Направи си сам мебели

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Направи си сам мебели

Мнение от roumensp »

myhata II написа:брей в тая тема имало напредък, започнахте да узрявате и да го осъзнавате че кеша е цар
а аз по тоя случай ще си отворя водката за да ми се сгрее душата пред зимното вю на хоризонта
К'ва е тая водка в 2:30, бе ? Докато се видите с бай Гошо, вече ще си бетониран. :D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Направи си сам мебели

Мнение от MrGeek »

roumensp написа:К'ва е тая водка в 2:30, бе ? Докато се видите с бай Гошо, вече ще си бетониран. :D
Сигурно пие с батката по скайпа, че чичо му Гошо най-вероятно е още зает по това време. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Направи си сам мебели

Мнение от klisurov »

myhata II написа:... водката ...
И нея ли плащаш КЕШ? Колко отстъпка дават при плащане КЕШ? Щото аз като платя с кредитката, имам барем 1% cash back ;)
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Направи си сам мебели

Мнение от roumensp »

klisurov написа:
myhata II написа:... водката ...
И нея ли плащаш КЕШ? Колко отстъпка дават при плащане КЕШ? Щото аз като платя с кредитката, имам барем 1% cash back ;)
Значи и ти пиеш "на изплащане" ... :D
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Направи си сам мебели

Мнение от Павел »

Тук май се бъркат понятията - някой носи при дилъра торбата с колд кеш, който изсипва на бюрото и почва да брои кайметата пред смаяния поглед на дилъра или плаща с кашиърс чек, което също се води плащане в брой, т.е вид кеш, под формата на гарантирана от банката сума? Мухата изтъква предимствата на колд-кеша пред кредитните карти, каквито той няма, защото е баровец :) Също твърди, че си сменя колите с нови на всеки 2 години и плаща кеш, за което получава 10 бона отстъпка :D (колко дилъра ще приемат 20-30 бона на кредитна карта?)
На дилъра му е все тая, дали ще му изсипеш кайметата от торбата, или ще му платиш с кашиърс чек - и в двата случая ще си получи парите по едно и също време - когато отиде до банката да депозира кайметата или чека. Така че, отстъпка ще видиш у шестък. Офертите които се появява чат-пат за отстъпка са в случай, че платиш цялата сума на момента, вместо да финансираш на 0 или близко до 0 % за няколко години, т.е не получаваш отстъпката, защото си занесъл една торба с пари вместо да платиш с кредитна карта.
В повечето случаи само някои измислени бизнеси ще ти дадат отстъпка, ако платиш кеш, щото укриват данъци, даже цялата транзакция може и да не се регистрира.

Муха, иди в супера или Бест Бай и се опитай да получиш отстъпка, щото ще платиш кеш, вместо с карточка, после ела тука да обадиш :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Направи си сам мебели

Мнение от tonny »

Pavel M написа: с порастването си започваш да ми се издигаш в очите
започваш да усещаш откъде духа вятъра ;)
Не се подмазвай Батка, много си далече от списъка. :rofl:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Направи си сам мебели

Мнение от myhata II »

Павел написа:Тук май се бъркат понятията - някой носи при дилъра торбата с колд кеш, който изсипва на бюрото и почва да брои кайметата пред смаяния поглед на дилъра или плаща с кашиърс чек, което също се води плащане в брой, т.е вид кеш, под формата на гарантирана от банката сума? Мухата изтъква предимствата на колд-кеша пред кредитните карти, каквито той няма, защото е баровец :) Също твърди, че си сменя колите с нови на всеки 2 години и плаща кеш, за което получава 10 бона отстъпка :D (колко дилъра ще приемат 20-30 бона на кредитна карта?)
На дилъра му е все тая, дали ще му изсипеш кайметата от торбата, или ще му платиш с кашиърс чек - и в двата случая ще си получи парите по едно и също време - когато отиде до банката да депозира кайметата или чека. Така че, отстъпка ще видиш у шестък. Офертите които се появява чат-пат за отстъпка са в случай, че платиш цялата сума на момента, вместо да финансираш на 0 или близко до 0 % за няколко години, т.е не получаваш отстъпката, защото си занесъл една торба с пари вместо да платиш с кредитна карта.
В повечето случаи само някои измислени бизнеси ще ти дадат отстъпка, ако платиш кеш, щото укриват данъци, даже цялата транзакция може и да не се регистрира.

Муха, иди в супера или Бест Бай и се опитай да получиш отстъпка, щото ще платиш кеш, вместо с карточка, после ела тука да обадиш :D
е това ли можа да изсмучеш от пръстетата за да не ставаш за смях-че мухата ходи по дилър шиповете със бохчите, е мерси, ама и така да е няма как да стане по много знайни причини
КЕШ ,дръвник е да можеш да си платиш веднага без помощ на финансова институция, на теб нищо друго не ти остава освен да си търкаш кредитните карти по кафетата
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Направи си сам мебели

Мнение от myhata II »

tonny написа:
Pavel M написа: с порастването си започваш да ми се издигаш в очите
започваш да усещаш откъде духа вятъра ;)
Не се подмазвай Батка, много си далече от списъка. :rofl:
женички има ли в списъка ...
;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Направи си сам мебели

Мнение от yahoo »

Къде ги видяхте тези нечувани 30% отстъпки при купуване кеш. Аз винаги така съм купувал колите, но не само че не са ми правили никаква отстъпка, но им става криво че не могат да си пробутат и финансирането. Сигурно става въпрос за другата Канада.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Направи си сам мебели

Мнение от Kpetrov »

yahoo написа:Къде ги видяхте тези нечувани 30% отстъпки при купуване кеш. Аз винаги така съм купувал колите, но не само че не са ми правили никаква отстъпка, но им става криво че не могат да си пробутат и финансирането. Сигурно става въпрос за другата Канада.
И аз така. Две коли кеш, отстъпка 0 и много жални физиономии при опита да пробутат нисък процент на финансиране.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Направи си сам мебели

Мнение от miteto »

Павел написа:Муха, иди в супера или Бест Бай и се опитай да получиш отстъпка, щото ще платиш кеш, вместо с карточка, после ела тука да обадиш :D
Че той Мухата по едно време твърдеше, че му дават минимум 10% отстъпка в Бест Бай като каже, че плаща кеш вместо с кредитна карта :rofl:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Направи си сам мебели

Мнение от roumensp »

myhata II написа:
Павел написа:Тук май се бъркат понятията - някой носи при дилъра торбата с колд кеш, който изсипва на бюрото и почва да брои кайметата пред смаяния поглед на дилъра или плаща с кашиърс чек, което също се води плащане в брой, т.е вид кеш, под формата на гарантирана от банката сума? Мухата изтъква предимствата на колд-кеша пред кредитните карти, каквито той няма, защото е баровец :) Също твърди, че си сменя колите с нови на всеки 2 години и плаща кеш, за което получава 10 бона отстъпка :D (колко дилъра ще приемат 20-30 бона на кредитна карта?)
На дилъра му е все тая, дали ще му изсипеш кайметата от торбата, или ще му платиш с кашиърс чек - и в двата случая ще си получи парите по едно и също време - когато отиде до банката да депозира кайметата или чека. Така че, отстъпка ще видиш у шестък. Офертите които се появява чат-пат за отстъпка са в случай, че платиш цялата сума на момента, вместо да финансираш на 0 или близко до 0 % за няколко години, т.е не получаваш отстъпката, защото си занесъл една торба с пари вместо да платиш с кредитна карта.
В повечето случаи само някои измислени бизнеси ще ти дадат отстъпка, ако платиш кеш, щото укриват данъци, даже цялата транзакция може и да не се регистрира.

Муха, иди в супера или Бест Бай и се опитай да получиш отстъпка, щото ще платиш кеш, вместо с карточка, после ела тука да обадиш :D
е това ли можа да изсмучеш от пръстетата за да не ставаш за смях-че мухата ходи по дилър шиповете със бохчите, е мерси, ама и така да е няма как да стане по много знайни причини
КЕШ ,дръвник е да можеш да си платиш веднага без помощ на финансова институция, на теб нищо друго не ти остава освен да си търкаш кредитните карти по кафетата
Твърдо нье ! "Кеш" при автодилърите означава да не ползваш тяхното финансиране, т.е. може да им дадеш чек, който е взет от друга финансова институция (евентуално на кредит). Отстъпки за "paying cash" (който в действителност не е никакъв кеш) обикновено има само при покупка на нови коли. Първата ми кола в Щатите я взех именно с "paying cash" и имах отстъпка от 2-3К, но "кешът" беше чек, взет от кредит юниън на минимална лихва (< $5-600 за целия период). :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Направи си сам мебели

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
myhata II написа:
Павел написа:Тук май се бъркат понятията - някой носи при дилъра торбата с колд кеш, който изсипва на бюрото и почва да брои кайметата пред смаяния поглед на дилъра или плаща с кашиърс чек, което също се води плащане в брой, т.е вид кеш, под формата на гарантирана от банката сума? Мухата изтъква предимствата на колд-кеша пред кредитните карти, каквито той няма, защото е баровец :) Също твърди, че си сменя колите с нови на всеки 2 години и плаща кеш, за което получава 10 бона отстъпка :D (колко дилъра ще приемат 20-30 бона на кредитна карта?)
На дилъра му е все тая, дали ще му изсипеш кайметата от торбата, или ще му платиш с кашиърс чек - и в двата случая ще си получи парите по едно и също време - когато отиде до банката да депозира кайметата или чека. Така че, отстъпка ще видиш у шестък. Офертите които се появява чат-пат за отстъпка са в случай, че платиш цялата сума на момента, вместо да финансираш на 0 или близко до 0 % за няколко години, т.е не получаваш отстъпката, защото си занесъл една торба с пари вместо да платиш с кредитна карта.
В повечето случаи само някои измислени бизнеси ще ти дадат отстъпка, ако платиш кеш, щото укриват данъци, даже цялата транзакция може и да не се регистрира.


абе човек , ти през целия си живот ли си живял на заем ? :?:
Муха, иди в супера или Бест Бай и се опитай да получиш отстъпка, щото ще платиш кеш, вместо с карточка, после ела тука да обадиш :D
е това ли можа да изсмучеш от пръстетата за да не ставаш за смях-че мухата ходи по дилър шиповете със бохчите, е мерси, ама и така да е няма как да стане по много знайни причини
КЕШ ,дръвник е да можеш да си платиш веднага без помощ на финансова институция, на теб нищо друго не ти остава освен да си търкаш кредитните карти по кафетата
Твърдо нье ! "Кеш" при автодилърите означава да не ползваш тяхното финансиране, т.е. може да им дадеш чек, който е взет от друга финансова институция (евентуално на кредит). Отстъпки за "paying cash" (който в действителност не е никакъв кеш) обикновено има само при покупка на нови коли. Първата ми кола в Щатите я взех именно с "paying cash" и имах отстъпка от 2-3К, но "кешът" беше чек, взет от кредит юниън на минимална лихва (< $5-600 за целия период). :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Направи си сам мебели

Мнение от roumensp »

Нещо си омешал в цитатите, муха, явно пак си почнал в 2:30, но предполагам това е за мен:
myhata II написа:абе човек , ти през целия си живот ли си живял на заем ?
Отговорът е - не, само в Северна Америка: когато имам свободен кеш го инвестирам някъде и после пак "живея на заем" (по твоите критерии). Затова имах къща в Канада и таймшеър в Хавай още преди да дойда в Канада, а ти ще бичиш при бай Гошо докато си жив. :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Направи си сам мебели

Мнение от IRA »

Тая тема беше за мебели.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор