Дребни инвестиции

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

c200 написа:П.С. Значи или продаваме или нищо не правим. Май най-добре нищо да не правим :)
Има и трети вариант - купуваме това което ще нараства когато пазара започне нова корекция или срив. Всъщност дори тази опция ми донесе повечето пари през миналата година. Растежа е бавен, но когато започне разпродажба всичко се случва много бързо и с голям размах. Умножен по 2 или 3 за някои ЕТФ си става сериозна сума.
c200 написа:Ами на тез Валеант TSE:VRX някой търси ли dead cat bounce?
Аз не пипам, но знам че имаше интерес към тях в дискусията.
Вижда ми се рано още за отскок от дъното защото то е все още в процес на търсене къде е. Когато дневния обем на разпродажбите спадне достатъчно под средния и започнат да се появяват по-големи купувачи смятам внимателно да се включа. Не очаквам скорошен растеж, но за година-две мисля че е неизбежно да не си върнат част от загубите. Надявам се и да си научат урока.

За S&P500 нямам прогнози, но и на мен ме се иска да стигне и надмине 2200 за да си купя достатъчно много от моите акции на възможно най-ниска цена. Засега няма още дни на разпродажба от големите играчи което значи че има още къде да расте, но може и да изчакват още дребни риби преди да тръгнат да затварят позиции. Обикновено през май започва спад и дотогава има време за още растеж.
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Panem et Circenses »

Тия дребни инвестиции нещо замряха - затова реших да пусна едно "случайно съвпадение", което показва как работят "пазарите"

FED chair calendar for February 2016:
http://www.federalreserve.gov/foia/file ... 022016.pdf"

Изображение


Изображение
Изображение
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Дребните инвестиции не са замряли, но няма желаещи да споделят опит. Толкова пъти съм виждал как добрите новини правят срив или обратното. Как ще реагира пазара на събитията си остава загадка, но че изявленията на ФЕД стресират пазара в неизвестна посока го виждаме вече прекалено често. Златно време за спекулантите и маркет мейкърите.
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Panem et Circenses »

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

yahoo написа:Дребните инвестиции не са замряли...
Изобщо не са замрели. "Олиото" взе, но ще даде, при това много.
Днес парирам всички загуби и очаквам страхотно лято!
Сега се радвам, че не съм се замислял за инвестиции по време оно когато петрола беше стотарка.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Panem et Circenses »

Дребните инвеститори - в USA според Галъп:

http://www.gallup.com/poll/190883/half- ... yndication"
In 2007, nearly two in three American adults (65%) reported investing in the stock market, the high in Gallup's selected trend on this question for April of each year. But this percentage shrank each year from 2008 to 2013 as the effects of the Great Recession and big market losses took their toll on Americans' sense of job security, confidence in the economy and financial means to invest -- as well as their general confidence in stocks as a place to invest their money.
....
Middle-Class Americans Most Likely to Leave Market
Although Americans in all income groups are less likely to have stock investments now than before the Great Recession, middle-class Americans have been the most likely to flee the market. Nearly three in four middle-class Americans, with annual household incomes ranging from $30,000 to $74,999, said they invested money in the stock market in 2007. Today, only half report having stock investments. This 22-percentage-point drop is more than double the changes seen in stock investing among higher and lower income groups.
Изображение

Изображение
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Marto »

Айде пак глупости. Не ти ли стана интересно как графиката ти почва баш от времето на дот ком балона?

Не мога да намеря картинка за годините преди 99-та, но информацията я има - в началото на 90те процентът е бил 21, 1995 - 40.5% 1997 - 43% и така нататък (тук и тук)

Тоест нещата донякъде се връщат където може би трябва да бъдат.

Биуеър дъ идиотс ъв ейприл.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Kpetrov написа:Днес парирам всички загуби и очаквам страхотно лято!
Да не искаш да кажеш че дотук след толкова инвестиране/спекулации си на нула? А аз си мислех че вече не знаеш какво да правиш със спечеленото и си започнал да правиш дарения ;)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

yahoo написа:
Kpetrov написа:Днес парирам всички загуби и очаквам страхотно лято!
Да не искаш да кажеш че дотук след толкова инвестиране/спекулации си на нула? А аз си мислех че вече не знаеш какво да правиш със спечеленото и си започнал да правиш дарения ;)
Е аз направих доста грешки с петрола, края на миналата година и началото на тази. Продадох и не купих когато удариха дъното.
Новак, какво да ти кажа. Шубето е голяма работа.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

sell TSE:CWB
buy TSE:MFC
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Panem et Circenses »

Marto написа:Айде пак глупости. Не ти ли стана интересно как графиката ти почва баш от времето на дот ком балона?
Не мога да намеря картинка за годините преди 99-та, но информацията я има - в началото на 90те процентът е бил 21, 1995 - 40.5% 1997 - 43% и така нататък (тук и тук)
Тоест нещата донякъде се връщат където може би трябва да бъдат.
Биуеър дъ идиотс ъв ейприл.
Да бе, нова конспирация и то този път от Gallup (световно известна и по всяка вероятност най-голямата фирма от този род в света) !!!

Но ти ако беше ПРОЧЕЛ проучването или дори само първите 4 РЕДА щеше да разбереш, че това проучване се прави за 19-та година, което от своя страна означава, че първото такова е било направено през април 97. Резултатите от него наистина не са показани, но от април 98 вече са дадени като 60%, април 99 са 58% и т.н. А от твърдението им, че сега те са най- ниските в 19-годишната история може да се направи извода, че в най-лошия случай резултата за април 97 е 52% или дори по-висок...

Защо от 97 - ами може би защото оттогава интернета навлиза много нашироко, а заедно с това обмене на информация, "цената" на коммуникациите и на "посредниците" на покупко-продажбите става по-широко достъпни и те (Галъп) почват да следват този тренд.
Защо "април" - ами може би е свързано с факта че тогава има един сезонен пик и че тяхната тахова година е на 15 април.

А сега да поговорим за едни други цифри от статия, която излезе и съм чел някъде 2008.
За съжаление днес не мога да я открия а и няма гаранция че тя ще е "live" - все пак оттогава съм сменил някое и друго дъно, операционни системи, едно 4-5 или повече дискове и т. н. По онова време надали е имало и "архивачки" - сайтове където събмитваш адреса и те ти архивират страницата така както я виждаш по време на събмитването което можеш да пазиш като zip файл.

Та според тази статия през "средата" на 90-те години (не се уточняваше конкретно кога) в USA е имало само 20,000 финансови управители на чужди пари (адвайзери, планери и т. н). Само 20,000 for the whole USA!!!
През 2006 година броят им нараства до 560,000 (според статията).

А пък вие може да си представите колко са днес, а и колко са в целия свят. Света е пълен с паразити, които смучат месец след месец и година след година огромни заплати и още по-големи бонуси, независимо от състоянието на маркета - когато е нагоре "защото те заслужават", а когато е надолу (и дори много надолу) - "на таланта трябва да му се плаща много добре, че ще избяга при конкуренцията"

Има една масова концепция, която се пропагандира от медиите и от хората и професионалните организации на управителите на "чужди пари" (OPMs) - че сток маркета е място където могат да се правят добри пари. Реалността е обаче коренно различна - добрите пари (в реалност obscene amount) се правят от тези, които работят директно или индирекно "в", "около" и "покрай" сток маркета, а нормалните хора в най-добрия случай остават с едни трохички, защото има и много случаи когато те остават и без голяма част от парите, вложени там.

Затова и в Канада реал естата е крейзи - защото почти никой не познава човек направил големи пари в сток маркета, но всеки които е купил проперти е на печалба, и то чувствителна (поне засега)!

"Огромната" изненада, дори и в USA, където някои се опариха много жестоко от реал-естейтния боом и бъст след това, по-голямата част от обикновените хора ( дори и да са сток инвестори) вярват че реал естейта е по-добър ЛОНГ ТЪРМ инвестиране отколкото сток маркета!!!

http://www.gallup.com/poll/190850/ameri ... aign=tiles"

Изображение

Good luck на дребните инвеститори and may God save your soul (and money)!!!
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Дребни инвестиции

Мнение от roumensp »

Panem et Circenses написа:"Огромната" изненада, дори и в USA, където някои се опариха много жестоко от реал-естейтния боом и бъст след това, по-голямата част от обикновените хора ( дори и да са сток инвестори) вярват че реал естейта е по-добър ЛОНГ ТЪРМ инвестиране отколкото сток маркета!!!
Абе то и аз го вярвам, ама като нямам достатъчно пари да инвестирам в риъл естейт (реален, не фондове), принуден съм да опра до "дребни инвестиции".
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Panem et Circenses »

roumensp написа:
Panem et Circenses написа:"Огромната" изненада, дори и в USA, където някои се опариха много жестоко от реал-естейтния боом и бъст след това, по-голямата част от обикновените хора ( дори и да са сток инвестори) вярват че реал естейта е по-добър ЛОНГ ТЪРМ инвестиране отколкото сток маркета!!!
Абе то и аз го вярвам, ама като нямам достатъчно пари да инвестирам в риъл естейт (реален, не фондове), принуден съм да опра до "дребни инвестиции".
Румба, това приказки от 1001 нощ ли са бе?

Един уважаващ себе си програмист с опит във Ванкувър би трябвало да прави поне $100к. От други теми тук жена му прави поне двойно - така че се говори за поне едно $300к на година (или повече)
Къща на "бялата скала", ако е купена преди 5-10 години вече се е вдигнала чувствително, а пък част от моргиджа е платена - така че там има по всяка вероятност едно "недокoснато" equity от $600-700-800к или повече.
Ти можеш да дръпнеш едно 75% от това equity (като HELOC) което да използваш за инвестиции (сток маркет, реал естейт етc.) и в този случай лихвите по тази част ти стават тах-дедъктибъл.
Чети за Smith Manoeuvre и се консултирай на място със специалист (особено тах планнинг). Има и книги които можеш да си купиш (трябва да са за Канада) за да се пообразоваш и да решиш какво да правиш.
http://www.theglobeandmail.com/real-est ... e12059456/"

Аз не ти желая злото - дай боже да има повече оправили се българи по света, тогава и България може да се оправи (даваните често за пример Израел и Ирландия са се "оправили" с помощта на оправилите се извън страната си граждани)
Последно промяна от Panem et Circenses на Пет Апр 22, 2016 7:51 pm, променено общо 1 път.
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Дребни инвестиции

Мнение от roumensp »

HELOC имаме от доста години и в интерес на истината по едно време жена ми имаше намерение да инвестираме в риъл естейт, но после се отказа (не й се занимавало с наематели), а както знаеш обикновено жените командват парада ... Може пак да поговорим някой ден по въпроса, може да си е сменила мнението.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от pumpy »

roumensp написа:HELOC имаме от доста години и в интерес на истината по едно време жена ми имаше намерение да инвестираме в риъл естейт, но после се отказа (не й се занимавало с наематели), а както знаеш обикновено жените командват парада ... Може пак да поговорим някой ден по въпроса, може да си е сменила мнението.
Румба, няма тя да се занимава, а компания. Аз плащам 8% за управлението, нямам много дълъг опит, но ми се вижда по-доходно от "пенсията" на жена ми: нейната компания й "дава" 5% годишно в Mutual of America. Нямам избор на компания, но имам избор на фондове вътре в компанията. Да ама аз нищо не разбирам от акции ИЗОБЩО, та миналата година, имаме доходност от 1.1% минус.....голяма делавера, няма що.
Публикувай отговор