Български взаимотношения в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от Rhea »

Ми аз чаках знак, а и не се спрях. Гачили се разминахме. Нищо, ако е казал Господ, ще я изпием бирата :beer: :beer:
Оптикс, само да добавя, че освен "гачили" другия ми любим лаф е "ша слазате ли" ама нямаше как да го вмъкна тука. Това само Заралия може да го оцени, хахахаха
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от tonich »

Ха-ха, сега всеки ще иска да пие бира с optics! :rofl:
Може ли и аз да се запиша? :D
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от optics »

Rhea написа:Ми аз чаках знак, а и не се спрях. Гачили се разминахме. Нищо, ако е казал Господ, ще я изпием бирата :beer: :beer:
Оптикс, само да добавя, че освен "гачили" другия ми любим лаф е "ша слазате ли" ама нямаше как да го вмъкна тука. Това само Заралия може да го оцени, хахахаха
:D
да ! А също и - "доматито" ;-)

Не е вар ! (така викаше дядо ми на село)

За Тонич - също винаги готов !
:handshake:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от myhata II »

anxeli написа:Муха, излагаш се :D! Сбирките се обявяваха във форума и всички бяха поканени, който иска - идваше.
Коко, като идваш непременно обяви дата за среща, аз ще направя специална покана за мухата :^), може би и лимузина да изпратим, ще видим ...
Говоря за "последната известна" и тъй наречената " тайната вечеря" !
Но това за мен няма значение никакво , просто исках да покажа на човека реалните взаимотношения !!!
Тук е същото когато се съберат българетата започват да одумват тези които отсъстват на масата или преди малко са си тръгнали !
Най често се събират по български градове и села или по блокове и квартали !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от agent Ozo »

myhata II написа:Тук е същото когато се съберат българетата започват да одумват тези които отсъстват на масата или преди малко са си тръгнали !
Най често се събират по български градове и села или по блокове и квартали !
Какво щастие е за българската общност в Торонто, че те има, Мух. Та да има кой да прекъсва на мига всеки опит за одумване на отсъстващи от компанията, в която си и ти. Предполагам, след толкова години непримиримост от твоя страна, никой и не си помисля да започва такъв мохабет в твое присъствие. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от 7George »

1 етап взаимотношения: " Ааааа, българи-българи, по-наблизо и повече, в същия блок или квартал, ако може да си пием ракията по терлици всяка вечер..."

2 этап: "По-далече от българите, значи - по-добре. Българите - в България или по форумите, най-много на някоя годишна сбирка евентуално." Приятелите от едно време са изключения.
Embrace your climate change!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от Bistra »

7George написа:1 етап взаимотношения: " Ааааа, българи-българи, по-наблизо и повече, в същия блок или квартал, ако може да си пием ракията по терлици всяка вечер..."

2 этап: "По-далече от българите, значи - по-добре. Българите - в България или по форумите, най-много на някоя годишна сбирка евентуално." Приятелите от едно време са изключения.
:y:
Аз първият етап го пропуснах. Промъкнах се между капките един вид. Иначе, какъв би бил смисълът да се преселя в чужда държава, ако комуникирам само с българи....и о,ужас...руснаци?! :^)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от mama mia »

Бистра, защо не пропуснеш и втория етап, поне глупостите си ще ни спестиш. А иначе си права, по-лесно под псевдоним да се правиш на голяма работа, инак на живо всички ще те разберат бързо колко струваш. Толкова от мен. Вие си чешете самочуствието по форумите, аз залагам на живите контакти.
Съединението прави силата!
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от ivanko13 »

optics написа:
Rhea написа:Ми аз чаках знак, а и не се спрях. Гачили се разминахме. Нищо, ако е казал Господ, ще я изпием бирата :beer: :beer:
Оптикс, само да добавя, че освен "гачили" другия ми любим лаф е "ша слазате ли" ама нямаше как да го вмъкна тука. Това само Заралия може да го оцени, хахахаха
:D
да ! А също и - "доматито" ;-)

Не е вар ! (така викаше дядо ми на село)

За Тонич - също винаги готов !
:handshake:
Белким са видити най подир да пийти ина бира...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от Bistra »

mama mia написа:Бистра, защо не пропуснеш и втория етап, поне глупостите си ще ни спестиш. А иначе си права, по-лесно под псевдоним да се правиш на голяма работа, инак на живо всички ще те разберат бързо колко струваш. Толкова от мен. Вие си чешете самочуствието по форумите, аз залагам на живите контакти.
Не ме бива да люпя семки, обсъждайки тоя и оня "на живо", и доказвайки, че всъщност щом той липсва, аз съм правият. Така и не се научих. :sweat: Дай, боже, да не се науча никогаж! ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от mama mia »

Наистина ме е жал за теб щом мислиш, че живия контакт е люпене на семки и обсъждане на липсващите. Но всеки съди по себе, за което не те обвинявам, че такива мисли ти идват на ум. Нямаш ни най-малка идея колко мнооого стойностни хора срещнах тук, но защо ли да те занимавам, за теб е важно да ти се кланят, а това в разговор лице в лице не става. Съжалявам за теб, пропускаш много киснейки по форумите :)
Съединението прави силата!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Български взаимотношения в Канада

Мнение от Bistra »

Права си, има и свестни хора, но има и такива, които те карат да възкликнеш наум: "Баси и стойността!". Надявам се и искрено ти пожелавам да срещаш все от първия тип. :handshake:
А, колкото до покланянето...Не съм забелязала някой да го прави или ако е така, е без особен ефект, защото не го виждам. :rofl:
На живо ми се случи един единствен път след танц като знак на благодарност от партньор. Иначе учтивата форма е чрез подаване на ръка и ръкуване, а с по-близки дори прегръдка. :)
P.S. Ама ти не се чувствувай длъжна да киснеш заради мен! Излизай и се весели! ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор