някои от съвременните храмове нямат женски отделения; в тях жените заемат лявата страна на храма. 
http://www.pravoslavieto.com/art/archit ... n_hram.htm"

Това простотията е голяма мъка за околноте ти - на теб със сигурност не ти пречи
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Заключено