Полет през САЩ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Полет през САЩ

Мнение от J&V »

Здравейте всички!
След получаването на визите е ред и да организираме полета. Има удобни полети през САЩ за нас и бихме желали да попитаме някой летял ли е вече така и дали ще имаме проблем, преминавайки през САЩ само с Канадските визи?
Благодаря!
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Полет през САЩ

Мнение от pumpy »

Няма да можете да се качите на самолета за през САЩ, ако нямате някаква форма на американска виза....
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Полет през САЩ

Мнение от optics »

секонд-вам
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Полет през САЩ

Мнение от balbi »

pumpy написа:Няма да можете да се качите на самолета за през САЩ, ако нямате някаква форма на американска виза....
:y:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Полет през САЩ

Мнение от bp_de »

J&V написа:Здравейте всички!
След получаването на визите е ред и да организираме полета. Има удобни полети през САЩ за нас и бихме желали да попитаме някой летял ли е вече така и дали ще имаме проблем, преминавайки през САЩ само с Канадските визи?
Благодаря!
Няма да спестиш нищо - даже цената да е еднаква като включиш амариканската виза- не си струва гърча на които ще те подложат УСА имигрешън ....ще има 1000 въпроса що ,от къде как и т.н

забрави за тоя вариянт е моя съвет
kezos
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:04 pm

Re: Полет през САЩ

Мнение от kezos »

Трябва ви т.нар транзитна виза. Мисля, че няма такса и не се ходи на място в София, но трябва да се пита по телефона.
Док.за Виена-30.11.2011

CSQ-03.06.2013-по пощата
док.до Sydney(N.E.)-18.06.2013
Баркодове-26.08.2013
Покана за медицински-19.09.2013 (направени на 27.09.2013)
Покана за визи-18.11.2013
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Полет през САЩ

Мнение от speedy »

kezos написа:Трябва ви т.нар транзитна виза. Мисля, че няма такса и не се ходи на място в София, но трябва да се пита по телефона.
Стува $160. Да не говорим за разправиите.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Полет през САЩ

Мнение от J&V »

speedy написа:
kezos написа:Трябва ви т.нар транзитна виза. Мисля, че няма такса и не се ходи на място в София, но трябва да се пита по телефона.
Стува $160. Да не говорим за разправиите.


Благодаря на всички за отзивчивостта! Вече звънях в посолството.
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
kezos
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:04 pm

Re: Полет през САЩ

Мнение от kezos »

Благодаря на всички за отзивчивостта! Вече звънях в посолството.[/quote]

A ще споделиш ли какво ти казаха от там?
Док.за Виена-30.11.2011

CSQ-03.06.2013-по пощата
док.до Sydney(N.E.)-18.06.2013
Баркодове-26.08.2013
Покана за медицински-19.09.2013 (направени на 27.09.2013)
Покана за визи-18.11.2013
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Полет през САЩ

Мнение от domino »

Още малко инфо по въпроса:

"
Транзитна виза (C виза)
Гражданин на чужда държава, който осъществява непосредствен и непрекъснат транзит през Съединените щати до местоназначение в друга държава, се нуждае от валидна виза за транзитно преминаване. Изключения от това изискване са пътниците, които подлежат на безвизово пътуване до САЩ по Visa Waiver Program (Програмата за безвизово пътуване) или пътници, които са граждани на страна, подписала споразумение за безвизово пътуване на своите граждани в САЩ. Ако пътникът има цели, различни от транзитното преминаване през САЩ, като например да посети приятели или да разглежда забележителности, кандидатът ще трябва да отговори на изискванията за получаване на съответния вид виза, необходима за тази цел, като В-2 виза...."

повече инфо тук: http://cdn.ustraveldocs.com/bg_bg/bg-ni ... p#overview"



"
Програмата за безвизово пътуване Visa Waiver Program (VWP) дава възможност на гражданите на определени страни да пътуват до САЩ с цел туризъм или бизнес (цели на посетителски визи) за престой от 90 дни или по-малко без получаване на виза. Не всички страни участват в Програмата за безвизово пътуване VWP и не всички посетители от страните участници в тази програма имат право да се възползват от нея. Посетителите по Програмата за безвизово пътуване VWP са длъжни да кандидатстват за разрешение чрез Electronic System for Travel Authorization (ESTA) (Електронната система за издаване на предварително разрешение за пътуване до САЩ (ESTA)), да преминат проверка на граничния пункт на влизане в Съединените щати и да се регистрират в US-VISIT program (програмата US-VISIT) на Департамента за вътрешна сигурност на САЩ."

повече инфо тук: http://cdn.ustraveldocs.com/bg_bg/bg-ni ... erinfo.asp"


Общо взето ако е само за едно пътуване (или едно на всеки 2-4 години) май не си заслужава разправиите, а и финансово не е много оправдано.

Това са цените на визите: http://cdn.ustraveldocs.com/bg_bg/bg-ni ... eeinfo.asp"

Ние имаме визи от няколко години и сега изкарахме само на децата по Drop Box процедурата - без интерю. Това което ме шокира обаче беше, че издаването на двете визи за децата отне точно ... два дни и половина!
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Полет през САЩ

Мнение от Koko »

J&V написа:Здравейте всички!
След получаването на визите е ред и да организираме полета. Има удобни полети през САЩ за нас и бихме желали да попитаме някой летял ли е вече така и дали ще имаме проблем, преминавайки през САЩ само с Канадските визи?
Благодаря!
Чисто субективното ми мнение на база 7-8 транзитни прелитания с канадски паспорт е – Щатите да се избягват за транзитно преминаване при възможност. Факт е че не съм имал наистина сериозни проблеми на границата, но като цяло опита ми от подобни пътувания не е положителен. Вярно е че граничните служители са любезни и добре тренирани, но зад любезността прозира това че отношението им е така всякаш всеки влизащ в САЩ е потенциален враг тръгнал да прави нещо лошо на страната им. Ако не дай боже се усъмнят че нещо криеш или ги лъжеш, най-малкото следва поток нови допълнителни въпроси. Случвало ми се е също гледайки канадския ми паспорт да ме питат какъв съм всъщност по произход/народност, явно отговора – България се приема положително, но човек си задава въпроса имат ли право въобще да го задават?
Също така, отношението от страна на самите авиокомпании е различно в зависимост за къде летиш, пък и с коя компания. С европейска компания летяща директно за Канада не си спомням да съм имал проблеми, но пък ми се случи на летището в Лондон, когато бях тръгнал да се чекирам на полет на “Американ Еърлайнз” през Щатите първо да имам 10-15 минутно събеседване с представител на секирютито на компания, което си беше като разпит – къде отивам, къде живея постоянно, колко време ще ми е престоя, каква ми е крайната цел, защо летя точно по този маршрут, да покажа цялата резервация на полета, както и резервация за хотела къдещо щях да спя една нощ. Едва след като това, да го наречем събеседване, приключи успешно ме пуснаха до самите гишета за чекиране, където вече друг служител ми даде бордната карта. Това че се лети транзитно не отменя и попълването на митническа декларация, т.е. трябва да се внимава и с тях какво носиш в багажа и какво декларираш.
Не съм сигурен, но ми се струва че и основният багаж трябва да бъде чекиран отново т.е. като стигнеш в Щатите трябва да си го вземеш и като се качваш да следващият полет – да го дадеш отново. Същое хубаво да се има предвид че американските авиокомпании по принцип не дават обещетение ако си изпуснеш връзката, т.е. ако между полетите няма много време поемаш риска да трябва да чакаш следващият полет, който може да е на следващия ден, като този престой си е за твоя сметка.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Полет през САЩ

Мнение от J&V »

kezos написа:Благодаря на всички за отзивчивостта! Вече звънях в посолството.
A ще споделиш ли какво ти казаха от там?[/quote]


Да разбира се, достатъчна ми беше автоматичната информация, която ми обясняваше как трябва да се кандидатства за такава виза и след думата ''интервю'' и 160 долара за виза, просто затворих. :) Умрял някой за държавата им. След всичкото гледане, мислим да летим от Букурещ, през Виена, Торонто ... до жадувания Квебек Сити. На летището в Tоронто имаме цели 6 часа, което ни беше основния критерий за избор. Ако някой има впечатления от маршрута, ще се радвам да ги науча. Искам да благодаря отново на всички споделили информация. Страхотни сте!
V.
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Полет през САЩ

Мнение от Koko »

J&V написа:
J&V написа:
kezos написа:Благодаря на всички за отзивчивостта! Вече звънях в посолството.
A ще споделиш ли какво ти казаха от там?

Да разбира се, достатъчна ми беше автоматичната информация, която ми обясняваше как трябва да се кандидатства за такава виза и след думата ''интервю'' и 160 долара за виза, просто затворих. :) Умрял някой за държавата им. След всичкото гледане, мислим да летим от Букурещ, през Виена, Торонто ... до жадувания Квебек Сити. На летището в Tоронто имаме цели 6 часа, което ни беше основния критерий за избор. Ако някой има впечатления от маршрута, ще се радвам да ги науча. Искам да благодаря отново на всички споделили информация. Страхотни сте!
V.
Имате ли някаква конкретна причина да изберете Квебек сити като място за установяване? Почти всички съфорумци които се бяха установили там, впоследствие се преместиха по други градове. Причините - не доброто отношение на местните към имигрантите, разбирай трудно намиране на работа, както и суровия климат.

Що се отнася до полета - това че имате 6 часа престой в Торонто по разсписание не трябва да ви се струва чак толкова много, предвид че летището е голямо и е доста вероятно да прекарате не малко време в чакане по опашки, първо на граничния контрол а после и при имиграционните.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор