Пролетна сесия - Март/Април 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
bond007
Мнения: 102
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 5:42 pm
Местоположение: Монреал

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от bond007 »

Ааа, не съм утре аз, ами едно приятелско семейство, които не пишат и затова сме ги кръстили bond - второ семейство. Но както и да е, ще пиша за техния резултат. Благодаря за пожеланието, marryy. Ние сме на 8 април от 13,30 ч.
16.06.2011-Виена
14.02.2012-accusé
08.04.2013/13,30-интервю - изчакване
23.05.2014 - сертификати
11.06.2014 - Сидни, Нова Скотия, получени на 18.06.2014
09.09.2015г. - медицински изследвания
21.10.2015г. - получени визи
19.07.2016г. - полет за Монреал
ben
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 12:15 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от ben »

Здравейте! Съжалявам, че не мога веднага да отговарям но съм на работа и ми е проблем.
Аз имах трудови договори, служебни бележки за доходите, фишове за заплати и справка НАП - всичко преведено.
Съпуга ми имаше трудов договор, сл. бележка от раб-л - без фишове, защото получават заплата на ръка, препоръка от раб-л и справка НАП - пак всичко преведено.
Имахме и длъжностни х-ки но не сме ги показвали. Всъщност 2/3 от преведените документи не сме показвали. Не ни искаха офертите за работа, за търсене на жилище, но показах разпечатка на обява от сайт, за курс относно признаване на една от дипломите ми. Ако се сетя още нещо ще пиша довечера. Ако имате и вие други въпроси питайте.
ben
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 12:15 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от ben »

Да добавя - имахме и атестации от работодателите. Договорите бяха последните които имаме (аз имам промени последните 2 год. то носих всички нови). Освен това направихме нов превод на труд. книжки но не сме ги показвали.
marryy
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Юни 05, 2010 7:31 am
Местоположение: Варна

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от marryy »

Ок bond 007 ще ви стискаме палци, че и нас това ни чака! Успех
marryy
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Юни 05, 2010 7:31 am
Местоположение: Варна

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от marryy »

Здравейте пак, дали ще е възможно някой нещо да напише относно въпросте по английски?! Дали са задавани такива и съответно какви?!

Благодаря за инфото!
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Victualia »

Здравейте,
хайде и ние да се похвалим - днес взехме заветните сертификати :yeah: Свършихме за 1 час.
Мадам е много симпатична и приятна и говори разбираемо, но и се съобразява с нивото на кандидата (забързва за по-високо ниво). Пита за сертификати за езиците още в началото, така че ако имате си носете копия, защото тя връща оригиналите.
За нас:
Аз - главен кандидат 37 год.- търсена професия 12т. - детайлно ме разпитва за работата ми, какво правя, ниво в йерархията и много други неща за работа. Към всеки мой отговор следваха нови въпроси и така известно време. Накрая ми обясни, че ми качва нивата на езика - С1 за слушане и В2 за говорене (имам TCFQ B2/B1 - слушане/говорене).

На английски - само няколко фрази - дали го използвам ежеднено и за какво по-точно (IELTS 7.5/7.5)
Пита ме защо имам две магистратури и коя година съм придобила втората.

Придружаващ кандидат 41 год. - също търсена професия 6т. Сертификат TEFAQ C1/B2 слушане/ говорене. Мадам му писа В2 и за двете. И тук много пространно разпитва за работата, организацията на фирмата, и въобще все неща, които само човек, ако наистина го работи това, може да обясни подробно.

Пита ни защо като сме двойка сме се явявали на два различни теста за език. Аз обясних, че моят е от преди 1 година, а мъжът ми каза, че той се е явил наскоро на електронния вариант на TEFAQ, защото резултатите стават известни много по-бързо.

През останалото време проверяваше документи - паспорти, свидетелство за брак, дипломите за висше, атестации от работата, справката от НАП (без подробната справка не може да се мине), трудови книжки.

Към края явно ни сметна точките и възкликна леко"WOW" и "Felicitations!"

След това, докато разпечатваше сертификатите, ни попита дали следим новините в Квебек и искаше подробности. Ние казахме, че ги следим, но не казахме кой знае колко новини...

За нашата бъдеща работа там, плановете ни, Квебек, ценности т. н. заучени неща - никак не попита. Просто разговорът беше ориентиран изцяло в посока нашата работа тук и неща, които не са ни минавали през ум. Гответе се за интервю, което доста се разграничава от това кандидатите да рецитират заучени неща, и показва уравновесеността и устойчивостта на кандидатите към непридвидени ситуации. Бъдете уверени и спокойни.

Успех!
Последно промяна от Victualia на Сря Мар 27, 2013 4:08 am, променено общо 2 пъти.
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
marryy
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Юни 05, 2010 7:31 am
Местоположение: Варна

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от marryy »

Ау много хубаво честито Victualia вие за кой град сте?
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от sundance »

Victualia, честито за сертификатите!! :party: :party:
Успех на следващия етап!
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Victualia »

В Longueuil сме се прицелили.
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Victualia »

В залисията забравих най-важната част - тази с благодарностите!

Специални благодарности за Ани Грозева за високия професионализъм!
Специални благодарности за Double Trouble и Domino за неоценимата подкрепа!

Огромни благодарности на всички, които споделяха и споделят в този форум!
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
hristoe77
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Авг 02, 2011 6:40 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от hristoe77 »

Страхотни новини :y:
Поздравления и успех на утрешните кандидати :y:
Документи Виена : 11.08.2011
Интервю : 09.04.2013
Документи Нова Скотия : 4.06.2014
Баркодове : 29.08.2014
Медицински : 07.09.2015
Покани за визи: 22.09.15
Визи: 03.10.15
Nevyanka
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Дек 04, 2011 1:38 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Nevyanka »

Здравейте, минах успешно, но имам условие в следващите дни да предоставя бележка от НАП и фиш от заплата. Интервюто започна към 13,40 часа и продължи до 14,20. Интервюиращата е добронамерена, държи се приветливо, преводачката също. В началото Madame ми обясни в какво ще се състои интервюто - разглеждане и коментиране на документите и после ще задава въпроси за Квебек. Аз си подадох документите в края на 2011 и тя беше изненадана, че толкова бързо съм получила покана за интервю, както и аз между другото. Поиска ми задграничния паспорт и видя, че съм имала туристическа виза за Канада и ме пита кога съм ходила, при кого, за колко време, дали съм използвала това време да уча френски и кои градове съм посетила. После започна да иска документи, започна с дипломите, пита ме колко време съм учила в университета, каква специалност имам. После продължи с работата - къде работя и с какво точно се занимавам. Аз пропуснах да кажа половината неща, с които се занимавам. Поиска трудовата книжка, бележка от работното ми място, бележка за заплатат ми за една година и фиш от заплатата, който не бях подготвила. Пита ме каква е месечната ми заплата. След това поиска бележката от НАП, която също нямах. Помолих да подготва документа и да го представя допълнително и тя се съгласи. После поиска сертификат за владеене на езика. Аз имам В1 за разбиране и С1 за говорене. Като го разгледа, каза, че е съгласна за нивото за разбиране, но не и за говорене, защото сум допускала доста грешки. Била съм за между А2 и В1 и след доста колебания ми постави А2. Попита ме защо е така, при което отговорих, че нямах време да уча достатъчно и да подобрявам нивото си, защото съм много заета в работата си. После поиска документи от сестра ми, която живее в Канада. Пита ме от колко години е там. После ме пита дали говоря английски, аз казах, че не. Тя ме попита на английски дали поне базисно не говоря, а аз отговорих отново на френски, че разбирам до известна степен и ползвам английски в работата си, но не мога да го говоря. После ме попита дали аз имам въпроси. Аз отговорих, че нямам. Madame направи кратко обобщение на резултата от интервюто - понижен резултат от нивото на френския, но това се компенсирало от професионалната квалификация и че събирам нужните точки за сертификат за селекция, но трябва да че покажа документа от НАП, защото бил много важен. Радвам се, че съм в началото на престоя й, за да успея да го направя. Това беше. Надявам се да съм била полезна. Образованието ми е Доктор, работя в университет.
Аватар
razorman
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2009 4:55 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от razorman »

Честито на Victualia и Nevyanka! :party:
Много ви благодаря за подробните и вълнуващи разкази. :)
Информацията предоставена от вас, е наистина много полезна! :)
marryy
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Юни 05, 2010 7:31 am
Местоположение: Варна

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от marryy »

Честито Nevyanka много се радвам и бих искала да попитам, към кой град си се запътила и дали
си спомняш какви въпроси по английски ти зададе?!
Nevyanka
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Дек 04, 2011 1:38 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Nevyanka »

marryy написа:Честито Nevyanka много се радвам и бих искала да попитам, към кой град си се запътила и дали
си спомняш какви въпроси по английски ти зададе?!
Благодаря много! Запътила съм се за Монреал, а въпросите на английски бяха два - дали говоря, аз аотговорих "Не", а втория: дали имам някакви базисни знания по английски, а аз наистина доста разбирам, но не мога да говоря. затова дадох този отговор на френски :). Това беше
Публикувай отговор