FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

Да питам нещо за WES. В полето "Name of Diploma/Certificate
(in original language)" какво точно трябва да попълня. Специалността ми на български или само "диплома бакалавър", само "бакалавър" ?

Изображение
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

Грррр.....не мога да си завърша апликейшъна. На стъпка три постоянно ми отваря това


Изображение

Какво да правя?! Сайта им ли се счупи нещо или проблема е при мен? Съвет?
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Понякога имат проблеми със сайта... пробвай по много пъти. Мен така редовно не ме пускаше да вляза и ми даваше грешка със сайта. Хванах ги да правят някакви профилактики на сайта много често, така че явно си знаят, че има проблеми.

Бъди упорита и пробвай във време, което е работно и за тях... т.е. от 16:00 нататък.

Коя беше стъпка 3? Платила ли си вече на стъпка 3? Имаш ли кейс номер?
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от chegevara »

само за сведение на подаващите документи към wes - процедурата ще ви отнеме около 45 календарни дни от датата на пращане до връщане на пакета.
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

Всичко е успешно! :) 402 лева ми дръпнаха от картата.

Трябва ли да изпратя и оригиналите на дипломата или само завереното копие?

П.П. на 26-ти сутринта документите ми ще са при канадците! :))
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Изпраща се нотариално заверено копие с оригинален апостил на него + превод от лицензиран преводач, прикачен към него. Пращаш и разпечатка на апликейшъна, за да ти знаят кейс номера... на последната стъпка имаш бутон "print" и трябва да го разпечаташ и приложиш и него.

Оригиналите на дипломите ги пазете, щото не знам дали знаете, но ако ги загубите трябва да ги обявите зе невалидни в Държавен вестник, иначе не могат да ви издадат нова диплома... това важи дори ако само приложението ви липсва :lol:

Кате, изпрати ли? А ти Че от първа ръка ли разбра, че 45 календарни дни трябват?
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

Leda78 написа:Изпраща се нотариално заверено копие с оригинален апостил на него + превод от лицензиран преводач, прикачен към него. Пращаш и разпечатка на апликейшъна, за да ти знаят кейс номера... на последната стъпка имаш бутон "print" и трябва да го разпечаташ и приложиш и него.

Оригиналите на дипломите ги пазете, щото не знам дали знаете, но ако ги загубите трябва да ги обявите зе невалидни в Държавен вестник, иначе не могат да ви издадат нова диплома... това важи дори ако само приложението ви липсва :lol:

Кате, изпрати ли? А ти Че от първа ръка ли разбра, че 45 календарни дни трябват?
Еми да, принтирах си апликейшъна, но не го приложих. Къде на сайта на WES го пише? :( Четох, четох, само диплома и приложение пишеше...и превод в нашия случай...
Аз приложих и свидетелство за граждански брак, нот. заверено копие с превод, за да удостоверя смяната на името. Принципно и този документ не ми искат. Като си правих акаунта имаше отметка в случай на сменено име след получаване на дипломата и си го отметнах - поиска ми само да напиша новото име, нищо повече.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Leda78 написа:За куриер - аз ползвах UPS - имат офиси тук колкото искаш - това са In time - офисът им централния е на кръговото на стария път за летището. Виж в нета. Но знам че съфорумци са ползвали и по-евтини варианти - bulpost, fed ex... Иначе WES и те ползват UPS - защото сега ми го пращат обратно пак с UPS (= IN TIME) - даже се разбрах с момичето на рецепция на UPS да ми звънне като пристигне пратката утре и вместо да ми я носят, да отида на място, да приложа ECA към другите документи и директно да ги пратя обратно в Сидни, Канада...

Иначе - не знам с платежно как ще стане, защото аз платих с кредитна карта. Но иначе там имаш опции за плащане, но аз като не съм гледала другите - наистина не помня какво пишеше. ВАЖНО - накрая като попълниш всичко имаш отгоре една опция - принтирай заявката... Принтирайте я, или поне дайте принт и я запазете като принтабъл вариант, защото това именно трябва да приложите към документите. Аз не го видях това и после прилагах разни други части от поръчката... както и да е - ориентирали са се, ама все п ак - да си знаете.
Ееее, ама нали писах в началото, когато говорехме за WES. :@

Пише го, когато попълниш всичко и платиш. Аз не го бях видяла, но го видях преди да пратя документите и се наложи да принтирам разни други работи от акаунта ми, за да се ориентират... иначе няма как да разберат кой ти е номера на апликейшъна...

Ти прати ли ги вече? Има ли в приложенето нещо, което да ги навежда на мисълта поръчката ти кой номер е?

Ако няма - виж дали можеш да спреш куриера. Ако ли не - можеш да пишеш на WES на хелпа супер подробно - поръчката ти в колко часа е получена, от кой служител се е подписал на получаването, откъде идва като адрес и че е твоята. И любезно да ги посъветваш да включат този документ, който трябва да се изпрати, в описанието най-отпред с по-големи букви, защото много хора го пропускат.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

Leda78 написа:
Leda78 написа:За куриер - аз ползвах UPS - имат офиси тук колкото искаш - това са In time - офисът им централния е на кръговото на стария път за летището. Виж в нета. Но знам че съфорумци са ползвали и по-евтини варианти - bulpost, fed ex... Иначе WES и те ползват UPS - защото сега ми го пращат обратно пак с UPS (= IN TIME) - даже се разбрах с момичето на рецепция на UPS да ми звънне като пристигне пратката утре и вместо да ми я носят, да отида на място, да приложа ECA към другите документи и директно да ги пратя обратно в Сидни, Канада...

Иначе - не знам с платежно как ще стане, защото аз платих с кредитна карта. Но иначе там имаш опции за плащане, но аз като не съм гледала другите - наистина не помня какво пишеше. ВАЖНО - накрая като попълниш всичко имаш отгоре една опция - принтирай заявката... Принтирайте я, или поне дайте принт и я запазете като принтабъл вариант, защото това именно трябва да приложите към документите. Аз не го видях това и после прилагах разни други части от поръчката... както и да е - ориентирали са се, ама все п ак - да си знаете.
Ееее, ама нали писах в началото, когато говорехме за WES. :@

Пише го, когато попълниш всичко и платиш. Аз не го бях видяла, но го видях преди да пратя документите и се наложи да принтирам разни други работи от акаунта ми, за да се ориентират... иначе няма как да разберат кой ти е номера на апликейшъна...

Ти прати ли ги вече? Има ли в приложенето нещо, което да ги навежда на мисълта поръчката ти кой номер е?
Да, ама изобщо много далече ми е било, а и при нас всичко става от днес за вчера и просто не мога да насмогна с всичката информация. Днес стоях сигурно 20 минути в офиса на куриера да проверявам и мисля какво да и какво да не прилагам. И накрая не приложих разпечатката. Така като казваш, не знам какво ще им напомни за кой точно апликейвън са тези документи. Сега ще им пиша през сайта.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Абе, явно не са го направили да ти вади очите... та сигурно има много хора, които ще пропуснат тоя документ, така че пиши развитието да знаем как да се постъпва в такава ситуация.

Може би ще е полезно да направя един списък с документи и т.н. съмъри и администраторите да го лепнат отпред на темата... :?: Щом ми остане време, ще го направя, пък да го сложат, където преценят. :y:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

Сега като се замисля и аз не съм принтирала нищо, но като подател освен името ми, отбелязахме и номера. Така че, ако не е късно поне да ти добавят номера на кейса.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Kadima, кога ги изпратихте? В момента, в който ги получат и вържат към кейса трябва ти се промени статуса в профила на documents received. При мен отне 2 дни да го отразят това - според куриера ги бяха получили на 20.05., а отразиха това в статуса ми на 22.05. Докато не видите тая промяна в статуса, документите ви се водят, че не са получени.

Къде сте го написали номера на поръчката? Имаш предвид като подател при куриера ли или на ваш плик отделно от този на куриера?
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

Като подател при куриера. Документите ми се обработват, получих имейл, че до 10.07 ще са готови.

Сега си проверих статуса и пише, че документите са готови и пратени днес. Много добре, явно си дават максимален срок и има възможност за по- ранно получаване.
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

А сега искам да питам нещо важно за мен. В чуденка съм точно по кой НОК да мина. Ако мина по по-малко търсения, ще трябва в референтното си писмо да поизлъжа. Направо си казвам :$ .Та въпросът ми е как стоят нещата на по- късен етап, проверяват ли се от офицерите в Румъния, какви точно документи се изискват за нататък. Не можах да намеря нищо по въпроса.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Имаше хора с фалшив стаж преди години и ги бяха хванали и мисля, че имаха черен печат за някакви години, т.е. нямаха право да кандидатстват дори за никаква виза, така че ... :^) Тогава се обсъжаше, че проверяват в НОИ и т.н. - рови по темите, ще намериш. Не ти препоръчвам да лъжеш. :x
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Публикувай отговор