Кое е повече 1000 лева в BG или 2000 CAD в Канада?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Тия теми си ги дъвчеме и се повтаряме, ама както и да е... В Канада 2к са си минимума, от който почваш, социал + разнасяне на пици няколко вечери в седмицата и ето ти 2к, през останолото време си свободен да правиш каквото си искаш: учене на езици, курсове, ходене на риба и т.н. Тука имаше въпрос за намирането на работа на черно, мой много добър приятел си намери за няколко дена, като обиколи пиците около тях. И друго, парите не са чак толкова важни колкото стандарта, навсякаде е топло, подземни гаражи, спортни съоражения, концерти, каквото се сетите...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Rocy Basso,
mnogo mi e interesno mennieto ti. Ne mislish li che sled 2-3 godini BG shte bade kato Chehia i Slovenia?
Az vijdam kak cenite se pokachvat postoianno a i v celia sviat ima tendencia na ekvilibrirane.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

KolioBalkanski написа:Rocy Basso,
mnogo mi e interesno mennieto ti. Ne mislish li che sled 2-3 godini BG shte bade kato Chehia i Slovenia?
Az vijdam kak cenite se pokachvat postoianno a i v celia sviat ima tendencia na ekvilibrirane.
Ами, Чехия и Словения, направо сме наравно с Германия след 2-3 години :wink: Само да дойде 2007 година, вЕрвай ми :P
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Rocy Basso, hubawo si pomisli pone oshte 5 meseca, pone gledaj da syberesh poweche mangizi, she shte ti triabwat. Hich ne iskam da sym na twoeto miasto, az kato poluchih visata trygnah wednaga, ama niamah izbor, izbora mi beshe BAN-250 lv, ili asistent-200 kinta, pod naem w Sofia, shtoto w provinciata wsichko e zabatacheno, rabota w predpriatie, inzhener - 300 lv. Obache sled kato sym tuk dosta shesto si zadawam edin wypros, i sigurno winagi shte se pitam: Adjaba, kakwo prawia tuka???
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Rocy Basso написа: Когато подадох документи преди 4 години взимах 300 а сега когато имам виза (и 6 месеца за мислена) взимам 4х300!!!
брейййй, абе все баровци са се запътили насам. ми то затва таз страна е богата :D всеки дойде,похарчи парите си тука...все пак си помисли добре, да не стане като пиците дето ги описват по-горе :idea:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Rocy Basso
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 3:12 am
Местоположение: BG

Мнение от Rocy Basso »

Като Чехия и Словения никога няма да станем, ще станем като Гърция и Турция. Просто нямаме манталитета и културата на централноевропейските народи.
Има и една друга теория за след 50 години според която ще сме като Южна Африка, но има възможност и за як прилив на емигранти от Русия и Украйна в близките 10 години - това са едни хипотези в стил "Я камилата я камиларя"! ...
To be or not to be?
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

hm, rusia i ukraina
tova iglejda dosta priemliva teoria
ne sam se zamislial za tova ama ako naistina e taka, to ima goliam smisal da se investira v BG sega...
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Rocy Basso
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 3:12 am
Местоположение: BG

Мнение от Rocy Basso »

Във Варна цените на имотите са колкото в София, това се дължи на факта че около 10 000 Руснаци и Украинци са купули имоти във и около Варна и тази тенденция се засилва.

Както и да ви звучи за братушките Варна и курортите наоколо е нещо като Флорида!?!
To be or not to be?
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

51 % съм убеден, че след 13-15 години ще започне реимиграцията в България, и не само, ами и в Румъния и др. и въобще ще започне нов процес - деглобализация! :wink:
To Live Is To Die
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

къде живете бе хора

Мнение от Bily T »

Абе хора къде живеете, визирам тия с 1000лв в бг, ми аз взимам към 1200 чисто да, имам служебна кола и телефон. Да Ви правя ли сметката наемите в Сф гонят 250-300Е, сметки зимата нали знаете мин.200-250лв, храна под 300-400 не можеш да паднеш, да отидеш на спорт и кръчма 1-2 пъти седмично и вече си назад, кои са тия със собствените жилища и коли дето са си ги купили с 1000-та лева май нещо не се връзва сметката а. А на тия които изобщо си задават тоя въпрос за сравнението 1000/2000 и се чудят къде да ходят и кво да правят никой не може да им помогне сами трябва да си преценят какво да правят, а не да искат мнения и сравнения друг не може да им помогне.

Аре по-бързо да минава процедурата и да се махам оттук че се наиграх вече
NO PAIN NO GAIN
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

===

Мнение от miloto »

Тук сега в БГ има страшно покачване на цените на имотите. Центърът на София гони 900-1200 Евро/м2, напълни се с ирланци, гърци, англичани, руснаци. Лихвите за ипотечен кредит паднаха доста, сега има и за по 7,90 на Пост Банк, 8.88% на Булбанк, но има още какво да се желае.

Колкото до това кое е повече, всеки е прав сам за себе си, всеки живее според това колко има и колко може, и тук и там в Канада.

Но пък аз съм много против това да се отиде там и да живееш на социал, да бачкаш на черно и да си мислиш, че живееш като бял човек.

И в Канада е трудно и тук е трудно, никой не спори за това. Няма лесно, ако чакаме да ни падне от небето, трябва да сме упорити и да сме наясно с това, какво искаме от живота.
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
sofia
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Дек 05, 2003 12:22 pm

Re: къде живете бе хора

Мнение от sofia »

Bily T написа:Абе хора къде живеете, визирам тия с 1000лв в бг, ми аз взимам към 1200 чисто да, имам служебна кола и телефон. Да Ви правя ли сметката наемите в Сф гонят 250-300Е, сметки зимата нали знаете мин.200-250лв, храна под 300-400 не можеш да паднеш, да отидеш на спорт и кръчма 1-2 пъти седмично и вече си назад, кои са тия със собствените жилища и коли дето са си ги купили с 1000-та лева май нещо не се връзва сметката а.
1) Ako vzimash 1200 leva chisto, kade si tragnal na maisi si v ......a i zashto ?
2) Horata s po 70-80 leva pensia s kakvo plashtat smetki i iadat ?
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Re: къде живете бе хора

Мнение от goliama mechka »

sofia написа:
Bily T написа:Абе хора къде живеете, визирам тия с 1000лв в бг, ми аз взимам към 1200 чисто да, имам служебна кола и телефон. Да Ви правя ли сметката наемите в Сф гонят 250-300Е, сметки зимата нали знаете мин.200-250лв, храна под 300-400 не можеш да паднеш, да отидеш на спорт и кръчма 1-2 пъти седмично и вече си назад, кои са тия със собствените жилища и коли дето са си ги купили с 1000-та лева май нещо не се връзва сметката а.
1) Ako vzimash 1200 leva chisto, kade si tragnal na maisi si v ......a i zashto ?
2) Horata s po 70-80 leva pensia s kakvo plashtat smetki i iadat ?
вярваш ли ми,аз все това се питам-не как хора с по 1000 кинта чисто си тръгат от БГ,ами как хората със 70-80 лева оцеляват?И това живот ли е?а да си спираш топлото,за да правиш икономии,да не ядеш месо,плодове и зеленчуци,колкото ти душа сака.Това ли са заслужили наште родители?И щом те го правят,и аз трябва да се стискам по същия начин,само и само да се назовавам БГ-рин??????Преди 5 години живеех със 1000 лева средно на месец,и се лишавах от много неща.На любителите на БГ,които веднага че скочат срещу мен.ще им кажа,че даже и не виждах къде ми отиват парите-бензин,храна,ток,телефон,кабел,и маи друго няма.тъй че не мога да ви дам точен отчет къде съм си харчел парите,те просто не ми стигаха!!!!!!!Тук със 2000$ (Канадски) не можеш да правиш купони всеки ден,но можеш да живееш много по добър живот.Това е мойто мнение.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

аре стига бе, тук все баровци идват. 1200 чисто?!?! това ще рече поне 1800 заплата, ха ха . ами идвай насам бе сладурче, тук бързичко ще ти потънат из прословутите молове :lol: абе добре че тука взимам 10 хиляди на месец че лриво ляво се оправям :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

sasho71 написа:аре стига бе, тук все баровци идват. 1200 чисто?!?! това ще рече поне 1800 заплата, ха ха . ами идвай насам бе сладурче, тук с удволствие ще ти потънат из прословутите молове :lol:
хи хи,новобранец.Какво общо имат молловете?????????И какво е това баровец,за 1000 кинта -и то БГ-ски??????Амчи аз да си си ходя в БГ то-бил съм баровец преди 10 години,толкова вземах тогава,сега ще съм супербаровец :shock:
само не разбрах врътката за молловете????????какво общо има със заплатите в БГ?И кой пазарува от Канадските моллове,само богаташи ли?При мен(в мойто село) пазаруват всички,и много,ама много мексиканци.Цените не са нещо по-различно.И съвет от батко ви-престанете да плашите хората,които искат да дойдат насам-живота тук е много спокоен и много,ама много хубав,и както съм казвал-на кой не му харесва- да яхне голямата бяла птица,и обратно в БГ
Заключено