Издаване на работна виза на място в Канада

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от the_coach »

Marto написа:И да дойдеш на гости на познатата си, ей!
Лятото като изпратим децата до Бг, може да си взема отпуск и да се разходим до Едмънтън. Току виж ни харесало и сме направили втора емиграция :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от ablood »

Rals написа:Здравейте прочетох доста информация, но точен отговор на моя въпрос не успях да намеря. Въпросът ми е следния: Тъй като знам че гръцките граждани пътуват безвизово до Канада, но без право да работят там- въпросът ми е дали ако отидем там на място можем да си изкараме работни визи (говоря за себе си съпруга ми, който е грък). Благодаря Ви предварително :)
Тъй като никой не каза директно за вероятността това да се получи ще се наложи аз да го направя. Изчаках търпеливо една стрница. Коко каза каква е процедурата, но това може да доведе до мисълта, че "ще се намери някакъв начин".

В Канада работа има, но има и кандидати. За да се наеме чуждестранен кандидат, означава, че работодателят трябва да има наистина сериозни причини за да си даде това усилие. Това може да бъде изключително неатрактивен пост, пост изискваш квалификации за която няма местен кадър, международна фирма трансферираща служител, шуробаджанащина и подобни.

Да тръгнеш от врата на врата, търсейки някой, който да седне да ти вади работна виза е доста амбициозно. Проучете въпроса!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pooolina
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Сеп 05, 2009 10:57 pm

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от pooolina »

Имам познат унгарец които е дошъл със студентска виза да учи англиски (6000 долара на курс) но има право на работа. Наеха го в нашата фирма работи парт таим и сега шефа му попълни документите за работна виза и го направи фул таим. Дали ще получи такава не знам но ми се видя добър вариант за оставане в Канада.
stenli777
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Мар 29, 2013 9:02 am

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от stenli777 »

Здравейте, бих искал и аз да споделя скромните си познания по въпроса. По принцип това което ми е известно е, че може да се замине с вече сключен трудов договор за Канада. След като изтече договорът може да бъде удължен и на практика след 12 месеца може да се кандидатства за постоянно пребиваване. Това на практика е доста по-бърз начин за заминаване и оставане. Въпросът тук опира до намирането подходящия работодател и желанието Ви за работа, тъй като въпросната работа, за която ще бъдете наети със сигурност другите местни жители няма да искат да я вършат...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от optics »

Stenli практически е повторил вече казаното дотук.
Що се отнася до 12-те месеца, ти имаш право да си подаваш за PR, ако ще и на първия ден след като си пристигнал.
Поне така беше едно време -- 12-те месеца престой бяха необходими единствено, за да може да подадеш в Канадско консулство в САЩ (примерно Бъфало).
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
stenli777
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Мар 29, 2013 9:02 am

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от stenli777 »

Здравей optics. Съгласен съм с коментара ти. Интересно ми е да прочета мненията на хора, които са заминали именно по този начин. За сега не попаднах на такава тема във форума. Ще е чудесно някой минал по този път да сподели и на нас останалите как е успял да замине с работна виза. С какво се е сблъскал и как е протекло всичко. Хубав ден на всички. :clap:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от optics »

Стенли,
на първо замисляне, има поне още 2 такива теми, а може и да са повече. Полезността обаче е под съмнение:
1. Такива хора са малко за да събереш общи изводи
2. Всеки случай си е различен.
Примерно аз не съм се сблъсквал с нищо - работодателя го познавах задочно, писах му, той каза - ми добре ще видим, след някое време прати документите, ходих на медицински и така.
Познавам двама, които са си намерили работодателя с фирма-посредник. И двамата не са форумци. Единият е зъботехник, а другият - пчелар.
От етапа когато работодателят каже "добре" е същото - бързо и лесно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
stenli777
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Мар 29, 2013 9:02 am

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от stenli777 »

Здравей отново optics,
Поразрових се и открих няколко мнения по този въпрос, но си прав, че е относително. Аз например преди година се бях чул с работодател в Канада, който на момента каза: ОК, ще те наема, пиши ми на имейла....
Естествено, аз му писах, но една година по-късно все още чакам отговор. Тогава реших, че има някакъв проблем с имейла. На скоро отново възобнових кореспонденцията си с него или по-точно с неговата секретарка, тъй като той постоянно е някъде на път или на вън. Казвам наскоро я възобнових, тъй като работата при него е сезонна и по принцип наемането става точно по това време на годината. За сега ми е поискал само резюме. Надявам се след това резюме, което съм изпратил да има положително развитие и по моя въпрос. Бих искал да разбера какво и как следва по принцип и горе-долу колко време минава в чакане, също така и за колко време след това се оформят документите. До колкото съм наясно работодателя наема хора от чужбина и е запознат с процедурите по наемане, т.е. не му е за първи път. Ако някой напише нещо по въпроса, много ще се радвам.
Хубав ден на всички.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от bp_de »

stenli777 написа:Здравей отново optics,
Поразрових се и открих няколко мнения по този въпрос, но си прав, че е относително. Аз например преди година се бях чул с работодател в Канада, който на момента каза: ОК, ще те наема, пиши ми на имейла....
Естествено, аз му писах, но една година по-късно все още чакам отговор. Тогава реших, че има някакъв проблем с имейла. На скоро отново възобнових кореспонденцията си с него или по-точно с неговата секретарка, тъй като той постоянно е някъде на път или на вън. Казвам наскоро я възобнових, тъй като работата при него е сезонна и по принцип наемането става точно по това време на годината. За сега ми е поискал само резюме. Надявам се след това резюме, което съм изпратил да има положително развитие и по моя въпрос. Бих искал да разбера какво и как следва по принцип и горе-долу колко време минава в чакане, също така и за колко време след това се оформят документите. До колкото съм наясно работодателя наема хора от чужбина и е запознат с процедурите по наемане, т.е. не му е за първи път. Ако някой напише нещо по въпроса, много ще се радвам.
Хубав ден на всички.

1- Не искам да те разочаровам но от това че ти е поискал резюме не значи нищо, ама напълно нищо.
2-В общия случаи - ония кава да, праща ти договор подписан от него - ти също го подписваш. С тая бумага се отива при службите и се иска ЛМО и другите бюрокрации - демек разрешение.
От службите казват ОК -слагат няколко печата и т.н - роботодателя ти праща един дебел плик с док и ти се запътваш към посолството за работна виза.
2а -За колко време ще стане това - само господ знае - има 100 фактора - в коя провинция,сфера на работа ,дали работодателя е на зор или пък може и да е смотан,дали служителката в служба Х са я опрашили вечерта и т.н т.н....
3-В повечето случаи са наясно но има и такива дето не са .Тук се връщаме на точка 2а.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от tonich »

bp_de написа: Не искам да те разочаровам но от това че ти е поискал резюме не значи нищо, ама напълно нищо.
:y:
За пръв път да съм съгласен с теб!
Хората с работна виза в Канада са по-скоро изключение. Това, че са искали резюме нищо, ама НИЩО не означава.
Хубав ден на всички!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от tanyatais »

tonich написа:
bp_de написа: Не искам да те разочаровам но от това че ти е поискал резюме не значи нищо, ама напълно нищо.
:y:
За пръв път да съм съгласен с теб!
Хората с работна виза в Канада са по-скоро изключение. Това, че са искали резюме нищо, ама НИЩО не означава.
Хубав ден на всички!
Съгласна съм.Искането на Резюмето не е гарант за нищо.
Както в известно в този форум и ние ще заминаваме с такава работна виза ,но сме чрез рекруит агенция,на която се плаща добра сума за да те свърже с реален работодател, намери работа ,осигури интервю и ЛМО и подаде документите на your behalf. Процесът средно отнема (по договор) между 6-15 месеца ,но е индивидулано и лично е въпрос на късмет !Успех!
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
stenli777
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Мар 29, 2013 9:02 am

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от stenli777 »

Здравейте,
Относно искането на резюмето дали означава нещо или не лично не мога да коментирам, но към днешна дата в същата фирма, към която кандидатствам, вече години на ред заминават двама мои познати и се връщат за през зимния сезон обратно в България. Това, което ми е известно е, че те също са минали по този път, писане, чакане, ходене до посолство и пр.
Стискайте палци и дано се получи и при мен в най-скоро време.
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Издаване на работна виза на място в Канада

Мнение от Lira »

stenli777 написа:Здравейте,
Относно искането на резюмето дали означава нещо или не лично не мога да коментирам, но към днешна дата в същата фирма, към която кандидатствам, вече години на ред заминават двама мои познати и се връщат за през зимния сезон обратно в България. Това, което ми е известно е, че те също са минали по този път, писане, чакане, ходене до посолство и пр.
Стискайте палци и дано се получи и при мен в най-скоро време.
stenli777, стискам ти палци! :y:
Чудесно е, че си намерил тази възможност!
Успех! :) :y:
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Публикувай отговор