Внимание: нов спам от БГ за да ви отмъкнат парите

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Внимание: нов спам от БГ за да ви отмъкнат парите

Мнение от Pointzero »

Това току-що го получих на email-а си.
Гадовете са се потрудили да го преведат на свестен френски.
Ама кофтито е, че спамят българи в Квебек (или Канада?) и самият факт, че не ти "се обясняват" на български е достатъчен , за да разбереш, че "има нещо гнило"
Така, че - пазете се и информирайте кой-където-може.
По-долу е емейла.

P.S. явно телефонните измамници в БГ се пробват с други методи.
From: Nadejda Spassova [mailto:nspassova@hotmail.com]
Sent: November-14-13 8:52 PM
Subject: Détresse!!!

Bonsoir,

Comment vas tu? j'espère que tu te portes bien moi par contre je traverse des difficultés plus ou moins embarrassantes je suis présentement en Grèce pour une petite affaire j'en ai au maximum pour 7 jours .

je t'écris ce mail pour solliciter ton aide car je suis présentement dans un problème urgent je me suis fait voler ma valise à l'aéroport d'Athènes Elefthérios-Venizélos j'avais dans la valise l'enveloppe contenant l'argent de mon séjour ainsi que mon téléphone portable que j'avais rangé dans une poche de la valise et voilà que je me retrouve sans liquidité .

Je suis un peu inquiète car je n'ai quasi plus de liquide sur moi alors j'aimerai que tu me soutienne en me faisant parvenir par Western Union 1500 Dollars en mon nom ou le montant que tu pourras transférer pour que je puisse au moins payer ma chambre d'hôtel et mon billet retour car je doit retourner au Canada avant le Lundi.

Je te remercie de me comprendre et de compatir à cette terrible situation mais ne t'inquiète surtout pas je te rembourserai dès mon retour programmé, je suis en ce moment à Gate Hotel de Grèce voici les coordonnées auxquelles tu pourras effectuer le mandat:

NOM : Spassova
PRÉNOMS : Nadejda
ADRESSE : 7, Rue Kapnikareas,10556
VILLE : Athènes
PAYS : Grèce

J'attends les références du transfert via Western Union à mon émail et de plus je reste joignable que par émail ce dont j'ai tenue à te faire ce courrier et si tu n'as pas toute la somme alors envoie moi ce que tu peux pour que je puisse manger et payer les frais d’hôtel pour le moment sur je trouve une solution s'il te plait.

Je suis vraiment dans le besoin, je compte sur toi.

Merci.
Spassova Nadejda
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Внимание: нов спам от БГ за да ви отмъкнат парите

Мнение от pumpy »

Трябва никога да не си летял, за да не знаеш, че билетите са електронни и няма нужда да се плаща, при откраднати документи. Дали ни имат за толкова наивни да му се не види, трудно ми е да го повярвам.....
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Внимание: нов спам от БГ за да ви отмъкнат парите

Мнение от optics »

Писма които почват със "Здрасти," и производните му, без да споменават име, са или нигерийски писма или от невъзпитани "приятели".
Има само един извинителен случай - ако в последните няколко дни вече сте разменили няколко писма със същия човек.

Това беше по принцип.

Сега по темата - каква е тая глупост - предполага се, че българка пише на други българи (роднини или какво ? ) колко е закъсала на френски.
Така баламски може да бъде излъгана само Йовка от сериала (който го гледа ще се сети)

Не на последно място, само кръгъл идиот би писал емайл да иска такива пари, когато е в беда и когато е в хотел (където има телефони). Нахалството стига дотам че дава адрес за получаване на парите, но не и телефон на който дет се вика да се чуем да каже какво, що.. Още по-голям идиот би се вързал че е реално и би пратил пари без да се чуе по телефона с "пострадалия".
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Внимание: нов спам от БГ за да ви отмъкнат парите

Мнение от Koko »

На мен ми пратиха подобен имейл от хакнат имейл адрес на моя позната само преди няколко седмици, само че на английски и 'закъсалата' беше на екскурзия на някаква екзотична дестинация примерно в Тайланд.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Внимание: нов спам от БГ за да ви отмъкнат парите

Мнение от IRA »

Това писмо не е от телефонните измамници в България, нямаше да е на френски. Tова са някакви други идиоти, не български, явно не могат да зацепят, че да си водиш кореспонденцията с друг българин на фреснки е много малко вероятно.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Внимание: нов спам от БГ за да ви отмъкнат парите

Мнение от ablood »

Не мисля, че спамърът изобщо си има идея, че пише на българин.
Дори се съмнявам, че ръчно е пейстнал името Спасова Надежда, или програмата го е извадила от някакъв контакт лист.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Внимание: нов спам от БГ за да ви отмъкнат парите

Мнение от yahoo »

optics написа:Така баламски може да бъде излъгана само Йовка от сериала
Дори Йовка не могат да излъжат защото не знае френски ;) Това писмо издиша отвсякъде. Ако някой се върже направо да отиде да кандидатства за титлата идиот на всички времена :lol:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Внимание: нов спам от БГ за да ви отмъкнат парите

Мнение от speedy »

С цел образование на общесвото, ето част от личната ми кореспонденция. Първото писмо дойде от персоналния адрес на търговец в автомобилен дилършип, от когото бях купил кола година преди това.

From: D... M.... <....@yahoo.ca>
To: ...@....com
Sent: Friday, December 7, 2012 4:56:58 PM
Subject: SAD NEWS.............D M

I'm writing this with tears in my eyes,my family and I came down here to Manila Philippines for a short vacation unfortunately we got mugged at the park of the hotel where we stayed,all cash,credit card and cell were stolen off us but luckily for us we still have our passports with us.

We've been to the embassy and the Police here but they're not helping the issues at all and our return flight leaves in few hours from now but we're having problems settling the hotel bills and the hotel manager won't let us leave until we settle the bills,

I'm freaked out at the moment and i need your urgent help.
Отговарям изпълнен с тревога:
Date: Sat, 8 Dec 2012 04:27:55 -0800
From: ...@....com
Subject: Re: SAD NEWS.............D M
To: .....@hotmail.com <-тук адресът става на hotmail


Hey man, Are you hurt? Is Lucy with you?

Пояснение - нямам представа коя е Lucy
Следва отговор пълен с надежда:
From: D M <...@hotmail.com>
To: ...@....com
Sent: Saturday, December 8, 2012 7:30:13 AM
Subject: RE: SAD NEWS.............D M

Glad you replied back, Lucy is here with us and she was hurt on her left hand and we have nothing left on me right now and we was lucky to have our Life and passport with us it would have been worst if they had made away with our passports.

Well,All i need is $2,680 CAD or anything you can afford to settle the hotel bills,you can have it wire to my name via any Western Union outlet I'll show my passport as ID to pick it up here,I promise to refund it back as soon as i arrived back home. Here's the info you need:

Name:-D M
Location: 158,Timog ave,quezon
Country: Manila Philippines

As soon as it has been done, kindly get back to me with the MTCN confirmation number.Let me know if you are heading to a western union outlet now..

I owe you a Lot..

Тук вече съм истински загрижен, предимно защото не знам как ще отиде до офиса на Western Union, след като не го пускат да излезе от хотела.

Последно от мен (не знам коя е Wendy)
It's Saturday so I can't send money now but I talked with Wendy. Her uncle is still a police captain in Manila. Which hotel are you in? Wendy will call her uncle for help.
След това кореспонденцията неочаквано прекъсна...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Внимание: нов спам от БГ за да ви отмъкнат парите

Мнение от optics »

ахахаха,
навя ми мили спомени тази кореспонденция, а именно един подобен зевзек си беше записал на телефона разговорите с "братчеда" който искаше пари за нещо си, мисля че за някаква далавера. Братчеда не знаеше дори името на нашия човек, но той беше решил да се бъзика докрай и въобще не се притесни от това :-)
Пазя мп3-тата, мога да ги кача някъде за радост на уважаемите слушатели ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Внимание: нов спам от БГ за да ви отмъкнат парите

Мнение от ablood »

Аз много обичах да им отговарям, давайки им телефон за контакти - най импулсният възможен из розовите сграници.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Внимание: нов спам от БГ за да ви отмъкнат парите

Мнение от Pointzero »

Значи, как е станал номера - емейл акаунта (на хотмайл) на Надежда е бил хакнат и този емейл е разпратен на всичките й контакти.
Не произлиза от БГ.
Надежда е информирала всичките си контакти, че е ОК и да не отговарят на спама.
Интересно, как са й хакнали акаунта.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Внимание: нов спам от БГ за да ви отмъкнат парите

Мнение от optics »

ами ако паролата й е била qwerty, 123456 или нещо подобно от популярните списъци...
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Внимание: нов спам от БГ за да ви отмъкнат парите

Мнение от anxeli »

Който има хотмейл акаунт и контакти в адрес бука му се случват такива работи :D!
Това са може би хора, които са чули че при българи работи този номер, но ги мързи да научаt български за по-достоверно :lol: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Внимание: нов спам от БГ за да ви отмъкнат парите

Мнение от ablood »

anxeli написа:Който има хотмейл акаунт и контакти в адрес бука му се случват такива работи :D!
Ей с'а ша си канселирам гугъл акаунта, изтривайки си ръчно контакт листа.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Внимание: нов спам от БГ за да ви отмъкнат парите

Мнение от pumpy »

Pointzero написа:Значи, как е станал номера - емейл акаунта (на хотмайл) на Надежда е бил хакнат и този емейл е разпратен на всичките й контакти.
Не произлиза от БГ.
Надежда е информирала всичките си контакти, че е ОК и да не отговарят на спама.
Интересно, как са й хакнали акаунта.
Pone веднъж седмично получавам на яху мейла си нещо от сорта:
"вашия акаунт е почти превишил лимита си. За да ви го увеличим се логнете и подтвърдете бла,бла. Като кликнеш на линка се отваря страница като на яху, но ако погледнеш адрес бара няма нищо общо с яху. Колко му е да не внимаваш и да си въведеш логина и паролата. Аз винаги въвеждам едно и също и на двата реда, но е доста нецензурно за да го споделя тук.......
Публикувай отговор