Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Montre »

balbi, NightMartini, благодаря :)
Пожелавам на всички скоро тази тема да се раздвижи с добри новини. А на Канада, да има привилегията да се сдобие с чисто нови жители от Източна Европа ;)
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
coolFIRE
Мнения: 92
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 2:59 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от coolFIRE »

Приятели, не съм влизала от много време, но виждам, че нещата не са се променили особено и всички все още чакаме за визи. :-) Да сме живи и здрави дето се казва и в тон с последните няколко поста, да намерим сили да сме по-оптимистично настроени.
Поздрави,
тидис
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Май 30, 2013 6:06 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от тидис »

Здравейте на всички,виждам че вече на доста хора са изтекли,а на други предстои да изтекат медицинските(нашите са чак май)и се замислих,че нещата не са никак добре.Според мен не се работи в Букурещ и си мисля,че трябва да се напише писмо директно до министъра на имиграцията и да се уведоми за това какво се случва.Не може да пишеш всеки месец до Букурещ като cazador и да няма никакъв конкретен отговор.(Случвало ни се е да пишем по време на процедурата до Канада и винаги в рамките на няколко дена са отговаряли,независимо колко глупав е бил въпроса.)Медицинските изтичат сроковете не се спазват,а ние сме си платили всички такси като съвестни кандидат имигранти.Всички имаме планове за живота си,а стоим и чакаме и всичко отлагаме за ''когато отидем в Канада''.
Какво мислите?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от the_coach »

тидис написа:Здравейте на всички,виждам че вече на доста хора са изтекли,а на други предстои да изтекат медицинските(нашите са чак май)и се замислих,че нещата не са никак добре.Според мен не се работи в Букурещ и си мисля,че трябва да се напише писмо директно до министъра на имиграцията и да се уведоми за това какво се случва.Не може да пишеш всеки месец до Букурещ като cazador и да няма никакъв конкретен отговор.(Случвало ни се е да пишем по време на процедурата до Канада и винаги в рамките на няколко дена са отговаряли,независимо колко глупав е бил въпроса.)Медицинските изтичат сроковете не се спазват,а ние сме си платили всички такси като съвестни кандидат имигранти.Всички имаме планове за живота си,а стоим и чакаме и всичко отлагаме за ''когато отидем в Канада''.
Какво мислите?
Мисля, че нямаш представа как работи канадската бюрократична система.
тидис
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Май 30, 2013 6:06 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от тидис »

А ти имаш ли?
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Montre »

тидис, и на мен ми се върти на последък същата идея. Но мисля, че е по-добре ако ще пишем до министерството по имиграция да е от името на по-голяма група хора с подписи и т.н. Сигурно шансовете да обърнат внимание на такова писмо клонят към нулата, но не вярвам и да ни се разсърдят, че имаме някакви въпроси към тях. За мен е убийствено не толкова, че нямаме визи, колкото липсата на всякаква информация. Не вярвам да нямат някакво планиране. Да бяха написали 1-2 реда на сайта си '' тази и тази държава са планирани за еди си кое 3-месечие на еди си коя година...'' Така ли се отнасят и към гражданите си ?
Да не говорим, че всякакво планиране отива по дяволите. Някои хора планират работат си за месеци напред ( например моят мъж ) и нито върви да спреш да работиш и да чакаш, нито върви да напуснеш от днес за утре ( защото например канадците са изпратили визите 1 месец преди да изтекат медицинските и със сигурност трябва да тръгнеш ). Е, има го и вариантът с гимнастиката между двата континента - ''дигаш '' дисагите, отиваш, за да си вземеш ПР картата и другите документи, връщаш се да си доработиш, после пак наобратно... Абе, луда работа !
Иначе ето тук има някаква информация, която е интересна - https://www.balglobal.com/News/News/Det ... anada.aspx" .

И с риск да разсърдя хората, които веч е живеете в Канада, моля Ви ако няма с каква информация да помогнете, то поне ни оставете в тази тема да си обсъждаме проблема, както намерим за добре. Защото нито ние бихме разбрали правилно Вашето субективно мнение в такъв момент, нито Вие бихте разбрали нашите притеснения. Така се стига до излишни полемики и напрежение, от което никой няма нужда.
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
тидис
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Май 30, 2013 6:06 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от тидис »

Точно и аз това искам Monte,.Не може да няма никакъв отговор от тях, не е редно.За това си мисля,че ако има оплакване директно към министерството ще има резултат.Мислих да отправя запитване от мое име само,но тъй като не са ни изтекли медицинските още на практика няма какво да питам,затова се отправям към тези на които вече са с изтекли медицинските.До колкото разбирам срока,който е отбелязан тук -[url] http://www.cic.gc.ca/francais/informati ... asp#europe" [upl] е 18месеца.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от balbi »

fighter написа:
тидис написа:Здравейте на всички,виждам че вече на доста хора са изтекли,а на други предстои да изтекат медицинските(нашите са чак май)и се замислих,че нещата не са никак добре.Според мен не се работи в Букурещ и си мисля,че трябва да се напише писмо директно до министъра на имиграцията и да се уведоми за това какво се случва.Не може да пишеш всеки месец до Букурещ като cazador и да няма никакъв конкретен отговор.(Случвало ни се е да пишем по време на процедурата до Канада и винаги в рамките на няколко дена са отговаряли,независимо колко глупав е бил въпроса.)Медицинските изтичат сроковете не се спазват,а ние сме си платили всички такси като съвестни кандидат имигранти.Всички имаме планове за живота си,а стоим и чакаме и всичко отлагаме за ''когато отидем в Канада''.
Какво мислите?
Мисля, че нямаш представа как работи канадската бюрократична система.

:y:
Тидис, fighter не иска да ви обиди по никакъв начин, но наистина това, което си предложил/а не работи... Виж...ако решите и пратите и храна за някоя медия може би ще отговорят нещо смислено, но като цяло няма лошо да напишете писмото, за да излеете това, което ви е на душите, но не очаквайте отговор. Не скорошен и не смислен.
fighter е наясно как работи тукашната система и затова го е написал. Както казах сигурен съм, че не иска да ви обиди по никакъв начин.
Късмет и леко чакане!

Поздрави!
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от pepiliverpool »

ами да Montre, линка който си дал/а пише че Канада са спрели издаването на визи на 31 Октомври заради болеста Ебола.
https://www.balglobal.com/News/News/Det ... olicy.aspx"
тидис
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Май 30, 2013 6:06 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от тидис »

Не си мисля,че някой иска да ме обиди,не ми харесва факта,че всеки знае повече от другите,но не споделя опита си.
Много се отдалечаваме от темата,съжалявам че изобщо изказах мнение и предложение.
Успех на всички.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Koko »

тидис написа:Не си мисля,че някой иска да ме обиди,не ми харесва факта,че всеки знае повече от другите,но не споделя опита си.
Много се отдалечаваме от темата,съжалявам че изобщо изказах мнение и предложение.
Успех на всички.
Тидис, мога да ти разкажа следната история – преди няколко години ми се наложи да се разправям с консулството в Букурещ заради процедурата на мои близки, която се беше проточила твърде дълго във времето. Наложи ми се да им пиша имейли, да се обаждам по телефона и да мисля за всякакви други варианти за въздействие, за да си свършат работата чиновниците, но точно затова мога да ти кажа от собствен горчив опит че канадската държавна бюрокрация е една изключително тромава машина, която е много трудно да бъде размърдана. А по чисто субективни наблюдения, в последните няколко години, може би заради съкращенията в бюджета им, ситуацията се влошава, т.е. бюрокрацията работи все по-лошо. Такова нещо да се стига до там медицинските да изтекат без да има издадена виза и да се налага да се правят нови медицински го нямаше преди години, тогава се знаеше че в рамките на една година визата ще бъде издадена, а както се вижда в последно време това не е така.
Ако съм на твое място, и въобще на мястото на всички чакащи покани за визи, определено бих търсил всякакви варианти за да ги накарате да се размърдат, но поне според мене това е доста трудна задача. Бих ти задал следния въпрос – какво реално очакваш да се случи, ако напишете и изпратите писмо лично до министъра? Може би че той ще прочете писмото, ще се стресне и след това ще вдигне телефона и ще се скара на чиновниците в Букурещ, съответно те ще се задействат? Според мене въпросното писмо въобще няма да стигне до бюрото на министъра и най-вероятно с него ще се занимава някой мързелив чиновник в министерството и отговора ще бъде колкото любезен, толкова и безполезен: нещо от рода на – благодаря че ни писахте, ще имаме предвид писмото ви, но за сега си чакайте реда и не се безпокойте, визите ви ще бъдат издадени когато му дойде времето.
Това няма да те успокой, но пак по субективни наблюденя мога да ти кажа че не съм очарован и от чиновниците в канадското консулство в Лондон, които също си гледат работата по възможно най-лесния за тях начин, т.е. не е само Букурещ където работите вървят бавно и мудно.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
4o4i
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 12:30 am

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от 4o4i »

Здрасти, аз мога да помогна със превода на писмото до министъра. Мисля също, че имиграция - Квебек трябва да бъде уведомена за вашия случай. 18 месеца е срока на цялата процедура, а не срока между медецинските и получаването на поканата.
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Montre »

pepiliverpool написа:ами да Montre, линка който си дал/а пише че Канада са спрели издаването на визи на 31 Октомври заради болеста Ебола.
https://www.balglobal.com/News/News/Det ... olicy.aspx"
Това не ни касае. Поне не официално.
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от martin_1 »

И според мен трябва да пишете общо писмо! Смело нищо не губите само може да спечелите.
T_LEO
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 9:00 am
Местоположение: Бургас

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от T_LEO »

Вчера при поредната ми проверка на статуса забелязах, че датата на модификация е променена на 04.11.2014. Досега все пишеше 12.05.2014. Надявам се това да е някакъв знак, че са започнали да работят по досиетата и съвсем скоро ще има изненади...
DCS Vienne - 30.09.2011
Entrevue - 07.11.2013
Doc. Sydney - 04.12.2013/11.12.2013
Баркодове - 29.01.2014
Медицинснки - 25.04.2014/ 08.05.2014
Покана за визи - 16.03.2015
ВИЗИ - 28.03.2015
Полет - 24.04.2015
Публикувай отговор