Избори в Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Избори в Квебек

Мнение от IRA »

François Legault е сепаратист.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Избори в Квебек

Мнение от Bistra »

IRA написа:François Legault е сепаратист.
Тц, поне не засега. По-скоро фурнаджийска лопатка. :D
Според мен добре се ориентира и няма да повтори грешката на La vache qui rit. ;) :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Избори в Квебек

Мнение от dea »

В няколко избирателни райони либералната партия взима над 80 % от гласовете на упражнилите правото на вот.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Избори в Квебек

Мнение от yahoo »

Очаквано си беше Квебек мощно да отсвири самозабравилите се пекисти с наказателен вот и думата референдум да се забрави за поне 4г. Дано либералите да се заемат незабавно с икономиката, здравеопазването и образованието, които са основните им приоритети. Трябва яко да се улеят за да се сети някой за PQ отново.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Избори в Квебек

Мнение от analgin »

Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Избори в Квебек

Мнение от Странджата »

Иииии шшшатттттт...на патката главата!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Избори в Квебек

Мнение от ablood »

Колкото и да съзнавам, че заменихме едни маскари с други (вероятно по-лоши) не мога да не изпитвам задоволство от факта колко дълбоко и болезнено и го начукахме на националистическата бабичка.

Не че за нея има огромно значение - семейството и близките и направиха милиарди и сега могат да се пенсионират на собствен тропически остров.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Избори в Квебек

Мнение от Странджата »

Точно в това е въпросът,Мароа и Мосю Кебекор искат да си правят сепаратистки експерименти, и при провал,те са лесни ,вдигат си златните гълъби,и дезоле!Опитните зайчета-кебекарчета да си чукат кратуните!Наскоро четох,че Кебекор си плащат данъците извън Квебек,в един от така наречените -данъчен рай.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Избори в Квебек

Мнение от grozdan »

Пресконференцията на PQ беше върха! Така не съм се смял отдавна. Оня с очилата бърсА сълзи, викА "On veux un pays", всички тропкаха немощно с краченца и се тръшкаха като малки деца.

Както се казва в една реклама: Да видиш такава агония ... безценно!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Избори в Квебек

Мнение от grozdan »

Ски'йте тука кво ста'а:
In June 2011, the party was shaken when three of its most prominent MNAs—popular actor Pierre Curzi, former cabinet minister Louise Beaudoin, and Lisette Lapointe, the wife of former premier Jacques Parizeau, followed the next day by a fourth, Jean-Martin Aussant, quit the party to sit as independents over Marois's support for a bill changing the law to permit an agreement between the City of Québec and Quebecor Inc. concerning the management of the new sports and entertainment complex in Quebec City.[17] Unrest continued later in the month when a fifth MNA, Benoit Charette, also quit, citing his dissatisfaction with the party's sole focus being sovereignty. Beaudoin rejoined the PQ caucus in 2012.[18]
Източник: Wikipedia
Значи бабата е подкрепила гусина 2011-а на цената на разкол в иначе тъй любимата им партия. Той получава договор за стотици милиони и осигурява медиен чадър. Чак когато тя сама прекрачи линията срещу Куйар (относно работата му в Саудитска Арабия) я запитаха за финансовите далавери на мъжа й. Дотогава неудобни въпроси за финансовото състояние на бабата не се задаваха.

Тоя филм вече сме го гледали!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Избори в Квебек

Мнение от Bistra »

Ами тя точно с показването на Пeлодо раздразни хората.
Дотогава всичките ми колеги кебекари повтаряха какви хубави идеи са заложени в Шартата. То, между другото и аз го мисля в частта, засягаща арабеските.
След като го покани, социологическите проучвания рязко се обърнаха. На мен ми е жал, че си подаде оставката, щото е глупава и щеше да продължава да води партията си към батака. Я си представете сега да изкопат отнякъде някой обаятелен. :doh: Малко им трябва на хората да бъдат излъгани.
Последно промяна от Bistra на Вто Апр 08, 2014 1:21 pm, променено общо 2 пъти.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Избори в Квебек

Мнение от Pointzero »

Мммммм, голям кеф. Аз предполагах, че либералите ще спечелят, ама те направо смазаха бабето.... :devil:
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Избори в Квебек

Мнение от agent Ozo »

На някои хора им е нужно сами да настъпят мотиката за да им просветне в кратуната, че трябва да внимават и да не го правят. Баба Мароа не си взе поука от шамара, който квебекарите извъртяха на Жил Дюсеп и неговия Блок Квебек на федералните избори и ето че си го получи и тя самата.
Надявам се от тук насетне сепаратистката тема да бъде изоставена дори и като манипулативно средство за набиране електорат преди избори.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Избори в Квебек

Мнение от IRA »

Кой знае какъв динозавар ще измъкнат пак.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Избори в Квебек

Мнение от plamsht »

IRA написа:Кой знае какъв динозавар ще измъкнат пак.
Няма отръвка..Пак ще се прегрупират.Малко ми прилича на наш'та ситуация в Б-я.
Публикувай отговор