Има ли заминали с работна виза TWP?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Daisy2 »

newcomer написа:
Ето пак съвети как да минем по най дългия и труден път-апрентисшип и изпити.Направо да ходи една година в колеж за дърводелци и да взема лайсъна.Така по лесно може и да стигне до контрактор навместо да се катери по стълбицата-карпентър фърс-секънд-търд иър-джърнемен-формер-вайзър.Ако я кара така отиде една петилетка докат вземе първия контракт.
Ми да ходи - аз да не го спирам :D Ама как да ходи от Англия, а ако може за чужденци със студентска виза, е много по-скъпо от рекрутър с валидна оферта за работа. Но ако може да си го позволи, защо не?!

Доколото виждам, и от техническите колежи се минава апретнисшип. И се държи изпит - не може само с колежанската диплома - поне така пише тук:

http://www.academycanada.com/programs-a ... carpenter/"
The 9-month Carpenter Diploma program is a provincially-accredited apprenticeship curriculum that was developed by government and approved by the Provincial Apprenticeship and Certification Board.
The Carpenter program is an apprenticeship trades program. Courses completed at Academy Canada meet the requirements to become an Entry-Level Carpenter. Once this training is completed and the graduate obtains their first position in the trade, s/he must register as an Apprentice with the Department of Education (Division of Industrial Training). Government will then cover the costs associated with regular advanced training as the apprentice gains experience and works towards completing their Journeyperson exam. Passing this examination will result in receiving Red Seal Certification.

Демек, караш девет месеца курс и ставаш младши-дърводелец. После се регистрираш като апрентис (и трябва да почнеш работа) и давай нататък, докато не се изучиш до последното ниво и чак тогава изпит и ред сийл. Та все пак човекът на Таня май ще си минава по пътя на апрентисшипа и изпита :)

Абе чирак, калфа и майстор - то е измислено отдавна :D
Последно промяна от Daisy2 на Пон Яну 14, 2013 11:19 am, променено общо 3 пъти.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Bistra »

Daisy2 написа:Само защото някакъв предишен форумец ви лази по нервите :D
б.т.в. apple да не е с бан?
Кой е тоя предишен форумец? Доколкото ми е известно (все пак не съм администратор, де) Г-жата Златна Превъзходна има само моят личен перманентен бан (а може и на друди съфорумци, не знам), но си се разхожда свободно из Форума... То с такъв се сдобиха след последните си изяви мухата2 и IFF, но не значи, че са баннати.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Daisy2 »

Bistra написа: Кой е тоя предишен форумец? Доколкото ми е известно (все пак не съм администратор, де) Г-жата Златна Превъзходна има само моят личен перманентен бан (а може и на друди съфорумци, не знам), но си се разхожда свободно из Форума... То с такъв се сдобиха след последните си изяви мухата2 и IFF, но не значи, че са баннати.
Ами форумец с ник apple - то едва ли не всеки втори пост в тази тема все за нея обяснява :) Явно е много значима личност за пищещите тук - нещо я били трили, нещо си не знам си какво.... Сапунки :D

Добре де, нека си се разхожда. Мернах я в тази тема, а после изчезна. И реших да не би не само да са я трили, ами и да са я изгонили. Та затова питах :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Bistra »

Daisy2 написа:Ами форумец с ник apple - то едва ли не всеки втори пост в тази тема все за нея обяснява :) Явно е много значима личност за пищещите тук - нещо я били трили, нещо си не знам си какво.... Сапунки :D
За значимостта...Не съм забелязала такова нещо. Виж, ако ти държиш да и направиш реклама е съвсем друг въпрос. Аз я дадох като неудачен пример (или по-скоро пример по неудачност) един единствен път, след което тя направи поредния неуспешен опит да залее мен и семейството ми с помия...и толкоз! Мен също ме трият. Чудо голямо! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Daisy2 »

Bistra написа:
За значимостта...Не съм забелязала такова нещо. Виж, ако ти държиш да и направиш реклама е съвсем друг въпрос. Аз я дадох като неудачен пример (или по-скоро пример по неудачност) един единствен път, след което тя направи поредния неуспешен опит да залее мен и семейството ми с помия...и толкоз! Мен също ме трият. Чудо голямо! :)
Ти да, но не си само ти пищеща в темата. Поне още три ника я споменават, и то повече от един път. Тъпо е сега да търся цитати за това, дреболия.

Не искам да се намесвам в някакви отношения тип "сапунен сериал" :D Само казвам мнение на страничен наблюдател: за човек, влязъл да види начина на Таня и покрай нея други начини, и неучаствал в предишните прения, е странно едно такова внимание към нейната личност.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от newcomer »

Daisy2 написа:
Bistra написа:
За значимостта...Не съм забелязала такова нещо. Виж, ако ти държиш да и направиш реклама е съвсем друг въпрос. Аз я дадох като неудачен пример (или по-скоро пример по неудачност) един единствен път, след което тя направи поредния неуспешен опит да залее мен и семейството ми с помия...и толкоз! Мен също ме трият. Чудо голямо! :)
Ти да, но не си само ти пищеща в темата. Поне още три ника я споменават, и то повече от един път. Тъпо е сега да търся цитати за това, дреболия.

Не искам да се намесвам в някакви отношения тип "сапунен сериал" :D Само казвам мнение на страничен наблюдател: за човек, влязъл да види начина на Таня и покрай нея други начини, и неучаствал в предишните прения, е странно едно такова внимание към нейната личност.
То ти и Таня трябва много да внимавате какво пишете,защото всичко се документира.Да не стане после така ,че народонаселението тука да ви спряга с apple 2 i apple 3.На мен лично на това ми мирише,ама поживьом-увидим.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Daisy2 »

newcomer написа: То ти и Таня трябва много да внимавате какво пишете,защото всичко се документира.Да не стане после така ,че народонаселението тука да ви спряга с apple 2 i apple 3.На мен лично на това ми мирише,ама поживьом-увидим.
Значи, и форумна награда на нейно име си учередил :rofl: Ей, много те е мъчила тази дама явно :D

Благодаря, че ме предупреди :) Виждам, че тука като на разпит в НКВД протоколи се пишат и после в съда всичко може да се ползва против нас :rofl:

Това е интересно, всъщност, от психологическа гледна точка. Защо народонаселението тука спряга apple, всъщност... Питала, казали й, не вярвала, строшила си главата. На кого от вас му пука за това и защо? Вие сте си свършили работата и сте дали своя принос. Всеки сам си решава и си носи последиците от това.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от newcomer »

Daisy2 написа:
newcomer написа: То ти и Таня трябва много да внимавате какво пишете,защото всичко се документира.Да не стане после така ,че народонаселението тука да ви спряга с apple 2 i apple 3.На мен лично на това ми мирише,ама поживьом-увидим.
Значи, и форумна награда на нейно име си учередил :rofl: Ей, много те е мъчила тази дама явно :D

Благодаря, че ме предупреди :) Виждам, че тука като на разпит в НКВД протоколи се пишат и после в съда всичко може да се ползва против нас :rofl:

Това е интересно, всъщност, от психологическа гледна точка. Защо народонаселението тука спряга apple, всъщност... Питала, казали й, не вярвала, строшила си главата. На кого от вас му пука за това и защо? Вие сте си свършили работата и сте дали своя принос. Всеки сам си решава и си носи последиците от това.[/quote А

Ами като и обеснявахме преди години,че тука/Канада/ банани по дърветата няма,тя не та не.
бтв,ти от кой край на света пишеш тука
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Bistra »

Daisy2 написа:Това е интересно, всъщност, от психологическа гледна точка.
Айде, още един психолог и анализатор. :D
Споменават я госпожата, защото: Направи справка с търсачката в последно време колко теми, носещи отпечатък на явен негативизъм са пуснати под нейно авторство.
Как пък не каза, че нещо и харесва?! :x
Не съм запозната с предисторията и, но по твърдения на съфорумци базирани на предишни нейни писания...от България, положението е било подобно. :worried:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от newcomer »

Bistra написа:
Daisy2 написа:Това е интересно, всъщност, от психологическа гледна точка.
Айде, още един психолог и анализатор. :D
Споменават я госпожата, защото: Направи справка с търсачката в последно време колко теми, носещи отпечатък на явен негативизъм са пуснати под нейно авторство.
Как пък не каза, че нещо и харесва?! :x
Не съм запозната с предисторията и, но по твърдения на съфорумци базирани на предишни нейни писания...от България, положението е било подобно. :worried:

:D Предисторията беше като пееш Пенкеле кой ли те слуша.Предупреждавах я аз ,ама тя все позитивистите слушаше,а не обективните мои мнения за живота в Канада които и давах.Ама както и да е,това не ме кра все още да я чувствам моя приятелка.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от tanyatais »

Накратко -много ми се иска да съм вече в Канада и да пиша лични впечатления, но се съмнявам,че ще имам времето когато това стане .Дано не стана втора "ябълка" на раздора тук, а да мога да затвърдя превъзходните си впечатления от канадците ,с които общувам тук и да успеем с целият ентусиазъм и позитивизъм ,който изпитваме ,да сполучим в начинанията ни.
Че ще е трудно, не се и съмнявам, но се надявам и искам да си заслужава и да се заселим там, където искаме :)
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от Bistra »

newcomer написа: :D Предисторията беше като пееш Пенкеле кой ли те слуша.Предупреждавах я аз ,ама тя все позитивистите слушаше,а не обективните мои мнения за живота в Канада които и давах.Ама както и да е,това не ме кра все още да я чувствам моя приятелка.
Бате, май ти се бориш за учредяване на награда на твое име, м?
Интересно как ли е чувала само позитивистите като българина като цяло е мнителен?
Давам веднага личен пример (само секунда и приключвам за да не досаждам) - атаките срещу баща ми....Ама айде, както се казва....Да не сме злопаметни! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от leaf »

Daisy2
Въпросът ми не беше заяждане, а уточнение, за да съм наясно с какъв опит е човека с когото разговарям.
Да оставим моите роднини и познати на мира е добра идея. :)
Да поговорим за гилдиите. Те не искат непременно канадска диплома, а диплома, която да е еквивалентна на една такава. Затова се свъзваш с тях. Те я оценяват и ви дават отговор, какво трябва да направите по-нататък.
Изискването за чиракуване Х години, не означава чиракуване в Канада. Трябва документално да докажеш стаж по професията, може и от друга държава.
Въз основа на представената информация и документи, гилдията решава дали да ви допуснат до изпит за лиценз или да ви кажат колко още ще трябва да поучите докато ви допуснат до него.
Това е процедурата накратко. Само да допълня, както един друг съфорумник написа за зъболекарите, това е основната схема, по която се взема лиценз от всички регулирани професии.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от pumpy »

Bistra написа:[ Г-жата Златна Превъзходна има само моят личен перманентен бан (а може и на друди съфорумци, не знам), но си се разхожда свободно из Форума... То с такъв се сдобиха след последните си изяви мухата2 и IFF, но не значи, че са баннати.
Интересно как едни и също хора са не само в моята група на перманентен бан :lol:

Батка, това с ябълката и твоите съвети към нея не е особено коректно, защото знаейки твоя опит в Канада и днешното ти отношение към "тръстиката" е нормало едни неимигрирал все още участник да не ти вярва особено. Все пак Канада не е само "тръстика". Е не и червено килимче от самолетната стълбичка/ръкав, но всичко е относително....
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Има ли заминали с работна виза TWP?

Мнение от tanyatais »

leaf написа:Daisy2
Въпросът ми не беше заяждане, а уточнение, за да съм наясно с какъв опит е човека с когото разговарям.
Да оставим моите роднини и познати на мира е добра идея. :)
Да поговорим за гилдиите. Те не искат непременно канадска диплома, а диплома, която да е еквивалентна на една такава. Затова се свъзваш с тях. Те я оценяват и ви дават отговор, какво трябва да направите по-нататък.
Изискването за чиракуване Х години, не означава чиракуване в Канада. Трябва документално да докажеш стаж по професията, може и от друга държава.
Въз основа на представената информация и документи, гилдията решава дали да ви допуснат до изпит за лиценз или да ви кажат колко още ще трябва да поучите докато ви допуснат до него.
Това е процедурата накратко. Само да допълня, както един друг съфорумник написа за зъболекарите, това е основната схема, по която се взема лиценз от всички регулирани професии.
Благодаря много за това мнение!
Същото ни беше обяснено от фирмата, която прави документацията и търси контакти за работа, и на това основание би се приел опит 10 години+ от Англия ,както и тукашни колеж квалификации,които се нуждаят от акредитация/ приравняване на място в Канада.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Заключено