Bulgarian Nightmares ...

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от Omega3 »

Как е вьзможно да си учтив и дипломатичен с човек за който знаеш че бие детете то ти и че го нагрубява вербално???

Ти мислиш че ще спре защото ти си му казал дипломатично и учтиво да не ти бие детето?

Нещо недоумявам, направо сьм в шах.

Заставаш пред детската градина и докато не я изкарат от там с белезници не се отказваш....
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от krimon »

ivandaman написа:Имах известни съмнения и днес ми го потвърди майката на едно друго дете, че лелките в градината бият сина ми и го нагрубяват вербално. Било "забранено" ама те така си били свикнали от едно време. ... Не мога да ги оставя да малтретират детето ми.. :n: :n: :worried:
:tmi: как можете да оставите и 1 секунда детето си в градина, където го бият и малтретират! Няма нищо, което да оправдава родителите в такава ситуация :fubar:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от tanyatais »

krimon написа:
ivandaman написа:Имах известни съмнения и днес ми го потвърди майката на едно друго дете, че лелките в градината бият сина ми и го нагрубяват вербално. Било "забранено" ама те така си били свикнали от едно време. ... Не мога да ги оставя да малтретират детето ми.. :n: :n: :worried:
:tmi: как можете да оставите и 1 секунда детето си в градина, където го бият и малтретират! Няма нищо, което да оправдава родителите в такава ситуация :fubar:
Omega3 написа:Как е вьзможно да си учтив и дипломатичен с човек за който знаеш че бие детете то ти и че го нагрубява вербално???

Ти мислиш че ще спре защото ти си му казал дипломатично и учтиво да не ти бие детето?

Нещо недоумявам, направо сьм в шах.

Заставаш пред детската градина и докато не я изкарат от там с белезници не се отказваш....
:y: Не бих оставила така нещата и скрита камера бих вкарала и подписка бих събрала от други потърпевши родители и не бих позволила такъв човек да остане в ДГ. Ако нищо не стане след офиц. жалба пред директора и инспектората бих преместила детето си незабавно .Успех ! :handshake:
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от JoroF »

Omega3 написа:Как е вьзможно да си учтив и дипломатичен с човек за който знаеш че бие детете то ти и че го нагрубява вербално???

Ти мислиш че ще спре защото ти си му казал дипломатично и учтиво да не ти бие детето?

Нещо недоумявам, направо сьм в шах.

Заставаш пред детската градина и докато не я изкарат от там с белезници не се отказваш....
Ама големи смешници сте ,много ви е промила акьла тая канадска деиствителност.Ма кои ще ти обьрне внимание на тия неща ,па и да я арестуват .Ма голем наивник си и момата Англичанка сьщо,скрити камери ,подписки петиции,нощни бдения .Никои нема да си мрьдне прьста .Има далече по ефективни и бьрзи начини за уреждане на ситуацията ,ама бате Иван не е просто за тая дьржава ,и наи добре е за Коста Рика обратно.
THE LAST LINE OF DEFENSE
zarazara401
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 3:12 pm

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от zarazara401 »

аз съм от Плевен и състо не живея в БГ от сума години. и на мен ми прави впечатление колко са груби хората там . дето се вика,да не смееш да попиташ нещо. ама и познатите ни са се променили! и те все ни подценяват проблемите. Като сме в чужбина ,значи всичко ни е о.к. ?! Ами таа леличка в градината-тя само от яд че ти си изван БГ ,ще ти тормози детето! Така и не разбрах,Иване за постоянно ли си се прибрал в БГ или само за малко? Имах една съученичка от млякото Латинка.... :wasntme:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от ivandaman »

Заразарке,

Не (слава богу) не сме за постоянно. Само временно до Юни с месец. Идеята беше да се видим малко с нашите и малкият да понаучи Български, и за сега всичко върви по план освен че ни начукват канчето в детската.

Да отговоря и на останалите. Причината поради която съм малко по-търпелив е че директорката на градината ни направи услуга да го приеме в края на февруари. Все пак това беше жест и трябва да се вземе под внимание. Разбира се това не означава че е допустимо да посягат на децата (защото не е само моето) и предполагам ще изглежда доста наивно ако само аз се вдигна на бунт в ролята си на родител новобранец.

Трябва да се има в предвид че все пак това е БГ и някои "традиции" трудно се изкореняват дори и закона да го изисква.

Друг закон който въобще не се спазва е за "забраната на тютюнопушенето"... Осмърде ми се мозъка тук... Пуши се така все едно че от това зависи живота на нацията... Пък нека да е "нелегално"..

Аз мисля че според обстоятелствата постъпих правилно.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от Странджата »

ivandaman написа:Заразарке,

Не (слава богу) не сме за постоянно. Само временно до Юни с месец. Идеята беше да се видим малко с нашите и малкият да понаучи Български, и за сега всичко върви по план освен че ни начукват канчето в детската.

Да отговоря и на останалите. Причината поради която съм малко по-търпелив е че директорката на градината ни направи услуга да го приеме в края на февруари. Все пак това беше жест и трябва да се вземе под внимание. Разбира се това не означава че е допустимо да посягат на децата (защото не е само моето) и предполагам ще изглежда доста наивно ако само аз се вдигна на бунт в ролята си на родител новобранец.

Трябва да се има в предвид че все пак това е БГ и някои "традиции" трудно се изкореняват дори и закона да го изисква.

Друг закон който въобще не се спазва е за "забраната на тютюнопушенето"... Осмърде ми се мозъка тук... Пуши се така все едно че от това зависи живота на нацията... Пък нека да е "нелегално"..

Аз мисля че според обстоятелствата постъпих правилно.
За съжаление Ванката е прав!Да се види с техните и да вдига паломите!А как ли щеше да се чувстава,ако беше разпродал всичко,за да се установи за постоянно в България?!
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от Omega3 »

Иване, може би за тебе си си прав, но и детето е в уравнението.

Все пак, прочетох че жена ти е латино американка и щом още не си казал че е разбила мутрата на така наречената детегледачка и я е влачила за косата из детската градина, предполагам че си преувеличил много много с думите че детето ти е било бито или малтретирано.

Все пак нещoто над което предполагам жена ти няма контрол е разваленият бьлгарски. А той може, в детската градина описана от теб, бьрзо да влючи в речника на сина ти следните думи : шшшшшшшт, еййййй, аре бе, кво си ми се затаковал и ти сега бе, са па кво искаш, чай сега бе, стига бей, спри се бре, писна ми от теб, и кой знае какви други работи.

Относно Люлин споделям напьлно. Бях там през лятото на 2011. Пьлна депресия с тия решeтки на апартаментите на 1 и 2 етаж и с тая занемареност навсякьде. Ама то нали се казва, че хората правят мястото.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от Omega3 »

А и гледай да не разказваш тая история с детето пред канадци защoто може да стане big big problem с това как виждаш правилното решение на проблема.

Преди около една година, една колежка от мексико разказа по време на ланча в присьствието на няколко колеги, че мьжьт и я напердашил една вечер защoто се прибрала кьсно след един купон след работата.

Та една седмица по кьсно ме привикаха в една отделна стая и ма питаха дали колежката и друг пьт е казвала че мьжьт и я пердаши. Тия тук няма 5, 6 с такива работи, според някои са промити мозьци, но това няма да ги промени.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от ivandaman »

Omega3 написа:И предполагам че си преувеличил много много с думите че детето ти е било бито или малтретирано.
E ми пляскат го по дупето защото не можел да заспи на обяд. Хващали го за ръката и го хвърляли в кревата. Същата ръка която му беше чупена два пъти на две места и аз ги бях предупредил да "внимават" с нея защото въпреки че му махнаха гипса все още е в процес на зарастване. (лекарите ми казаха че около 6 месеца трябва много да се внимава)

Като капак "лелката" му казала че ако не слуша, цитирам: "Ще ти счупя и другата ръка" Това са фактите пък от тях ти си прави заключението дали правилно съм подбрал думите или не..

За да избегнем евентуални спекулации. Синът ми е палав но не е агресивен. Уважава другите деца. Научен е да споделя и т.н. Просто като много други деца е хипер-активен и ултра енергичен. Обича да се премята да подскача, да се катери.
Проблемът със спането е че просто досега никога не е спал след обяд. Това е нещо ново за него.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от optics »

По мои спомени спането следобяд беше едно от "мъченията" само по себе си.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от IRA »

ivandaman написа:
Omega3 написа:И предполагам че си преувеличил много много с думите че детето ти е било бито или малтретирано.
E ми пляскат го по дупето защото не можел да заспи на обяд. Хващали го за ръката и го хвърляли в кревата. Същата ръка която му беше чупена два пъти на две места и аз ги бях предупредил да "внимават" с нея защото въпреки че му махнаха гипса все още е в процес на зарастване. (лекарите ми казаха че около 6 месеца трябва много да се внимава)

Като капак "лелката" му казала че ако не слуша, цитирам: "Ще ти счупя и другата ръка" Това са фактите пък от тях ти си прави заключението дали правилно съм подбрал думите или не..

За да избегнем евентуални спекулации. Синът ми е палав но не е агресивен. Уважава другите деца. Научен е да споделя и т.н. Просто като много други деца е хипер-активен и ултра енергичен. Обича да се премята да подскача, да се катери.
Проблемът със спането е че просто досега никога не е спал след обяд. Това е нещо ново за него.
Аз бих го махнала да ти кажа. Той не е ли много голям да го карат да спи следобед? Не знам как не си спредтнал скандал. Аз да съм. Не знам ка е в Плевен, ама в София има много хубави частни занимални за 1/2 ден. Супер отношение към децата и научават много. По добре потърси нещо такова.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от ivandaman »

Няма частни детски градини в Плевен. Ако имаше отдавна да съм го записал..

Имало е само една и са я затворили..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от tanyatais »

Но има детегледачки работещи от дома ти и частни занимални или т.н. родителски кооперативи ,които ще са по добрия вариант. Аз лично бих си махнала детето веднага от там,но аз и не харесвам по принцип яслите и целодневните ДГ .Детето ни е гледано у дома докато тръгна на 4 години и 3 месеца на предучилищна от 9-3 и смятам,че деца под 7 е най-добре да са в близка до семейната среда,а не в ясли или ДГ ,които наподобяват по режим , конвейрност и манталитет на институционални грижи. :(
Не го оставяй там ,надали жена ти работи щом сте в БГ само за няколко месеца,а и баба може би има там , не бих си причинила травми на детето заради необуздани никсоквалифицирани лелки ..Успех!
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Bulgarian Nightmares ...

Мнение от ivandaman »

Освен малтретирането на деца в Детските Градини, има Още Една Тема Която силно ме вълнува в БГ. :)

Станишев обеща пак да се пуши в заведенията

Затлъстелият, гнусен и мазен комуняга е готов на всичко само и само да се добере пак до кокалчето...
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор