Канада и имотите според theatlantic

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Bistra »

Това дето си го дала за пример е доколкото виждам преустройство на лофт, вероятно стара фабрика.
Ако забелязваш е доста височко. Заради това са използували и метал вероятно. Иначе си използуват основно дърво - по-евтино е. В бетоновите блокове има арматура, да, а отвън са двустранно изолирани със стиропор. Редят се като лего и след това дупката се пълни с бетон.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от IRA »

Не знам. В къщите сигурно може и така де. Аз съм в кондо ( не е висок тавана) и са метални , в новите блокчета около нас гледам слагат метални също, та си мислех , че това е послената мода :)
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от simeonovi »

Ако някой има търпение да го прочете до край.
http://muddyyork.com/2009/03/04/brick-h ... ck-veneer/"
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от ivanko13 »

IRA написа:Не знам. В къщите сигурно може и така де. Аз съм в кондо ( не е висок тавана) и са метални , в новите блокчета около нас гледам слагат метални също, та си мислех , че това е послената мода :)
Не е мода а fire code :)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от simeonovi »

Marto написа: Вместо дървени греди, стоманени. Не че това прави къщата "тухлена" де.
Дали са 100% тухлени няма голямо значение все пак е зидария.
Ето как подържат традицията.

What are masonry planning policies?

In Texas, municipalities have the lawful right to adopt policies that require the use of masonry products on a certain percentage of exterior walls on a building or house.

What is considered masonry material?

Conventional masonry materials include: brick, concrete block, natural and cut stone, and traditional cementitious stucco that is applied over a concrete masonry base. “Masonry” is defined by the American Society for Testing Materials (ASTM) as “The type of construction made up of masonry units laid with mortar, grout or other methods of joining.” The mere presence of cement in a building material does not make it masonry or concrete. Take fiber cement board for example: In the ASTM table of Contents, Section 4 “Construction”, “Masonry” and “Fiber Reinforced Cement Products” are listed separately. Fiber cement board is not considered a masonry product, but a siding. It is installed by nailing to wood framing, much like vinyl, aluminum, and other siding products. Most importantly, in Texas where we have adopted the International Building and Residential Codes statewide, fiber cement siding does not qualify as a masonry product!


http://masonryordinance.com/masonry/fre ... -questions"

Единствената причина да се използват бетонени блокове изглежда че е заради по-добратa изолация.
А тук са си талашити изолирани с найлон.

Аз лично нямам проблем с това щото като ме ядоса някоя стена ще я отрежа с триона за два часа. Просто трябва да внимавам с облягането по стените докато си обуя обувките сутрин че отидох у гаражо. :D

Don't Mess with Texas
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Bistra »

simeonovi написа: Единствената причина да се използват бетонени блокове изглежда че е заради по-добратa изолация.
Тц, не е само заради това. За тухлена зидария мисля, че се изисква определен ценз на работниците (Контракторът, който строеше последната къща имаше той самият лиценз за системата, ама работниците му бяха сбрани от кол и въже от селата. В никакъв случай не бяха зидари), докато блоковете се редят на суха сглобка. По-големи са, т.е. става по-бързо. После ги заливаш с бетон и няма мърдане, докато тухлена стена може да се отлепи и падне. Трябва да се покрият пак със зидария разбира се, но използуваш другия тип "veneer", като през определено разстояние се набиват едни метални закрепващи елементи към стиропора.
А пропуснах да отбележа, че зидар взима повече пари от нормален работник. Аз лично не съм виждала в общия случай двойно зидани стени, освен ако не трябва да са fire walls.
В Тексас, предполагам облицоват къщите с тухли за лукс. Там климатът позволява и мазилка. Тук го правят от необходимост. Мазилката се люпи при ниски температури.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от bp_de »

Ами колкото и оправданеия да се извадят – наи важното е – просто клиента в америка е готов да плаща и то дебели кинти за дървена барака – така че що да му предлагаме нещо хубаво когато то и така ще му вземем парите с макс печалба......
И без да съм спец по строителството съм сигурен че няма техническа пречка да се направи къща от тухли и на наи големия студ- има страни по света които са със кажи речи същия студ като Канада и УСА и там не строят талшитки по причина че немогат да промият мозъка на клиента ...е на видите ли тая дървена барака е по хубава от тухлената –а сега плати кинтите....
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от miteto »

bp_de написа:Ами колкото и оправданеия да се извадят – наи важното е – просто клиента в америка е готов да плаща и то дебели кинти за дървена барака – така че що да му предлагаме нещо хубаво когато то и така ще му вземем парите с макс печалба......
И без да съм спец по строителството съм сигурен че няма техническа пречка да се направи къща от тухли и на наи големия студ- има страни по света които са със кажи речи същия студ като Канада и УСА и там не строят талшитки по причина че немогат да промият мозъка на клиента ...е на видите ли тая дървена барака е по хубава от тухлената –а сега плати кинтите....
Абсолютно - всичко е въпрос кое излиза най-евтино на билдъра, така че да направи най-голяма печалба. Да не говорим, че прочутата и вездесъща греда two by four (2 x 4) въобще не е с размери 2 инча на 4 инча - пак за икономии и за по-голяма печалба :devil:
От друга страна, според мен при стените няма голяма разлика след като пляснеш драйуол-а дали под него има дървени греди или тухли. При подовете обаче си има разлика и ако не сложиш звукоизолационна вата (което абсолютно никой строител не прави по стандарт, даже и като опция сигурно го нямат повечето) - тогава си има разлика със зидарията.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Bistra »

miteto написа:Да не говорим, че прочутата и вездесъща греда two by four (2 x 4) въобще не е с размери 2 инча на 4 инча - пак за икономии и за по-голяма печалба .
Не, Митко, такъв е стандарта ( размери кратни на 1/2")... ;)
Бау! :P
miteto написа:Абсолютно - всичко е въпрос кое излиза най-евтино на билдъра, така че да направи най-голяма печалба.
Като добавиш още:
- Кой материал се намира в изобилие?
- С кой материал се строи най-бързо в лоши климатични условия без мокри процеси?
Си става сериозна заявка. Само в България май хората чакат по 2-3 (пък и повече) години да им се построи къщата (блока)
Тук също можеш да си построиш бетоново-тухлен дом, но има много малко контрактори, които биха го изпълнили (поради непознаване на системата). Това автоматично вдига цената.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от miteto »

Bistra написа:
miteto написа:Да не говорим, че прочутата и вездесъща греда two by four (2 x 4) въобще не е с размери 2 инча на 4 инча - пак за икономии и за по-голяма печалба .
Не, Митко, такъв е стандарта ( размери кратни на 1/2")... ;)
Бау! :P
Такъв е стандарта сега, ама преди не е бил такъв. Мяу! Постепенно са намалявали размера в стандарта и примерно от 2 инча е стигнало до 1.5 инча. Мисля, че точно това казах - от печалбарство и икономии са намалили размерите.
"С кой материал се строи най-бързо в лоши климатични условия без мокри процеси" - в САЩ има сума ти щати с много по-добър климат от повечето страни в северна Европа и пак карат на дърво, така че "мокрите процеси" май не са основния мотив, а печалбата.
"Само в България май хората чакат по 2-3 (пък и повече) години да им се построи къщата (блока)" - а тук колко се чака да се построи 20-30 етажа кондо от бетон, използвайки "мокри процеси" ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Bistra »

Е не знам как е било по-рано. Ти си по в течение с "Историята на дърводобива и дървопроизводството за конструктивни цели"
А чакай, чакай! Не ми сравнявай кондо на 20-30 етажа с 4 етажно блокче, щото в България се чака 2-3 години за такова.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от miteto »

Ма как може да не знаеш, ти има ли нещо да не знаеш или тема да не можеш да коментираш?
Ок, чакам - та колко време се чака тук за 5-6 етажно блокче от бетон?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от Bistra »

Чакаш ли? Ами добре, чакай си! :D
Откъде да знам, бре! Знам, че по-ниските ги правят от дърво и то доста бързо - не повече от 6 месеца до ключ. Кой ще си позволи да плаща за нещо, в което не живее?!
Братовчед ми си купи апартамент в София наскоро. Не само, че чака 2 години да го построят, ами после още 1 за довършителни работи. А ако нямаш парите каш и си взел заем? :^)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от ivanko13 »

miteto написа: Абсолютно - всичко е въпрос кое излиза най-евтино на билдъра, така че да направи най-голяма печалба. Да не говорим, че прочутата и вездесъща греда two by four (2 x 4) въобще не е с размери 2 инча на 4 инча - пак за икономии и за по-голяма печалба :devil:
При 2х10 и 2х12 е най-голяма далаверата, там са с 3/4 инча по тесни ... Уравнението е - евтини и не толкова качествени материали + евтини и не толкова качествени контрактори и субконтрактори = много скъпи къщи :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канада и имотите според theatlantic

Мнение от IRA »

И аз смятам, че са го ударили на печалбарство.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор