Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

optics написа:Ма ти сравняваш портокали с мушмули.

Дай да видим на бай Тошо резиденциите с резби, роги и зъби, както казваше генерал Славчо Трънски.

Тия москвичи много елегантно са се разтегнали на снимката. :)
Хм ... не мисля, че публикуваното на първата снимка са дворци на турския султан, нито дори на Великия Везир.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivalin »

Първо къщите не са на 500 г., а и така изглеждат сега след реставрация и консервация НПК-то. Второ такива извадки да се правят и да се дават глобални заключеия е най-меко казано несериозно, все едно да вземеш снимка на хубавица от най-красивите холивудски звезди и една българка от факултето и да кажеш, вижте колко са хубави хамериканките и колко са грозни българките и за всичко това са виновни руснаците. Абе пич не разбираш ли колко си смешен с тези простотии, на това отдавана му мина времето, беше то в началото на 90-те, сега вече хората са наясно от каде изгрява слънцето и разбраха, че не е от Запад. :fubar:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

Ето още робски къщи от най-различен калибър, за сведение на спеца ивалин, според когото дори и тия къщи са се пръкнали благодарение на болшевиките (по-голяма глупост едва ли изобщо някой може да измисли).









ivalin написа:сега вече хората са наясно от каде изгрява слънцето и разбраха, че не е от Запад
Ти защото си прогледнал и си вече наясно от кАде изгрява слънцето, затова ли си се заточил в най-дивия Запад? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Гийка, успокой топката братче.
Или бичиш извънредни часове през уийкенда?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivalin »

MrGeek написа:Ето още робски къщи от най-различен калибър, за сведение на спеца ивалин, според когото дори и тия къщи са се пръкнали благодарение на болшевиките (по-голяма глупост едва ли изобщо някой може да измисли).
ivalin написа:сега вече хората са наясно от каде изгрява слънцето и разбраха, че не е от Запад
Ти защото си прогледнал и си вече наясно от кАде изгрява слънцето, затова ли си се заточил в най-дивия Запад? :D
Ей,за това говорим... опити, опити и пак опити да се манипулира общественото мнение кое и как, че нали това ти редим толкова време бе човек, ама ти не увираш... Разбира се, че всички те, за да влязат във фокуса на професионалистите фотографи са реставрирани и консервирани с пари от държавната хазна дето всички плачат, че нямало пари, нито една не е реставриана даже и с 1лв. от джобовете на наследниците.
А защо съм "прогледнал и съм вече наясно от кАде изгрява слънцето"...?! Ще се изкуша и ще ти отговоря, първо най-малкото защото съм я тъпкал тази земя доста повече от теб и се опитвам вече да разсъждавам за разлика от теб, който си като кон с капаци и приемаш нещата готови и смлени като суровина за кремвирши... като ти кажат това е черно и ти да черно е, като кажат бяло, да бяло е, а къде е твоето аз, твоята мисъл, разсъждение по даден въпрос всичко, за което се произнасяш е отдавна минало и ние много добре знаем, че има различни мнения по проблематиката, но ти винги се праизнасяш като очивидец и участник във всичко, едва ли не лично потърпевш... :geek: Защо съм се заточил си е мой личен проблем и си го решавам аз и няма намерение да го споделям с непознати. :x
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Някъде във ФБ четох, че в Русия давали 15000 долара на родено дете :rofl:
Ако диктатора намери наистина тези кинти, ще си намери още милиони безмозъчни да тъпче ежедневно, но уви ги няма и сигурно го е много яд..... :rofl:
Затова се опитва да ги тъпче там, където са си - така му е по-ефтинко
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Гийка, успокой топката братче.
Или бичиш извънредни часове през уийкенда?
Теб какво точно те засегна в случая, не става много ясно? Не ти се нрави българската Възрожденска архитектура или по-скоро факта, че болшевишката напаст няма нищо общо с тази култура? Или факта, че по онова време поробените български селяни са били много по-свободни, по-богати и с далеч по-висок жизнен стандарт от уж освобождаващите ги крепостници от руската империя?
ivalin написа:Разбира се, че всички те, за да влязат във фокуса на професионалистите фотографи са реставрирани и консервирани с пари от държавната хазна дето всички плачат, че нямало пари, нито една не е реставриана даже и с 1лв. от джобовете на наследниците.
Ивалинчо, какви наследници бе другарю, всички забележителни Възрожденски сгради бяха експроприирани от болшевишките каскети. Значи излиза, че и теб някаква неземна сила те е заточила в мръсния и отвратителен Запад против волята ти, но идва времето за справедливия реванш. Кога хващаш самолета за Москва или Магадан?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ivalin »

MrGeek написа:Ивалинчо, какви наследници бе другарю, всички забележителни Възрожденски сгради бяха експроприирани от болшевишките каскети. Значи излиза, че и теб някаква неземна сила те е заточила в мръсния и отвратителен Запад против волята ти, но идва времето за справедливия реванш. Кога хващаш самолета за Москва или Магадан?
След премахването на социалистическия режим в България, 36 Народно събрание приема редица закони, с които се възстановява социалната справедливост по отношение на бившите собственици, нарушена от Народната власт след 9 септември 1944 г.
Та за това иде реч, ама ти пак не, та не... Като шопа дето гледал жирафа и викал е па такова животно нема...
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

ivalin написа:Та за това иде реч, ама ти пак не, та не... Като шопа дето гледал жирафа и викал е па такова животно нема...
Е тук вече съвсем ме изгуби. Това, което цитираш се случва в периода 1991-1994, демек точно във времето и по време на управлението, което ти най-много ненавиждаш. Ама карай да върви. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

ivalin написа:Защо съм се заточил си е мой личен проблем и си го решавам аз и няма намерение да го споделям с непознати. :x
Решавай си го - проблемът ти е много сериозен.


Спри да си губиш времето с форуми и се съсредоточи върху проблемите си.

Като се обадиш от Магадан всичко ще ти е наред - дотогава остави форума за тези дето нямат проблемите ти.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

Ивалин извъртя въпроса към личността на Гийк, към парите с които били реставрирани къщите, към възрастта си, към проблематиката, към манипулации на някакви мнения... Само да не признае, че тези къщи наистина няма как да са робски.

Иначе сравнението с комунистическата панелка наистина е неподходящо. Реставрираните къщурки са предимно в заможни градчета, но тяхното съществуване е още едно доказателство какви "роби" сме били.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Робите са хора без никакви права, без никаква собственост. които работят на господарите си само за храна и поради тази причина не могат да живеят самостоятелно. Освободените роби отново се връщат при господарите си, защото не знаят как да се грижат за себе си и как сами да си изкарват хляба и да си управляват живота. Освободените затворници отново вършат престъпления, за да се върнат в затвора, кдето им дават топла манджа три пъти на ден безплатно. Хората, живели при комунизма също не могат да се приспособят към съвременния живот и плачат за едно време, когато държавата е мислела за всичко- кой къде ще работи, с какви дрехи ще се облича и каква музика ще слуша.
Свободният човек сам си управлява живота и сам си носи последствията за своите решения.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

40 години в пустинята - да ви звучи познато ?
Никой от нас няма да стигне до "обетованата земя". Поради продължителността на живота при нас прехода ще бъде 80-90 години ;)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10106
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:40 години в пустинята - да ви звучи познато ?
Никой от нас няма да стигне до "обетованата земя". Поради продължителността на живота при нас прехода ще бъде 80-90 години ;)

къде имаш напредвид,че няма да се случат промените като казваш при нас.денвър или нелсън,там където си се остановил трайно да живееш или там където работиш
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

pumpy написа:40 години в пустинята - да ви звучи познато ?
Никой от нас няма да стигне до "обетованата земя". Поради продължителността на живота при нас прехода ще бъде 80-90 години ;)
В Америка казват, че първото поколение имигранти са тор за децата си. Т.е. ние сега ще изгнием за да подхраним следващите поколения.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор