Бременост

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Бременост

Мнение от Bistra »

Правилно! Щом жена ти се чувства комфортно с това, съпругите трябва да бъдат подкрепяни! :y: Аз лично държах съпругът ми да не присъства, не поради припадане, а защото не е много естетично за странични наблюдатели, но както и да е. Всеки е свободен да направи своят избор. Хех, даже и на пейка не е чакал. Първият път раждах извън София, а вторият през нощта. Болницата беше затворена. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Бременост

Мнение от IRA »

Ама то тук е малко по различно. Сам си в залата и е добре да бъде някой с теб,че медицинските сестри не реагират на повикване и някой трябва да ги издирва като почне раждането. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Бременост

Мнение от Bistra »

Ти тук ли си раждала? Аз не съм, ама и там не бях заобиколена от персонал. Как разбираш, кога почва раждането? :^) Няма да забравя като ми изтекоха водите на ранина с първото...И аз отивам да кажа на някого, щото такъв беше инструктажа. Първият човек, на който казах се оказа една санитарка, ама аз отде да знам. Гледам я в бяла престилка и си викам, аха!
Та тя ми даде следният съвет: "Ти си легни, че акушерката не се е събудила. Като се събуди ще и кажа."
Бах и събуждането! Сценката се разигра около 5 часа сутринта. Първата, която се появи беше в 10. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Бременост

Мнение от IRA »

Да - два пъти. Сам си в отделна стая, стаите са хубави. През 20-30 минути минава сестра да те види.На 2-3 часа стажант.
С дъщеря м ими изтекога водите и защото нямаше свободна стая, а аз имах слаби контракции, ме държаха 18 часа в предродилното. Мъжът ми искаше да си ходим, че му било писнало да седи на стол :rofl: То в интерес на истинат според мен няма нужда от лекар или сестра да ти виси непрекъснато на главата, но е добре да има човек с теб.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
vio
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 11:03 pm

Re: Бременост

Мнение от vio »

Понеже имаме няколко деца родени тук, ще се включа и аз:

Като изтекат водите не хуквайте веднага към болницата. Имате 24 часа, за да родите. Ако нямате чести контракции по-добре си стойте у дома. Като казвам чести - лекарите искат да са на 3-5 минути - това значи че до 1 час ще родите. Ако са по-редки контракциите просто ще лежите в болницата и никой няма да ви обърне внимание. Тези неща се обясняват на курсове за родители организирани към поликлиниките или болниците. Честите контракции помагат за по-бързото разкритие, но не са гаранция, че действително ще има разкритие. А докторите си чакат пълно разкритие и тогава започва раждането, защото знаят, че започнете ли по-рано ще има разкъсвания. Абе хората тук си знаят работата имайте им доверие.

В стаята в болницата има копче, на което да звъните, когато усещате че раждането започва, така че няма нужда да ходите да търсите никакъв персонал. Като звъните идват веднага - поне при нас никога не е имало проблем независимо колко е часа (денем или нощем). Така или иначе поне на 30 мин идва сестра да проверява разкритието, така че няма да ви оставят да се отегчите. Хубаво е да сте двама за да се разсейва родилката между контракциите, иначе си е скука:)!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Бременост

Мнение от IRA »

Напротив при изтекли води се отива веднага в болницата, водите могат и да изтекат, а контракции въобще да не се появат и да се наложи предизвикване.
Има копче,ама като не регират на него .. Мъжът ми специално търси сестрата, която не се домъкна на натискане на копчето, влачи се и плямпа нещо, а аз й казвам раждам, а тя не ми вярва :rofl: Като погледна и вика дръж, трябва да викна лекаря... е как се държи бебе не знам, лекаря не успя да дойде .... :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Бременост

Мнение от eva-vet-eva »

Честито и от мен! Зависи в кой район на Монреал сте. За първата бременност се разкарвах от Розмонт до Кот-де Неж и доста мамата имаше по пътя. За втората си пуснах търсачката и си намерих гинеколожка на 5 мин. от нас, която не отказваше пациентки ( и по разни форуми много я хвалеха)-Др ДиЗазо, в Розмонт.
За 3-5 минутните контракции и изтекли води-и с 2те ми деца не пуснах и капка водица,за второто чаках на 5 минути контракции преди да ида, та в болницата нямаха време да ми сложат катетрите и докторката тичаше по коридора, че да не излезе дребо без лекар. При всяка родилка е индивидуално. По-добре да си подремете в болницата, отколкото бебо да напира и да ви кажат като на Ира и на мен задръж, че не може да се задържа. Първо бебе наистина по-бавничко излиза по принцип.
http://www.quebecmedecin.com/medecin/me ... 14516.htm-" това е 2та ми гинеколожка, супер съм доволна от нея, стига да ви е удобно там.
Лека бременност и раждане.
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Бременост

Мнение от eva-vet-eva »

Нещо не намира страницата.Docteur Di Zazzo Anne 4577 rue Beaubien E, H1T 1T5 Montréal , Téléphone : 514-722-1162
sim
Мнения: 79
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 6:15 pm
Местоположение: Montreal

Re: Бременост

Мнение от sim »

Добре е гинекологът и болницата да са близо, поне в квартала. Последният месец се ходи всяка седмица на лекар и ако е далеко е кофти. Мога да дам координати на гинеколожка, западният край на острова, работи в Лейкшор.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Бременост

Мнение от anxeli »

Както каза ИРА, ако протекат водите, стискате краката и право в болницата :D !
Много е опасно плода да остане без вода!

Едно време мъжете са черпили с пури и уиски отвън, сега тези на които им стиска стоят вътре и помагат на жена си, не е нужно да ве вторачват в екшъна, те стоят до рамото на жената и нищо не виждат, но помагат и морално и физически.
Това за търнофа беше много шалоу, сори :?: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Бременост

Мнение от Павел »

anxeli написа:Както каза ИРА, ако протекат водите, стискате краката и право в болницата :D !
Много е опасно плода да остане без вода!

Едно време мъжете са черпили с пури и уиски отвън, сега тези на които им стиска стоят вътре и помагат на жена си, не е нужно да ве вторачват в екшъна, те стоят до рамото на жената и нищо не виждат, но помагат и морално и физически.
Това за търнофа беше много шалоу, сори :?: ...
Сигурно и двамата с жена ми не сме в ред, щом взаимно решихме аз да не присъствам, което явно автоматически ме прави лош съпруг и баща.

Шалоу? Помисли пак

http://www.dailymail.co.uk/femail/artic ... -YEAR.html"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Бременост

Мнение от IRA »

Всеки сам си решава . Ти си "лош баща" точно толкова колкото ablood е "пуси уип".
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Бременост

Мнение от Bistra »

IRA написа:Всеки сам си решава . Ти си "лош баща" точно толкова колкото ablood е "пуси уип".
И никакъв мъж бих казала. :party: Ако едно присъствие на раждане те направи импотентен, значи толкова си бил и преди това. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Бременост

Мнение от IRA »

Аз по скоро казвам, че нито някой е лош баща защото не присъства, нито някой друг е цитата по отгоре защото присъства. Това е въпрос на личен избор. Появата на дете в семейството е голяма промяна и се отразява във взаимоотношенията независимо от това как е протекло раждането.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Бременост

Мнение от Bistra »

IRA написа:Аз по скоро казвам, че нито някой е лош баща защото не присъства, нито някой друг е цитата по отгоре защото присъства. Това е въпрос на личен избор. Появата на дете в семейството е голяма промяна и се отразява във взаимоотношенията независимо от това как е протекло раждането.
Ами анджък, де! Нормално е в следродилният педиод една майка да се грижи повече за новороденото, вместо да удовлетворява всеки сексуален каприз на мъжа си. Животът не е толкова къс. Има време да се навакса пропуснатото. А, ако той не се чувствува комфортно, виждайки жена си да ражда за каква връзка говорим въобще? Не дай си боже да се разболее от рак и да и опада косата, примерно. Какво ще я зареже, щото не му става онази работа ли, баси!
При нас решението беше еднолично - мое. Както казах по-горе въпрос на личен комфорт в конкретната ситуация. Мъжът ми разбра и не настоява.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор