Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутъра

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от roumensp »

Никога не съм си нагаждал резюмето заради една конкретна позиция и въпреки това за 13 години в Северна Америка ми се събират по-малко от 2 месеца без работа по специалността, като съм сменил 5 компании за това време. Ако напиша неверни или неща, които не харесвам, правя компромис със себе си, защото после евентуално ще трябва да ги работя. :D
Вместо да си нагаждам резюмето за всяка обява, просто го пращам на повече места, 30-40 ако трябва и все няколко от тях ще ми обърнат внимание.

Най-големите специалисти по нагаждане на резюмета в мойта област са индийците, в това спор няма. :D
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от anibani »

А има ли някой рекрутър сред пишещите във форума?
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от ZanzibarHero »

pumpy написа:Интересно защо реши, че компютър не може да подчертава думи и трябва да е някой със средно образование ?
Така си фантазирам. Предполагам, че ако резюмето е "качено" през някой портал може да се прилагат филтри и подобни техники заради унифицирания вход, но личния ми опит с агенция бе среща с млада "агентка", която имаше два въпроса: Знаеш ли френски? и Имаш ли security clearance? Като разбра, че отговорът е не - ми каза да проверявам редовно постингите на сайта им и ведага да "вдигна" телефона ако видя нещо подходящо...

След една година ми се обадиха и помолиха за разрешение да задържат резюмето ми в тяхната база за още една година защото получавали опледелена субсидия от държавата за всяко резюме.... Това беше около 2009 май...
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от succes »

anibani написа:А има ли някой рекрутър сред пишещите във форума?
Много тoчен въпрос, аз също бих искал да знам.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от ablood »

Имаше, ама заради сръдните и нападките на недооценените форумни кадри изчезна завинаги.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от AsicsFan »

ZanzibarHero написа:
pumpy написа:Интересно защо реши, че компютър не може да подчертава думи и трябва да е някой със средно образование ?
Така си фантазирам. Предполагам, че ако резюмето е "качено" през някой портал може да се прилагат филтри и подобни техники заради унифицирания вход, но личния ми опит с агенция бе среща с млада "агентка", която имаше два въпроса: Знаеш ли френски? и Имаш ли security clearance? Като разбра, че отговорът е не - ми каза да проверявам редовно постингите на сайта им и ведага да "вдигна" телефона ако видя нещо подходящо...

След една година ми се обадиха и помолиха за разрешение да задържат резюмето ми в тяхната база за още една година защото получавали опледелена субсидия от държавата за всяко резюме.... Това беше около 2009 май...
Е както сам каза - младата агентка също ти е бутната резюмето в базата им. Оттам нататък всичко е софтуеърни филтри.

И съвсем сериозно - да, има нетуъркинг, но на първо място играят ключовите думи, щото нетуъркинга може да не им даде желания резултат, демек да не стигнат до никой за момента. Аз примерно за да не ме притесняват и съм си разкарал профила от Монстър и Уъркополис, само този в ЛинкдИна ми стои. Но от разни места ми пристига седмично все по нещо, забелязвам винаги е от агенции в които съм мятал ЦВ навремето и повечето случаи подателя е с индийско име и изобщо не ми е чел ЦВто , мернал е там някви думи дето му съвпадат и ми праща. Това иди-доди, безплатно и бързо е, по-тъпото е че има разни дето директно ми звънят без да са ми чели ЦВто, което дори плана да му е безплатен, губи повече време отколкото с копи-пейст на имейл. Най-тъпото е че на всякъде съм писал че не ща да се релокейтвам а често ми пращат позиции в УСА - това си е живо доказателство че само думичките са гледали - има ли "абв"? - има! -- ми да му пишем, белкем стане нещо. Ей тъй пробват си се. Сега като се замисля знам ли - може и да искат само дейност да отчетат...

Аз това че по думите подбират го усетих преди година докато търсих работа, преработих ЦВто и взеха да кълват. И то без да съм писал измислени неща за последните позиции :) Колко ставаш за работата го гледа някой дето отбира, щото обикновено баш-хед-хънтърите са по кухи от кратунки и нямат представа нито за какво набират хора, нито какви хора са поканили на интервю.

Демек първа точка са си думичките и то да са _правилно_ написани ей! Че ако търсят примерно да имаш "шел скриптинг" пък ти си писал примерно "баш скриптинг" и си до там щото оно милото не знае.

Бтв говорейки за снимките, май не са особен критерий, макар че иначе външния вид си има значение. Ей на мойта като се сетя трябва да я сменям - от 2007г ми стои една супер-стара дето едвам се виждам (тогава ЛинкдИна не подържаше да качиш с хубаво качество), да не говорим че си изтипосах как съм баш след състезание - по онова време в БГ това действаше леко аут-оф-дъ-бокс подход (тогиз бях млад хубав и спортивен, сега само хубавото остана), пък на сегашните ми години не отива толкова. Но си ми пишат.

Тъй че мани легендите - проверено е. И нетуъркинга има значение, но при повечето първо са думите.
Всяко стадо е с черните и белите овци, ма тъпите са най-много.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от mortigur »

За цялата тема само AsicsFan казва нещо специално и конкретно, за съжаление. И пак за съжаление все още сме в криза и май резюмето колкото и да е парфюмирано дават предимства на ваши, наши и вътрешни хора преди да стигнат до външния човек. И тогава пак с триста зора наемат :D .
Taxation is theft.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от 7George »

Не казахте нищо за шефа-той и работник-той и интервюиращ, дето е писал в обявата "Никакви имейли - минете на крака или се обадете по телефона" как да процедираме? 8)
Embrace your climate change!
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от AsicsFan »

пфф къде таз обява - искам да видя оригинала че явно ще е много як :rofl:
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Публикувай отговор