Към Монреалци: ???Пазаруване???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
malinka
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 9:44 am
Местоположение: montreal

Към Монреалци: ???Пазаруване???

Мнение от malinka »

От 3 месеца съм в Монреал и много се радвам че открих този форум. Сайта е чудесен!!!!!!!!!!!!!!
Все още не мога да се ориентирам за много неща, но най-много ми е трудно с пазаруването, особено когато купя нещо и после то е доста странно на вкус. Вече взех да свиквам с изненадите.
Може ли някой да ми подскаже кое от многото кисели млека е най-близко до нашето, сирене не мога все още да открия /всъщност намерих едно но е много скъпо/ .
Започва да ми домъчнява за хубавата нашенска Лютеница и за карловската луканка. Казаха ми че лютеница мога да намеря от Олинезата /даже и не толкова добро все е нещо.
Много ще съм благодарна за отговорите.
Открих пастет в MAXI който струва 1,49 за 200 грама и е много по-добър от обикновения пастет у нас. Опакован е във прозрачно фолио по 2 парчета по 100 грама и се намира между кашкавалите и саламите.
Благодаря още веднъж на създателите на този форум и на всички пишещи в него!!!!!
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Здравей!
Аз все още не съм в Монреал (но дай боже скоро ще се присъединя към вас), обаче в полезрението ми е попадал Малинчо. Със сигурност знам, че доставят в целите САЩ, но може да ги питаш дали притичват и към Канада.

Брей, сега видях, че ти е адаш :wink: .
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Мнение от Nalex »

Вносителят на лютеницата "Олинеза" живее в нашия блок.Има я във всяко "PA".Можело да се намери и "Хорце" и разни други видове.
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Re: Към Монреалци: ???Пазаруване???

Мнение от nibis »

malinka написа:От 3 месеца съм в Монреал и много се радвам че открих този форум. Сайта е чудесен!!!!!!!!!!!!!!
Все още не мога да се ориентирам за много неща, но най-много ми е трудно с пазаруването, особено когато купя нещо и после то е доста странно на вкус. Вече взех да свиквам с изненадите.
Може ли някой да ми подскаже кое от многото кисели млека е най-близко до нашето, сирене не мога все още да открия /всъщност намерих едно но е много скъпо/ .
Започва да ми домъчнява за хубавата нашенска Лютеница и за карловската луканка. Казаха ми че лютеница мога да намеря от Олинезата /даже и не толкова добро все е нещо.
Много ще съм благодарна за отговорите.
Открих пастет в MAXI който струва 1,49 за 200 грама и е много по-добър от обикновения пастет у нас. Опакован е във прозрачно фолио по 2 парчета по 100 грама и се намира между кашкавалите и саламите.
Благодаря още веднъж на създателите на този форум и на всички пишещи в него!!!!!




Mejdu spirkite na metroto ''Namur" i "Villa Maria '' ima edin magazin rusko-rumanski magazin , koitose kazva ''Bucuresht '' . Tam shte namerish super sirene , kiselo mliako , a i ima super sarmi napraveni vav magazina ... chaooooooo
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

И Олинеза и Ра и Хорце са отвратителни-вкиснати. Или поне все на такива съм попадала (както всъщност и повечето пъти в България,където отдавна бях престанала да купувам лютеница).
Всъщност,доста се чудех в началото на реакцията да търся български неща,които не съм консумирала в България...Това е проява на носталгия особенно силна между 3-6-тия месец. :wink:

Кисело мляко купувам само 10%-но. Рядко 2%-ни редички-предимно за таратор. Както и у нас,така и тук,всяка партия се отличава. Можеш да попаднеш на много добро, както и на много лошо мляко.

Луканка никога не съм обичала.Абсолютно равнодушна съм.
Колбаси купувам в полски магазини,където са много качествени собствено производство и много вкусни.

Сиренето е скъпо. Най-евтино го купуват в Костко май. Най-лошото,което може да ти се случи със сиренето е да попаднеш на канадско-миризливо (става за готвене).
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

salamite v marche Bucorest -ili kakto tam se pishe- naistina sa super, nie kupuvame ot tiah i opredeleno stavat za iadene.
malka popravka magazina e m/u :metro: Vila Maria i :metro: Snowdon, po blizo do vtorata spirka
az v bg salami ne iadiah zastoto kato gi stisneh s 2 prusta i pochvaha da curkat mazno - :(, no tezi tuk sa drugo nesto imat i tip lukankov, ako mnogo ti se priiska sa okolo 13$/kg
osven tova mi napravi silno vpechatlenie, che kogato ti go tegliam kolbasa mu izriazvat metalnite telcheta ot 2ta kraia, tova v bg otdavna ne se pravi
za lutenicite sam malko skeptichna, no nashite sasedi kupuvat na decata, znachi moje bi stavat za iadene, a sirene kupuvame kanadsko, ot arabite do nas, imat i bulgarsko v tenekii okolo 14$/kg, kakto i na buchki, no mi se vijda skupo, a i kanadkoto nikak ne e losho i niama moment na iznenadi, zastoto obiknovenno e edno e susto na vkus i vid :) nezavisimo ot partidata
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Да,от Букурещ купувам много често колбаси и различни сирена и съм много доволна. Пак там купувам пастет, печени чушки в 3-литров буркан, извара, пушена риба, солени краставички и зеле, елда. Имат хубави торти руско производство. Който реши да купува такива неща, му препоръчвам "Киевский" и "L'amour".
Alex_dim
Мнения: 388
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 9:32 am
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от Alex_dim »

Българското бяло саламурено сирене е малко скъпичко (ок. $15/кг), но много по-хубаво от това в България. Същото е и с балканския кашкавал. Намират се в магазините “Букурещ”, българският “София”, тези от веригата La Vieille Europe (на бул. “Сен Лоран”3855 и Atwater), както и на доста други места. От лютениците и консервите ни има много видове. Наистина не всички са пресни. Най-зле е “хорото”. Според мен най-хубава от бг-лютениците е Giorgio, колкото и италиански да звучи.
Аватар
мравката Z
Мнения: 218
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 10:13 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от мравката Z »

Привет, това емного сладка тема :D :D
Аз си донесох мая за сирене от Бг и сега този проблем е решен. От 4 литра мляко става около 700 грама чудесно сирене и ако има желаещи ще напиша рецептата. Сиренето става много бързо.
Вече си правим и трушия. Само лютеницата е много бавна и нещо не ми се отдава. :(

Към NALEX: Къде се намира този магазин РА

Към JOY : Kъде точно купуваш печените чушки и колко струват? Къде се намират тези магазини "Киевский" и "L'amour"?

Някой знае ли точния адрес на магазин Букурещ?

Между другото се разрових за този Малинчо но той продава някаква неизвастна лютеница и то само в Щатите.
:?
Ние сме независими, защото нищо не зависи от нас!
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Мнение от Nalex »

PA Supermarché
514-273-8782

5029, avenue du parc,
Montréal, QC
H2V 4E9


PA Supermarché
514-932-0922

1420, rue du Fort,
Montréal, QC
H3H 2C4
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Към JOY : Kъде точно купуваш печените чушки и колко струват?
В м-н "Букурещ".Струват към 8 дол.и нещо за трилитров буркан...

Къде се намират тези магазини "Киевский" и "L'amour"?
:D Не...Не са магазини.Така се казват най-известните и вкусни руски торти. Това са торти с име, които няма руснак да не знае.

Мравка, аз луканки няма да тръгна да правя точно никога, но виж за сиренето съм много навита. Отдавна си мисля да си поръчам мая, и този път ще го направя наистина. Като тръгвах насам се сещах, но си казах, че подобно домашно производство е глупост (винаги съм мразела правенето на боза в чужбина).Сега,обаче,май съм посменила мнението относно сиренето. Чакам с нетърпение да ни разкажеш за опита си.
tosheole
Мнения: 44
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:57 am
Местоположение: Brgen, Norway
Обратна връзка:

Мнение от tosheole »

Tova e za Nibis
Sorry za utochnenieto chovek, ama mezhdu Villa Maria i Namur ima oshte 3 stancii na metroto - Snowdon. Cote Sainte Caterine i Plamondon. Dai malko po konkretna informacia za tozi magazin BUCUREST. Az znam za edin koito se namira na autorout Decarie i dejstvitelno e mezhdu Villa Maria i Snowdon, no ot otsreshtnata strana na Decarie. T.e. kato slezesh ot metroto triabva da presechesh autorout-a.
Evtino sirene ima v COSTCO - grycko e i e v kofi po 5kg, no e na priemliva cena. Okolo 7$/kg. Bulgarsko sirene i kashkaval vidiah v edin arabski magazin na Sherbrooke v chastta m/du Decarie i Cavendish. Sorry no po-tochno ne moga da go opisha. Sireneto beshe 12$/kg a kashkavala 13$/kg. Tam ima i mnogo drugi "nashenski" neshta deto ne se namirat po golemite magazini.
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Аз пък точно днес изучавах рецептата за бозата и имам намерение в скоро време да проверя какво ще излезе :-)
А сирене и в БГ съм правила - е не е като купешкото а като си свикнал на него едното не замества другото само създава нова потребност - демек като мечо Пух искам и едното и другото :-)
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

:D Ще чакаме да се отчетеш (със снимка,обаче) в кулинарната тема с бозата. :D С какво брашно ще я правиш? Майка ми навремето забъркваше с някаква специална смес брашна. :roll:
Фея,ти ще вариш боза заради идеята или наистина ти липсва?

А сиренето на баба ми си е досущ като купешко... :roll: Тя обаче има специална форма за изцеждане и пресиране...Не знам с какво може да се замести, но все ще измислим нещо... :roll:
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Joy аз съм чревоугодник и като ми се дояде нещо трябва да си начешам крастата било то и с една хапка или чаша :-)
В рецептата нямат изискване за вида на брашното - по избор на потребителя - тъй че ще експериментирам.
Заключено