Пролетна сесия - Март/Април 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от balbi »

fighter написа: Мишо76, няма абсолютно никакво значение кой ще е интервюиращ.
:y:
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от emili_vn »

Мишо76, не знам как не ти омръзна вече почти 2 години да мрънкаш из форума. Твоите мнения са пропити с негативизъм. Джоя това искаше да ти каже - колкото по-негативно и песимистично си настроен към нещо, толкова повече няма да ти се получават нещата, не само в съответната посока, но и във всичко останало. И в крайна сметка форума е за взаимопомощ, а не кошче за душевни отпадъци.
И не мога да разбера от какво точно се оплакваш и защо мислиш, че си прецакан - подал си юли 2011 доколкото си спомням. Съжалявам брато, ама доколкото следя темата, не ти е дошъл реда. Това, че има някой и друг човечец, подал след теб и извикан на интервю, не означава, че те е прередил, а че е по-приоритетна кандидатура. И тук не можеш да спориш - канадците са обявили, че досиета, отговарящи на определени критерии, се разглеждат с приоритет. Имат правила, обявени са, следват си процедурата и са в правото си.

Искам да ти кажа, приятелю, че ти не си за тази държава и аз подкрепям мисълта ти да се насочиш някъде другаде. :y:

И какво точно целиш с поста, в който твърдиш, че знаеш кой е интервюиращия (не че тази информация има кой знае какво значение де) - да дразниш осъфорумците ли? Ако искаш - сподели, ако не - не пиши.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от ivo_yakimov »

тцтцтцтцтцтц.................................... :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Misho76 »

Хич ама хич не ми беше идеята да поствам тук каквото и да било.Дори след вторият еднакъв мейл получен от канадците се чудя защо въобще постнах нещо тук.

Emili_vn не си ти човека,брато,който да определя кой става и кой не!!!Малко си се объркала!Като толкова те кефи отиди да бачкаш в администрация с този тон.
И ако обичаш не се занимавай с мен,а обясни моля защо в крайна сметка не поканиха хората на които по телефона им казаха ,че ще ги извикат на тази сесия .Нали разбираш много?
Аз пък се чудя как на вас не ви омръзна 2 години да пишете едни и същи неща тук с един и същи назидателен тон и да съсредоточавате цялата си енргия в този форум.
Колкото до това кой за къде е не вие определяте това.И да може би си права!На вас оставяме риенето на сняг до април,ние се радваме на слънце и готино време :)

И аз като колегата ivo_yakimov ще кажа:не си заслужава драмата с вас.Такива сте си и такива ще си останете!
Исках само да ви напиша следното от моята камбанария.По мое скромно мнение на тази сесия не са извикани кандидатите които са около и над 35 години.Следва да си помислим следното:ако интервютата са в най-добрият случай за нас октомври 2013,то най-вероятно ще приключим пролетта на 2014.Да влезем към лято 2014 и сложете близо 6 месеца устройване и търсене на работа ето как идва 2015.На колко ще сте тогава?Ще се котирате ли на пазара им на труда?Ей над това си струва да се помисли сериозно за да няма после разочаровани!За да не са минали 3-4 години в безмислено чакане и лутане.А не кой преди кой е и кой след кой е.Мечтите са едно,годините и реалноста съвсем друго!
Успех на всички!
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от martatabs »

На някои хора, които чакаха да ги извикат на октомврийската сесия им бях казал, че със своето държане пречат на себе си и на околните. Или спазвайте добрият тон, или си търсете друго място.

Аз чакам за сертификат от август месец 2011 и не се оплаквам. Вярно, нещата не се развиха в правилната посока, но ще го преживея. Не се тръшкам в земята и не обвинявам околните. Получих отказ за сертификат по пощата, доказах на имиграционните че дипломата ми е валидна и обжалвам решението на комисията. Нещата не винаги стават по лесния начин. По време на процедурата ми се отвори възможност да работя в чужбина, и аз се възползвах от това и не съжалявам. Дори да получа отказ отново, имам избор.

Колкото до това, кой ще бъде интервюиращият, няма значение. Мъж, жена, бял, черен, азиатец, висок, нисък, дебел, слаб - важен е този, който ще стои срещу него и как ще се представи. Там за където сте се запътили има много от тези които ги изброих. Стегнете се и не се занимавайте с глупости, останаха две седмици до интервюто.

Не искам тази тема да е поредната заключена!
Ivo_wind
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 4:06 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Ivo_wind »

Аз лично смятам, че Мишо просто искаше да сподели кой ще бъде съветника на тази сесия, но искаше да го поднесе малко по-вълнуващо :) Не съм привърженик на принципа с твоите камъни по твоята глава. Това че Мишо проявява негативизъм, не дава основание да се залее с толкова негативизъм едно негово изречение. Мисля че нещата се преекспонираха и понапудриха, идеята беше по семпла.
27.05.2011 - Vienne
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от the_coach »

Misho76 написа:...........не си заслужава драмата с вас.Такива сте си и такива ще си останете!
Исках само да ви напиша следното от моята камбанария.По мое скромно мнение на тази сесия не са извикани кандидатите които са около и над 35 години.Следва да си помислим следното:ако интервютата са в най-добрият случай за нас октомври 2013,то най-вероятно ще приключим пролетта на 2014.Да влезем към лято 2014 и сложете близо 6 месеца устройване и търсене на работа ето как идва 2015.На колко ще сте тогава?Ще се котирате ли на пазара им на труда?Ей над това си струва да се помисли сериозно за да няма после разочаровани!За да не са минали 3-4 години в безмислено чакане и лутане.А не кой преди кой е и кой след кой е.Мечтите са едно,годините и реалноста съвсем друго!
Успех на всички!
Много се ядосвам на хора, които подхождат към нещата със страх. И заради този си страх сипят тук дезинформации. На колко години години щял да бъде докато стъпи в Канада :fubar:
Имаш ли си идея колко хора тук на 40 и повече години започват да учат в колежи и университети ? Наясно ли си, че на резюметата тук не упоменаваш възрастта си, и че никой HR няма да те дискриминира заради възрастта ти ?
Аз съм на 39 и това изобщо не ми е пречило да се чувствам конкурентен като си търсех работа.
Такива мрънкала като тебе в нашата провинция обикновено работят за малко пари, а в Кебек се хващат зраво за социала, и Канада им е виновна за всичко това.
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Joya »

Ама къде видяхте негативизъм, напротив, това е идеята, да се заредиш с достатъчно оптимизъм, за да избуташ тежкия период на чакане, на учене, на адаптиране. Няма негативизъм, хората успяват когато се надъхат, работят, учат и има ясна цел. Годините нямат значение, особено тук. Видях наборка на баба ми (86) в метрото с маратонки и раничка, не бих се учудила и да е студентка. И евала няма възраст за мечтите и амбициите. Промяната е голяма, изисква време, но не го приемайте като загубено, за добро е наистина, за доброто на децата ни и нашето. Не пишем в тая тема за да си чешем езиците, напротив, защото това е темата за интервюто, защото хората тук тръпнат и очакват добра дума, не негативизъм, не броене на скъсани и не извикани, напротив. Скъсаните и не извиканите, ще успеят и те, защото го искат и защото правят нещо в тази насока.
Мишо, есента и ти ще се похвалиш, защото няма да се откажеш, и след още една година си тук, и няма да съжаляваш грам, напротив, има смисъл всичко и ти го знаеш!
Поздрави и успех!
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от vlaleva »

Joya, :bow:
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Misho76 »

fighter Някои неща знам други не и нямам претенции че разбирам от всичко ,но я си представил как се учи медицина или право на 40?питам просто и знам от хора които са там ,а и как се издържаш тези 6 години ,ако имаш 2 деца примерно?това няма как да знам а и съм чувал че във федералната част е по-добре като финанси може би има значение къде си.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от the_coach »

Misho76 написа:fighter Някои неща знам други не и нямам претенции че разбирам от всичко ,но я си представил как се учи медицина или право на 40?питам просто и знам от хора които са там ,а и как се издържаш тези 6 години ,ако имаш 2 деца примерно?това няма как да знам а и съм чувал че във федералната част е по-добре като финанси може би има значение къде си.
Извинявам се за спама !
Мишо, стига наистина да искаш, ще намериш начин. От всяко положение има изход. Стига си ревал, не си полезен така.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Misho76 »

fighter Къде видя рев пък ти.Просто като смело заявявате нещо се аргументирайте с примери,защото и вие не сте полезни така.Просто казвам,че медицина и да искаш на 40 не може да започнеш .Самата специалност изисква целодневно присъствие и още толкова след това и стига сте говорили глупости само!Кой ще работи тогава?А и защо точките за възраст намаляват по тази процедура след 35 години :fubar: не е случайно,нали?
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от balbi »

Мишо мога да ти отговоря на всеки един въпрос човек, но така като гледам ти искаш да ти напишат това, което искаш да чуеш, а поне от мен или от някой, който ще ти напише истината няма да чуеш това, което искаш! :)
Късмет и спокойно! Вода има за всички - нали знаете лафа :D
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от emili_vn »

Misho76 написа:Аз пък се чудя как на вас не ви омръзна 2 години да пишете едни и същи неща тук с един и същи назидателен тон и да съсредоточавате цялата си енргия в този форум.
Мишо, пак нищо не разбра от това, което исках да ти кажа. Просто не си полезен нито на себе си, нито на околните. За 2 години доста съм помагала и разяснявала тук процедура, до която всички имат достъп и могат да прочетат и която съдейки по "гадателските" ти постове ти също не си чел или не си могъл да я асимилираш. За тези 2 години можеше да си доста по в час и вместо да гадаеш, да вземеш да помогнеш на някой и друг човек, който сега тръгва по моя и твоя път.
Във всяка сесия е имало няколко човека, които са доста в час и са помагали на следващите и така щафетата във форума се предаваше от сесия на сесия. Напоследък тази традиция е нарушена - вместо да си помогате взаимно сте седнали да гадаете и разсъждавате върху неща, които не зависят от вас и когато дойде момент, в който всичко зависи от вас (интервю и след това пристигането тук), се дъните, защото сте влагали цялата си енергия в размисли и страсти, вместо в сериозна подготовка.
Misho76 написа:Исках само да ви напиша следното от моята камбанария.По мое скромно мнение на тази сесия не са извикани кандидатите които са около и над 35 години.
Аз предлагам всички с покани ако желаят да споделят дали са под или над 35 - ще е интересно за теб.
По твоите думи излиза, че нашата сесия е била някакво изключение, защото доста голяма част бяхме над 35.
Misho76 написа:Колкото до това кой за къде е не вие определяте това.И да може би си права!На вас оставяме риенето на сняг до април,ние се радваме на слънце и готино време :)
Аз нищо не съм определила, приятелю. Просто казах, че те подкрепям, защото мислех, че това е което искаш да чуеш. Живота си е твой, ти решаваш. Само искам да ти кажа, че тук има възможности и възрастта изобщо не е проблем. Проблем е липсата на предварителна подготовка, желание, амбиция и
вяра в собствените възможности.
А за снега не се притеснявай - през последните години нещо почна да не ме кефи зимата. Откакто сме тук, пак я харесвам. Даве в момента вали много готин сняг. :)
Misho76 написа:А и защо точките за възраст намаляват по тази процедура след 35 години :fubar: не е случайно,нали?
Със сигурност не е липса на възможности за реализация на трудовия пазар.
Тук мога да ти изтъкна една причина, за която съм абсолютно убедена, че никога не си се замислял - заради децата. Изненадан си, нали. Ще попиташ каква е връзката? Елементарно е - на кебекарите им трябват повече децата ни, отколкото ние. Причини - ниска раждаемост, по-лесно моделиране на личността и набиване на ценности и най-вече на френски език в ранна детска възраст. Т.е. идеята е, че ако родителите са до 35, децата им ще са в училищна възраст. Ако са на 40 например, децата ще са на 20 и ще са изградени личности и съответно по-трудни за моделиране и манипулиране и вграждане в обществото. Отделно децата над 16 не ги хваща закон 101 и могат да учат и на английски. А нашата роля е да поработим 20-30-40 години и да отгледаме децата си тук. Не случайно за деца до 12 дават по 4 точки, а над 12 - по 2.

И Мишо, не се притеснявай, няма да ти опонирам повече. Току що ти четох благодарствените слова от август миналата година, дето ми благодариш, че съм те ошамарила и съм те научила на търпение. Тогава съм успяла и се беше успокоил, сега пак си много изнервен - по разбираеми за мен причини. Но живота е гаден понякога и по-скоро трябва да приемем нещата (след като не можем да променим нищо сега) и да продължим напред. Желая ти успех! :handshake:

Успех на поканените на интервю. Късмет на всички чакащи.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от NaviD »

emili_vn,

точно ясно и кратко...дано има кой да го прочете. Само една допълнителна вметка - ученето тук е само необходимо, но не и достатъчно условие да намериш желаната от теб работа на желаните от теб пари. Както и има хора, които без да са учили правят много добри кариери просто защото са кадърни и (или) имат доста късмет.
Публикувай отговор