От Канада в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: От Канада в България

Мнение от ivandaman »

Apple и те са започнали в "Гараж" доколкото си спомням, така че не е нужно да се омаловажат постиженията и усилията на предприемчивите Българи. Не е лесно да се започне бизнес, особено в България. Тези които успяват да започнат бизнес по честен път в БГ заслужават само уважение (според мен).

Между другото Жоро е прав че много хора си живеят живота и като цяло качеството на живот е много по-високо от колкото в Канада. Мисля че вече споменах в друга тема, че болшинството от хората пътуват по няколко пъти в годината из цяла европа, дубай и други "интересни" и сравнително недостъпни за нас (които живеем в северна америка) дестинации. Разстоянията в Европа са сравнително "къси" полетите кратки и евтини а не като тук да плащаш по 700-800 долара от Ванкувър до Торонто..
Всичките мои познати независимо от професиите си (някои са доста успели други не толкова) живеят добре и никой не мизерства, на никой нищо не му липсва и абсолютно всички пътуват по няколко пъти годишно в чужбина.

Много от нас които отдавна сме напуснали България отдавна имаме доста "изкривена" представа за там. Вярно е че има неща които не се променят лесно и простотия се среща в изобилие, но има и много положителни промени.
Не е рай но и ад също не е.. Ако човек може да си осигури прилични доходи живота там въобще не е лош.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: От Канада в България

Мнение от krimon »

ivandaman, да прав си, за това което си написал. Но според мен една страна е добро място за живеене, съдейки за стандарта на живот и за отношението към пенсионерите, децата и социално слабите /инвалиди/; инфраструктурата; образованието и здравеопазването, както и съдебно-изпълнителната власт.

Не им ща евтините полети с УизЕър до Европа и красива Гърция /пълна с бежанци/, когато не можеш спокойно да оставиш децата си да играят навън, такситата са се превърнали в градски транспорт, в болниците си носиш консумативите за операция, в училищата липсва елементарен контрол и продължават да сменят всяка година учебниците и теориите, а милиционерите раздават власт по улиците. За политика даже не отварям дума ...
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: От Канада в България

Мнение от ivandaman »

krimon написа:ivandaman, да прав си, за това което си написал. Но според мен една страна е добро място за живеене, съдейки за стандарта на живот и за отношението към пенсионерите, децата и социално слабите /инвалиди/; инфраструктурата; образованието и здравеопазването, както и съдебно-изпълнителната власт.

...
Aбсолютно :y: . Аз също винаги съм мислел по този начин и ми е напълно ясно че БГ е на светлинни години от този тип държаши. Моят поинт е че в БГ има положителни промени и че не е абсолютен ад (както някои се опитват да ни го представят) както и Канада не е "рая на земята"..

Не мога приема крайно отрицателни определения за БГ като с очите си виждам че въобще не е така.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10106
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: От Канада в България

Мнение от Pavel M »

krimon написа:ivandaman, да прав си, за това което си написал. Но според мен една страна е добро място за живеене, съдейки за стандарта на живот и за отношението към пенсионерите, децата и социално слабите /инвалиди/; инфраструктурата; образованието и здравеопазването, както и съдебно-изпълнителната власт.

Не им ща евтините полети с УизЕър до Европа и красива Гърция /пълна с бежанци/, когато не можеш спокойно да оставиш децата си да играят навън, такситата са се превърнали в градски транспорт, в болниците си носиш консумативите за операция, в училищата липсва елементарен контрол и продължават да сменят всяка година учебниците и теориите, а милиционерите раздават власт по улиците. За политика даже не отварям дума ...
ами стой си там където си при белите мечки бе жена,никой не те кара насила да се връщаш в българия и ни остави нас мазохистите да страдаме и измъчваме
ей много болен народ господи.това булгароканатците са тотално изперкали.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в България

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:Много от нас които отдавна сме напуснали България отдавна имаме доста "изкривена" представа за там. Вярно е че има неща които не се променят лесно и простотия се среща в изобилие, но има и много положителни промени.
Не е рай но и ад също не е.. Ако човек може да си осигури прилични доходи живота там въобще не е лош.
В България несъмнено можеш да имаш що-годе "нормален" живот, но след като съм имал 16 години такъв тука, лично за мен е почти невъзможно да се върна към тамошната "нормалност". За някои неща "приличните доходи" не вършат работа, нито тук, нито там.
ivandaman написа:Моят поинт е че в БГ има положителни промени и че не е абсолютен ад (както някои се опитват да ни го представят)
Да, има и според мен е доста по-добре отпреди 15-20 години.
Последно промяна от roumensp на Пет Мар 18, 2016 1:51 pm, променено общо 1 път.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в България

Мнение от roumensp »

Pavel M написа: ами стой си там където си при белите мечки бе жена,никой не те кара насила да се връщаш в българия и ни остави нас мазохистите да страдаме и измъчваме
ей много болен народ господи.това булгароканатците са тотално изперкали.
Батка, krimon не пише в български форуми да убеждава хората в нещо си, ти пишеш в канадски (както и Жорката). ;)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10106
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: От Канада в България

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа: ами стой си там където си при белите мечки бе жена,никой не те кара насила да се връщаш в българия и ни остави нас мазохистите да страдаме и измъчваме
ей много болен народ господи.това булгароканатците са тотално изперкали.
Батка, krimon не пише в български форуми да убеждава хората в нещо си, ти пишеш в канадски (както и Жорката). ;)
така е.но ми се струва малко странно след като дълги години не живее в българия да има мнение за живота в държавата и особенната претенция мнението и да е правдиво
как стават тия работи и аз чак не знам
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в България

Мнение от roumensp »

Ми сигурно има роднини, чете медиите и т.н.
В тоя форум има сума ти "експерти" относно живота в САЩ, без изобщо да са живели там.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: От Канада в България

Мнение от joro »

ivandaman написа:
krimon написа:ivandaman, да прав си, за това което си написал. Но според мен една страна е добро място за живеене, съдейки за стандарта на живот и за отношението към пенсионерите, децата и социално слабите /инвалиди/; инфраструктурата; образованието и здравеопазването, както и съдебно-изпълнителната власт.

...
Aбсолютно :y: . Аз също винаги съм мислел по този начин и ми е напълно ясно че БГ е на светлинни години от този тип държаши. Моят поинт е че в БГ има положителни промени и че не е абсолютен ад (както някои се опитват да ни го представят) както и Канада не е "рая на земята"..

Не мога приема крайно отрицателни определения за БГ като с очите си виждам че въобще не е така.
Отношението към пенсионерите, децата и социално слабите не е по-лошо, отколкото в другите държави. Ако имаш предвид именно думичката “отношение“. Размерът на пенсиите и социалните помощи е нещо много по-различно от “отношението“. Ясно е, че в една много по-бедна държава от Канада няма как пенсиите и социалните помощи да са като канадските. Същото важи и за инфраструктурата. Никой не може за 1 ден и без пари да оправи всички пътища и да построи нови магистрали, железопътни линии, метро и т.н. Всичко става постепенно, има много кусури, някъде нещо е направено некачествено, някъде са откраднати пари, нагласени конкурси за “нашите“ фирми. Но тези неща ги има и на други места по света. Затова има и граждани, които се борят срещу тези недостатъци. Ето ви един такъв случай:
https://news.bg/int-politics/es-i-turts ... ntite.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10106
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: От Канада в България

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:Ми сигурно има роднини, чете медиите и т.н.
В тоя форум има сума ти "експерти" относно живота в САЩ, без изобщо да са живели там.

съгласен съм.точно така е.
една леля на втората и братовчедка и е казала и тя вече като носител на достоверна информация вече има иградено и неуспоримо мнение
макар,че човек когато е предубеден няма нужда от достоверната информация за да защитава тезата си
а аз такива съм ги гледал,гледал.нищо ново под слънцето
само се смея,по точно казано само им се присмивам :D
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: От Канада в България

Мнение от ivalin »

roumensp написа:
ivandaman написа:Много от нас които отдавна сме напуснали България отдавна имаме доста "изкривена" представа за там. Вярно е че има неща които не се променят лесно и простотия се среща в изобилие, но има и много положителни промени.
Не е рай но и ад също не е.. Ако човек може да си осигури прилични доходи живота там въобще не е лош.
В България несъмнено можеш да имаш що-годе "нормален" живот, но след като съм имал 16 години такъв тука, лично за мен е почти невъзможно да се върна към тамошната "нормалност". За някои неща "приличните доходи" не вършат работа, нито тук, нито там.
ivandaman написа:Моят поинт е че в БГ има положителни промени и че не е абсолютен ад (както някои се опитват да ни го представят)
Да, има и според мен е доста по-добре отпреди 15-20 години.
Аз все още не разбирам за какво говорите бе хора...?! Къде ги виждате тези положителни промени, в какво, в кой сектор така да го кажем...?! За какви положителни промени говорите? Увеличение на корупцията и престъпността, обедняване на народа все повече и повече, унищожаване на образователната ситема и културата, унищожаването на армията ли, кое от всичките тези неща, а те са още мноого да не казвам безброй...?! Няма какво да си кривите душите и да се нанишате, там си е просто един ад, нали ние за това сме избяли на 10 хил.км. през Океана! И какво му е по-доброто от преди 15-20 г. това, че се бият с палки и бухалки под път и над път, на всяко кръстовище ли...?! Вие не сте добре ли, не виждате ли или наистина сте де@или, ама защо влизате в този форум, да дразните нормалните хора като нас дето се разкъсваме от действието на носталгията колкото и да не си признаваме някои и от това, че сме никои тука, без корени, без роднини, без приятели от детските години, без бащините къщи...?! Ние си носим кръста, който сме си избрали, но нямаме нужда от още сол в раната. Хубаво е да се съобразявате когато пишете в този форум, не бива ей така без задръжки...!
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10106
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: От Канада в България

Мнение от Pavel M »

ivalin написа:
roumensp написа:
ivandaman написа:Много от нас които отдавна сме напуснали България отдавна имаме доста "изкривена" представа за там. Вярно е че има неща които не се променят лесно и простотия се среща в изобилие, но има и много положителни промени.
Не е рай но и ад също не е.. Ако човек може да си осигури прилични доходи живота там въобще не е лош.
В България несъмнено можеш да имаш що-годе "нормален" живот, но след като съм имал 16 години такъв тука, лично за мен е почти невъзможно да се върна към тамошната "нормалност". За някои неща "приличните доходи" не вършат работа, нито тук, нито там.
ivandaman написа:Моят поинт е че в БГ има положителни промени и че не е абсолютен ад (както някои се опитват да ни го представят)
Да, има и според мен е доста по-добре отпреди 15-20 години.
Аз все още не разбирам за какво говорите бе хора...?! Къде ги виждате тези положителни промени, в какво, в кой сектор така да го кажем...?! За какви положителни промени говорите? Увеличение на корупцията и престъпността, обедняване на народа все повече и повече, унищожаване на образователната ситема и културата, унищожаването на армията ли, кое от всичките тези неща, а те са още мноого да не казвам безброй...?! Няма какво да си кривите душите и да се нанишате, там си е просто един ад, нали ние за това сме избяли на 10 хил.км. през Океана! И какво му е по-доброто от преди 15-20 г. това, че се бият с палки и бухалки под път и над път, на всяко кръстовище ли...?! Вие не сте добре ли, не виждате ли или наистина сте де@или, ама защо влизате в този форум, да дразните нормалните хора като нас дето се разкъсваме от действието на носталгията колкото и да не си признаваме някои и от това, че сме никои тука, без корени, без роднини, без приятели от детските години, без бащините къщи...?! Ние си носим кръста, който сме си избрали, но нямаме нужда от още сол в раната. Хубаво е да се съобразявате когато пишете в този форум, не бива ей така без задръжки...!
много искаш.съдбата на давещия се е единственно в неговите ръце и никой за нищо не му е длъжен
не съм те налагал по кратуната да бъхтиш 10 хиляди километра и за сметка на това да те съжалявам
проблема си е лично твой и не го измествай от болната глава на здравата
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в България

Мнение от roumensp »

ivalin написа:
roumensp написа:
ivandaman написа:Много от нас които отдавна сме напуснали България отдавна имаме доста "изкривена" представа за там. Вярно е че има неща които не се променят лесно и простотия се среща в изобилие, но има и много положителни промени.
Не е рай но и ад също не е.. Ако човек може да си осигури прилични доходи живота там въобще не е лош.
В България несъмнено можеш да имаш що-годе "нормален" живот, но след като съм имал 16 години такъв тука, лично за мен е почти невъзможно да се върна към тамошната "нормалност". За някои неща "приличните доходи" не вършат работа, нито тук, нито там.
ivandaman написа:Моят поинт е че в БГ има положителни промени и че не е абсолютен ад (както някои се опитват да ни го представят)
Да, има и според мен е доста по-добре отпреди 15-20 години.
Аз все още не разбирам за какво говорите бе хора...?! Къде ги виждате тези положителни промени, в какво, в кой сектор така да го кажем...?! За какви положителни промени говорите? Увеличение на корупцията и престъпността, обедняване на народа все повече и повече, унищожаване на образователната ситема и културата, унищожаването на армията ли, кое от всичките тези неща, а те са още мноого да не казвам безброй...?! Няма какво да си кривите душите и да се нанишате, там си е просто един ад, нали ние за това сме избяли на 10 хил.км. през Океана! И какво му е по-доброто от преди 15-20 г. това, че се бият с палки и бухалки под път и над път, на всяко кръстовище ли...?! Вие не сте добре ли, не виждате ли или наистина сте де@или, ама защо влизате в този форум, да дразните нормалните хора като нас дето се разкъсваме от действието на носталгията колкото и да не си признаваме някои и от това, че сме никои тука, без корени, без роднини, без приятели от детските години, без бащините къщи...?! Ние си носим кръста, който сме си избрали, но нямаме нужда от още сол в раната. Хубаво е да се съобразявате когато пишете в този форум, не бива ей така без задръжки...!
Не съм аз тоя, който ще те убеждава, че не е така, аз съм виждал България само за 2 седмици в последните 16 години. Спорът си го води с Батката, Танграта, Жоро и т.н. ... лично аз нямам никакво намерение да се връщам.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: От Канада в България

Мнение от ivalin »

joro написа:Отношението към пенсионерите, децата и социално слабите не е по-лошо, отколкото в другите държави. Ако имаш предвид именно думичката “отношение“. Размерът на пенсиите и социалните помощи е нещо много по-различно от “отношението“. Ясно е, че в една много по-бедна държава от Канада няма как пенсиите и социалните помощи да са като канадските. Същото важи и за инфраструктурата. Никой не може за 1 ден и без пари да оправи всички пътища и да построи нови магистрали, железопътни линии, метро и т.н. Всичко става постепенно, има много кусури, някъде нещо е направено некачествено, някъде са откраднати пари, нагласени конкурси за “нашите“ фирми. Но тези неща ги има и на други места по света. Затова има и граждани, които се борят срещу тези недостатъци. Ето ви един такъв случай:
https://news.bg/int-politics/es-i-turts ... ntite.html"
Ей, Жорко, ти си бил голяма баданарка бе човек... Колко хубаво ги замазваш нещата... за теб всичко е мед и масло... Личи си, че си симпатизант на сега действащата власт и правиш всичко да ни убедиш колко е хубаво сега в България и как няма нищо общо с това, което ние знаем, че ние сме гьонове и нищо не разбираме...
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: От Канада в България

Мнение от krimon »

Знам какво е България не от интернет, почти всяка година ходя. Имам живи родители - двама, да са ми живи и здрави, които както можете да си представите са пенсионери. Естествено имам и много живи и здрави роднини, от 1-во коляно. Няма да забравя как преди няколко години като бях с баща ми на пазар, той се приближи в Била и попита за цената на една луканка. Продавачката зад щанда, преценявайки го на око, му каза: "Не може да си я позволиш, дядка!" и му обърна гръб. Идеше ми да потъна в земята. Баща ми наистина е пенсионер, но е доста уважван човек в България, постигнал много в живота и даже прославил името на тази държава, сега просто вече е възрастен човек ...
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Публикувай отговор