От Канада в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: От Канада в България

Мнение от jovani »

Е щом само консумират в България, а не произвеждат защо държавният дълг е значително по-малък като процент от БВП спрямо Канада?
И още по-малък спрямо държавният дълг на Гърция?
И защо БНБ има много повече златни запаси, отколкото Банк ъф Канада (0.00)?

Нещо не се връзва...
Хем консумират, хем дълга намалява, а в Канада е обратното (работят здраво, а дълговете растат).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в България

Мнение от mama mia »

От днес слънцето изграва от север и ако реши и на юг може да посвети :) Добре е поне вие да си вярвате щото инак хептен сте безсмислени.
Съединението прави силата!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: От Канада в България

Мнение от Ivan1007 »

mama mia написа:От днес слънцето изграва от север и ако реши и на юг може да посвети :) Добре е поне вие да си вярвате щото инак хептен сте безсмислени.
Някакви цифри или ще се ограничиш в теория на общия лаф?


11-тата илономика в света с население колкото китайски мегаполис?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: От Канада в България

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа:Е щом само консумират в България, а не произвеждат защо държавният дълг е значително по-малък като процент от БВП спрямо Канада?
И още по-малък спрямо държавният дълг на Гърция?
И защо БНБ има много повече златни запаси, отколкото Банк ъф Канада (0.00)?

Нещо не се връзва...
Хем консумират, хем дълга намалява, а в Канада е обратното (работят здраво, а дълговете растат).
Ти си ясен.
Викай си Венсеремос, слава на БКП, КПСС, Путлер, Русия и не се пъни повече да доказваш подписа ми - много ярък пример си.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в България

Мнение от pumpy »

jovani написа:Е щом само консумират в България, а не произвеждат защо държавният дълг е значително по-малък като процент от БВП спрямо Канада?
И още по-малък спрямо държавният дълг на Гърция?
И защо БНБ има много повече златни запаси, отколкото Банк ъф Канада (0.00)?

Нещо не се връзва...
Хем консумират, хем дълга намалява, а в Канада е обратното (работят здраво, а дълговете растат).
защото българина първо е много търпелив към постната пица на бойко и второ половината икономика е на сиво и черно и реално не му пука, че пицата е постна. А постна пица се получава само с икономии
И доколкото си спомням, последния пък когато погледнах златото не се ядеше.....
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: От Канада в България

Мнение от Panem et Circenses »

Ivan1007 написа:
mama mia написа:От днес слънцето изграва от север и ако реши и на юг може да посвети :) Добре е поне вие да си вярвате щото инак хептен сте безсмислени.
Някакви цифри или ще се ограничиш в теория на общия лаф?


11-тата илономика в света с население колкото китайски мегаполис?
Ето ти ги цифрите - и то от CIA (предполагам че не можеш да ги обвиниш в про-Путин или про- България bias)
Сортирани - от най-големите производители в началото на листа до най-големите консуматори (паразити) в самия му край.

https://www.cia.gov/library/publication ... 7rank.html"

Виж къде е България, къде е дори Гърция и после ги сравни с Канада която е петия по големина паразит (консуматор) в света - след USA, UK, Brazil, Australia.
Данните са от 2015 година!!!
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: От Канада в България

Мнение от joro »

pumpy написа:
jovani написа:Е щом само консумират в България, а не произвеждат защо държавният дълг е значително по-малък като процент от БВП спрямо Канада?
И още по-малък спрямо държавният дълг на Гърция?
Защото България през 2015 година е изнесла стоки за 24 милиарда евро, по 3500 евро на човек. Стига с тия глупости, че нищо не се произвежда в България, комунистически локуми.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: От Канада в България

Мнение от ivalin »

joro написа:
pumpy написа:
jovani написа:Е щом само консумират в България, а не произвеждат защо държавният дълг е значително по-малък като процент от БВП спрямо Канада?
И още по-малък спрямо държавният дълг на Гърция?
Защото България през 2015 година е изнесла стоки за 24 милиарда евро, по 3500 евро на човек. Стига с тия глупости, че нищо не се произвежда в България, комунистически локуми.
Та какво се произвежда в България не разбрах, какви стоки за бита или каквото и да е... кои са работещите предприятия (фабрики/заводи) назовете някои от по-крупните освен рафинерията в Бургас аз за други не се сещам поне...?! А към БВП се включват приходите от митниците, пристанищата, туризма и т.н. Той не се формира само на базата на производство на определени стоки, за което говорим ние аджиба...
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: От Канада в България

Мнение от joro »

ivalin написа: Та какво се произвежда в България не разбрах, какви стоки за бита или каквото и да е... кои са работещите предприятия (фабрики/заводи) назовете някои от по-крупните освен рафинерията в Бургас аз за други не се сещам поне...?! А към БВП се включват приходите от митниците, пристанищата, туризма и т.н. Той не се формира само на базата на производство на определени стоки, за което говорим ние аджиба...
Това, че ти не знаеш какво се произвежда не означава, че не се произвежда. БВП в България се формира по същия начин както в Канада и останалите държави по света.
Давал съм много примери за това какво се произвежда в България. За съжаление човек вижда само това, което иска. Като не искаш да видиш нещо- няма да го видиш, колкото и да ти го показват.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: От Канада в България

Мнение от krimon »

И аз не съм чела какво се произвежда в България. Жоро, би ли бил така добър да повториш, че не може да ти преглеждам всичките постове, за да разбера какво е производството в България ? За Канада например се знае, че произвежда петрол в Алберта ;) , хеликоптери, самолети и коли в Квебек и Онтарио, "водно" електричество в Квебек, зърнени култури в Манитоба, Саскачеван (3 в света износител) и т.н. Някой да каже какво произвеждат във ВС освен 50 годишни чичковци, пишещи в бгканада :rock:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: От Канада в България

Мнение от Panem et Circenses »

krimon написа:И аз не съм чела какво се произвежда в България. Жоро, би ли бил така добър да повториш, че не може да ти преглеждам всичките постове, за да разбера какво е производството в България ? За Канада например се знае, че произвежда петрол в Алберта ;) , хеликоптери, самолети и коли в Квебек и Онтарио, "водно" електричество в Квебек, зърнени култури в Манитоба, Саскачеван (3 в света износител) и т.н. Някой да каже какво произвеждат във ВС освен 50 годишни чичковци, пишещи в бгканада :rock:
Ето статийка от Ройтерс (предполагам че ще бъде признат за достоверен източник)
http://uk.reuters.com/article/uk-bulgar ... QI20140507"

Ето и друга - със снимки на предприятията отстрани...
http://see-industry.com/industrial-stat ... 295&id=828"
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: От Канада в България

Мнение от krimon »

Направи ми едно резюме, като моят текст, а не ми пращай статийки. Май твоята най-силна част е не да се изкажеш, а да пуснеш справка от интернет :) Какво се произвежда в Пловдив, София, Варна, Бургас, Русе и Стара Загора, например ? А, и как можах да забравя Сопот 8)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10105
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: От Канада в България

Мнение от Pavel M »

krimon написа:Направи ми едно резюме, като моят текст, а не ми пращай статийки. Май твоята най-силна част е не да се изкажеш, а да пуснеш справка от интернет :) Какво се произвежда в Пловдив, София, Варна, Бургас, Русе и Стара Загора, например ? А, и как можах да забравя Сопот 8)

много си любознателна
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в България

Мнение от pumpy »

joro написа:...БВП в България се формира по същия начин както в Канада и останалите държави по света.
....
Това не е точно така: американския БВП до голяма степен е базирам на местната консумация - около 75% от него всъщност. Не знам как в Канада, но предполага е същото, а това е плашещо.....
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в България

Мнение от roumensp »

krimon написа:А, и как можах да забравя Сопот 8)
Сопотска ракия.
Публикувай отговор