Рубрика "Нашата гордост"

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Рубрика "Нашата гордост"

Мнение от scoubidou »

Bistra написа:При мен се е получило и без книга. :P Ама щом казваш, дай Боже и на майка ти да се случи! :y:
А-а, ние сме реалисти в нашето семейство, няма нужда. Лесно можеш да се разкрасиш, с пластична хирургия, обаче за парите не знам как ще се оправиш, има начин и хора, които могат да ти помогнат да вземеш застраховката и каквото е останало от парите на татко ти, ама ако те хванат ще лежиш до живот. Не знам.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Рубрика "Нашата гордост"

Мнение от Bistra »

Oт онези ли реалисти...от четвърти километър? Ай мерси от такъв реализъм! Ще се оправя някакси. Ти не ми бери грижа! :D :rofl:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Рубрика "Нашата гордост"

Мнение от ivalin »

myhata II написа: Мухата и в действителността е "галантен" и "учтив" , такова му е възпитанието бе Бистра ... :*
Та такива ми ти работи ;)
Чоека ти говори за неща дето не само, че не си чувала, ами даже не си и сънувала. Как да ги знаеш кааак...?! Ти там на село само с патките комуникираш, а то с каквито се събереш, такъв и ставаш. "Битието определя съзнанието!" Иначе няма нищо лошо в мечтите... те са безплатни... :fubar:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Рубрика "Нашата гордост"

Мнение от optics »

В дир-а се води интересна дискусия по повод оплакванията на няколко идиотски майки срещу бай Тео.
Някой беше дал и един хубав линк:
"
Препоръчвам да го изгледате.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Рубрика "Нашата гордост"

Мнение от ivalin »

optics написа:В дир-а се води интересна дискусия по повод оплакванията на няколко идиотски майки срещу бай Тео.
Някой беше дал и един хубав линк:
"
Препоръчвам да го изгледате.
Изгледах го, но ми стана много тъжно. Веднага се сетих защо съм емигрирал. Определено ликува носталгия. :(
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Рубрика "Нашата гордост"

Мнение от domino »

optics написа:В дир-а се води интересна дискусия по повод оплакванията на няколко идиотски майки срещу бай Тео.
Някой беше дал и един хубав линк:
"
Препоръчвам да го изгледате.
Недоволни винаги е имало; просто сега, както го каза Тео, количеството простотия стига критично количество. Първото нещо, което направи първия час е да ни каже да си изхвърлим учебниците по физика. Ще учим като студентите – от записки. „Това, което тука го учите една година, като студенти ще трябва да го научите за 1-2 месеца.“ След това за няколко месеца минахме целия материал по математика до 11-ти клас, след което бърз тур през ЛААГ, МА-1 част, МА-2 част и накрая ИГМ (по-известно в ТУ като „Избрани Гадости от Математиката“). На протестите „Ама ква е тая математика бе Тео, нали учим физика при тебе.“ Отговорът беше: „Физикът трябва да бъде по-добър математик от математика.“ След това всички теореми по физика започнаха да се доказват чрез висша математика. Като се заредиха едни интеграли и системи диференциални уравнения ...Това се случи в 8-ми клас. Щеше да се случи още в 7-ми, ама тогава Тео беше в София да демонстрира системата на преподаване. Естествено, че кой изпадна в шок, кой в ужас. Зубрачките ( ако е имало такива :) ) изпаднаха в отчаяние, защото токвози чудо нямаше зазубряне а следователно успехът от пълно 6.00(0) беше под въпрос. Естествено тези ученически „драми“ стигнаха до „съвкупното родителско тяло“ а от там, на първата родителска среща, и до директорското. Директорката (иначе имаше вид на дърта комунистка) постъпи много мъдро и педагогично - общо взето каза на родителите да си гледат работата. Омръзнало и било вече от тая простотия. Всяка година едно и също – първо учениците се оплаквали от Тео а след това така се привързвали към него, че не можело да ги отлепиш. С това и „протестът на майките“ свърши. По една ирония на съдбата последната година Тео не можеше да ни преподава. Целият клас дружно отидохме при същата директорка да протестираме и да си го искаме. Тя отново постъпи много мъдро и педагогично – тоя път на нас ни каза да си гледаме работата. Преминаването от Тео към „конвенционален преподавател по физика“ беше отчайващо. Никой не се самоуби де но... Разликата беше драматична. Та така за „бай Тео“ - голям човек и уникален преподавател! Респект!
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Рубрика "Нашата гордост"

Мнение от optics »

Българите са правели ракия още в 10-ти век - затова били непобедими (и зарад мустаците също)

http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo ... -v-6040032"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор