Canada's best city? Calgary

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Canada's best city? Calgary

Мнение от tanyatais »

roumensp написа:
Californian написа:
tanyatais написа:Тези класации показват изборите както на канадците ,така и на нови имигранти да се заселват и избират по-непопуляни или масови населени места поради наличието на добри заплати, спокоен и тих живот и не-пренаселен регион.
Калгари води и нашата класация ,както и БК.
.... не ви знам от къде идвате. Но тук не е като при вас.
Знаем, че при вас не е като в Лондон, не е нужно да го споменаваш. :D
;)
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Canada's best city? Calgary

Мнение от tonich »

MrGeek написа:Обаче да сложат на седма позиция островното село Saanich, в което буквално НЯМА НИЩО...
Ти пък какво против имаш Saanich? :smack:
Познавам хора, които живеят там. Не са умрели.

Иначе в Калгари може заплатите наистина да са най-големи, но за мен това не е достатъчно.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Canada's best city? Calgary

Мнение от MrGeek »

tonich написа:Ти пък какво против имаш Saanich? :smack:
Познавам хора, които живеят там. Не са умрели.

Иначе в Калгари може заплатите наистина да са най-големи, но за мен това не е достатъчно.
Ами гледай сега, просто няма как това островно село да предлага почти същите условия за живот и работа, като Калгари. Абсурдно е както и да го гледаш.
Иначе тази класация колкото по-подробно я гледам, толкова повече дивотии намирам. Някой може ли да ми обясни как така North Vancouver, BC се намира едновременно на 21-во и на 47-мо място? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Re: Canada's best city? Calgary

Мнение от drifter »

МкГеек, моля погледни картата :)
Виктория е съставена от около 13 подобласти и Саанич е най-голямата от тях. Все едно да се каже, че Бърнаби не е Ванкувър. Извънградските райони са Централен и Северен Саанич. Островното село Саанич има университет (вече без зайци) и голяма болница.
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12486
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Canada's best city? Calgary

Мнение от Ivan1007 »

MrGeek написа:Иначе тази класация колкото по-подробно я гледам, толкова повече дивотии намирам. Някой може ли да ми обясни как така North Vancouver, BC се намира едновременно на 21-во и на 47-мо място? :D
http://en.wikipedia.org/wiki/North_Vancouver_(city" )
http://en.wikipedia.org/wiki/North_Vancouver_(district_municipality" )
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Canada's best city? Calgary

Мнение от MrGeek »

Аха, то тва хубаво, ама на кое място точно е ситито и на кое дистрикта? Освен това като цъкнеш на линка на 47 излиза същия прозорец като на 21. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12486
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Canada's best city? Calgary

Мнение от Ivan1007 »

MrGeek написа:
Аха, то тва хубаво, ама на кое място точно е ситито и на кое дистрикта? Освен това като цъкнеш на линка на 47 излиза същия прозорец като на 21. :D
Не знам къде ги гледаш и къде цъкаш, ама в таблицата (последния линк от първия постинг) си пише кое на кое място е и като клкна на линка в таблицата ми излиза за което си трябва.

Май разбрах и за Saanich - и то цел дистрикт, на сичкото отгоре име и още два - Централен и Северен. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Canada's best city? Calgary

Мнение от haimana »

Някой може ли да ми обясни следната климатична аномалия от горното изследване:

Days above 0C

От юг на север през 50 км на едно и също езеро (надморска височина) са следните:
Penticton, BC 249.1
Kelowna, BC 207.4
Vernon, BC 241.5
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Canada's best city? Calgary

Мнение от MrGeek »

Ivan1007 написа:Не знам къде ги гледаш и къде цъкаш
Ето ти подчертано с червено. :)

Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12486
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Canada's best city? Calgary

Мнение от Ivan1007 »

haimana написа:Някой може ли да ми обясни следната климатична аномалия от горното изследване:

Days above 0C

От юг на север през 50 км на едно и също езеро (надморска височина) са следните:
Penticton, BC 249.1
Kelowna, BC 207.4
Vernon, BC 241.5
The official climate station for Kelowna is at the Kelowna International Airport, which is at a higher altitude than the city core with slightly higher precipitation and cooler temperatures namely at night.
http://en.wikipedia.org/wiki/Kelowna#Ge ... nd_climate"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12486
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Canada's best city? Calgary

Мнение от Ivan1007 »

MrGeek написа:
Ivan1007 написа:Не знам къде ги гледаш и къде цъкаш
Ето ти подчертано с червено. :)

Пробвай с ИЕ. Мързи ме да правя скриншотове, но при мен с него дистрикта е на 21-во, а ситито на 47-о.

Пробвах с Chrome - пълна какафония подреждането не работи на таблицата, но ситито си е сити, и дистрикта дистрикт.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16508
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Canada's best city? Calgary

Мнение от MrGeek »

drifter написа:МкГеек, моля погледни картата :)
Виктория е съставена от около 13 подобласти и Саанич е най-голямата от тях. Все едно да се каже, че Бърнаби не е Ванкувър. Извънградските райони са Централен и Северен Саанич. Островното село Саанич има университет (вече без зайци) и голяма болница.
Абе така е, но все пак бидейки на острова показателите според мен са изкривени поради ограниченият достъп на нормални потоци от хора. Например ако това село беше на континента цените на къщите там щяха да бъдат минимум умножени по две. Не знам също така какво разнообразие от работни професии може да се намери там. Освен това има нещо друго много по важно според мен. Все си мисля, че направена по този начин класацията е доста изкривена - да се раздробяват показателите на такива малки селски единици. За да е наистина правдиво подобно изследване, трябва да се взимат големите райони, които са взаимно свързани по естествен начин, т.е. когато се говори за Виктория, трябва да се включва всичко от North Saanich през Langford та до Sooke. Същото трябва да се отнася и за Ванкувър - раздробили са класацията дори разделяйки ситито на North Vancouver от дистрикта, което е пълен майтап. Не знам как е за другите части на Канада, но това раздробяване не само, че няма никакъв смисъл, ами и страшно изкривява въпросните показатели.
Ivan1007 написа:Пробвай с ИЕ. Мързи ме да правя скриншотове, но при мен с него дистрикта е на 21-во, а ситито на 47-о.
Мдам, страшно харесвам сайтове, правени само за IE, без да се съобразяват с общоприетите стандарти. Както и да е, майтап да става. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Canada's best city? Calgary

Мнение от ivandaman »

Хората които живеят в Калгари го обожават.. Хората които не живеят там.. Не ги разбираме :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Canada's best city? Calgary

Мнение от Californian »

Ivan1007 написа:
MrGeek написа:
Ivan1007 написа:Не знам къде ги гледаш и къде цъкаш
Ето ти подчертано с червено. :)

Таблицата тук...
Пробвай с ИЕ. Мързи ме да правя скриншотове, но при мен с него дистрикта е на 21-во, а ситито на 47-о.

Пробвах с Chrome - пълна какафония подреждането не работи на таблицата, но ситито си е сити, и дистрикта дистрикт.
Само не разбирам защо са ги надробили толкова на дребно Воан, ОН; Торонто, ОН и т.н....
Иначе не ми се променя мнението за Канада - хубава е, но е много скъпа. Как не ви болят сърцата да подписвате 200-300 а дори и 500-800к ипотеки....
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Canada's best city? Calgary

Мнение от JoroF »

Californian написа:
Ivan1007 написа:
MrGeek написа:
Ivan1007 написа:Не знам къде ги гледаш и къде цъкаш
Ето ти подчертано с червено. :)

Таблицата тук...
Пробвай с ИЕ. Мързи ме да правя скриншотове, но при мен с него дистрикта е на 21-во, а ситито на 47-о.

Пробвах с Chrome - пълна какафония подреждането не работи на таблицата, но ситито си е сити, и дистрикта дистрикт.
Само не разбирам защо са ги надробили толкова на дребно Воан, ОН; Торонто, ОН и т.н....
Иначе не ми се променя мнението за Канада - хубава е, но е много скъпа. Как не ви болят сърцата да подписвате 200-300 а дори и 500-800к ипотеки....
Ми нам ни липса на пари не плаши
THE LAST LINE OF DEFENSE
Публикувай отговор