Attention!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Attention!

Мнение от Mielle »

7George Виж как обаче една новина за 1 ден обиколи всички континенти и стана актуална.Както е писала колежката по-горе журналистическа сензация.И нека такава си остане.Обаче:
Колко човека бяха чували за Ебола до вчера?И колко реално знаеха какво е това :x
Аз пък отчасти вярвам в световната конспирация и в това,че нищо случайно няма.Тук мога да се впусна в по-подробно описание на работата в една лаборатория и ако си умен,а лично на мен ми изглеждаш умен ще разбереш какво имам впредвид :rock:
И вместо да се харчат пари за безумни военни операция е много по-разумно да се налеят за превенция на болните в Африка,защото тези хора си щъкат безпроблемно в цял свят и разнасят какво ли не,за което не са виновни самите те.
Но никой няма изгода да ги лекува ,май....
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Attention!

Мнение от Rall »

:D Какво е ебола, знае всеки, с ниво на обща култура по-високо от муха-говнарка.
Dead Eyes See No Future
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Attention!

Мнение от Bistra »

А-Да, няма начин парите ми от данъци да не отиват за превенции и то точно в Африка! Господ ли, природата си знае работата! :handshake: (Aз съм за ограничаване на квотата на африканците, особено северните)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Attention!

Мнение от anxeli »

Ебола, еее, култов филм отпреди 20 години (аутбрейк :lol: )!
Ама сега едно поколение се е навъдило, нищо чудно наистина да са толкова невежи :?: ...

Между другото в бг има бяс, проверете си вестниците и си вържете кучетата, вместо да гледате еболата в чуждата преса ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Attention!

Мнение от myhata II »

!!!!!!Health officials warn of possible measles exposure in Mississauga !!!!

http://www.citynews.ca/2014/03/30/healt ... ssissauga/"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Attention!

Мнение от optics »

Mielle написа:optics Считам за неуместно форумните "любимци" да нападат словесно хора,които лично не познават.
Но ще цитирам друг мил съфорумец, който уважавам:"Българите в Канада стават или скотове или зомбита"...Та ти от кои си? И моля те недей да збравяш следващият път като си дойдеш до БГ,кой ти даваше съвет коя тоалетна хартия да използваш,че имаше проблем доколкото си спомням колко пластова да бъде ;)
Каквито хората,такива и темите им на разговор!
Хайде със здраве!
Аз отдавна съм збравил кой ми е давал съвет за тоалетната хартия, но има любопитни форумци (зомбита може би) които сигурно ще полюбопитстват да се разровят назад и да видят кой е давал съвет тогава, а впоследствие се регистрирал под ново име.
Каквито хората, такива и темите - да, твоите теми (с тази регистрация) ми се струва, че са предимно някакви алармиращи сигнали за някакви опасности.

Що се отнася до какви групи българи имало, аз бих предложил следната (хем практична) сентенция - кажи ми 2-3-ма форумци с които искаш да се запознаеш и 1-2 с които не искаш и аз ще ти кажа дали искам да се запозная с теб :-)

Понеже не ми отговори - пак да попитам любезно - ти запътила ли си се към Канада или си в тоя форум по други причини (които не желаеш да споделиш) ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Attention!

Мнение от IRA »

Абе човек ти морбили не си ли карал, какви са тия удивителни .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Attention!

Мнение от speedy »

myhata II написа:!!!!!!Health officials warn of possible measles exposure in Mississauga !!!!

http://www.citynews.ca/2014/03/30/healt ... ssissauga/"

Това няма начин да не пуснато от фармацевтичните компании, за да си продават ваксините.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Attention!

Мнение от Павел »

speedy написа:
myhata II написа:!!!!!!Health officials warn of possible measles exposure in Mississauga !!!!

http://www.citynews.ca/2014/03/30/healt ... ssissauga/"

Това няма начин да не пуснато от фармацевтичните компании, за да си продават ваксините.
Долу фармацевтичните компании - да живее библията!

Като гледам, доста народ са на пейрол и в нашата провинция, щото и тука ди офишълс пускат заблуди :D

Добре поне, че има будни граждани-попове, които не се връзват лесно на подобни лъжи.

http://www.cbc.ca/news/canada/british-c ... -1.2574246"

http://www.vancouversun.com/health/Chil ... story.html"


Такива епидемии ще има все по-често, след като малоумни родители умишлено не ваксинират децата си, обаче продължават да ги пращат на училище. За съжаление такива идиоти има и в този форум!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Attention!

Мнение от optics »

Аз иначе не съм агресивен, ама тоя поп да го хванеш, че да го запухаш, че като отмалее да го пратиш да се грижи за болните от шарка понеже нали са на год'с кеър.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Attention!

Мнение от IRA »

Голяма драма около два морбили... едно време всички го карахме, че почти 3 седмици не се ходеше на училище.
Преди няколко години племениците я караха въпреки ваксинациите, най сигурно е ако си я боледувал, като дете се кара по лесно околкото като възрастен.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Attention!

Мнение от Павел »

IRA написа:Голяма драма около два морбили... едно време всички го карахме, че почти 3 седмици не се ходеше на училище.
Преди няколко години племениците я караха въпреки ваксинациите, най сигурно е ако си я боледувал, като дете се кара по лесно околкото като възрастен.

" While only one in 3,000 measles cases is fatal, other complications can include pneumonia, blindness, and brain damage or inflammation."

http://vancouver.24hrs.ca/2014/03/31/fr ... n-vaccines"

Ти твойте ваксинира ли ги, или ги остави да си преболедуват за по-сигурно, щото ваксината я помогнала, я не :|
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Attention!

Мнение от Mielle »

optics Нека се придържаме към следното,което за съжаление се оказва,че и в този форум има двоен стандарт,което е жалко просто!

Правила на форума написа:
1. Участниците във форума са длъжни да спазват добрия тон на поведение, да не използват вулгарни думи и да се отнасят с уважение един към друг.

2. Не използвайте форумите за разрешаване или още по-малко за създаване на личностни конфликти. Забранява се разкриването на лична информация за друг потребител. Спазвайте личното пространство. Съсредоточете се върху темата/мнението, а не върху този, който го е писал.

На въпросът ти не обичам да давам информация от такова естетство,но понеже тактично питаш отговарям.В Европа сме след близо 3 годишно очакване на евентуална покана за интервю без върнати документи,без пропуски в тях,с прилежно положени езикови изпити и с кореспонденция и около 5-6 телефонни обаждания от наша страна в стил:Има ли проблем с кандидатурата ни?..Ами не мосю,изчакайте си реда.
Е,сега сме благодарни,че имаме шанса да си позволим лукса за изключително добри адвокати спечелили доста дела за съдене на държави в Страстбург.Та на този етап сме с дело срещу Канада и по-точно дискриминационната политика,но това дело е с много добър ход и се надяваме на една много сериозна сума.
Хората трябва да се научат да си търсят правата!И ние се научихме като гледаме как за "дискриминация" в момемнта на нашите цветнокожи събратя на Острова само където подметките не им излъскват.
Та това е!
Иначе във форума и извън него/които четат/ имам приятели и роднини.
Дано този отговор да е задоволил любопитството ти.
Всичко най-добро!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Attention!

Мнение от IRA »

Павел написа:
IRA написа:Голяма драма около два морбили... едно време всички го карахме, че почти 3 седмици не се ходеше на училище.
Преди няколко години племениците я караха въпреки ваксинациите, най сигурно е ако си я боледувал, като дете се кара по лесно околкото като възрастен.

" While only one in 3,000 measles cases is fatal, other complications can include pneumonia, blindness, and brain damage or inflammation."

http://vancouver.24hrs.ca/2014/03/31/fr ... n-vaccines"

Ти твойте ваксинира ли ги, или ги остави да си преболедуват за по-сигурно, щото ваксината я помогнала, я не :|
Те са ваксинирани, ама на практика могат да я изкарат при това на дърти години, гаранция няма. Аз съм я боледувала и със сигурност на дърти години, когато се кара тежко, няма да я изкарам.
The majority of patients survive measles, though in some cases complications may occur, which may include bronchitis, and—in about 1 in 100,000 cases
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Attention!

Мнение от Koko »

Mielle написа:На въпросът ти не обичам да давам информация от такова естетство,но понеже тактично питаш отговарям.В Европа сме след близо 3 годишно очакване на евентуална покана за интервю без върнати документи,без пропуски в тях,с прилежно положени езикови изпити и с кореспонденция и около 5-6 телефонни обаждания от наша страна в стил:Има ли проблем с кандидатурата ни?..Ами не мосю,изчакайте си реда.
Е,сега сме благодарни,че имаме шанса да си позволим лукса за изключително добри адвокати спечелили доста дела за съдене на държави в Страстбург.Та на този етап сме с дело срещу Канада и по-точно дискриминационната политика,но това дело е с много добър ход и се надяваме на една много сериозна сума.
Хората трябва да се научат да си търсят правата!И ние се научихме като гледаме как за "дискриминация" в момемнта на нашите цветнокожи събратя на Острова само където подметките не им излъскват.
Имаш предвид „Европейският съд по правата на човека” в Страсбург?
http://www.echr.coe.int/Pages/home.aspx?p=home"
Доколкото знам Канада има някакъв асоцииран статут, но определено не е пълноправен член на съда доколкото не се намира в Европа, съответно не попада по юрисдикцията му, т.е. трудно бихте могли да заведете дело срещу Канада точно в този съд.
На следващо място – за да съдиш държава-членка, то би следвало първо да си минала през нейната съдебна система, т.е. ако приемем на теория че можеш да съдиш Канада в съда в Страсбург, то всъщност първо би трябвало да си се съдила с канадското правителство през канадската правна система и то да си извървяла целия път чак до последната съдебна инстанция и дори и след това да не си получила удовлетворяващо те съдебно решение. Едно подобно съдене с канадското правителство би отнело доста повече време от трите години дето сте чакали до сега.
Не на последно място – за да започне да гледа подобно дело трябва да си в състояние да убедиш съда че наистина съответната държава е нарушила някое от основните ти човешки права. Интересно е какъв точно би бил казуса да съдиш Канада за това че ти разглеждат имиграционната апликация три години – кое човешко право ти е било нарушено? Термина „дискриминация” е много общо и разтегливо понятие, което трудно се доказва.
В заключение – май цялата тази история как ще осъдите Канада в съда в Страсбург за голяма сума пари е по-скоро в областта на пожеланията, отколкото в реалността. Всъщност ако сте се установили добре някъди из Западна Европа, за какво ви е да се занимавате с канадската имиграционна процедура?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор